11:48 09/04/2016Ալիևը, Հերոստրատն ու ՆերոնըՊատմությունը հիշում է կրակ սիրող այլ տխրահռչակ պատմական կերպարների, որոնց արարքները համադրելի են աբշերոնյան պիրոմանի գործողությունների հետ։
14:54 08/04/2016RAI NEWS 24-ի թղթակից. Ադրբեջանը թիրախավորում է քաղաքացիական օբյեկտներըՀեռուստաալիքի թղթակիցը տեղափոխվում է Մարտակերտի շրջանի Լևոնարխ գյուղ, որտեղից արդեն ցուցադրում է Ադրբեջանի զինուժի կողմից կիրառված «Գրադ»-ի պատճառած ավերածությունները
09:36 08/04/2016«The Economist» պարբերականն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից բռնությունների վերսկսման հնարավոր դրդապատճառներինԼեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը սակավ ուշադրություն է հատկացվում ի տարբերություն գործող այլ հակամարտությունների, սակայն վերջին շաբաթա զարգացումները ցույց տվեցին, որ նման մոտեցումն արդարացված չէ,...
10:38 07/04/2016Կեղծ լուրեր շրջանառելով՝ Ադրբեջանն այս պահին նվազագույնը 4 հիմնական խնդիր է լուծում. Տ.Աբրահամյան«Ադրբեջանը հետևողականորեն տեղեկատվություն է տարածում, որ հայկական կողմից ակտիվություն է նկատվում Նախիջանի ճակատում: Հայկական կողմն արդեն հայտարարել է, որ դա չի համապատասխանում իրականությանը»:
14:45 06/04/2016Ադրբեջանը ԻՊ-ից զինյալներ է հավաքագրում` Ղարաբաղում պատերազմելու համար. իտալական ԶԼՄ-ներ«Ոչինչ չի կարող խանգարել Ալիևին ահաբեկիչներին ուղարկել ԼՂ: Թալիշ գյուղում զանգվածային սպանությունները և հայկական կողմից պայքարող ազգությամբ եզդի զինվորի գլխատումը ավելին են քան դրա վառ ապացույցը»:
12:15 06/04/2016Օֆշորից Օֆշոր. The Guardian-ը մանրամասնում է Ալիևների ֆինանսական միջոցների միջազգային տեղաշարժըՊարբերականը տեղեկացնում է, որ գործակալը, Մամմադովն ու Ալիևի դուստրերն այդպես էլ չեն արձագանքել բազմաթիվ հարցումներին։
10:37 05/04/2016Տավուշի ուղղությամբ Ադրբեջանի ակտիվացումը չորս նպատակ կարող է հետապնդել. Տ. ԱբրահամյանԱնցած գիշեր և այսօր առավոտյան զինված դիմակայության լարվածության աճ է արձանագրվել հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում:
12:48 04/04/2016Փորձագետ. Հայկական զինուժը հնարավորություն է ստացել հարվածելու հակառակորդի սնուցման հանգույցներին«Հայկական զինուժը հակառակորդի առաջխաղացումը կանխելուց ու հետ շպրտելուց բացի մի քանի ուղղություններով դիրքային առավելություններ է ստացել»:
12:23 04/04/2016Հայաստանի խորհրդարանը դատապարտում է Ադրբեջանի կողմից իրավիճակի սրումը. ՀայտարարությունԲարձր ենք գնահատում հայ զինվորների մարտական պատրաստականությունը
11:24 02/04/2016STRATFOR 2016. Ադրբեջանը գնալու է ռազմական էսկալացիայի տնտեսական դժվարությունները թաքցնելու նպատակովԱյդուհանդերձ, ըստ STRATFOR-ի, լայնամասշտաբ ռազմական գործողություններ դժվար, թե սկսվեն
11:24 01/04/2016Ադրբեջանի ժողովրդավարությունն իրական կդառնա, երբ ազատ արձակվեն բոլոր քաղբանտարկյալները. The GuardianՆախքան Միջուկային անվտանգության գագաթնաժողովին մասնակցելու համար Վաշինգտոն մեկնելը, Ալիևն ազատ էր արձակել 16 քաղբանտարկյալների
10:53 31/03/2016ԵԽ զեկույց․ Հայաստանը 2015թ․-ի ՄԻԵԴ վճիռներով պետք է վճարի ռեկորդային թվով գումարներ 2014-ի համեմատԶեկույցում առանձնացվել են այն վճիռները, որոնք երկրների կողմից դեռևս չեն կատարվել կամ գտնվում են իրականացման փուլում։
12:40 30/03/2016Սաֆարյան. Ադրբեջանը փաստացի հրաժարվում է վերականգնել բանակցային ֆորմատը«Սա պաշտոնական Բաքվի վերաբերմունքն էր ԵԱՀԿ-ի, Մինսկի խմբի և խնդրի խաղաղ կարգավորման մասին»:
12:28 29/03/2016Զառա Մխեյան. Փորձում ենք փրկել Ռամազոտիի երևանյան համերգըՀամերգի՝ պաշտոնապես չեղյալ հայտարարվելուց հետո մենք դատական կարգով կպահանջենք մեզ պատճառված վնասի փոխհատուցում:
14:37 28/03/2016Նովռուզին նախորդ տարվա համեմատ Հայաստան այցելած իրանցիների թիվը 8 հազար 500-ով ավելացել է«Նովռուզի առթիվ մեկ շաբաթվա ընթացքում 25 հազար իրանցի է այցելել Հայաստան»,-այդ մասին իրանական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ տեղեկացրել է Արևելյան Ատրպատական նահանգի Տրանսպորտի և...
