12:40 02/07/2020Կորոնավիրուս. Իմունիտետը կարող է ավելի տարածված լինել, քան թեստերը ենթադրում ենՄարդիկ, որոնց մոտ կորոնավիրուսի հակամարմինների թեստը բացասական է, դեռ կարող են որոշակի իմունիտետ ունենալ։ Այս մասին, BBC-ի հաղորդմամբ, ենթադրում Շվեդիայի Կարոլինկսայի ինստիտուտի նոր...
12:09 02/07/2020Հայաստանն այսօր արդեն բանակցում է պատվաստանյութ ձեռք բերելու համար«Մենք հիմա բանակցություններ ենք վարում երկու ուղղություններով, առաջինը դա ուղիղ արտադրողները են»,-ներկայացնելով կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի հայտնաբերման և դրա ձեռքբերման ուղղությամբ կատարվող...
11:37 02/07/2020Վերակենդանացման բաժանմունքները պրակտիկորեն լիքն են. Արսեն Թորոսյան«Վերակենդանացման բաժանմունքները պրակտիկորեն լիքն են, իհարկե կան 1-2 ազատ տեղեր հիվանդանոցներում և մենք կարողանում ենք դրանց հաշվին ծանր և ծայրահեղ ծանր քաղաքացիներին տեղավորել, որոնց թիվն այսօր...
11:10 02/07/2020Դավիթ Հարությունյան. Այսօր տեղի են ունենում ճակատագրական սխալներ«Հրապարակ»-ը Սահմանադրական դատարանի շուրջ կատարվող իրադարձությունների, Սահմանդրական փոփոխությունների վերաբերյալ զրուցել է արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանի հետ։ Հարց- Պարոն...
09:09 02/07/2020Համաճարակի պատճառով 400 միլիոն մարդ կորցրել է աշխատանքը․ԱՄԿՄինչև այս տարվա վերջ աշխարհում շուրջ 340 միլիոն մարդ կարող է կորցնել աշխատանքը: Նման կանխատեսում է արվել Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության (ԱՄԿ) զեկույցում: Այն շեշտում է, որ սա հնարավոր ամենավատ...
10:41 01/07/2020«Կասպերսկի». Չարագործները Google Analytics-ն օգտագործում են առցանց խանութներում վճարային տվյալներ հավաքելու համարՉարագործներն առցանց խանութների օգտատերերի վճարային տվյալները հավաքելու (վեբ-սքիմինգ) համար սկսել են օգտագործել Google Analytics գործիքը։ Այդ մասին հաղորդում է «Կասպերսկի» ընկերությունը։ Ընկերության...
09:52 01/07/2020Սասունյան. Ջոն Բոլթոնը բացահայտում է Թրամփի անպարկեշտ գործարքները Էրդողանի հետՆախագահ Թրամփի ազգային անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական Ջոն Բոլթոնը մի հրաշալի գիրք է հրատարակել՝ Սպիտակ տանը 2018-ի ապրիլից մինչև 2019-ի սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում իր կատարած աշխատանքի...
17:53 30/06/2020Գոհար Մելոյան. Աջ ձեռքով ձախ ականջը քորելու «մաստերկլասս» Ազգային ժողովումՍահմանդրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանի համոզմամբ, այսօր Ազգային ժողովի իշխող խմբակցությունը փորձում է երկրում տիրող արտակարգ դրության ժամանակ գումարված արդեն որերորդ արտահերթ նստաշրջանի...
11:49 30/06/2020ԱՄՆ Ազգային անվտանգության դեպարտամենտը դուրս է բերել Հայաստանը ռիսկային երկրների ցանկիցՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հեռախոսազրույցը ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպական և Եվրասիական հարցերով տեղակալի պաշտոնակատար Ֆիլիպ Ռիքերի հետ
11:11 30/06/202030.06.2020. Կորոնավիրուսով 14 հիվանդ է մահացելՆախորդ օրվա ընթացքում կորոնավիրուսով 14 հիվանդ է մահացել։ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման ու կանխարգելման կենտրոնի փոխանցմամբ, նրանցից 4-ը մահացել են այլ հիվանդություններից։ Հունիսի 30-ի ժամը 11-ի...
