10:06 11/07/2020Արա Գալոյան. Տնտեսության իրական հատվածը․ հետաքրքիր ու հակասական տվյալներՏնտեսական մեկնաբան Արա Գալոյանն իր հոդվածում գրում է, որ տնտեսության իրական հատվածի մասին պաշտոնական վիճակագրությունը հետաքրքիր ու հակասական տվյալներ է հրապարակել: «Մայիս ամսվա համար նշվում է...
12:30 10/07/2020«Սա շատ տխուր նախադեպ է հեղափոխությունից հետո»Երևանի Ֆիրդուսի թաղամասի իրավական գործընթացի վերաբերյալ ուսումնասիրություններ են կատարվել, որոնց հիման վրա հանցագործության վերաբերյալ հաղորդում է ներկայացվել իրավապահ մարմիններին։
11:03 10/07/2020Տիգրան Աբրահամյան. Այս իրավիճակում մեծ թվով զինվորականներ խաղից դուրս վիճակում են, ինչը ՀՀ-ի ու Արցախի համար վտանգավոր էԱրցախում Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնում Սամվել Բաբայանի նշանակումը տարբեր խմբերի համար եղել է զարմանալի՝ հաշվի առնելով մեծ թվով հանգամանքներ։ 168.am-ի «Պրեսսինգ» հաղորդման ժամանակ ասել...
14:54 09/07/2020Ակադեմիկոս. «Հայոց պատմությունն» ու «Հայ եկեղեցու պատմությունը» ազգային նկարագիր ձևավորելու առումով բացառիկ նշանակություն ունեն«Չգիտեմ ինչու, մեզանում կա այնպիսի մոտեցում, որ ամեն անգամ իշխանափոխությունից հետո պետք է մարդիկ նորամուծություններ բերան կրթական համակարգում»,- ասում է Աշոտ Մելքոնյանը։
14:34 09/07/2020Հայաստանի բնակիչների 60%-ը բացասական է գնահատում COVID-19 համաճարակի համատեքստում կառավարության աշխատանքներըՀետազոտական ռեսուրսների կովկասյան կենտրոնը (ՀՌԿԿ), USAID-ի և Թրամսփերենսի ինթերնեշնլի հետ միասին, հրապարակել է զեկույց, որում անդրադարձել է Հայաստանում հանրային սպասումների հետ կապված կարծիքին։...
14:00 09/07/2020Սիրանույշ Սահակյան. ՄԻԵԴ-ը հանձնառել է ՍԴ նախագահի ու դատավորների գործի անհապաղ քննությունԵվրոպական դատարանն արդեն իսկ սահմանել է նոր ժամկետ՝ սույն թվականի օգոստոսի 28-ը
13:35 09/07/2020Գոհար Մելոյան. Կանխատեսելի էր, որ միջանկյալ միջոցի կիրառումը ՄԻԵԴ-ը կմերժիՆույնչափ էլ կանխատեսելի է, որ ՍԴ դատավորների իրավունքների խախտումը ՄԻԵԴ-ում կարձանագրվի
12:43 09/07/2020ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ․ Հակահայկականությունն Ալիևի իշխանության պաշտպանության վերջին գիծն էՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը պատասխանել է Ադրբեջանի նախագահի՝ Խաթայի շրջանում արած հայտարարությունների վերաբերյալ հարցին։ Հարց.
11:39 09/07/2020Չենք կարող պնդել, որ առաջիկայում իրավիճակի կտրուկ վատացում չի արձանագրվի. Նիկոլ Փաշինյան«ՀՀ քաղաքացին կորոնավիրուսից մահանալու մատերիալ չէ»,- այսօրվա կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և հավելեց, որ այդ նպատակով պետք է ապահովեն քաղաքացիների գիտակցության...
09:45 08/07/2020ԱՕԿ. Կրթական համակարգի կառավարման ճգնաժամը«Ազգային օրակարգ» կուսակցության «Կրթություն, գիտություն, մշակույթ» հանձնախումբը կատարել ու հրապարակել է վերլուծական հոդվածը կրթական համակարգի կառավարման ճգնաժամի վերաբերյալ: Այն ներկայացնում ենք...
11:04 07/07/2020Հ. Շարամբեյանի կենտրոնի նախկին աշխատակիցներ. Մեզ խամաճիկների պես խաղացնում ենՍտացվում է՝ գնդակը ԿԳՄՍ նախարարության դաշտում է։
10:19 07/07/2020ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի հայկական հանձնախմբի անդամները չեն կիսում պետքարտուղարության կարծիքն Ադրբեջանի հարցումՊետքարտուղարությունը պատասխանել է հայկական հանձնախմբի կոնգրեսսկանների մտահոգություններին ՝ կապված Ադրբեջանի խոշոր զորավարժությունների ու Բաքվին տրամադրվող ռազմական օգնության հետ: Կոնգրեսական Ֆրենկ...
