10:09 17/07/2020ՄԻՊ. Կարող եք տեսնել հիմա ինքներդ իրական վիճակըՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակը տեսանյութ է պատրաստել՝ Հայաստանի Տավուշի մարզի Բերդ, Այգեպար, Չինարի, Ներքին Կարմիրաղբյուր, Նորաշեն խաղաղ համայնքներում երեկվա իրենց կատարած աշխատանքների...
10:04 17/07/2020Ավետիք Չալաբյան. Մենք հիշում ենք մեր զինվորականներին միայն երբ թշնամին մոտենում է մեր սահմանին«Ազգային օրակարգ» կուսակցության համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանը գրում է. «Այս շաբաթ Տավուշի սահմանագծում ընթացող մարտական գործողություններում իրենց լավագույն կողմից դրսևորեց ՀՀ Բանակային 3-րդ կորպուսը։...
22:01 16/07/2020ՀԱԷԿ-ի հրթիռակոծման սպառնալիքը քաղաքացիական բնակչությանն ուղղված բացահայտ ահաբեկում է. ՄԻՊՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը հայտարարություն է տարածել Ադրբեջանի ՊՆ կողմից Մեծամորի Հայկական ատոմային էլեկտրակայանի հրթիռակոծման վերաբերյալ սպառնալիքի առնչությամբ.
18:21 16/07/2020Տավուշից՝ ՄԻՊ-ի փաստահավաք աշխատանքների լուսանկարներըԱդրբեջանական զինված ուժերը հրետանակոծում են ՀՀ Տավուշի մարզի քաղաքացիական բնակավայրերը. Մարդու իրավունքների պաշտպանի ֆեյսբուքյան էջում ներկայացված են Տավուշի մարզի Բերդ, Այգեպար, Ներքին...
13:25 16/07/2020Հերթական անգամ տապալվելով՝ Ադրբեջանը փորձել է վրեժ լուծել հայ խաղաղ բնակիչներից. Հովհաննիսյան«Երեկ, ըստ էության, մոտավորաեպս 24 ժամյա հրադադարեից հետո ադրբեջանակն ԶՈւ-ն շարունակել է իր հարձակողական գործողությունները, ի դեպ, որոնց մասին Ադրբեջանի նախագահը հայտարարել էր»,- Իջևանում`...
13:07 16/07/2020Տիգրան Աբրահամյան. Յաշմայի բրիգադը մեծաթիվ կորուստներ կրելով վերածվում է անմարտունակ ստորաբաժանման«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանի Յաշմայի (052) հատուկ նշանակության բրիգադը 2016 թվականի ապրիլյան մարտական գործողությունների ժամանակ ստացած մեծաքանակ...
10:52 16/07/2020Վ.Հարությունյան. Ադրբեջանի՝ Ղարաբաղի հարցում ռազմավարությունն է՝ խուսափել բանակցություններից, լուծել հարցն ուժային տարբերակով«Ադրբեջանն այսօր իր առջև խնդիր է դրել՝ Ղարաբաղի հարցը լուծել ոչ թե բանակցային գործընթացով, այլ գնալ ռազմական ճանապարհով»,-ասուլիսում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը։ Նա...
10:25 16/07/2020ՊՆ. Հայկական ստորաբաժանումները խոցել են հակառակորդի տանկ, կրակային դիրքերՀայկական ստորաբաժանումները խոցել են հակառակորդի տանկ, հրետանային և ականանետային մարտկոցների կրակային դիրքեր, որոնցից հրետակոծվում էին մեր բնակավայրերն ու դիրքերը: Ֆեյսբուքյան իր էջում նման...
10:20 16/07/2020Տիգրան Աբրահամյան. Հայաստանի զինված ուժերը ծանր հարվածներ են հասցրել ադրբեջանական կրակակետերին«Հենակետ» վերլուծական կենտրոն» ՀԿ ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Արդեն արձանագրել էինք, որ Ադրբեջանում ստեղծված իրավիճակն ու այնտեղ իշխանությունների նկատմամբ ձևավորված ներքին ճնշումը բավականին...
13:31 15/07/2020ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատը կքննարկի Ադրբեջանին պաշտպանական միջոցների տրամադրման արգելանքըՏարիներ շարունակ Հայաստանի դեմ Ադրբեջանի ամենախոշոր միջսահմանային հարձակումների ֆոնին՝ ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատը կքննարկի մի շարք խաղաղասիրական փոփոխություններ Պենտագոնի թույլտվության գլխավոր...
11:15 15/07/2020Արցախյան հատվածում էլ է հանգիստ եղել. ՀՀ ՊՆ.«Երեկ ժամը 18։00 սկսած, ըստ էության, առաջնագծում լարվածության աստիճանական նվազում է տեղի ունեցել, կրակոցները գնալով քչացել են»,- Իջևանում` ճգնաժամային տեղեկատվական կենտրոնում կայացած ճեպազրույցում...
