12:41 19/10/2018Եվրամիության բնակչության 22.5%-ն աղքատության շեմին է2017 թվականին Եվրամիության պետությունների բնակիչների 22.5%-ը կամ 112,9 մլն-ը հայտնվել են աղքատության կամ սոցիալական մեկուսացման եզրին: Այս մասին նշված է Եվրոստատի զեկույցում: Եվրոստատի հաշվարկի...
13:15 18/10/2018Աշոտյան. Միլսի հայտարարության արձագանքները բացահայտեցին կարևորագույն մարտահրավերներԴեսպանի հայտարարությունը բացահայտեց նաև պետության քաղաքական դիմադրողականության անկումը
10:14 17/10/2018Մեծ Բրիտանիան հետաքննում է ադրբեջանցի բանկիրի կնոջ բազմամիլիոն դոլարների գնումներըԱդրբեջանին առնչվող ևս մեկ խոշոր կոռուպցիոն սկանդալ է հասունանում Եվրոպայում: Երկրի խարդախ պաշտոնյաները միլիարդավոր նավթադոլարներ են շորթել իրենց անձնական շահերի համար, մինչդեռ ադրբեջանցիների մեծ մասն...
12:00 16/10/2018«Զրոյական սով» հասկացությունը չի սահմանափակվում թերսնման դեմ պայքարով. ՊԳԿՊարենի համաշխարհային օրն է։
11:00 15/10/2018Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովը՝ մեր պատասխանը մեզ և ուրիշներինՆախորդ շաբաթ Երևանում անցկացվեց Ֆրանկֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովը, որին նախորդել էին նախարարական և դեսպանական մակարդակով համաժողովները։ Պաշտոնական միջոցառումներից բացի,...
22:21 10/10/2018Կարևոր զեկույց ԵԽԽՎ-ում․ ՄԱԿ-ն ու ԵԽ-ն պետք է մուտք ունենան «մոխրագույն տարածքներ»Զեկույցը դրվեց քվեարկության ու ընդունվեց 39 կողմ 6 դեմ ձայներով։
14:30 10/10/2018Դիտարկում. Ադրբեջանական կողմը ԵԱՀԿ առաքելությունը դուրս չի բերել իր առաջապահ դիրքերԵԱՀԿ դիտարկումը Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում
14:45 09/10/2018Համաներումը լավ բան է, բայց ոչ միշտՀամաներումների արդյունքում ազատվածների 1/3-ը մեկ տարվա ընթացքում վերադառնում են բանտ
13:08 08/10/2018Էդվարդ Արզումանյանի հայտարարությունը՝ ՀԷՑ-ի և Գազպրոմ Արմենիայի պարզաբանումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը պարզաբանում է տարածել Էլեկտրաէներգիայի և գազի սակագների ստուգումն իրականացնող աշխատանքային խմբի փորձագետ Էդուարդ Արզումանյանի՝ լրատվամիջոցներով տարածված...
12:02 06/10/2018Դեն Ղարիբյան՝ Ազնավուրի Ազգային հարգանքի տուրքին ֆրանսիացու կատարած հայերեն երգի հեղինակըՆախօրեին Փարիզում տեղի ունեցավ ֆրանսահայ մեծն շանսոնյե Շառլ Ազնավուրին նվիրված Ազգային հարգանքի տուրքի արարողությունը։ Շանսոնյեի աճյունը՝ փաթաթված Ֆրանսիայի դրոշով, Հաշմանդամների պալատի բակ դուրս...
20:43 05/10/2018Ովքե՞ր են հայաստանցի ուսուցիչները1994 թվականից հոկտեմբերի 5-ը նշվում է որպես Ուսուցչի միջազգային օր։ Այն առիթ դարձավ գնահատելու ունեցած ձեռքբերումները, ինչպես նաև վերլուծելու, թե ինչպես պետք է ուսուցչի մասնագիտությունը դարձնել...
11:00 05/10/2018ԵԽ զեկույց. Հայաստանում դատավորները քիչ են ու նրանց աշխատավարձն ամենաբարձրն էԵվրոպայի խորհուրդը հրապարակել է Եվրոպական երկրներում դատական համակարգի արդյունավետության ու որակի մասին զեկույցը, որում ներկայացված են ԵԽ անդամ 47 երկրներից 45 երկրի վերաբերյալ տեղեկատվություն (բացի...
