10:09 17/07/2020ՄԻՊ. Կարող եք տեսնել հիմա ինքներդ իրական վիճակըՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակը տեսանյութ է պատրաստել՝ Հայաստանի Տավուշի մարզի Բերդ, Այգեպար, Չինարի, Ներքին Կարմիրաղբյուր, Նորաշեն խաղաղ համայնքներում երեկվա իրենց կատարած աշխատանքների...
10:04 17/07/2020Ավետիք Չալաբյան. Մենք հիշում ենք մեր զինվորականներին միայն երբ թշնամին մոտենում է մեր սահմանին«Ազգային օրակարգ» կուսակցության համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանը գրում է. «Այս շաբաթ Տավուշի սահմանագծում ընթացող մարտական գործողություններում իրենց լավագույն կողմից դրսևորեց ՀՀ Բանակային 3-րդ կորպուսը։...
22:01 16/07/2020ՀԱԷԿ-ի հրթիռակոծման սպառնալիքը քաղաքացիական բնակչությանն ուղղված բացահայտ ահաբեկում է. ՄԻՊՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը հայտարարություն է տարածել Ադրբեջանի ՊՆ կողմից Մեծամորի Հայկական ատոմային էլեկտրակայանի հրթիռակոծման վերաբերյալ սպառնալիքի առնչությամբ.
18:21 16/07/2020Տավուշից՝ ՄԻՊ-ի փաստահավաք աշխատանքների լուսանկարներըԱդրբեջանական զինված ուժերը հրետանակոծում են ՀՀ Տավուշի մարզի քաղաքացիական բնակավայրերը. Մարդու իրավունքների պաշտպանի ֆեյսբուքյան էջում ներկայացված են Տավուշի մարզի Բերդ, Այգեպար, Ներքին...
13:25 16/07/2020Հերթական անգամ տապալվելով՝ Ադրբեջանը փորձել է վրեժ լուծել հայ խաղաղ բնակիչներից. Հովհաննիսյան«Երեկ, ըստ էության, մոտավորաեպս 24 ժամյա հրադադարեից հետո ադրբեջանակն ԶՈւ-ն շարունակել է իր հարձակողական գործողությունները, ի դեպ, որոնց մասին Ադրբեջանի նախագահը հայտարարել էր»,- Իջևանում`...
13:07 16/07/2020Տիգրան Աբրահամյան. Յաշմայի բրիգադը մեծաթիվ կորուստներ կրելով վերածվում է անմարտունակ ստորաբաժանման«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանի Յաշմայի (052) հատուկ նշանակության բրիգադը 2016 թվականի ապրիլյան մարտական գործողությունների ժամանակ ստացած մեծաքանակ...
10:52 16/07/2020Վ.Հարությունյան. Ադրբեջանի՝ Ղարաբաղի հարցում ռազմավարությունն է՝ խուսափել բանակցություններից, լուծել հարցն ուժային տարբերակով«Ադրբեջանն այսօր իր առջև խնդիր է դրել՝ Ղարաբաղի հարցը լուծել ոչ թե բանակցային գործընթացով, այլ գնալ ռազմական ճանապարհով»,-ասուլիսում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը։ Նա...
10:25 16/07/2020ՊՆ. Հայկական ստորաբաժանումները խոցել են հակառակորդի տանկ, կրակային դիրքերՀայկական ստորաբաժանումները խոցել են հակառակորդի տանկ, հրետանային և ականանետային մարտկոցների կրակային դիրքեր, որոնցից հրետակոծվում էին մեր բնակավայրերն ու դիրքերը: Ֆեյսբուքյան իր էջում նման...
10:20 16/07/2020Տիգրան Աբրահամյան. Հայաստանի զինված ուժերը ծանր հարվածներ են հասցրել ադրբեջանական կրակակետերին«Հենակետ» վերլուծական կենտրոն» ՀԿ ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Արդեն արձանագրել էինք, որ Ադրբեջանում ստեղծված իրավիճակն ու այնտեղ իշխանությունների նկատմամբ ձևավորված ներքին ճնշումը բավականին...
13:31 15/07/2020ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատը կքննարկի Ադրբեջանին պաշտպանական միջոցների տրամադրման արգելանքըՏարիներ շարունակ Հայաստանի դեմ Ադրբեջանի ամենախոշոր միջսահմանային հարձակումների ֆոնին՝ ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատը կքննարկի մի շարք խաղաղասիրական փոփոխություններ Պենտագոնի թույլտվության գլխավոր...
