12:00 30/04/2016Իրանի Մեջլիսի նոր կազմը՝ բարեփոխականները մեծամասնություն են կազմումԻրանի ՆԳ նախարարությունը հրապարակել է նախօրեին տեղի ունեցած Մեջլիսի 10-րդ գումարման ընտրությունների երկրորդ փուլի արդյունքները:
13:13 29/04/2016Ռուսական Polymetal International ընկերությունը գնահատել է Սյունիքի Լիճքվազի հանքավայրի ոսկու պաշարներըԸստ հաղորդագրության` Լիճքվազ հանքավայրը պարունակում է 4,3 մլն տոննա հանքանյութ` 4,2գրամ/տոննա միջին պարունակությամբ:
11:25 28/04/2016ԵԽ գլխավոր քարտուղար․ «ԼՂ-ում իրավիճակը ցույց տվեց, թե որքան արագ սառեցված հակամարտությունը կարող է հալվել»Զեկույցում նշվում են նաև մի շարք առաջարկություններ, որոնց իրականացման միջոցով հնարավոր է լուծել ԵԽ անդամ երկրներում առկա վերոնշյալ և զեկույցում նշված մի շարք այլ խնդիրները։
11:40 27/04/2016Սասունյան. Ո՞ւմ պետք է ավելի շատ խղճալ՝ նախագահ Օբամայի՞ն, թե՞ միամիտ հայերինԱրդյոք ԱՄՆ յուրաքանչյուր նախագահ պե՞տք է օգտագործի այդ եզրույթը, որպեսզի հայերը համոզված լինեն, որ Հայոց ցեղասպանությունն իրոք ճանաչվել է Միացյալ Նահանգներում:
10:55 26/04/2016Եվրոպական օմբուդսմենների ինստիտուտը հանդես է եկել ադրբեջանական դաժանությունները քննադատող պաշտոնական հայտարարությամբEOI-ն անդրադարձել է դպրոցների, մանկապարտեզների վրա կատարված հարձակումներին, երեխաների և տարեցների նկատմամբ իրականացրած անթույլատրելի ոտնձգություններին:
14:00 25/04/2016USA Today-ը մեջբերում է Քլունիին․ Ապրիլի 24-ին ողջ աշխարհը հիշում է ՀայաստանինUSA Today-ը գրում է, որ 1915թ․-ի ապրիլի 24-ին հայ ավելի քան 200 մտավորականների սպանությունը համարվում է հայերի կոտորածների սկիզբը
09:36 25/04/2016Միջազգային մամուլը գրում է Հայոց ցեղասպանության մասինԱպրիլի 24-ին միջազգային առաջատար լրատվամիջոցները հեղինակային և այլ ընդարձակ նյութեր են հրապարակել Հայոց ցեղասպանության 101-րդ տարելիցի և ոգեկոչման արարողությունների վերաբերյալ`
11:20 24/04/2016Մենք պետք է անենք այն, ինչը բխում է մեր շահերից, իսկ դա զինվելն է. Հարութ Սասունյան«Այո, մեր հույսը մեր միակ հույսը մեր զենքը պետք է լինի, որովհետև շրջապատված ենք բարբարոս ժողովուրդներով»
08:42 24/04/2016«Նրան համարում են Հայաստանի Ժաննա դ'Արկ»Ավրորա Մարդիգանյան...Արշալույս Մարտիկյան։ Նա անցնելով Ցեղասպանության անհամար սարսափներով՝ վերապրեց դրանք իր տառապանքների մասին պատմող և աշխարհին ճշմարտությունը ներկայացնող գրքում և կինոնկարում։
12:45 23/04/2016Aurora Dialogues. Հինա Ջիլանին Հայաստանից կոչով դիմեց ողջ աշխարհին«Այսօր այնպիսի միտում կա, որ փախստականներին օգտագործում են քաղաքական օրակարգերի համար: Սա ամենաբիրտ բանն է, որ որևէ մեկը կարող է թույլ տալ իրեն: Փախստականներն իրական մարդիկ են»:
12:43 22/04/2016«Ղարաբաղ, Կոսովո, Կիպրոս. ելքի որոնում». Die Presse«Լեռնային Ղարաբաղը ժողովրդավար պետական միավորում է, որտեղ պարբերաբար ազատ ընտրություններ են անցկացվում: Իսկ Ադրբեջանը համարվում է ավտորիտար պետություն»:
13:13 21/04/2016ԵԽԽՎ-ն քննադատում է ԵՄ-Թուրքիա միգրացիոն համաձայնագիրըԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում քննարկվեց ԵՄ-Թուրքիա 2016թ․-ի մարտի 18-ին կնքված համաձայնագրով փախստականների և միգրանտների իրավունքների հարցերը