12:00 26/03/2016Փախստականների հոսքը դեպի Գերմանիա կրճատվում է. ԶԼՄ-ներԴեպի Գերմանիա փախստականների հոսքի ներկայիս կրճատումը մասնագետները մեկնաբանում են «բալկանյան երթուղու» փակումով:
13:07 24/03/2016Russia Today. Թուրքիան ԻՊ-ից նավթը ձեռք է բերում 12 դոլարով«RT»-ն նաև նշում է, որ հետաքննության արդյունքներով կպատրաստվի վավերագրական ֆիլմ, որը եթեր կհեռարձակվի մեկ ամիս անց:
12:15 24/03/2016Ինչո՞ւ ԲրյուսելըԵվրոպան, նույն քաղաքականությունն իրականացնելու դեպքում, կանգնելու է շատ ավելի մեծ խնդրի առաջ՝ իշխանությունների ծայրահեղականացման և «Եվրոպայի ավարտի»։
14:07 23/03/2016Բրյուսելը փորձում է ուշքի գալ ահաբեկչություններից հետո«Չնայած տագնապային իրավիճակին՝ Բրյուսելի բնակիչներն իրենց մեջ քաջություն են գտնում դուրս գալ փողոց...»
10:00 22/03/2016Ընտրական հանձնաժողովներում ՀԱԿ-ի անդամներին «Քաղաքացիական պայմանագիրը» չվստահելու հիմքեր ունիԴիտարկմանը, թե այդուհանդերձ ՀԱԿ-ական հանձնաժողովականներին վստահելու հարցում կասկածներ ունեն, Հարությունյանը պատասխանեց, որ ներկայացված թվային տվյալները «դրա մասին ամեն ինչ ասում են»

15:42 11/12/2012«GTI»: Армения менее всех стран на Кавказе подвержена риску терроризмаВ Грузии риск терроризма довольно высок, она занимает 42-е место. Риск высок также в Иране и Турции: они соответственно занимают 17-ю и 19-ю позиции.
16:13 10/12/2012Какой колбасой пичкают потребителей в Армении? ГКЗЭК выявила недобросовестных производителей и наказала по максимумуВ составе некоторых сортов колбасы доля мяса составляет всего 16%, а говядину и свинину, как правило, заменяет импортируемое в страну мясо буйвола.
10:52 10/12/2012Бако Саакян: Принятием Конституции народ НКР подтвердил свою приверженность фундаментальным принципам демократииПрезидент НКР Бако Саакян направил поздравительное послание по случаю Дня референдума о государственной независимости и Конституции НКР.
17:31 08/12/2012С. Никоян: «Открытие Европы» партией «Процветающая Армения» не есть открытие Колумбом АмерикиКорреспондент Panorama.am провел беседу с бывшим спикером парламента РА, членом Исполнительного органа Республиканской партии Армении (РПА) Самвелом Никояном касательно внутриполитической ситуации в...
14:52 08/12/2012Чингиз Султансой вразумил Гражданина Азербайджана: критиковать надо не British Petroleum, а режим АлиеваАвтор материала серией риторических вопросов поясняет причины «применения ВР двойных стандартов и откровенной неприязни к азербайджанцам».