11:54 06/07/2020Գիտնականներ ասում են՝ կորոնավիրուսը օդակաթիլային է ու դիմել են ԱՀԿ-ին՝ վերանայելու առաջարկություններըՀարյուրավոր գիտնականներ ասում են, որ կան ապացույցներ այն մասին, որ օդի փոքր մասնիկներում նոր կորոնավիրուսը կարող է վարակել մարդկանց և կոչ են անում Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությանը՝...
10:46 06/07/2020Կառավարության թերացումները ստիպեցին, որ ներքին տուրիզմը գործի «ջունգլիի օրենքներով»Կորոնավիրուսային համավարակի հետևանքով տնտեսության կրած վնասները առավելապես նկատելի են զբոսաշրջության ոլորտում, քանի որ մարտ ամսից սկսած արտագնա տուրեր չեն լինում, իսկ ներգնա տուրեր կազմակերպել...
10:06 06/07/2020Չալաբյան. Սա վտանգավոր դիվերսիա է մեր արժեքահամակարգի նկատմամբՀայ Առաքելական եկեղեցու պատմությունը տարալուծելով՝ նպատակ է դրվում հայ երեխայի գիտակցությունից հանել եկեղեցու կարևորությունը, և փոխարինել այն այլ, «ժամանակակից» հեղինակություններով։ Նման կարծիք է...
14:37 05/07/2020Արթուր Ղամբարյան. Ճանաչել Հայ Առաքելական եկեղեցուն որպես հանրային իրավունքի իրավաբանական անձ«Մենք թույլ ենք տվել հակապատմական մոտեցում, երբ Հայ Առաքելական եկեղեցուն գրացել կամ դիտարկել ենք որպես շարքային կրոնական կազմակերպություն»։
17:25 04/07/2020«Նորակերտում այս պահի դրությամբ ջրի խնդիրն ամբողջությամբ լուծված համարել չենք կարող»«Նախկինում գյուղում ջրամատարակարարում չկար: Վերևի թաղամասը խորքային հորերի ջուրն էին օգնագործում,որը խմելու համար պիտանի չէր, իսկ ներքևի համայնքում հինգ-վեց ծորակ էր, գյուղացիները գալիս այդ ծորակից...
14:29 02/07/2020Համաճարակի վիճակագրությունն աշխարհում․ նոր հակառեկորդներ ու կորուստներԱշխարհում SARS-CoV-2 համաճարակի սկզբից ի վեր ավելի քան 10,8 միլիոն մարդ վարակվել է կորոնավիրուսով, ավելի քան 519 հազար մարդ մահացել է: Վերականգնվել է 6մլն-ից ավել հիվանդ։ Նորկայացնում ենք հուլիսի...

18:27 06/05/2015Печальные страницы истории Азербайджана: сотрудничество с нацистами в годы Второй Мировой войныНо нацисты диверсифицировали свои «вложения» и работали не только с Расулзаде...
16:39 05/05/2015Переговоры «Газпрома» с госкомпанией Турции Botas не дали результатов: вопрос о строительстве «Турецкого потока» повис в воздухеРоссийское издание отмечает, что «переговоры осложняет и политический фактор»: недавно президент РФ Владимир Путин посетил в Ереване мероприятия, посвященные памяти жертв Геноцида армян.
11:20 04/05/2015Международные организации бьют тревогу: Евроигры пройдут в Азербайджане, который входит в топ-10 «тюремщиков прессы»Новый президент международной правозащитной организации «Freedom House» Марк Лагон призвал международное сообщество обратить внимание на мрачный климат для свободы прессы в Азербайджане.
14:38 02/05/2015Госдеп США запустил кампанию «Свободу прессе», призывая Азербайджан освободить арестованных журналистов«Мы призываем правительство Азербайджана к прекращению всех подобных преследований и других форм давления на независимую прессу», – сказала представитель пресс-службы Госдепартамента США.
10:49 01/05/2015В преддверии Евроигр в Лондоне прошло мероприятие «Дайте правам человека спортивный шанс в Азербайджане»В ходе мероприятия был обсужден вопрос, как журналисты смогут эффективно освещать Европейские игры, учитывая количество существующих социальных и политических проблем в Азербайджане.