11:45 21/04/2016The Wall Street Journal-ը Հայոց ցեղասպանությունը ժխտող հսկայական գովազդներ է տարածումԳովազդը պարունակում է նաև հղում FactCheckArmenia.com-ին, որը զբաղվում է ցեղասպանության ժխտմամբ։
13:54 19/04/2016Բոլոր բնագավառներում կոռուպցիոն ռիսկեր կան. դատավոր Մնացական Մարտիրոսյան...կոռուպցիայի դեմ պայքարող մարմին կա, հասարակության մեջ էլ պետք է պայքար լինի:
11:11 19/04/2016Արցախի կառավարության հատուկ հաշվեհամարին ապրիլի 4-18-ը փոխանցվել է 3 մլրդ-ից ավելի դրամԱրցախի Հանրապետության կառավարության կողմից բացված հատուկ հաշվեհամարին ապրիլի 18-ին 265 իրավաբանական և ֆիզիկական անձանց կողմից փոխանցվել է 352,530,400 դրամ՝ ներառյալ արտարժույթով փոխանցումները: Իսկ...
10:12 18/04/2016Հայազգի պատգամավորների ներկայությունը Սիրիայի խորհրդարանում հավելյալ հնարավորություններ կստեղծի հայ համայնքի համար. արաբագետԱրմեն Պետրոսյանն ամփոփել է ապրիլի 13-ին Սիրիայում կայացած խորհրդարանական ընտրությունները:
12:02 17/04/2016ԸԸՀ նախագահ. Այս պահին որևէ դիմում բողոք հանձնաժողովը չի ստացել«Ահազանգեր են լինում, անհասկանալի հարցեր են լինում, զանգում են, կոնսուլտացիա ենք անում»,- հայտնեց ԸԸՀ նախագահը:
13:07 14/04/2016ԱՄՆ Պետդեպ. Մարդու իրավունքների զեկույց 2015. Հայաստանանդրադարձել են նաև կոռուպցիային՝ ընդգծելով դրա առկայությունը պետական մարմիններում, ինչպես նաև իշխանությունների առանձին ներկայացուցիչների կասկածելի բիզնես գործունեությունը:
14:15 13/04/2016Ադրբեջանը ԵԽԽՎ-ում կրկին փորձում է վերագտնել Ուոլտերի զեկույցով տապալվածըԱպրիլի 18-ին Ստրասբուրգում մեկնարկում է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի գարնանային նստաշրջանը, որը կտևի մինչև ապրիլի 22-ը։
17:23 11/04/2016Հակառակորդը պատկերացրել է, թե հրետակոծությունից հետո մենք չէինք կարողանալու զբաղեցնել մեր դիրքերը. Վիտալի ԲալասանյանԳեներալը ներկայացրել է, թե ինչու հակառակորդը չի կարողացել հասնել հաջողության

17:45 20/12/2012«Давай, давай, убирайся, а то я тебе челюсть проломлю». Оценки официальных лиц Армении фразы депутата М. СедракянаЗамминистра иностранных дел РА Шаварш Кочарян тоже заявил о том, что не в курсе, однако «в любом случае осуждает насилие в отношении личности и журналиста в частности».
15:46 20/12/2012Айк Бабуханян: Сегодня у президента Сержа Саргсяна нет соперников на политической арене«28 декабря текущего года Союз „Конституционное право” созовет заседание совета, в ходе которого объявит о поддержке кандидатуры Сержа Саргсяна на президентских выборах», – об этом на встрече с...
11:50 20/12/2012Бывший член партии «Республика» Смбат Айвазян призывает к сплочению во имя будущего АрменииБывший член партии «Республика» Смбат Айвазян выступил с заявлением относительно предстоящих президентских выборов.
17:33 19/12/2012Иран и Россия провели политические консультации по сирийскому вопросуСтороны подчеркнули, что сирийский кризис должен быть урегулирован путем мирных переговоров, при участии сирийской стороны и без внешнего вмешательства.
