14:40 12/09/2018Կդիմի՞ նախարարը՝ դատավորին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու միջնորդությամբԱԱԾ տնօրենի և ՀԾՔ պետի գաղտնալսված ու հրապարակված հեռախոսազրույցում, որը ըստ փաստի ու ըստ բովանդակության թել առ թել քննարկվում է երեկվանից, նշվում է կոնկրետ դատավորի անուն, ով զրույց է ունեցել ԱԱԾ...
10:38 12/09/2018Մուհամմեդ մարգարեի քիչ հայտնի հրովարտակը՝ տրված Երուսաղեմի Հայոց պատրիարքինՏարիներ շարունակ ես լսել էի, որ գրավոր հաղորդակցություն է եղել Մուհամմեդ մարգարեի և Երուսաղեմի Հայոց պատրիարքության միջև, սակայն ոչ մի փաստաթուղթ չէի տեսել դրա վերաբերյալ: Երկու ամիս առաջ Բեյրութի...
10:15 12/09/2018Հայաստանի հարցը արտահերթ կքննարկվի ԵԽԽՎ մոնիտորինգային հանձնաժողովումԵրեկ ԵԽԽՎ քաղաքական հարցերի և ժողովրդավարության հանձնաժողովի նիստին քննարկվել է ՀՀ-ում տիրող ներքաղաքական իրավիճակը և վերջին շրջանում տեղի ունեցած զարգացումները։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում...
13:34 11/09/2018«Կրթության» ենիչերիներըԱռաջ ասում էին՝ դու սովորի, իմացի, իրենք չեն կարող չգնահատել: Ուսուցչից պահանջվում էր ստեղծագործական, վերլուծական, քննադատական, լսելու, հարգելու, խմբող աշխատելու հմտություններ ձևավորել աշակերտի...
10:37 11/09/2018Կարապետ Ռուբինյան. Քանի ուշ չէ, Փաշինյանը պետք է հրաժարվի այդ որոշումից«Ոչ մի կերպ չեմ կարող կիսել վարչապետի ուրախությունը Ռուսաստանի սիրիական ավանտյուրայի մեջ Հայաստանին ներքաշելու կապակցությամբ»,-ֆեյսբուքյան իր էջում նման կարծիք է հայտնել ԱԺ նախկին փոխնախագահ Կարապետ...
10:26 10/09/2018Հայաստանում ձկան որսն աճել էՀայաստանում 2018 թվականի հունվար-հուլիսին գյուղատնտեսության և ձկնորսության համախառն արտադրանքը կազմել է 94 մլրդ 944.2 մլն դրամ, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 2.1 տոկոսով: ՀՀ...
18:11 08/09/2018Թուրքիան ռուսական «S-400»-ները կստանա 2019թ. կեսերինՌուսաստանի Դաշնության (ՌԴ) ռազմատեխնիկական համագործակցության ծառայության պետ Դմիտրի Շուգայևը հայտարարել է, որ ռուսական S-400 զենիթահրթիռային ՀՕՊ համակարգերը Թուրքիա կմտակարարվեն 2019թ.
20:13 07/09/2018Թափառական շները սպառնալիք են դարձել բնակիչների ու հատկապես երեխաների համարԼուսանկարն արվել է այսօր վաղ առավոտյան Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Հաղթանակ թաղամասի փողոցներից մեկում, այն բանից հետո, երբ շների ոհմակը հարձակվել է դպրոց շտապող երեխաների վրա։ «Բղավոցի...
15:12 06/09/2018Նիկոլ Փաշինյանը` եկամտային հարկի առաջարկվող փոփոխությունների մասինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում ուղիղ հեռարձակմամբ ներկայացրեց եկամտային հարկի մասով առաջարկվող փոփոխությունները: Վարչապետը հիշեցրեց, որ ներկայումս գործում է եկամտային հարկի հարկման 3...
12:23 03/09/2018Ստի դեդեկտորին համարժեք տարեգրությունՍուտը լավ բան չի... միևնույն է՝ միշտ էլ մի տեղից ճշմարտությունը հայտնվում է : Դե, իսկ եթե սուտը ընդգրկում է մեծ ժամանակահատված և վերաբերում է մի ողջ ժողովրդի, ապա բազմաթիվ աղբյուրներից...
10:21 29/08/2018Չնայած Մերկելի հուսադրող այցին Հայաստան՝ նա չասաց ցեղասպանություն բառը. ՍասունյանԱնցյալ շաբաթ Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը այցելեց Վրաստան, Հայաստան և Ադրբեջան: Ըստ լրատվամիջոցների հաղորդումների՝ նրա այցը Հայաստան և հանդիպումները նրա ղեկավարության հետ շատ կառուցողական էին:...