13:57 04/10/2018«Հասկանալ իրականությունը, եթե արդեն ուշ չէ»Խնդիրը ժամկետը չէ։ Խնդիրն այն չէ, թե ե՛րբ տեղի կունենան արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները։ Խնդիրն այն է, թե ի՛նչ կունենանք ընտրություններից հետո։ Գնում ենք ընտրությունների քաղաքական դեֆոլտի...
13:00 04/10/2018Հայաստանում քրեականացվում է ահաբեկչության կոչ անելն ու քարոզելըԿառավարությունն այսօրվա նիստում հավանություն տվեց «Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» և «Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացում...
09:50 01/10/2018Նախարար. ՔԿՀ-ներն այս տարվա 5 ամիսներին 1.5 անգամ ավելի շատ են բեռնաթավել, քան անցած երեք տարիներինԱրդարադատության նախարարության քրեակատարողական հիմնարկները բեռնաթափելու ուղղությամբ վերջին ամիսներին քրեակատարողական ծառայությունում մեկնարկած ծավալուն բարեփոխումների արդյունքներն առավել պատկերավոր...
11:40 28/09/2018Վահրամ Կաժոյան. Անընդունելի է, երբ ագրեսորը մեղադրում է ուրիշներին՝ զոհ ձևանալով«Հենց Ադրբեջանն է, որ հրաժարվում է ղարաբաղյան հիմնախնդիրը լուծել խաղաղ ճանապարհով և շարունակաբար ռազմական գործողություններ է իրականացնում ինչպես Հայաստանի հետ սահմանին, այնպես էլ Արցախի հետ շփման...
10:00 28/09/2018ԵԱՀԿ Մինսկի խումբ. Համապարփակ կարգավորումը կպահանջի բոլոր կողմերից փոխզիջումներԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը, Ստեֆան Վիսկոնտին և Էնդրյու Շոֆերը սեպտեմբերի 25-ից 27-ը ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբելայի շրջանակներում առանձին և համատեղ Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի...
09:14 28/09/2018Գերմանիային զայրացրել է Էրդողանի համար Բեռլինում փռված կարմիր գորգըԵրկու տարի առաջ Թուրքիայում տեղի ունեցավ հեղաշրջման փորձ, որին նախագահ Էրդողանը պատասխանեց իշխանության կենտրոնացմամբ ու ճնշումներով։ Նա տասնյակ հազարավոր ակտիվիստների ու լրագրողների նետեց բանտեր, այդ...
11:00 27/09/2018Հայ-իրանական գործակցության մեկնարկը շատ հաջող է տրված. Արմեն ԻսրայելյանՆա նկատեց, որ երկու երկրների ղեկավարների առաջին հանդիպումը խորհրդանշական կերպով տեղի ունեցավ միջազգային խոշոր միջոցառման՝ ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 73-րդ նստաշրջանում։
10:47 27/09/2018Բեռլինի քաղաքապետը հրաժարվել է մասնակցել Էրդողանի պատվին տրվելիք պաշտոնական ճաշինԷրդողանի առաջիկա այցը Գերմանիա տարբեր շերտերի կողմից ակնհայտ բացասական վերաբերմունքի է արժանանում: Գերմանիայում գնալով ընդլայնվում է Էրդողանի սպասվող այցը բոյկոտողների շրջանակը, գրում է...

10:29 27/04/2013Р. Миркадыров: Списывать на армян проблемы в отношениях Баку и Москвы наивно«Кроме того, Россия в свое время согласилась поставлять Азербайджану ЗРК С-300. Поставили две батареи. А третью, как было согласовано, не стали. Неужели и тут армяне?!».
15:17 26/04/2013«Радио Свобода»: Азербайджан ведет кампанию по экспорту культа личности Гейдара Алиева«Это всего лишь один из последних шагов в очевидной кампании Азербайджана по экспорту культа личности своего бывшего лидера».
13:15 26/04/2013Реальный рост экономики или «пузырь»? Мнения Вардана Бостанджяна и Наиры Зограбян разошлись«Я даю 100-процентную гарантию, что мы будем двигаться вперед. Мы не имеем права отступать», – подчеркнул Вардан Бостанджян.
14:35 25/04/2013Российский эксперт рассказал об азербайджанском следе бостонского теракта и угрозах РоссииПо мнению Шевченко, даже если будет доказано, что взрывы в Бостоне устроили братья Царнаевы, они все равно были управляемы спецслужбами.
14:00 25/04/2013«Вопрос Геноцида армян вызвал у меня шок и заставил многое понять». Рассказ турецкого студента«Я только сейчас понимаю, что мне необходимо было пережить этот шок, чтобы суметь понять многие вещи».
