17:39 21/03/2016Քաղաքագետի աչքերով՝ Դոնալդ Թրամփի հաղթարշավըՄինչ միջազգային հանրության ուշադրությունը սևեռված է Մերձավոր արևելքում ընթացիկ զարգացումներին, որի վերջնարդյունքում, թերևս, կձևավորվի աշխարհաքաղաքական նոր իրողություն, Հյուսիսային Ամերիկա...
10:00 21/03/2016Հայաստանում բնական հյութերի արտադրության ծավալները 33.2%-ով նվազել ենԻնչ վերաբերում է հանքային ջրերի արտադրությանը, ապա հունվարին ծավալները նվազել են 9,2 տոկոսով:
12:15 19/03/2016Սիրիայում դաշնային միավոր ստեղծելու հայտարարությամբ քրդերը չեն բարելավում սեփական դիրքերըՔրդական ուժերին դեռևս ահեղ ճակատամարտեր են սպասվում, որոնք ենթադրվում է, չեն լինելու հեշտ տրվող ռազմական գործողություններ:
14:40 18/03/2016Ապրեսյան. Միայն 2015-ին Հայաստանում չորս նոր հյուրանոց է բացվելՆվազումը հիմնականում պայմանավորված է Ռուսաստանից այցելությունների թվի կրճատմամբ:
14:07 17/03/2016Հույս ունենք, որ գազի գները նվազելու են. Լևոն Յոլյան«Այսօրվա դրությամբ ռուսական կողմի հետ բանակցությունները ընթանում են այն ուղղությամբ, որ Հայաստանը հնարավորություն ունենա սակագներն իջեցնել ոչ թե սահմանին, այլ բնակիչների համար»,- ասաց նա:
14:54 16/03/2016Ամալ Քլունին պատասխանել է ադրբեջանցիներին«Այն փաստը, որ ես ներկայացրել եմ Հայաստանի շահերը, ինձ հայ չի դարձնում»:
10:26 16/03/2016«Գլենդելում քննադատում են Հայաստանում Միացյալ Նահանգների դեսպանին». Սասունյան«ԱՄՆ դեսպանը պարզապես հետևում էր նախագահ Օբամայի՝ «Հայոց ցեղասպանություն» բառերը չօգտագործելու դատապարտելի դժկամությանը՝ չնայած որպես թեկնածու իր տված բազմաթիվ խոստումներին»:
20:09 14/03/2016Օսկանյանի երրորդ գալուստը«Կուսակցություն ստեղծելու հետ կապված աշխատանքները բավական առաջ են գնացել: Այս պահին ես ուղղակի պատրաստ չեմ հրապարակելու, որ ստեղծվում է, բայց կլինի»,- նախօրեին տված հարցազրույցում Ազգային ժողովի...
11:24 14/03/2016Սուրենյան. Հայաստանին արկտիկական ցուրտ օդային զանգվածներ են մոտենումՆման տաք եղանակ մինչև մարտի վերջ էլ չենք ունենա:
12:00 12/03/20162016 թ-ի հունվար-փետրվարին արտերկրից փոխանցած գումարների ներհոսքը կազմել է 165 մլն դոլար2016 թ-ի հունվար-փետրվարին ներհոսքը կազմել է ընդամենը 165.0 մլն դոլար
09:20 11/03/2016Այս տարվա փետրվարին 2015թ. փետրվարի համեմատ հանրապետությունում արձանագրվել է հացամթերքի 5.3% գնանկում. ԱՎԾ2016թ. փետրվարին 2015թ. փետրվարի համեմատ հանրապետությունում արձանագրվել է հացամթերքի 5.3%, իսկ 2016թ. հունվարի համեմատ՝ 2.6% գնանկում: Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունից,...
