10:06 11/07/2020Արա Գալոյան. Տնտեսության իրական հատվածը․ հետաքրքիր ու հակասական տվյալներՏնտեսական մեկնաբան Արա Գալոյանն իր հոդվածում գրում է, որ տնտեսության իրական հատվածի մասին պաշտոնական վիճակագրությունը հետաքրքիր ու հակասական տվյալներ է հրապարակել: «Մայիս ամսվա համար նշվում է...
12:30 10/07/2020«Սա շատ տխուր նախադեպ է հեղափոխությունից հետո»Երևանի Ֆիրդուսի թաղամասի իրավական գործընթացի վերաբերյալ ուսումնասիրություններ են կատարվել, որոնց հիման վրա հանցագործության վերաբերյալ հաղորդում է ներկայացվել իրավապահ մարմիններին։
11:03 10/07/2020Տիգրան Աբրահամյան. Այս իրավիճակում մեծ թվով զինվորականներ խաղից դուրս վիճակում են, ինչը ՀՀ-ի ու Արցախի համար վտանգավոր էԱրցախում Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնում Սամվել Բաբայանի նշանակումը տարբեր խմբերի համար եղել է զարմանալի՝ հաշվի առնելով մեծ թվով հանգամանքներ։ 168.am-ի «Պրեսսինգ» հաղորդման ժամանակ ասել...
14:54 09/07/2020Ակադեմիկոս. «Հայոց պատմությունն» ու «Հայ եկեղեցու պատմությունը» ազգային նկարագիր ձևավորելու առումով բացառիկ նշանակություն ունեն«Չգիտեմ ինչու, մեզանում կա այնպիսի մոտեցում, որ ամեն անգամ իշխանափոխությունից հետո պետք է մարդիկ նորամուծություններ բերան կրթական համակարգում»,- ասում է Աշոտ Մելքոնյանը։
14:34 09/07/2020Հայաստանի բնակիչների 60%-ը բացասական է գնահատում COVID-19 համաճարակի համատեքստում կառավարության աշխատանքներըՀետազոտական ռեսուրսների կովկասյան կենտրոնը (ՀՌԿԿ), USAID-ի և Թրամսփերենսի ինթերնեշնլի հետ միասին, հրապարակել է զեկույց, որում անդրադարձել է Հայաստանում հանրային սպասումների հետ կապված կարծիքին։...
14:00 09/07/2020Սիրանույշ Սահակյան. ՄԻԵԴ-ը հանձնառել է ՍԴ նախագահի ու դատավորների գործի անհապաղ քննությունԵվրոպական դատարանն արդեն իսկ սահմանել է նոր ժամկետ՝ սույն թվականի օգոստոսի 28-ը
13:35 09/07/2020Գոհար Մելոյան. Կանխատեսելի էր, որ միջանկյալ միջոցի կիրառումը ՄԻԵԴ-ը կմերժիՆույնչափ էլ կանխատեսելի է, որ ՍԴ դատավորների իրավունքների խախտումը ՄԻԵԴ-ում կարձանագրվի
12:43 09/07/2020ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ․ Հակահայկականությունն Ալիևի իշխանության պաշտպանության վերջին գիծն էՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը պատասխանել է Ադրբեջանի նախագահի՝ Խաթայի շրջանում արած հայտարարությունների վերաբերյալ հարցին։ Հարց.
11:39 09/07/2020Չենք կարող պնդել, որ առաջիկայում իրավիճակի կտրուկ վատացում չի արձանագրվի. Նիկոլ Փաշինյան«ՀՀ քաղաքացին կորոնավիրուսից մահանալու մատերիալ չէ»,- այսօրվա կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և հավելեց, որ այդ նպատակով պետք է ապահովեն քաղաքացիների գիտակցության...
09:45 08/07/2020ԱՕԿ. Կրթական համակարգի կառավարման ճգնաժամը«Ազգային օրակարգ» կուսակցության «Կրթություն, գիտություն, մշակույթ» հանձնախումբը կատարել ու հրապարակել է վերլուծական հոդվածը կրթական համակարգի կառավարման ճգնաժամի վերաբերյալ: Այն ներկայացնում ենք...