13:59 04/07/2018ԼՂ շուրջ բանակցությունները ներկա փուլում՝ փակուղի, թե վերադիրքավորում «ռեստարտից» առաջՎերջին օրերին կրկին ակտիվորեն շրջանառվում է այն տեսակետը, որ Լեռնային Ղարաբաղում պատերազմը կամ գոնե իրավիճակի սրումն անխուսափելի է, և դա միայն ժամանակի հարց է։ Նման հոռետես կանխատեսումների համար հիմք...
11:15 12/06/2018Նվեր Ադրբեջանին՝ հայ-բելառուսական դիվանագիտական հարաբերությունների 25 ամյակի կապակցությամբԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Գրիգորևիչը թերևս չէր հասցրել կարդացած լինել Հայաստանի նախագահ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձը, որը վերջինս հղել էր Հայաստանի և Բելառուսի միջև դիվանագիտական...
16:10 05/06/2018Հայաստանի ջուրը «ստանդարտից դուրս» էՎերջերս բնակիչներից այնքան «հրահրեցին», որ էլի հիշեցինք «Վեոլիայի» մասին: Նախ՝ բողոքներ, որ հայտարարված համայնքների չհայտարարված փողոցներում ևս ջուրը կտրում են: Միգուցե ընդհանրապե՞ս չհայտարարվել,...
11:17 14/05/2018Վրաստանում ՆԳ նախարարն ու բողոքի դուրս եկած շարժումը մշակում են համաձայնագրի պայմաններըՎրաստանի ներքին գործերի նախարար Գեորգի Գախարիան ու «Բելիյ շում» շարժման մասնակիցներն այսօր կսկսեն աշխատել համաձայնագրի պայմանների մշակման վրա: Վրացական լրատվամիջոցի փոխանցմամբ, նախաձեռնության...
10:44 12/05/2018Արցախում բարեգործական ծրագրերով մեկնարկած շինարարական աշխատանքներն ընթացքի մեջ ենԲարեգործական տարբեր կազմակերպությունների կողմից Արցախում ընթացքի մեջ են մի շարք ծրագրեր: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական հարցերի և վերաբնակեցման...
12:55 11/05/2018ԱԳՆ խոսնակ. Ադրբեջանի նախագահին լիակատար ֆիասկո է սպասվումԵվս մեկ լիակատար ձախողում սպասվում է Ադրբեջանի գործող նախագին: Այս մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը՝ արձագանքելով...
12:15 10/05/2018Թրամփի որոշման արձագանքները՝ Միացյալ Նահանգներում և ԻրանումԻրանի միջուկային ծրագրի վերաբերյալ ԱՄՆ նախագահի կայացրած որոշումը միանշանակ չի ընկալվել ինչպես Վաշինգտոնում, այնպես էլ Թեհրանում: Ֆեյսբուքյան իր էջում նման կարծիք է հայտնել իրանագետ Արմեն...
12:32 09/05/2018Իրանագետ. Իրանի հետ հետագա քաղաքականությունը մշակելիս պետք է ճիշտ կանխատեսել ներքաղաքական զարգացումներըՀետևելով Իրանի շուրջ ստեղծված վիճակին ու զարգացումներին՝ իրանագետ Արմեն Իսրայելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
11:40 01/05/2018Վրաստանի և Հայաստանի միջև կամուրջի կառուցման աշխատանքները սկսել ենՄեկնարկել են Հայաստանի ու Վրաստանի միջև նոր կամուրջի կառուցման աշխատանքները: «Գրուզիա օնլայն»-ի փոխանցմամբ, Վրաստանի ճանապարհների դեպարտամենտը հայտարարել է, որ «Բարեկամություն» կոչվող կամուրջը...

15:08 04/04/2013«Кавказская политика»: Азербайджанские власти все больше опасаются «фейсбуковской» революцииВ последние дни в Азербайджане идут задержания людей, которые в социальных сетях высказываются против властей республики.
12:39 04/04/2013Глава МИД ИРИ Али Акбар Салехи примет участие в церемонии инаугурации президента Армении Сержа СаргсянаДля участия в церемонии инаугурации президента Армении Сержа Саргсяна в Армению прибудет министр иностранных дел Ирана Али Акбар Салехи.
14:30 03/04/2013В Азербайджане министры стареют в своих креслах, занимая должности по 15-20 лет. Исследование «Радио Свобода»«Председатель Государственного комитета по статистике Ариф Велиев также является рекордсменом по стажу пребывания на одной должности».
13:50 03/04/2013Представитель духовного лидера ИРИ предлагает путем референдума присоединить Азербайджанскую Республику к Ирану«Азербайджанцы состоят в глубоких культурных связях с населением иранской провинции Атрпатакан».
