09:55 26/09/2018Փաշինյանի ելույթը ՄԱԿ-ում. Մեր արտաքին քաղաքականության օրակարգում չկան կտրուկ շրջադարձերՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի կենտրոնակայանում Գլխավոր ասամբլեայի 73-րդ նստաշրջանին հանդես է եկել ելույթով: Կառավարությունը հրապարակել է Փաշինյանի ելույթը.
12:25 25/09/2018ԱՊՀ 10 լավագույն լեռնադահուկային հանգստավայրերի տասնյակԿեցության և սննդի ծախսերը ներառող փաթեթները Ծաղկաձորում մեկ օրվա համար արժեն մոտավորապես 80 դոլար։
10:35 25/09/2018Բունդեսթագում Ցեղասպանության բանաձևին կողմ քվեարկած Օզդեմիրը մտադիր է մասնակցել Էրդողանի հետ ընդունելությանըԳերմանիայի Բունդեսթագում Կանաչների կուսակցության անդամ, թուրք Ջեմ Օզդեմիրը մտադիր է մասնակցել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ ընդունելությանը, ով պետք է այցելի Գերմանիա։ Էրդողանը բազմիցս...
09:37 24/09/2018Նորընտիր ավագանին առաջին նիստը կհրավիրի հոկտեմբերի 10-ինԵրևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների նախնական արդյունքներն արդեն հայտնի են։ Նախնական տվյալների համաձայն, 65 անդամից բաղկացած ավագանիում «Իմ քայլը» կունենա 56 մանդատ, ԲՀԿ-ն՝ հինգ, «Լույս»-ը՝ չորս։...
14:38 23/09/2018«Ժողովրդին հանգիստ թողեք»Ճարտարապետը ցանկանում է, որ ջանքեր գործադրվեն ու Երևանի դիմագիծն այլանդակող կառույցները կամաց-կամաց վերանան։
10:40 23/09/2018Իրանի նախագահը Թրամփի համար Հուսեյնի ճակատագիրն է կանխատեսել«Իրանը մտադիր չէ հրաժարվել պաշտպանական միջոցներից, այդ թվում՝ հրթիռներից, որոնք այդպես բարկացնում են ամերիկացիներին»,- ասել է նա։
19:21 22/09/2018Հայաստանում ադամանդի և ոսկերչական իրերի արտադրությունն աճում էՎիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2018 թվականի հունվար-հուլիսին հանրապետությունում արտադրվել է 129 հազար 490 կարատ ադամանդ՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով 22.1...
17:25 22/09/2018Վրաստանը տղամարդկանց վաղ մահացության ցուցանիշով առաջատար երկրների տասնյակում է70 տարեկանից բարձր տարիքի հասնելու ավելի մեծ հնարավորություններ ունեն Իսլանդիայի, Շվեյցարիայի, Շվեդիայի տղամարդիկ։
14:17 22/09/2018Մենք ֆուտբոլին պետք է մոտենանք, որպես սոցիալական նախագծի. Արթուր Վանեցյան«Իմ կողմից ես ամեն ինչ անելու եմ, որ մեր համատեղ աշխատանքը ստացվի, համոզված եմ, մենք միասին հաջողության կհասնենք»,- այս մասին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի արտահերթ ժողովի ժամանակ նշեց, ԱԱԾ տնօրեն,...
11:30 21/09/2018Ադրբեջանի կոչը ԵԱՀԿ-ին․ վերադարձ կառուցողական դաշտ, թե՞ «ակն ընդ ական» գործելու նախապատրաստությունՍեպտեմբերի 20-ին Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն էր տարածել, որով հորդորում էր ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին «միջոցներ ձեռնարկել կանխելու Հայաստանի կողմից սադրիչ քայլեր...
09:38 20/09/2018Daily Mail. Բրիտանացի ճարտարապետները կոչ են անում փրկել քանդման եզրին կանգնած ժամանակի շքեղ օդանանավակայանըԱյն նման է գիտաֆանտաստիկ ֆիլմից տիեզերական մոնոլիտ քաղաքի, բայց իրականում այն եղել է Սովետական միության թագի զարդերից մեկը։ Այսպես է սկսում իր հոդվածը բրիտանական հանրահայտ Daily Mail պարբերականը՝...
21:27 19/09/2018Ֆրանսիան մերժեց Բաքվի հայցը․ «Ադրբեջանը բռնապետություն է»Այսօր՝ սեպտեմբերի 19-ին, Ֆրանսիայի արդարադատությունը հաստատեց, որ Ադրբեջանը, որը «Cash Investigation» հաղորդման ժամանակ լրագրող Էլիզ Լյուսենի կողմից որակվել էր որպես «աշխարհում ամենակատաղի...