18:08 18/12/2012Легенда мирового кино Ален Делон делится своими впечатлениями от визита в Армению«Не думал, что в Армении так любят и ценят меня. Я сказал об этом и на встрече с президентом вашей страны. Шарль Азнавур является одним из моих лучших друзей, но и он не говорил мне об этом», – об...
15:08 18/12/2012Турция подвела Азербайджан. Данные Анкары, разоблачившие лживость статистики Баку по уровню миграции, представила А. Элибегова«При этом существует серьезная миграция азербайджанцев в Украину, Казахстан, страны ЕС и США».
11:40 18/12/2012Азербайджанская пропаганда оконфузилась с очередным «геноцидом», на сей раз в Иране«В азербайджанской прессе появилось первое робкое упоминание о случайно обнаруженном во время строительства школы в иранском городе Урмия захоронении».
18:53 17/12/2012Пример политической корректности. Армен Минасян анализирует выступление президента Армении на 14-м съезде РПАКак подчеркивает эксперт, Серж Саргсян не только оценивает достижения предшественников, но и избегает упоминания негативного, чего, кстати, было немало.
15:28 17/12/2012Компартия Армении определится с форматом участия в президентских выборах до 30 декабряКоммунистическая партия Армении обсудит вопрос об участии в предстоящих президентских выборах на пленуме партии, который состоится до 30 декабря.
13:11 15/12/2012В парламенте Франции выступили с новой инициативой криминализировать отрицание Геноцид армянПредложено также сформировать комиссию для расследования причин отклонения Конституционным советом Франции предыдущего законопроекта.
12:52 15/12/2012Генпрокуратура Армении всерьез занялась расследованием злоупотреблений при ремонте Национальной библиотеки и ряда школГенеральный прокурор поручил выяснить, насколько эффективно подрядная организация выполнила взятые на себя по договору обязательства.
16:00 14/12/2012«BBC» анализирует потери Азербайджана в результате отказа России от эксплуатации Габалинской РЛСВ репортаже британской телерадиовещательной корпорации приводятся жалобы оставшихся безработными азербайджанцев.
12:00 14/12/2012Спикер парламента Турции увязал нормализацию армяно-турецких отношений с карабахской проблемой«Если речь будет идти о долгосрочной стабильности на Кавказе, то мы будем ждать действий Армении в этом направлении».
11:36 14/12/2012Азербайджанский разведчик: Мы заранее знали о наступлении армян на Ходжалу, но кто-то сорвал эвакуацию и приказал не паниковатьАзербайджанский сайт «Lent.az» опубликовал откровения азербайджанского разведчика, участника карабахской войны Рея Керимоглу о событиях в Ходжалу.
14:53 13/12/2012«Новое тиражирование старой лжи». Советник МИД НКР о больном воображении и геббельсовских традициях азерпропа«Дутые цифры высланных, а, главное, погибших – не что иное, как плод фальсификаций азербайджанской госпропаганды».
12:24 13/12/2012В. Согомонян: Не думаю, что Роберт Кочарян примет участие в предстоящих президентских выборахРуководитель канцелярии второго президента Армении Роберта Кочаряна Виктор Согомонян не думает, что Роберт Кочарян примет участие в президентских выборах 2013 года.
18:11 12/12/2012Партия «Процветающая Армения» спасла оппозиционный АНК от расколаА. Минасян: «ППА и ее лидер Гагик Царукян предоставили оппозиционному Армянскому национальному конгрессу шанс реализоваться и предотвратили очередной раскол».
15:50 12/12/2012Во Всемирной книжной столице 2012г. – Ереване – завершились юбилейные мероприятия к 500-летию армянского книгопечатания«Мы представили миру такой пласт культуры, где у нас нет конкурентов, а в этом случае чувствуешь гордость, мощь и силу», – сказала А. Погосян.
13:41 12/12/2012Джавид Ага: У нашей истории одна цель - «доказать», что армян не существовало, и найти себе «албанские» корниНа сайте «Kultura.az» опубликован материал Джавида Ага «Фальшивая историография Азербайджана», в котором автор анализирует истоки фальсификаций и мифологизации азербайджанской истории.
16:40 11/12/2012Эксперт: Ответ России Азербайджану за отказ продлевать аренду Габалинской РЛС неизбеженРоссия приостановила эксплуатацию Габалинской РЛС. В качестве причины указывается то, что между Азербайджаном и Россией долгое время ведутся переговоры о продлении срока эксплуатации РЛС, однако...