16:29 08/10/2016Միացյալ Նահանգները շարունակում է մնալ Արցախի ժողովրդի բարեկամըՕրեր առաջ ամերիկյան National Interest պարբերականը հրապարակել էր նախկինում Հարավային Կովկասի խնդիրներով հրապարակումներ չունեցող մի հեղինակի հոդված բավականին խոսուն վերնագրով.
13:09 22/09/2016ՀՀԿ-ի լուրջ մրցակիցը ՀՀԿ-ն է. Քաղտեխնոլոգ«Խնդիր է, թե ՀՀԿ-ի որ թևը կհաղթի: Դա արդեն կերևա, երբ ՀՀԿ-ն իր ցուցակը հրապարակի»:
16:01 21/09/2016Վենետիկի հանձնաժողովը քննադատել է Ադրբեջանի Սահմանադրության փոփոխությունների նախագիծըԵվրոպայի խորհրդի Վենետիկի հանձնաժողով քննադատությունը Ադրբեջանի Սահմանադրության փոփոխությունների նախագիծը, որը հանրաքվեի է դրվելու այս կիրակի՝ սեպտեմբերի 26-ին, կարելի է գնահատել որպես «շատ խիստ»։...
15:13 09/09/2016«The Washington Post». Ժամանակն է, որ ԱՄՆ պատժամիջոցներ կիրառի Ադրբեջանի դեմՄիջազգային առաջնորդության Մըքեյնի ինստիտուտի ղեկավար Դեյվիդ Քրամերը և Ջորջ Մեյսոնի համալսարանի պրոֆեսոր, Ադրբեջանում ԱՄՆ նախկին դեսպան Ռիչարդ Կոզլարիչը առաջատար The Washington Post պարբերականում...
15:46 29/08/2016Ադրբեջանը՝ Իրանի արտաքին քաղաքականության օրակարգումՊաշտոնապես հաստատվել է այն տեղեկատվությունը, որ Ադրբեջանում Իրանի դեսպան է նշանակվել Ջավադ Ջահանգիրզադեն: ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանին հանդիպում է ունեցել նորանշանակ դեսպանի հետ, որը նախագահին է...
16:07 12/08/2016Ուսանող դառնալու համար առաջին նախապայմանը ուսման վարձն էՈւսումնական տարին դեռ չսկսված ուսանողների ծնողներն արդեն մտահոգ են, քանի որ այն ուսանողները, ովքեր ի վիճակի չեն լինում սահմանված ժամանակահատվածում վճարել ուսման վարձը, ինքնըստինքյան դուրս են մնում...
11:22 11/08/2016Պուտինի և Էրդողան հանդիպումը Թուրքիայի և ԱՄՆ-ի հարաբերությունների վատթարացման նշան է. WSJԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի և նրա ռուս գործընկեր, ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը դարձավ Վաշինգտոնի և Անկարայի հարաբերությունների վատթարացման հերթական նշանը ռազմական հեղաշրջման փորձից...
15:52 03/08/2016Ոստիկանության կիրառած «Հատուկ միջոցների» մասինԱրգելվում է ոստիկանության սպառազինության մեջ հատուկ միջոցների այնպիսի տեսակներ ընդգրկելը, որոնք կարող են մարդու օրգանիզմում առաջացնել անդառնալի փոփոխություններ:
16:14 27/07/2016Ապրիլյան պատերազմից հետո տեսանք այլ հասարակություն. Եգոր Գլումով«Դա է իսկական հասարակությունը»:
18:29 25/07/2016Քաղաքագետի վերլուծություն. Ճամփաբաժան, որից կախված է բոլորիս ապագանԱրդեն 7 օր շարունակ Ոստիկանության ՊՊԾ գունդը շարունակում է մնալ զինված խմբի հսկողության տակ: Թեև բոլորը, այդ թվում զինված խմբի անդամներն ու իշխանությունները բանավոր հայտարարություններում խոսում են...
17:16 17/07/2016Բայց հիմա առճակատման երկու կողմն էլ պետք է հասկանա, որ այդ լուծման հետ ապրելու ենք մենք բոլորս. Թևան Պողոսյան«Սա կարևոր ազդակ է, որ ունենք վստահության ճգնաժամ մեր երկրում»
15:05 14/07/2016Մոսկվան իրականում կարող է այնքան էլ շահագրգռված չլինել հակամարտության լուծմամբ. StratforԱմերիկյան Stratfor վերլուծական ընկերությունը հոդվածով անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընթացի ընթացիկ փուլին, մասնավորապես` Ռուսաստանի միջնորդությամբ ինտենսիվ...