11:04 07/07/2020Հ. Շարամբեյանի կենտրոնի նախկին աշխատակիցներ. Մեզ խամաճիկների պես խաղացնում ենՍտացվում է՝ գնդակը ԿԳՄՍ նախարարության դաշտում է։
10:19 07/07/2020ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի հայկական հանձնախմբի անդամները չեն կիսում պետքարտուղարության կարծիքն Ադրբեջանի հարցումՊետքարտուղարությունը պատասխանել է հայկական հանձնախմբի կոնգրեսսկանների մտահոգություններին ՝ կապված Ադրբեջանի խոշոր զորավարժությունների ու Բաքվին տրամադրվող ռազմական օգնության հետ: Կոնգրեսական Ֆրենկ...
11:54 06/07/2020Գիտնականներ ասում են՝ կորոնավիրուսը օդակաթիլային է ու դիմել են ԱՀԿ-ին՝ վերանայելու առաջարկություններըՀարյուրավոր գիտնականներ ասում են, որ կան ապացույցներ այն մասին, որ օդի փոքր մասնիկներում նոր կորոնավիրուսը կարող է վարակել մարդկանց և կոչ են անում Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությանը՝...
10:46 06/07/2020Կառավարության թերացումները ստիպեցին, որ ներքին տուրիզմը գործի «ջունգլիի օրենքներով»Կորոնավիրուսային համավարակի հետևանքով տնտեսության կրած վնասները առավելապես նկատելի են զբոսաշրջության ոլորտում, քանի որ մարտ ամսից սկսած արտագնա տուրեր չեն լինում, իսկ ներգնա տուրեր կազմակերպել...
10:06 06/07/2020Չալաբյան. Սա վտանգավոր դիվերսիա է մեր արժեքահամակարգի նկատմամբՀայ Առաքելական եկեղեցու պատմությունը տարալուծելով՝ նպատակ է դրվում հայ երեխայի գիտակցությունից հանել եկեղեցու կարևորությունը, և փոխարինել այն այլ, «ժամանակակից» հեղինակություններով։ Նման կարծիք է...
14:37 05/07/2020Արթուր Ղամբարյան. Ճանաչել Հայ Առաքելական եկեղեցուն որպես հանրային իրավունքի իրավաբանական անձ«Մենք թույլ ենք տվել հակապատմական մոտեցում, երբ Հայ Առաքելական եկեղեցուն գրացել կամ դիտարկել ենք որպես շարքային կրոնական կազմակերպություն»։
17:25 04/07/2020«Նորակերտում այս պահի դրությամբ ջրի խնդիրն ամբողջությամբ լուծված համարել չենք կարող»«Նախկինում գյուղում ջրամատարակարարում չկար: Վերևի թաղամասը խորքային հորերի ջուրն էին օգնագործում,որը խմելու համար պիտանի չէր, իսկ ներքևի համայնքում հինգ-վեց ծորակ էր, գյուղացիները գալիս այդ ծորակից...
14:29 02/07/2020Համաճարակի վիճակագրությունն աշխարհում․ նոր հակառեկորդներ ու կորուստներԱշխարհում SARS-CoV-2 համաճարակի սկզբից ի վեր ավելի քան 10,8 միլիոն մարդ վարակվել է կորոնավիրուսով, ավելի քան 519 հազար մարդ մահացել է: Վերականգնվել է 6մլն-ից ավել հիվանդ։ Նորկայացնում ենք հուլիսի...

14:00 06/12/2012Turan: Ilham Aliyev, Almazbek Atambayev ignore CIS summitAzerbaijan was represented at the summit by the Prime Minister, Artur Rasizade, and Kyrgyzstan was represented by the First Deputy Premier, Djoomart Otorbayev.
14:37 05/12/2012Tatul Manaseryan: If we continue moving slowly, we will fall behind dynamic development in post-critical period"Positive tendencies in economy are due to efficient use of financial, industrial and human factors."
12:14 04/12/2012Karabagh war comes to Hollywood, courtesy of AzerbaijanThe conflict between Armenia and Azerbaijan over Karabagh (Artsakh) should not give free license to anyone to make racist and insulting statements about people on the other side of the border.