17:34 24/04/2013Католикосы Гарегин II и Арам I требуют от Турции признания факта Геноцида армян и компенсацииКатоликос Всех Армян Гарегин II и Католикос Великого Дома Киликийского Арам I распространили заявление, в котором озвучивается требование к Турции признать факт Геноцида армян в Османской империи...
16:10 24/04/2013В Израиле на фоне налаживания отношений с Турцией и власти, и оппозиция все же выступили с заявлениями о Геноциде армянДепутаты считают, что Израилю не стоит делать выбор между признанием Геноцида армян и налаживанием отношений с Турцией: «Мы должны сделать и то, и другое».
11:47 24/04/2013В. Сапунов об азербайджанских учебниках: Опечатки, неуклюжий пафос, корявый стиль, откровенная дезинформация«Со временем я убедился, что ляпы, одобренные Министерством образования, коллекционирую не только я».
15:19 23/04/2013Геноцид армян, мифический Курдистан и страх правящей элиты Турции. Анализирует турецкий публицист Р. Зараколу«Талиат Паша в свое время сказал Моргентау: „То, что не сумел сделать Абдул Гамид, сумел сделать я”. Но разве это не было подобно пирровой победе, то есть победа, равная поражению?»
13:48 23/04/2013Процесс признания Геноцида армян в Османской империи 1915 года неотвратим. Комментирует историк Г.МелконянИсторик выразил убеждение в том, что нельзя допустить, чтобы другие государства использовали Геноцид армян исключительно как фактор по оказанию давления на Турцию.
16:36 22/04/2013Госдеп США пересмотрел позицию по вопросу Нагорного Карабаха, причем не в пользу Азербайджана. Комментирует А. Минасян«Доклад за 2012г. оказался революционным. После практики „copy-paste”, продлившейся более десятка лет, Госдеп США пересмотрел формулировку вопроса».
14:47 22/04/2013В Ереване стартовал армяно-польский бизнес-форумВ рамках третьего заседания армяно-польской межправительственной комиссии сегодня в Ереване стартовал армяно-польский бизнес-форум, в ходе которого бизнесменам из Польши были представлены...
12:04 22/04/2013«Зеркало»: Спасение Азербайджана в руках ОПЕК – цена на нефть снижается«Видимо, руководству Азербайджана уже пора перейти к режиму экономии, так как указанные средства в ГНФАР могут стремительно растаять».
14:18 20/04/2013Азербайджанский учебник оскорбляет иудеев и христиан. Анализ и комментарии представляет «Зеркало»Оскорбительным для представителей двух религий является учебник 5-го класса под названием «Познание мира», который был утвержден министерством образования Азербайджана в июле 2012 года.
14:00 20/04/2013А. Мхитарян: Кашатагский район НКР важен в плане обеспечения продовольственной безопасности«Мы рассматриваем в качестве сверхзадачи передать будущим поколениям безопасный и прочный мир. А гарантией этого является равномерное развитие Арцаха и в этом контексте приграничных областей Шаумяна,...
13:52 19/04/2013Компартия не присоединится к лидеру Hello Revolution в Армении Раффи ОваннисянуКоммунистическая партия Армении не присоединится к инициированному участником состоявшихся 18 февраля президентских выборов в Армении, лидером партии «Наследие» Раффи Ованнисяном движению.
13:48 19/04/2013«Правда.ру»: Азербайджан имеет территориальные претензии ко всем соседям, но это может обернуться против Баку«Роль главного действующего лица коалиции по расшатыванию Ирана вполне может быть отдана Азербайджану под терпким соусом создания Великого Азербайджана».
14:40 18/04/2013Forbes опубликовал список самых богатых людей мира. В числе богатейших бизнесменов России – Самвел Карапетян, Данил Хачатуров...Число миллиардеров в мире, по данным Forbes, в этом году достигло рекордной отметки – 1426 человек, что на 16% больше, чем в прошлом году.
13:40 18/04/2013Депутат фракции РПА Мкртич Минасян не видит у оппозиции шансов на сплочение«Я высоко оцениваю работу, проделанную Тароном Маргаряном. Работая в качестве вице-мэра, он вместе с Гагиком Бегларяном и Кареном Карапетяном приобрел большой опыт в деле управления городом», – об...
14:50 17/04/2013Политолог Александр Искандарян не видит у Тарона Маргаряна серьезных соперников«Я считаю, что возможности Республиканской партии Армении (РПА) на предстоящих 5 мая выборах в Совет старейшин Еревана принципиально более высокие, чем у других партий.