11:15 15/07/2020Արցախյան հատվածում էլ է հանգիստ եղել. ՀՀ ՊՆ.«Երեկ ժամը 18։00 սկսած, ըստ էության, առաջնագծում լարվածության աստիճանական նվազում է տեղի ունեցել, կրակոցները գնալով քչացել են»,- Իջևանում` ճգնաժամային տեղեկատվական կենտրոնում կայացած ճեպազրույցում...
10:00 15/07/2020Հարութ Սասունյան. Թուրք մտավորականները հեռուստածրագրում ճանաչում են Հայոց ցեղասպանությունըՎերջերս մի տեսանյութ գտա, որտեղ երկու թուրք մտավորականներ հանդես են գալիս Թուրքիայի Հանրապետության կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման օգտին: Քննարկումը տեղի է ունեցել 2015-ին՝ Հայոց ցեղասպանության...
12:49 14/07/2020Արման Ղուկասյան. Հայ-ռուսական հարաբերություններում կան խնդիրներ«Հանուն սոցիալական արդարության» կուսակցության նախագահ, «Ժողովրդի ձայն» փորձագիտական ակումբի փորձագետ Արման Ղուկասյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը կասկածի տակ դրեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝...
11:59 14/07/2020ԱԳՆ. ՀՀ քաղաքացիական բնակչության անվտանգության դեմ ուղղված այս ագրեսիվ գործողությունները ստանալու են իրենց համարժեք պատասխանըՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը մեկնաբանություն է տարածել Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից Բերդ քաղաքի հրետանակոծման վերաբերյալ.
11:43 14/07/2020ԱՄՆ սենատորների հայտարարությունները․ Ադրբեջանը և Թուրքիան պետք է հարգեն հայ-ադրբեջանական սահմանըՀուլիսի 12-ին ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողների կողմից Տավուշի ուղղությամբ ՀՀ պետական սահմանը խախտելու, հրետանային կրակով հայկական զինված ուժերի սահմանային դիրքը գրավելու փորձից հետո...
11:27 14/07/2020ՄԱԿ․ Անհապաղ դադարեցնել մարտերն ու զերծ մնալ սադրիչ հռետորաբանությունիցՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշի մամուլի խոսնակ Ստեֆան Դուջարիչը հայտարարություն է տարածել հայ-ադրբեջանական սահմանի երկայնքով փոխհրաձգության վերաբերյալ։ «Գլխավոր քարտուղարը խորապես...
17:42 13/07/2020Տիգրան Աբրահամյան. Չինարիի արկակոծությունը իրադրությանը նոր սրություն է հաղորդում«Հենակետ» վերլուծական կենտրոն ՀԿ ղեկավար, Արցախի նախագահի անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը, անդրադառնալով Չինարիի վրա Ադրբեջանի կողմից արձակած երեք արկերի մասին...
14:39 13/07/2020Պատերազմող կողմերին կոչ ենք անում զսպվածություն ցուցաբերել և խստորեն պահպանել հրադադարը. ՌԴ ԱԳՆ․Ռուսաստանի արտգործնախարարությունը լուրջ անհանգստություն է հայտնում հուլիսի 12-ին հայ-ադրբեջանական սահմանում իրավիճակի կտրուկ սրման կապակցությամբ: Այս մասին ասվում է ՌԴ ԱԳՆ կայքում հրապարակված...
09:36 13/07/2020ՄԻՊ-ը ադրբեջանական գործողությունների դիտարկման արդյունքները կուղարկի միջազգային կառույցներինՀայաստանի Հանրապետության Տավուշի մարզի Մովսես և մի շարք այլ գյուղերի բնակիչներից ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմ են ստացվում ահազանգեր այն մասին, որ ադրբեջանական զինված ուժերը հուլիսի...
19:48 12/07/2020Միքայել Մինասյան. Նիկոլը, պարետն ու ВОЗ-ի տղան մտել են մի գյուղ ու սպանել են մարդկանց«Ես չեմ դադարեցրել պայքարը։ Ես խոսք եմ տվել ու հիմա էլ խոսք եմ տալիս, որ վռնդելու ենք Նիկոլ Փաշինյանին իշխանությունից, որովհետև նա այնտեղ նստած է սեփական փառք, իշխանություն, փող աշխատելու ու...

13:08 24/12/2012Alexander Iskandaryan: I see no real rival for Republican Party"Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan’s refusal to run for president changed the political palette."