13:55 14/07/2016Սպանվել է չեչեն հայտնի հրամանատար Աբու Ումար աշ-Շիշանին«Իսլամական պետության» (ԻՊ) ԶԼՄ-ները տարածեցին հայտնի չեչեն հրամանատար Աբու Ումար աշ-Շիշանիի սպանության մասին լուրը, որն անմիջապես մեծ արձագանք գտավ միջազգային մեդիա դաշտում: Աբու Ումար աշ-Շիշանիի...
09:25 13/07/2016Բունդեսթագի թուրք պատգամավոր. «Երիտթուրքերը դավաճաններ են, Թալեաթն ու Էնվերը՝ ոճրագործներ»«Կալիֆորնիա Կուրիեր» թերթի հրատարակիչ և խմբագիր Հարութ Սասունյանի հոդվածը
13:14 11/07/2016Հայաստանում կեսարյան հատումների ցուցանիշը գերազանցում է ԱՀԿ-ի խորհուրդ տրվող շեմըՆերկայացվեց «Հայաստանի Հանրապետության բնակչության իրավիճակային վերլուծություն» հետազոտության արդյունքները:
13:21 07/07/2016«Իսլամական պետությունը» ունի ներկայություն նաև Կովկասում. արաբագետՀուլիսի 6-ին «Իսլամական պետության» (ԻՊ) համացանցային ռեսուրսներում մի տեսահոլովակ տարածվեց, որը պատմում է, թե ինչպես է կառուցված ԻՊ-ը, ինչպիսի վիլայեթներ ու կառույցներ են մտնում նրա կազմում: Այն...
17:37 06/07/2016Foreign Policy. Ոչ ոք չի կարող վստահ լինել, որ վաղը Էրդողանը չի իրագործի հերթական սադրանքըՄոսկվայի հետ հարաբերությունները կարգավորելու Անկարայի ցանկությունը պայմանավորված չէ միայն երկիր ռուս զբոսաշրջիկներին վերադարձնելու մղումով, այլ հետապնդում է հեռու գնացող նպատակներ: «Svpressa.ru»-ի...
15:23 06/07/2016Ահաբեկչություններ, որոնք ցնցեցին հատկապես մուսուլմանական աշխարհը«Իսլամական պետության» (ԻՊ) լիդերներից Աբու Մուհամմադ ալ-Ադնանին այս տարվա մայիսի 21-ին ԶԼՄ-ներում տարածած իր ուղերձում հայտարարեց, որ Ռամադանը (մուսուլմանների համար սրբազան ամիս, որի ընթացքում...
11:00 06/07/2016Միջազգային ճգնաժամային խումբ. Նոր պատերազմը կարող է ավելի կործանարար լինելԹեև կործանարար զինատեսակների և հատուկ ջոկատայինների ներգրավմամբ Ադրբեջանը կարողացավ միայն աննշան հողակտոր գրավել Քառօրյա պատերազմի արդյունքում, այժմ սահմանի երկու կողմերում գտնվող ժողովուրդները...

11:15 12/01/2013По следам публикации Panorama.am: Переписка между мэром Еревана и омбудсменом по поводу перегруженности детсадов продолжается«Нам хотелось бы знать, какие меры предпринимает мэрия, чтобы обеспечить предусмотренный законом уход за детьми, посещающими детсады»,- заявила представитель офиса омбудсмена.
16:17 11/01/2013Как глава наблюдательской миссии БДИПЧ ОБСЕ Хайди Тальявини уклонялась от ответов на вопросы журналистов в Армении…Миссия БДИПЧ ОБСЕ опубликует два промежуточных доклада и один итоговый – спустя 2 месяца после выборов.
12:44 11/01/2013Кассационный суд требует отменить решение суда по факту убийства Гранта ДинкаПрокуратура подготовила заключение по обжалованию оправдательного вердикта в отношении 19 обвиняемых по делу.
15:58 10/01/2013Власти Азербайджана решили возвести «Великую Карабахскую стену» вдоль границы с НКРВ материале сказано, что таких вопросов немало и многие в оппозиционном лагере считают такую политику опасной тенденцией.