15:05 02/04/2013Лидер партии «Оринац еркир» оценивает шансы кандидатов в мэры Еревана: Тарон Маргарян не кажется А. Багдасаряну фаворитом«В Ереване многое можно изменить, то есть можно сделать большее, а наша программа является конкурентоспособной».
14:44 01/04/2013«Balcanicaucaso.org»: Взгляды Гейдара и Ильхама Алиевых на карабахское урегулирование существенно отличаются«Сейчас никакого упоминания о необходимости урегулирования, соглашения, которое удовлетворило бы обе страны… Риторика Алиева-отца значительно миролюбивее, чем его сына».
13:34 01/04/2013Раффи Ованнисян: Моя переписка с Сержем Саргсяном не зашла тупикПереписка между Раффи Ованнисяном и Сержем Саргсяном не зашла тупик. Об этом в беседе с журналистами в городе Горис Сюникской области Армении заявил лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян. По его...
13:30 30/03/2013СМИ Армении обнародовали регламент платного эфира для предвыборной агитации к выборам в Совет старейшин ЕреванаНа сайте ЦИК Армении обнародован порядок предоставления платного эфирного времени на общественном телевидении и радио, а также в эфире частных СМИ для проведения предвыборной агитации к предстоящим 5...
13:05 30/03/2013В Турции должны осознать перспективу «пинков» от ЕС. В. Уколов анализирует последствия политики отрицания Геноцида армян«В Анкаре должны понимать, что при вступлении в ЕС принятие европейских ценностей неизбежно, а это значит, что придется осудить ошибки предков».
10:37 30/03/2013Замглавы МИД Армении: Азербайджану давно пора прекратить бесперспективную политику очерчивания новых разделительных линий«В современном мире недальновидно дружить против кого-то, вместо того, чтобы дружить с кем-то».
15:09 29/03/2013Турецкий марш по Восточной Европе. Чем грозит стратегия «мягкой силы неоосманизма» Анкары…Подчеркивается, что наибольшее внимание Анкары привлекает Крым, который рассматривается в качестве зоны стратегических интересов Турции.
12:03 29/03/2013Премьер-министр НКР: Вероятность достижения согласия между Ереваном и Баку по карабахскому конфликту в 2013г. невелика«Думаю, новая война приведет к широкомасштабному гуманитарному кризису и будет слишком кровавой».
12:22 28/03/2013Провалившаяся диверсия, или почему Азербайджану выгодна нестабильность. Анализирует эксперт…Несмотря на то, что Министерство обороны Армении опровергает вышеуказанную информацию, тем не менее, Азербайджан продолжает утверждать, что на границе сложилась напряженная ситуация.
12:10 28/03/2013На заседании РПА не будет обсуждаться вопрос о создании коалиции с Раффи Ованнисяном – Эдуард ШармазановВ ходе заседания исполнительного органа Республиканской партии Армении (РПА) не будет отдельно обсуждаться вопрос о формировании коалиции с лидером партии «Наследие» Раффи Ованнисяном.
16:38 27/03/2013Предложения президента Армении С. Саргсяна лидеру Hello Revolution Р. Ованнисяну все еще в силе. Ответ представил А. АрзуманянПресс-секретарь президента Армении Армен Арзуманян ответил на адресованное главе государства Сержу Саргсяну письмо лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна, возглавляющего ныне поствыборное движение...
14:22 27/03/2013Дэвид Филипс: 24 апреля премьер-министр Турции Р.Т.Эрдоган должен принести извинения, а не переписывать историю«Вместо переписывания истории премьер-министр Турции Р.Т.Эрдоган может с помощью истории открыть границу ...»
14:02 26/03/2013Давид Джамалян: Развязывание Азербайджаном новой войны приведет к его окончательному раздроблениюВ Азербайджане армия используется в качестве важнейшей сферы подавления коренных народов и проявления дискриминационного отношения к ним.
16:00 25/03/2013«Радио Свобода» об истории под прессом идеологии – переименовании улиц Спандаряна, Шаумяна и Амиряна в Баку«Многие из нас по-прежнему уверены, что история нужна только для того, чтобы утереть нос своим недружественным соседям», – пишет азербайджанский профессор Рахман Бадалов.
13:27 25/03/2013В Ереване прошло совместное заседание НКТР Армении и Комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренци НКРНемногим ранее в Ереване началось совместное заседание Национальной комиссии по телевидению и радио Армении и Комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции НКР.
11:33 25/03/2013«The Economist»: По уровню демократии Армения значительно опережает авторитарный АзербайджанАрмения превосходит Азербайджан по всем показателям. Так, Армения причислена к странам со «смешанным режимом», а Азербайджан – авторитарным.