17:57 19/09/2018Սոցիալական խնդիրների լուծումները նախընտրական ծրագրերումՊոլիկլինիկաների վերանորոգում և վերազինում, բուժծառայությունների որակի բարձրացում, բնակֆոնդի արդյունավետ կառավարման մեխանիզմների ներդրում և այլն: Սրանք այն կետերն են, որոնք Երևանի ավագանու արտահերթ...
12:36 19/09/2018Danske բանկը չի կարողանում գնահատել՝ որքան ռուսական ու ադրբեջանական փող է լվացելԳործադիր տնօրենը հրաժարական է տվել
08:00 19/09/2018Պոմիդորը թանկ է, … կոկորդիլոս կերեքԳիտեիք պիտի ասեի՝ բանա՞ն կերեք: Բանանը անցած ու հին պատմություն է, նույնիսկ՝ հակահեղափոխական արդեն: Արդիականը կոկորդիլոսն է: Բանն այն է, որ Արարատի մարզպետը, որ չգիտես ինչու հարյուր օր լռություն էր...
11:40 18/09/2018Հայկական պլանշետների արտադրությունն աճել է 6.6 անգամՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ Հայաստանում 2018 թվականի հունվար-հուլիսին արտադրվել է 724 հատ համակարգիչ, ինչը 2017 թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 2.2 անգամ: 2017թ-ի...
10:05 18/09/2018Սաֆարով-2. Վաշինգտոնում ցուցարարներին դաժանորեն ծեծած Սինան Նարինը հերոսական ընդունելության է արժանացել ԹուրքիայումԹուրք Սինան Նարինը, ով 2017թ.-ի մայիսին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի՝ Վաշինգտոն կատարած այցի ժամանակ Թուրքիայի դեսպանատան դիմաց ծեծել էր անմեղ ցուցարարներին, վերադարձել է Թուրքիա ու...
10:40 17/09/2018Ալիևը վերականգնում է հավասարակշռությունը՝ որդուն բանակ ուղարկելովԿողմնակի դիտորդի մոտ կարող է տպավորություն ստեղծվել, որ Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ վերջին շրջանում որևէ լուրջ զարգացում չկա՝ հակամարտությունը մնում է սառեցված, խնդիրները՝ չկարգավորված։ Արտաքին այս...
12:20 14/09/2018«Կինը գալիս է առաջատար դիրքեր»«Կանայք Երևանի ավագանու ընտրություններում. քաղաքի խնդիրներն ու լուծումները կանանց աչքերով»
19:46 13/09/2018«Պետությունը՝ ինքն ուզեց, որ պատարագ լինի». Եպիսկոպոս ՄաշալյանErmenihaber.am-ը Վանա լճի Աղթամար կղզում գտնվող Սբ. Խաչ եկեղեցում սեպտեմբերի 9-ին տեղի ունեցած պատարագից հետո զրուցել է Պոլսո Հայոց պատրիարքարանի հոգևոր խորհրդի ատենապետ Սահակ եպիսկոպոս Մաշալյանի...

10:47 17/04/2013«Foreign Policy Journal»: Международное сообщество должно критиковать Азербайджан так же, как и Северную Корею«Алиев должен прекратить свою риторику ненависти и подготовить страну к миру, исключая военное решение и отказываясь от угрозы применения силы».
18:25 16/04/2013Омбудсмен Армении: Действия Полиции по перекрытию движения на пр. Баграмяна 9 апреля были правомерными«Достойно приветствия особое внимание начальника Полиции РА Владимира Гаспаряна к инциденту с Арменом Мартиросяном».
11:37 16/04/2013«EurasiaNet.org»: Политическая и экономическая элита проигнорировала Всемирный экономический форум в Баку«Ни значимых решений, ни деловых сделок, ни звездных имен. Я бы сказал, что форум прошел практически незамеченным»7
11:11 15/04/2013IWPR: Культ личности в Азербайджане дошел до того, что в любом школьном учебнике фигурируют отец и сын Алиевы«В учебниках для первых классов по азербайджанскому языку ученики читают диалог между мальчиком и бабушкой, которая говорит, что Гейдар означает сила, и так звали великого лидера».