13:41 08/12/2012Паруйр Айрикян подтвердил свое намерение баллотироваться на пост президента АрменииПаруйр Айрикян намерен участвовать в предстоящих президентских выборах в Армении. Об этом на сегодняшней пресс-конференции заявил сам лидера объединения «Национальное самоопределение» Паруйр Айрикян....
18:53 07/12/2012Ректор «Нархоза» Корюн Атоян скандалы вокруг депутата-брокера М. Мелкумяна относит на свой счет и вызовет завкафедрой к себе«Если бы я заметил, поймал… Впрочем, Микаел Мелкумян и не стал бы дожидаться увольнения, сам бы ушел», – сказал ректор.
15:19 07/12/2012Омбудсменом Турции стал человек, судивший Гранта Динка за «оскорбление турецкой идентичности». Отчего протестует оппозиция…Избрание Нихата Омероглу в должности омбудсмена вызвало волну недовольства.
11:27 07/12/2012Очередная встреча глав МИД Армении и Азербайджана состоится в начале 2013 годаНаходящийся с визитом в Дублине глава МИД Армении Эдвард Налбандян провел встречу с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Робертом Брадтке, Игорем Поповым и Жаком Фором, а также с личным...
19:48 06/12/2012Экс-мэр Гюмри Вардан Гукасян ошибался: его будущего зятя Карена Есаяна убили на почве ревностиРяду СМИ тогдашний градоначальник заявил, что «убийство не связано с проблемой ревности» и указал на политические мотивы.
13:00 06/12/2012Джон Балян: Холокост был не так детально задокументирован, как Геноцид армян, но еврейская община влиятельнаяИздание «The Times of India» обратилось к теме Геноцида армян и провело беседу с автором книги «Серые волки и белые голуби» Джоном Баляном.
11:21 06/12/2012«Туран»: Президенты Азербайджана и Кыргызстана проигнорировали саммит СНГПрезиденты Азербайджана и Кыргызстана Ильхам Алиев и Алмазбек Атамбаев проигнорировали саммит СНГ в столице Туркменистана - Ашгабаде, сообщает азербайджанское информационное агентство «Туран».
16:40 05/12/2012Т. Манасерян: Если экономическое развитие Армении не ускорится, в посткризисный период наша страна начнет отставать«Тенденции, которые были намечены в прошлом году, имели место и в этом году», - об этом на сегодняшней пресс-конференции заявил доктор экономических наук Татул Манасерян, подводя итоги 2012 года.
16:00 05/12/2012Азербайджан «потчует» катарских шейхов охотой на занесенных в Красную книгу птиц. О барских забавах рассказывает «Туран»«Им были выделен полностью отель „Кюр”, а также 30 джипов Toyota, 1 автобус, а для перевозки снастей и оборудования охотникам предоставили 2 грузовых автомобиля».
12:50 04/12/2012«The Wall Street Journal»: Шахматы в Армении считаются королевским и излюбленным занятиемШахматы в Армении считаются королевским и излюбленным занятием, пишет The Wall Street Journal. «Журналисты посещают дом Тиграна Петросяна. Его болельщики стараются получить его автограф. Его фото...
11:49 04/12/2012Монте Мелконян до сих пор держит в страхе азербайджанских “героев”Азербайджанские офицеры, молчавшие столько лет, озвучили хронологию событий, полностью соответствующую официальной версии, о том, что причиной смерти Монте стал случайный осколок от выстрела БМП.
17:05 03/12/2012Спикер парламента Армении дал гарантии на счет создания новой комиссии по делу «1 марта». Чем пригрозила оппозиция…Ранее фракция оппозиционного АНК официально ввела в обращение в НС Армении проект решения о создании специальной парламентской комиссии по изучению событий 1 марта 2008г.
16:25 03/12/2012Любовь Кемаля Ататюрка к армянке Эрмине. История, рассорившая турецких исследователей…Автор книги «Печальная любовь героя» Нехир Роггендорф Эйюбоглу (Nehir Roggendorf Eyüboğlu) рассказал историю любви основателя Турецкой Республики Кемаля Ататюрка и армянки.
11:30 03/12/2012Инициатива АНК о создании новой комиссии по делу «1 марта» принята, но с одним условием…Сегодня комиссия Национального Собрания Армении по государственно-правовым вопросам приняла предложение фракции Армянского национального конгресса о создании временной комиссии по изучению...
17:08 01/12/2012Закрытым границам, угрозам применения силы, ксенофобии и расизму нет места в 21 веке. Заявление президента АрменииПрезидент С. Саргсян обратился и к позиции Армении по карабахскому урегулированию.