13:56 22/12/2012Orinats Yerkir Party to support incumbent President in elections"The party will assist holding of fair, free and transparent presidential elections.”
17:45 21/12/2012I will not quit politics: Sasun Mikayelyan-Can you say anything, before the end of the year? Are quitting the ANC? <br> -I will speak of that issue as well, but at the end of the year. Everyone speaks about my leaveing ANC and not leaving.
15:50 21/12/2012Former NKR Foreign Minister to make election decision soon"If I decide to run for president, I have clear-cut approaches that can never depreciate my political principles."
16:52 20/12/2012Hayk Babukhanyan: President Serzh Sargsyan has no rivalAccording to the CLU leader, with no rival in the political arena, President Serzh Sargsyan will win in the first tour of the elections.
13:25 20/12/2012Former Republic party member Smbat Ayvazyan calls for unification for future of Armenia“I urge those who are devoted to their homeland and interested in its future to unite and raise for the protection of their constitutional rights.”
12:04 19/12/2012David Merkel: U.S. can play crucial role in Karabakh settlement provided it ‘intervenes at highest level’“Russia remains the key factor in Armenian-Azerbaijani relations as well as in the development of the situation in the zone of Karabakh conflict,” said the Senior Fellow at Johns Hopkins Centre.
18:40 18/12/2012Turkey lets Azerbaijan down: Angela Elibegova presents Ankara’s data unmasking falsity of Baku’s statistics over migration rate“At the same time there is a considerable migration of Azerbaijanis to Ukraine, Kazakhstan, the EU and the U.S.”
10:13 18/12/2012Turks help publicize Armenian Genocide centennialOn the eve of the 90th anniversary of the Armenian Genocide in 2005, Mehmet Ali Birand wrote an article in Hurriyet urging the Turkish public to be prepared for the upcoming "Armenian tsunami."
15:17 17/12/2012Communist Party to clarify its position on elections by December 30Ruben Tovmasyan ruled out that the Communist Party could support any other candidate.
15:13 15/12/2012New initiative in French parliament on criminalizing Armenian Genocide denialMP Valerie Boyer (UMP) has come up with another initiative to criminalize denial of genocides, including the Armenian Genocide, Ermenihaber.am news website reported.
12:30 15/12/2012Armenian PM Tigran Sargsyan meets with Foreign Ministers of Poland, Sweden and BulgariaReferring to the upcoming presidential elections in Armenia, Tigran Sargsyan stated that the Armenian authorities are willing to hold them in full compliance with international democratic norms.
14:22 14/12/2012Turkish parliament speaker links Armenian-Turkish normalization to Karabakh issue“The restoration of Azerbaijan’s territorial integrity is one of the conditions for Armenian-Turkish normalization," said Cemil Cicek.
15:03 13/12/2012Viktor Soghomonyan: I do not think Robert Kocharyan will run for presidentViktor Soghomonyan, Head of the Office of second Armenian president Robert Kocharyan, does not think that Robert Kocharyan will run for president in the 2013 presidential elections, Soghomonyan told...
11:06 13/12/2012Laurent Fabius: Turkey is trying to minimize, if not deny tragedy that befell ancestors of our compatriots of Armenian origin"I do believe that the disappearance of the Armenian civilization from Anatolian soil warrants some thinking on Turkey’s part as to what is needed to heal the wounds opened in 1915."
14:55 12/12/2012Serzh Sargsyan attends opening of ‘When the Book finds the Artist’ exhibitionThe exhibition is dedicated to the history of the Armenian book reading and different stages of the artistic decoration of books, starting from the end of the 19th till the 1970s of the 20th century.
11:59 11/12/2012Artsakh Republic celebrates 21 years of Independence and Constitutional ReferendaDecember 10, 2012 marked the 21st anniversary of the national Referendum in Nagorno- Karabakh (Artsakh), which evidenced overwhelming popular endorsement of the newly-formed Nagorno-Karabakh Republic.
11:04 10/12/2012Bako Sahakyan: December 10 referendum was historic event in life of Artsakh peopleArtsakh Republic President Bako Sahakyan issued a congratulatory address on the Day of NKR State Independence Referendum and Constitution.
13:48 08/12/2012Paruyr Hayrikyan announces his intention to run for president“I will receive only 20 percent of the vote if I run in the elections independently."
12:24 07/12/2012Armenian, Azerbaijani FMs to meet in early 2013Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian met with the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group and the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office in Dublin.