12:52 13/04/2013Глава фракции АРФД Армен Рустамян надеется на формирование поствыборного альянса между оппозиционными партиями«Я высоко оцениваю сотрудничество с Армянским национальным конгрессом (АНК), которое длится уже год, и, вне зависимости от различий между нами, мы убеждены в том, что такое положение в стране не...
12:01 13/04/2013«Туран»: Азербайджан желает выйти из-под опеки обязательств ОБСЕ, чтобы в очередной раз сфальсифицировать выборы«Состав гостей Международного экономического форума в Баку, где не было официальных лиц из Брюсселя и Москвы, показал, что режим все больше сжимается в объятиях изоляции».
15:30 12/04/2013Крымские СМИ «затыкают» спикера парламента Турции Дж. Чичека за требование отмены резолюции парламента АРК о признании Геноцида«Что если б кто-то из высших руководителей Украины предложил Турции заставить какой-нибудь вилайет открыть школы с обучением на курдском? За такое гостя сопроводили бы до самолёта пинками и плевками».
12:35 12/04/2013На выборах в Совет старейшин Еревана ППА, АРФД и «Оринац еркир» могут вернуть свой электорат. Прогнозы социологаВ настоящее время более слабыми являются позиции Армянского национального конгресса.
13:03 11/04/2013Политолог: С середины декабря до середины февраля Раффи Ованнисян выступал как ситуативный лидер«В стране прошла одна церемония инаугурации, а то, что произошло в этот день, – лишь событие, участником которого был потерпевший поражение кандидат, проводящий борьбу», – об этом заявил на встрече с...
11:28 11/04/2013Игорь Панкратенко: Москва продала С-300 Азербайджану, который сделал все, чтобы выдавить российскую РЛС из Габалы«Азербайджанские чиновники в полуофициальных заявлениях прямо говорят о том, что «Россия является естественным противником Азербайджана».
19:40 10/04/2013Семьям погибших на территории российской военной базы детей будет оказана поддержка. Обещание министра обороны АрменииСемьям погибших 7 апреля на территории российской военной базы в Ваграмаберде будет оказана соответствующая поддержка.
13:10 10/04/2013«Храбрый Назар» и «От безумца до обезумевшего». Действия Раффи Ованнисяна комментирует социолог Агарон Адибекян«Действия Раффи Ованнисяна напоминают действия, направленные на достижение власти незаконным путем».
13:02 10/04/2013Ара Папян: Запуск талышского радио в НКР преследует цель защитить права национальных меньшинств в Азербайджане«За короткий срок вещания новое радио вызвало ажиотаж в Азербайджане».
17:04 09/04/2013«Хаккин.аз»: Глава МИД Чехии проигнорировал Азербайджан«Учитывая факт посещения Шварценбергом соседних Грузии и Армении, нельзя исключать, что между Баку и Прагой наметились определенные трения в отношениях».
19:05 08/04/2013ФМС: Азербайджан на 4-м месте по числу мигрантов в России после Узбекистана, Украины и ТаджикистанаНапомним, что в результате серьезной миграции из Азербайджана в Россию за период между переписями населения в России 1989г. и 2010г. численность азербайджанцев в РФ увеличилась почти вдвое.
11:00 08/04/2013Изабелла Мурадян: Банкротство компании «Армавиа» – последствие неурегулированности сферы«Сфера должна быть окончательно урегулирована, а отношения между действующими в сфере субъектами – нормализованы»,
13:30 06/04/2013Спустя 20 лет после освобождения. Военный эксперт Г. Петросянц анализирует стратегическую значимость Карвачара вчера и сегодняРанее президент НКР Б. Саакян подчеркнул, что трудно переоценить военно-стратегическое значение Шаумянского района для армянской государственности.
17:43 05/04/2013Армия обороны НКР: Самолеты ВВС Азербайджана летали в 20 километрах от воздушных границ НКР, которые надежно защищеныАзербайджанское информационное агентство «АПА» распространило сведения о том, что боевые самолеты Военно-воздушных сил Азербайджана осуществили полеты вдоль линии соприкосновения войск с Армией...
13:11 05/04/2013Артак Закарян назвал действия Раффи Ованнисяна и его команды «неадекватными»«Сложившаяся ситуация, которую можно назвать поствыборными процессами, по сути, какого-либо негативного воздействия на внешнюю политику иметь не может, так как выборные процессы прошли под...
12:51 05/04/2013«European Voice»: Придя к власти, Ильхам Алиев был дилетантом, предпочитающим казино политикеЭта история полностью характеризует нынешнюю политическую систему Азербайджана: раболепие и культ личности, наличные деньги пачками, угрожающий тон.