12:36 10/03/2016Մեդիայի ներկայացուցիչներ. Սահմանափակումներն ԸՕ-ում աննախադեպ ենԵթե իշխանությունը ցանկանում էր վստահությունը բարձրացնել, ի վերջո ես կարծում եմ, դա գլխավոր խնդիրներից մեկն է, ուրեմն պետք է խուսափեին ընդհանրապես սահմանափակումներից:
10:00 09/03/2016Նախկին կոնգրեսականը դադարեցնում է Ադրբեջանի շահերի պաշտպանությունը Վաշինգտոնում. ՍասունյանԻ՞նչ էին մտածում նրա ադրբեջանցի տերերը: Ինչպե՞ս կարող էին խաբել իրենց գործակալներից մեկին Վաշինգտոնում: Սա լավ միջոց է ձեր լոբբիստին ձեր դեմ հանելու...
11:23 08/03/2016Վրաստանն ավելացրել է գինու արտահանումը դեպի ՌուսաստանԸնդհանուր առմամբ, վրացական գինու, կոնյակի և բրենդիի արտահանումից ստացված գումարը կազմել է 20 մլն ամերիկյան դոլար:
11:43 07/03/2016«Հայաստանում գենդերային անջրպետը աշխատանքային տնտեսական առումով կազմում է 35,9 տոկոս»«Կանայք, ընդհանուր առմամբ, ստանում են 35,9 տոկոս պակաս աշխատավարձ, քան տղամարդիկ»:
12:43 03/03/2016Կառավարությունը հաստատեց Ընտրական նոր օրենսգրքի նախագիծըՎերջնական տարբերակը կձևավորվի ակտիվ քաղաքական քննարկումների միջոցով, որի ընդունման վերջնաժամկետը հունիսի 1-ն է:
10:11 02/03/2016Հազարավոր հյուրեր մասնակցեցին Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված հատուկ ծրագրին Կրեմլի պալատում. Սասունյան«Ցեղասպանությունը անժամանցելի, անժամկետ մի հրեշավոր ոճիր է: Թուրքական կառավարությունը թո՛ղ լավ իմանա, որ հայ ժողովուրդը չի մոռանալու իր արդար իրավունքները»:
14:45 01/03/2016Գերմանական ռադիոն՝ Տաթևի վանքի մասինՀայաստանում մարդիկ հպարտ են, որ իրենց փոքր երկիրը աշխարհում առաջինն է քրիստոնեությունն ընդունել որպես պետական կրոն:
09:08 29/02/2016Հարցում. Հայաստանցի տղամարդկանց 1.2 տոկոսը կցանկանար կին ծնվելՀարցվածներն ավելի բարձր են գնահատում Հայաստանում տղամարդկանց իրավունքների պաշտպանության մակարդակը, քան կանանց:

16:14 01/12/2012В Армении зафиксирован очередной случай ботулизма. Что рекомендуют врачи…За этот год в республике было зафиксировано 12 случаев пищевого отравления, ботулизма. Всего пострадавших – 19 человек, 2 их которых скончались.
11:10 01/12/2012В Армении в настоящее время находятся около 6000 сирийских армян. Данные Миндиаспоры РАС начала года по сей день в Армению прибыли 10 тысяч сирийских армян, однако около 4 тысяч вернулись в Сирию.
10:40 01/12/2012В Ереване участники саммита глав стран-участниц «Восточного партнерства» приняли совместную декларациюНакануне в рамках второго саммита руководителей стран-участниц "Восточного партнерства" в формате Европейской народной партии (ЕНП) президент Армении Серж Саргсян, президент Грузии Михаил Саакашвили,...
16:07 30/11/2012«Time»: Россия поставляла вооружение и деньги Сирии через территорию АзербайджанаОтметим, что ранее Азербайджан был замечен в поддержке сирийских боевиков, которые ведут бои против правительственных войск.
16:00 30/11/2012Специалист по уголовному праву Самвел Кочои назвал «бесперспективным» дело в отношении Вардана ОсканянаВ уголовном деле в отношении депутата Национального Собрания Армении, экс-главы МИД Армении Вардана Осканяна нет состава преступления, непонятно, кто является потерпевшей стороной.