11:04 30/06/2020Արսեն Բաբայան. ԱԺ այսօրվա նիստում իրենց փնթի աշխատանքը պետք է փորձեն սղագրելԳլխավոր դատախազություն ներկայացրած հանցագործության մասին դիմումում ներառված են փաստեր սկսած խախտումով Վահե Գրիգորյանին ՍԴ դատավոր նշանակելուց, նրա՝ ՍԴ նախագահ ինքնահռչակվելուց մինչև վերջին...
21:14 29/06/2020Աթանեսյան. Ինչու՞ Փաշինյանը չի զորակոչվել, բայց այսօր պատերազմի ժամանակ ՀՀ ԶՈՒ գերագույն գլխավոր հրամանատարն էՓաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը, որ նախկինում եղել է Նիկոլ Փաշինյանի փաստաբանը, ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է նրա՝ բանակում չծառայելուն ու դրա համար ներկայացվող հիմքերին.
19:19 29/06/202040 տոկոս դեպքերում վարակն ընթանում է թեթև, 40տոկոս դեպքերում՝ թոքաբորբով. Նարինե ՍարգսյանցԱյսօր Հայաստանում , կարծում եմ, չկա անձ, որ չգիտակցի նոր կորոնավիրուսային վարակի լրջությունը ու բարդությունները: Այս մասին պարետատան նիստից հետո ճեպազրույցի ընթացքում ասաց Առողջապահության...
10:16 29/06/2020COVID-19-ի վարակակիրների թիվն աշխարհում անցավ 10 միլիոնըՋոն Հոփկինսի համալսարանի տվյալների համաձայն, այժմ աշխարհում կա կորոնավիրուսի ավելի քան 10 միլիոն դեպք և մահացության գրեթե 500,000 դեպք: Այս մասին գրում է Euronews-ը։ Առողջապահական մարմինները,...
19:30 27/06/2020Դուրս կգան, կզրուցեն և կվերադառնան. ՆԱՍԱ-ն՝ տիեզերք թռչող զբոսաշրջիկների մասին«Բաց տիեզերք դուրս գալը հատուկ նախապատրաստություն չի պահանջում, ի տարբերություն այնտեղի աշխատանքներ կատարելու դեպքում, այնպես որ զբոսաշրջիկներին պարզապես դուրս կհանեն և կթողնեն, որ նրանք «կախվեն»»,-...
13:53 27/06/2020Արթուր Վանեցյան. Ալիևը պետք է գիտակցի՝ հակասությունները արտաքին վտանգի դեպքում վերանում են«Նա խորապես սխալվում է Հայաստանի ապագայի իր «կանխատեսումներում»»
10:22 27/06/2020Փաստաբան. Դիմակ չկրելու ու անձանագիր չունենալու համար մարդուն չեն կարող տուգանել երկու անգամՓաստաբան Թամարա Շաքարյանը վերլուծել է վարչական տույժի կիրառման իրավաչափությունը միաժամանակ դիմակ չկրելու և անձը հաստատող փաստաթուղթ չունենալու դեպքում, ինչպես նաև վարչական ձերբակալման և բերման...
15:08 26/06/2020Սերժ Սարգսյան. Ալիևի լեզուն երկարել է՝ ներսում մեր ապաշնորհ ու ապազգային վայ-կառավարիչների պատճառովՀՀ երրորդ նախագահ, Արցախի հերոս Սերժ Սարգսյանն արձագանքել է Հայաստանի մասին Ադրբեջանի նախագահի այսօր հրապարակային հնչեցրած հայտարարությանը։
13:49 26/06/2020Հայաստանն Հարավային Կովկասում կորոնավիրուսից ամենաշատ տուժած երկիրն է․ BBCՀայաստանը Հարավկովկասյան տարածաշրջանում Covid-19-ից ամենաշատ տուժած երկիրն է, որտեղ ամեն օր գրանցվում են հարյուրավոր նոր դեպքեր: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, որ ինքն էլ վարակվել էր կորոնավիրուսով,...