10:00 15/07/2020Հարութ Սասունյան. Թուրք մտավորականները հեռուստածրագրում ճանաչում են Հայոց ցեղասպանությունըՎերջերս մի տեսանյութ գտա, որտեղ երկու թուրք մտավորականներ հանդես են գալիս Թուրքիայի Հանրապետության կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման օգտին: Քննարկումը տեղի է ունեցել 2015-ին՝ Հայոց ցեղասպանության...
12:49 14/07/2020Արման Ղուկասյան. Հայ-ռուսական հարաբերություններում կան խնդիրներ«Հանուն սոցիալական արդարության» կուսակցության նախագահ, «Ժողովրդի ձայն» փորձագիտական ակումբի փորձագետ Արման Ղուկասյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը կասկածի տակ դրեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝...
11:59 14/07/2020ԱԳՆ. ՀՀ քաղաքացիական բնակչության անվտանգության դեմ ուղղված այս ագրեսիվ գործողությունները ստանալու են իրենց համարժեք պատասխանըՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը մեկնաբանություն է տարածել Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից Բերդ քաղաքի հրետանակոծման վերաբերյալ.
11:43 14/07/2020ԱՄՆ սենատորների հայտարարությունները․ Ադրբեջանը և Թուրքիան պետք է հարգեն հայ-ադրբեջանական սահմանըՀուլիսի 12-ին ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողների կողմից Տավուշի ուղղությամբ ՀՀ պետական սահմանը խախտելու, հրետանային կրակով հայկական զինված ուժերի սահմանային դիրքը գրավելու փորձից հետո...
11:27 14/07/2020ՄԱԿ․ Անհապաղ դադարեցնել մարտերն ու զերծ մնալ սադրիչ հռետորաբանությունիցՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշի մամուլի խոսնակ Ստեֆան Դուջարիչը հայտարարություն է տարածել հայ-ադրբեջանական սահմանի երկայնքով փոխհրաձգության վերաբերյալ։ «Գլխավոր քարտուղարը խորապես...
17:42 13/07/2020Տիգրան Աբրահամյան. Չինարիի արկակոծությունը իրադրությանը նոր սրություն է հաղորդում«Հենակետ» վերլուծական կենտրոն ՀԿ ղեկավար, Արցախի նախագահի անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը, անդրադառնալով Չինարիի վրա Ադրբեջանի կողմից արձակած երեք արկերի մասին...
14:39 13/07/2020Պատերազմող կողմերին կոչ ենք անում զսպվածություն ցուցաբերել և խստորեն պահպանել հրադադարը. ՌԴ ԱԳՆ․Ռուսաստանի արտգործնախարարությունը լուրջ անհանգստություն է հայտնում հուլիսի 12-ին հայ-ադրբեջանական սահմանում իրավիճակի կտրուկ սրման կապակցությամբ: Այս մասին ասվում է ՌԴ ԱԳՆ կայքում հրապարակված...
09:36 13/07/2020ՄԻՊ-ը ադրբեջանական գործողությունների դիտարկման արդյունքները կուղարկի միջազգային կառույցներինՀայաստանի Հանրապետության Տավուշի մարզի Մովսես և մի շարք այլ գյուղերի բնակիչներից ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմ են ստացվում ահազանգեր այն մասին, որ ադրբեջանական զինված ուժերը հուլիսի...
19:48 12/07/2020Միքայել Մինասյան. Նիկոլը, պարետն ու ВОЗ-ի տղան մտել են մի գյուղ ու սպանել են մարդկանց«Ես չեմ դադարեցրել պայքարը։ Ես խոսք եմ տվել ու հիմա էլ խոսք եմ տալիս, որ վռնդելու ենք Նիկոլ Փաշինյանին իշխանությունից, որովհետև նա այնտեղ նստած է սեփական փառք, իշխանություն, փող աշխատելու ու...

12:23 25/05/2015Глава «Радио Свобода» призвал власти Азербайджана положить конец репрессивной кампании против граждан страныПежич также напомнил о задержаниях и допросах сотрудников без обеспечения присутствия их юридических представителей, оказании давления на родственников персонала радио...
14:36 23/05/2015«Игры» Анкары с Россией вокруг строительства «Турецкого потока» продолжаются… Череда неоднозначных заявленийПо его словам, «в настоящее время между Россией и Турцией нет подписанного обязывающего договора относительно этого проекта».
16:07 22/05/2015«Туран»: Пожар в многоэтажке Баку – еще одно подтверждение системного кризиса в АзербайджанеКризис обнажил, как провально работают исполнительные власти и государственные ведомства, когда виноваты все и никто одновременно, когда можно купить любую справку, подогнать любой документ.
10:33 21/05/2015Международные правозащитные организации призвали ЕОК не становиться сообщником Алиева и осудить репрессии в АзербайджанеМеждународная правозащитная организация «Human Rights Watch» на своем сайте опубликовала справочник для репортеров, которые намерены освещать Европейские игры в Азербайджане в июне 2015 года.