18:35 30/04/2015Колумнист турецкого издания Hürriyet в 7 тезисах доказал неопровержимость факта Геноцида армянИзвестный колумнист турецкого издания Hürriyet Ахмет Хакан в авторской статье «7 тезисов об Армянском вопросе» обращается к основным положениям взятой Анкарой на вооружение политики отрицания,...
16:56 30/04/2015Международный отчет об операции «Кольцо»: Против мирных армян Карабаха применялось оружие, их убивали и лишали имущества«Однако мы располагаем неопровержимыми доказательствами того, что эти акции осуществляются с применением грубой силы и оружия, приводя к убийствам, увечьям и утрате личного имущества».
16:45 30/04/2015ЦИК Армении: Внеочередные выборы мэра Абовяна назначены на 7 июняВнеочередные выборы мэра города Абовян в Котайкской области Армении назначены на 7 июня. Об этом Panorama.am сообщили в ЦИК РА. Согласно информации, в период с 17 по 19 мая будет проводиться...
11:01 29/04/2015«Bloomberg»: Военные действия в Нагорном Карабахе парализуют энергетическую инфраструктуру АзербайджанаВ материале отмечается, что согласно заявлениям Королевского банка шотландской группы (RBS), растущая напряженность ситуации может поставить под угрозу инвестиции и дестабилизировать регион.
11:35 28/04/2015Известных азербайджанцев соотечественники осудили за призыв выразить соболезнования в связи с Геноцидом армянРяд известных азербайджанских общественных и культурных деятелей выступили в соцсетях с призывами почтить память жертв Геноцида армян в Османской империи 1915 года и положить конец ненависти.
11:34 27/04/2015Público: Геноцид армян был разработанным планом с расистскими мотивамиАвтор указывает на то, что историки разных национальностей, обстоятельно изучив Армянский вопрос, пришли к единому выводу – Геноцид армян не был последствием Первой мировой войны.
12:51 25/04/2015«Азадлыг»: Власти Азербайджана похожи на хозяина, который перед приходом гостей выгоняет из дома детей-инвалидов«В реальности Европейские игры являются сами по себе самым прозрачным зеркалом, в котором отражается истинное лицо властей», – заключает газета.
13:06 24/04/2015Президент России В. Путин почтил память жертв Геноцида армян: Массовому убийству людей нет и не может быть оправданийОн отметил, что события 1915 года потрясли весь мир, а в России были восприняты как собственное горе.
12:00 24/04/2015Почему Турции так трудно признать Геноцид армян? Материал газеты «Ведомости»«Век спустя геноцид остается болезненной и острой проблемой, которая до сих пор влияет на международные отношения и репутацию Турции», – пишет автор статьи.
10:11 24/04/2015Возглавляемая президентом Франции Франсуа Олландом делегация прибыла в ЕреванВозглавляемая президентом Франции Франсуа Олландом делегация сегодня рано утром прибыла в Ереван для участия в памятных мероприятиях по случаю 100-й годовщины геноцида армян в Османской империи.
16:31 23/04/2015Американский полковник: Прогнозы сбылись, Иран приобретением С-300 заставит США изменить подход к проецированию военной силыПри этом заместитель главы МИД РФ Сергей Рябков заявил, что не стоит ждать в ближайшее время поставок Россией Ирану комплексов ПВО С-300.
13:47 23/04/2015Баронесса Кэролайн Кокс назвала действия Азербайджана против армян Нагорного Карабаха «еще одной попыткой геноцида»Действия Азербайджана в отношении армян Нагорного Карабаха являются попыткой геноцида. Об этом заявила сегодня на проходящем в Ереване глобальном форуме «Против преступления геноцида» член и...
13:11 22/04/2015FIDH: Европейские игры – хорошая возможность, чтобы осудить положение с правами человека в АзербайджанеРепрессии азербайджанского гражданского общества, НПО и журналистов значительно обострились накануне бакинских Европейских игр.
20:02 21/04/2015Музей-институт Геноцида армян устроит для Турции обещанную «шоковую терапию». Открылась новая экспозицияЛюбой, кто после ознакомления с материалами новой экспозиции Музея-института Геноцида армян в Ереване, поставит под сомнение данный исторический факт, окажется в смехотворной ситуации.
12:42 21/04/2015Президент США Б.Обама, вероятно, произнесет слово «геноцид» 24 апреля. Мнения аналитиков приводит The Los Angeles TimesКак пишет СМИ, 23 страны и 43 штата США признали Геноцид армян, и в преддверии 100-й годовщины трагедии наблюдаются признаки того, что и другие страны, включая Германию, последуют их примеру.