11:03 30/11/2012Президент Армении: Возвращение НКР в процесс урегулирования карабахского конфликта очень важноПрезидент Армении Серж Саргсян обратился с приветственной речью к участникам ежегодного Международного научного форума "Динамика региональной безопасности на Южном Кавказе", организованного...
17:20 29/11/2012Содокладчики ПАСЕ рассказали, как Баку попирает право на свободу слова и собраний«Содокладчики представят окончательный вариант доклада и проект резолюции на рассмотрение Мониторинговой комиссии 12 декабря 2012г. В случае одобрения их обсудят на январской сессии ПАСЕ».
12:59 29/11/2012Глава МИД НКР: Азербайджан не заинтересован в установлении стабильности в регионеСегодня в Ереване стартовал двухдневный международный форум на тему «Динамика региональной безопасности в регионе Южного Кавказа», в котором принимают участие эксперты из Армении, США, России,...
16:19 28/11/2012Лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян подвел итоги участия в Генассамблее ICAPP в Баку«А на озвученные в прессе искаженные комментарии отвечу: единственным связующим звеном между Мадридскими принципами и содержанием моего выступления стало слово „беженцы”».
11:39 28/11/2012В парламенте Армении проходит обсуждение вопроса создания временной комиссии по изучению событий 1 марта 2008 годаНа данный момент в комиссии Национального Собрания Армении по государственно-правовым вопросам обсуждается проект решения, представленного Армянским национальным конгрессом (АНК) относительно...
17:52 27/11/2012Взаимоотношения Армении и Ливана можно квалифицировать как братские. Речь президента РА Сержа Саргсяна«Армянский и ливанский народы – больше, чем просто друзья. В самый тяжелый для армянского народа момент истории Ливан стал маяком спасения для многих тысяч лишившихся родины армян»
15:58 27/11/2012«EUobserver»: Совет Европы должен положить конец икорному фарсу и указать Азербайджану на дверь«Хотя обе страны имеют сходные позиции по индексам демократии и по части осуществляемых репрессий, Беларусь осуждают, а Азербайджан хвалят…»
18:29 26/11/2012Daily Mail: Лондон закрывает глаза на нарушения прав человека в Азербайджане ради «энергетической безопасности»«На этом Диком Востоке пьяные иностранцы пускают слюни на азербайджанских исполнительниц танца живота, неуклюже пихающих иностранную валюту в свои лифчики и трусики».
14:22 24/11/2012В преддверии президентских выборов в Армении партии руководствуются принципами выдвижения неосуществимых проектов и авантюризмаАнализ политических развитий в Армении в преддверии президентских выборов, намеченных на февраль 2013г., представил эксперт Мовсес Демирчян.
13:54 24/11/2012Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян пойдет в президенты. Заявление Л. ШиринянаЛидер партии «Процветающая Армения» (ППА) Гагик Царукян выдвинет свою кандидатуру на предстоящих в феврале 2013г.
13:17 24/11/2012Депутат парламента Армении З. Постанджян вызвалась прокомментировать заявления лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна в Баку«Своими выступлениями он впервые как государственный и политический деятель Армении публично огласил в Баку коллективное убеждение армянского народа».
17:00 23/11/2012«Финты» премьера Турции Р.Т. Эрдогана и ошибки во внешней политике раздражают турецких аналитиков«Турция не делает „игру” на Ближнем Востоке, а, судя по происходящим событиям, мечется по „полю” региона. А это еще один „горький факт”…»
18:34 22/11/2012Тегеран подтверждает: Примененное в секторе Газа оружие было произведено в Иране«На самом деле война в секторе Газа была не конфликтом между Израилем и Палестиной, а борьбой между Ираном и Израилем. Этим Иран проверяет военную мощь Израиля».
15:11 22/11/2012Заявления Раффи Ованиссяна в Баку: Причина карабахского конфликта – агрессия АзербайджанаПри этом лидер партии «Наследие» Раффи Ованисян подчеркнул: жители Нагорного Карабаха имеют право на самоопределение.