17:25 20/05/2015Эксперты назвали причины закрытия небольших магазинов в Ереване: «моллы» поглощают слабыхВ Ереване рост числа магазинов, на которых висят объявления о ликвидационных ценах, о закрытии или сдаче в аренду данного торгового помещения, обусловлен сокращением объемов продаж.
10:35 20/05/2015Эксперт: В Азербайджане связанные с национальной идентификацией вопросы характеризуются эмоциональной напряженностьюКак отмечается в материале, тема этнических меньшинств в многонациональной республике остается актуальной и в настоящее время.
16:57 19/05/2015Столица Азербайджана напичкана смертоносными жилыми домами. Названы причины страшного пожара в БакуЧисло погибших в результате пожара возросло до 16, пострадал 61 человек. Среди погибших – пятеро малолетних детей.
19:29 18/05/2015Староста села Татев Сюникской области Армении: Итоги референдума по укрупнению общин не сфальсифицированыНакануне, 17 мая, в ряде общин Лорийской, Сюникской и Тавушской областей Армении были проведены местные референдумы по резонансному вопросу укрупнения общин.
15:58 18/05/2015Эксперт: Обама боится стать настоящим «лузером», США заручаются поддержкой Путина по Ирану и Сирии в обмен на КрымОтвет очень прост: несмотря на всю заидеологизированность и зашоренность Барака Обамы и его команды, США в целом остаются очень прагматичной страной.
11:16 16/05/2015Eurasianet.org: Если нефтяной рынок не восстановить за 2-3 года, власти Азербайджана останутся с социальным кризисом на рукахПри отсутствии устойчивого повышения цен на нефть в ближайшие месяцы, правительство Азербайджана не сможет поддержать высокий уровень экономического роста, прогнозирует сайт.
15:54 15/05/2015Пользователи соцсетей используют хэштег Европейских игр с целью привлечь внимание к ситуации с правами человека в Азербайджане«Что ты можешь еще предложить #HelloBaku? Журналисты, блогеры в тюрьме, осуществляются репрессии против критиков правительства».
14:20 14/05/2015Точка разрыва в Азербайджане накануне Европейских игр: Гламур за рубежом, репрессии и аресты – в странеЗаконодатели Евросоюза призвали Азербайджан освободить политических заключенных до начала Европейских игр.
11:09 14/05/2015Каким будет лето в Армении и когда закончатся дожди? Гагик Суренян представил прогнозы синоптиковВлияние циклона в Армении сохранится до 15 мая, время от времени прогнозируются дожди и грозы, температура воздуха 14 и 15 мая существенно не изменится, ожидается до 20 градусов тепла.
11:46 13/05/2015Corporate Europe Observatory: Азербайджан тратит миллионы на международный пиар с целью скрыть репрессии в странеА депутат Европарламента Мариетте Шааке сообщила, что 12 мая в Европейском парламенте состоится слушание относительно нарушений прав человека в Азербайджане
12:33 12/05/2015В Азербайджане начались массовые аресты бизнесменовВсе эти предприниматели в разное время брали крупные кредиты в Международном банке Азербайджана и присваивали их путем сложных мошеннических схем.
16:57 11/05/2015На параде Победы 9 мая Ильхам Алиев не надел Георгиевской ленточки, а сайт Минобороны Азербайджана «отфотошопил» флаг АрменииБез символа Победы в этот день обошлись почему-то два лидера СНГ – президенты Туркменистана и Азербайджана...
11:33 09/05/2015Вещание азербайджанской службы «Радио Свобода» продолжается из Праги. Переговоры с властями Азербайджана прошли безуспешноПо словам адвоката Адиля Исмайлова, расследование дела в отношении бакинского бюро «Радио Свобода» продолжается, однако никакого уголовного дела возбуждено не было.
14:30 08/05/2015Эксперт: Методики лоббирования в США и ЕС основаны на взятках, инвестициях и подарках, образ «подкупающего» вовсе не важен«Они поняли, что на Западе всем правят деньги. А подкупаемые деятели и политические институты прекрасно понимают, с кем имеют дело».
17:31 07/05/2015IDMC: Политика властей Азербайджана удерживает перемещенных лиц в непригодных для выживания условияхАвторы доклада также отмечают, что в Азербайджане, Боснии и Герцеговине и Грузии временное жилье, предоставленное 25 лет назад в начале кризиса, находится в полуразрушенном состоянии и переполнено.
11:14 07/05/2015Офис азербайджанской службы «Радио Свобода» окончательно закрыт из-за своей профессиональной деятельности6 мая состоялась процедура сдачи офиса «Радио Свобода». Руководство бизнес-центра, где осуществляло деятельность данное СМИ с 2006 года, разорвало контракт и попросило освободить офис.