11:34 10/01/2013Овик Абраамян: Азербайджан искажает сущность карабахского конфликта и истинные причины его последствийНакануне председатель парламента Армении Овик Абраамян в Брюсселе провел встречу с председателем Сената Королевства Бельгии г-жой Сабин де Бетюн и председателем Палаты представителей Бельгии Андре...
19:42 09/01/2013А. Минасян: На политическом уровне ни одна из политических сил не бойкотирует президентские выборы в АрменииБолее того, эксперт указывает на опасность избранной ППА, АНК и АРФД тактики...
14:05 09/01/2013EurasiaNet: Уничтожение направляющихся в Карабах гражданских самолетов будет иметь катастрофические последствия для Баку«И угроза до сих пор кажется столь же пустой… Уничтожение гражданского самолета, безусловно, будет иметь катастрофические последствия для Баку.
14:00 08/01/2013ЦИК Армении предоставила 7 кандидатам в президенты 48 часов для уплаты суммы, необходимой для участия в выборахВ ходе заседания ЦИК недовольство выразил пенсионер Павлик Саркисян, также выдвинувший свою кандидатуру на пост президента.
13:03 08/01/2013Иранский сайт: Искажение истории является одним из приоритетов политики АзербайджанаДиректор Института истории Национальной академии наук Азербайджана Ягуб Мамедов заявил, что Азербайджан сотрудничает с Турцией в деле написания общей истории тюрок.
14:29 07/01/2013Патриарх Кирилл в Рождественском обращении заявил, что в России не должно быть сиротПатриарх Московский и всея Руси Кирилл произнес традиционное Рождественское обращение. Напомним, Русская Православная церковь отмечает Рождество Христово сегодня, 7 декабря. Как передает сайт...
14:07 07/01/2013Министр нефти Ирана ответил на претензии Баку: «Сардар Джангал» находится на иранской территории и полностью принадлежит ИРИОтметим, по данным иранских СМИ, в 2012 году Иран обнаружил в Каспийском море два крупных месторождения нефти.
12:49 07/01/2013В Кувейте кипят страсти из-за Twitter. Оскорбленный шейх, осужденный блоггер и митинги…Рашид Салех аль-Анзи был осужден на два года за то, что в Twitter выступил с критикой в адрес эмира страны.
16:40 06/01/2013«Христос родился и нам явился! Вам и нам благая весть!» Послание Католикоса Гарегина ВторогоСегодня Армянская Апостольская Церковь отмечает праздник Святого Рождества Христова и Богоявления. Первопрестольный Святой Эчмиадзин направляет все верующим «Послание Его Святейшества Гарегина...
16:26 06/01/2013Размышления сирийского армянина: Мы должны сами приспосабливаться к родине, а не приспосабливать ее к себеСегодня наша родина – Армения, каждый из нас должен оставаться здесь, и лучший способ существования – приспосабливаться.
17:05 05/01/2013xxxxxxxxxxxxxxОчередная дезинформация азербайджанских СМИ: на сей раз искажены слова грузинского патриархаПримечательно, что встреча, по сообщению азербайджанских источников (anspress.com), состоялась в четверг в Тбилиси, а это заявление якобы было сделано именно в этот день.
12:30 04/01/2013В канун новогодних праздников в Армении цены на продтовары выросли на 4.0%В декабре 2012 года, по сравнению с ноябрем, в Армении зафиксирован рост цен на продовольственные товары в 4,0%, что в основном является результатом 5,3-31,2-процентного роста цен на фрукты, овощи и...
12:20 29/12/2012«Голос России»: В азербайджанских школах преподается сфальсифицированная история, основанная на мифах об автохтонностиВ азербайджанских учебниках предки азербайджанцев объявляются современниками шумеров.
10:43 29/12/2012В парламент Франции представлен новый законопроект о криминализации отрицания Геноцида армянВ новом законопроекте предлагается установить наказание в виде одного года тюремного заключения и/или штрафа в размере 45 тысяч евро за отрицание Геноцида армян.
19:08 28/12/2012Армен Минасян: В Армении будет глава государства «со вторым президентским сроком»В Армении не было ни одного главы государства со вторым президентским сроком. Речь идет не о формальности, а собственно о правлении.
17:44 28/12/2012Азербайджан угрожает международному сообществу возобновлением войны. Мнение экспертаАзербайджан не только не стремится к мирному урегулированию, но и своими действиями способствует обострению ситуации в регионе.