19:10 03/12/2012Love story between Kemal Ataturk and Armenian woman becomes subject of dispute between Turkish historiansNehir Roggendorf Eyuboglu, the author of the book titled ‘The Sad Love Story of the Hero,’ tells the love story of founder of Turkish Republic Kemal Ataturk and an Armenian woman.
15:20 03/12/2012ANC initiative on setting up ad hoc commission to investigate March 1 events adopted on one conditionThe voting on the draft decision by ANC should be postponed by up to one year.
17:51 01/12/2012Serzh Sargsyan’s statement following meeting with European Commission President Jose Manuel BarrosoPresident Serzh Sargsyan today received President of the European Commission Jose Manuel Barroso. The President of Armenia and President of the European Commission summarized results of the meeting...
10:55 01/12/2012EPP Eastern Partnership Summit adopts declaration"This declaration represents the vision of the Eastern Partnership’s future, outlining the agenda of the Eastern Partnership Summit that will be held in 2013 in Vilnius," Serzh Sargsyan told reporters
11:03 30/11/2012Serzh Sargsyan: NKR’s return to settlement process is excessively important"A long lasting peace and stability can be achieved in the region only in case the Nagorno- Karabakh population’s physical security and the right to independently decide its fate are guaranteed."
13:26 29/11/2012Azerbaijan not interested in regional stability – NKR FMInternational conference on “Regional Security Dynamics in the South Caucasus” kicked off today in Yerevan.
17:39 28/11/2012Armenian President: There is no nation in the world whom Armenia and Armenians would call their enemyPresident Serzh Sargsyan, who is Lebanon on an official visit, on Tuesday had a meeting with the President of the National Assembly of Lebanon Nabih Berri.
12:25 28/11/2012Parliamentary discussion on setting up ad hoc commission to investigate March 1 eventsANC parliamentary faction member Gagik Jhangiryan stated that four and a half years have passed, but none of the crimes committed on March 1-2, 2008 has been disclosed so far.
15:35 27/11/2012Lebanese President gives official dinner in honor of President Serzh Sargsyan and Mrs. Rita SargsyanIn honor of President Serzh Sargsyan and Mrs. Rita Sargsyan, who are in the Republic of Lebanon on an official visit, the President of Lebanon Michel Suleiman last night gave an official dinner,...
12:05 27/11/2012On eve of tripartite meeting between Iran, Turkey and Azerbaijan, Ankara accuses Tehran of supporting PKKAfter the meeting between Iranian Majlis Speaker Ali Larijani and Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan, Ankara made an anti-Iranian statement, obviously in response to Ali Larijani’s statements
10:22 27/11/2012The annual Hayastan Fund telethon: A constructive critiqueHayastan Fund and its 25 affiliates worldwide should have acted much sooner by organizing an emergency telethon and donating all the proceeds to alleviate the dire needs of Syrian Armenians.
12:02 26/11/2012In Armenia, art in the shadow of Ararat"The first thing I noticed about Yerevan, speeding from the airport in a taxi at dawn, was that it was by no means a grayish post-Communist city."
14:26 24/11/2012Levon Shirinyan: Gagik Tsarukyan will run for presidentProsperous Armenia has proclaimed itself as an “alternative force”, which is called by political scientists “opposition."
12:09 23/11/2012Serzh Sargsyan: Armenia of tomorrow will be much better place than it is todayPresident Serzh Sargsyan received Honorary President of Synaptics Company Federico Faggin, who was awarded the Presidential Award 2012.
14:58 22/11/2012Raffi Hovannisian: Azerbaijan’s aggression to Nagorno-Karabakh population is basis of NK conflict“I think that the sides should set aside the legacy of the past and treat themselves critically,” Heritage party's leader told reporters in Baku.
17:22 21/11/2012President of Azerbaijan Ilham Aliyev unleashes anti-Armenia twitter propagandaThe President of Azerbaijan Ilham Aliyev is filled with hatred towards Armenia and he doesn’t conceal it.
14:03 21/11/2012Azerbaijan jails religious figures for cooperation with IranAhead of this year’s Day of Ashura, Azerbaijani security forces take unprecedented measures to ban mourning ceremonies.