13:06 26/06/2020Մալաթիայի ոստիկանությունում քաղաքացու վրա օղի են լցրել. փաստաբանՔԿՀ-ում պատիժը կրող Արմեն Աղաջանյանի նկատմամբ դաժան վերաբերմունք է կիրառվել, ինչի պատճառով վերջինիս հաստ աղին դուրս է եկել:

12:47 20/11/2012Azerbaijan’s Consul in Los Angeles needs to learn how to use a laptopRather than labeling the Armenian Diaspora as Azerbaijan’s "main enemy," Pres. Aliyev should be more worried about his diplomats who cannot use a laptop!
12:57 19/11/2012Criminal case opened on murder of Armenian Chamber of Advocates memberA member of Armenian Chamber of Advocates was found dead at a restaurant in the village of Shahumyan in Armenia’s Lori region on Sunday.
13:07 17/11/2012Prosperous Armenia’s proposal on shifting to parliamentary system runs counter to Orinats Yerkir Party’s political course"The unresolved conflict over Nagorno-Karabakh and the current condition of Armenian-Turkish relations require presence of a strong centrist and democratic power."
12:42 16/11/2012Fars: Erdogan’s policy towards Muslim nations of region is false"The Syria incident shows that the real aim of Turkey in the region is to restore the Ottoman Empire."
13:03 15/11/2012Nothing special about domestic situation in Armenia, Heritage Vice Chairman says"What we see is what usually takes place before national elections."
17:41 14/11/2012Expert: Azerbaijan pursues one purpose: to distort essence of negotiation process"How can the sides pass on to negotiations over the big peace agreement while they failed to agree on the basic principles?"
11:23 14/11/2012President Sargsyan meets President of French Senate Jean-Pierre BelPresident Serzh Sargsyan expressed gratitude to the friendly people of France and its authorities for the adoption of the law on the recognition of the Armenian Genocide.
11:02 13/11/2012Armenian-Americans score major gains in US electionsArmenian voters were not instrumental in the outcome of the presidential race, since Pres. Obama received over three million more votes than his Republican rival.
14:31 12/11/2012Accumulative pension system is embezzlement of state funds, Hrant Bagratyan says“Remember one thing: it is easy to throw a stone into a pit but it is very difficult to take it out of there."
12:22 12/11/2012xxxxxGerman Turks protest against Armenian Genocide lawThe Turkish Youth Union (TYU) organization acting in German capital Berlin demands that the German parliament invalidate the law on Armenian Genocide that was adopted in 2005.
13:53 10/11/2012Sociologist: We should expect more active steps from country’s president"Armenian President, RPA Chairman Serzh Sargsyan has the highest rating among probable candidates for president."
14:48 09/11/2012Iranian website: One of terrorists killed in Syria is Azerbaijani nationalDozens of terrorists were killed in clashes between Syrian government forces and terrorists in Aleppo, one of which was an Azerbaijani national and another was a Saudi Arabia national.
11:41 09/11/2012Balloon blast convict’s lawyer to appeal sentenceThe deadline for filing an appeal is November 17.
12:05 08/11/2012Iranian Embassy in Azerbaijan sends note of protest to Baku Khabar newspaperBaku Khabar had used another place name instead of “Persian Gulf."
10:47 08/11/2012OSCE/ODIHR: US elections highly competitive and professionally administered"Although there were initiatives by a number of states, further efforts to improve the accuracy of voter lists are needed."
15:40 07/11/2012Armen Martirosyan: ‘Divorce’ from Free Democrats party will not have negative impact on Raffi Hovannisian’s reputation"I think the situation will return to normal very soon. Everyone understands what took place.”
13:09 06/11/2012Aleppo Burns While We Fiddle: A Wake-up Call to All ArmeniansRegrettably, dozens of innocent Armenians were killed or injured by indiscriminate gunfire and shelling, while many others have been kidnapped.
10:11 05/11/2012Armenian President meets members of Public CouncilBy the instructions of the President of Armenia, a working group will be established to prepare draft law on RA Public Council.
13:54 03/11/2012Armenian writers’ works appear on Turkish radioAcik Radyo, Turkey's most-renowned independent radio station, has prepared a new program that features Turkish translations of works by Armenian writers.
15:17 02/11/2012Raffi Hovannisian: I will be candidate only once"If the upcoming presidential elections are the first free and fair elections since 1991, Armenia will have a new president or at least there will be serious competition."