09:17 27/02/2016Հարցում. Հայաստանում երեխաներն առավել հաճախ բռնության ենթարկվում են մայրերի կողմիցՆշվում է, որ դայակներն ու դաստիարակները երեխաներին ավելի շատ ենթարկում են ֆիզիկական, իսկ ուսուցիչները՝ հոգեբանական բռնության:
16:52 26/02/2016ԵԽԽՎ նախագահ Ագրամունտն առաջին պաշտոնական այցը կատարում է իր սիրելի ԱդրբեջանԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Պեդրո Ագրամունտը փետրվարի 29-ից մարտի 1-ը պաշտոնական այցով կլինի Ադրբեջանում։ Ագրամունտը, ինչպես ասվում է ԵԽԽՎ պաշտոնական կայքում, հանդիպելու է...
09:20 26/02/2016Ինչն է խանգարում աշխատել ամուսնացած կանանց. ՀարցումՀամաձայն հետազոտության տվյալների` ամուսնացած կանանց ընտանեկան կարգավիճակը նաև աշխատանքից դուրս գալու հիմնարար պատճառ է հանդիսանում:
11:59 25/02/2016Նալբանդյան. Գյումրի-Կարս երկաթուղու չգործելը խոչընդոտում է տարածաշրջանային կայուն զարգացմանըՀայաստանի նկատմամբ կիրառվող անօրինական շրջափակման պատճառով չի գործում Հայաստանի և Թուրքիայի միջև երկաթուղին (Գյումրի-Կարս):
14:32 24/02/2016Դրամը համեմատաբար ավելի կայունություն է դրսևորում, քան մյուս արժույթները. տնտեսագետԸստ տնտեսագետի, մեր երկիրը գտնվում է շահեկան դիրքերում:
17:19 23/02/2016The Huffington Post. «Քրդերը և ռուսները վերաձևում են սիրիական քաղաքացիական պատերազմը»Ռուսական զինուժի կողմից Սիրիայի քրդերին ցուցաբերվող օգնությունը, նոր իրավիճակ է առաջ բերում Սիրիայում: Այս մասին The Huffington Post պարբերականում գրում է սյունակագիր Ջոզեֆ Միքալեֆը: Հոդվածագրի...
10:30 23/02/2016Այն, ինչ վնասակար է ռուս կանանց համարPanorama.am-ը ներկայացնում է «սև ցուցակում» հայտնված շրթներկները՝ հաշվի առնելով, որ դրանք ներկրվում են Հայաստան ու սպառվում հայ կանանց կողմից:
19:56 20/02/2016«Արևմտյան և եվրոպական պետությունները քաղում են իրենց անդեմ քաղաքականության պտուղները». Արմեն Պետրոսյան«Միջազգային ահաբեկչական սպառնալիքն աննախադեպ ծավալներ է ընդգրկել ոչ միայն Եվրոպայում, այլ նաև մյուս աշխարհամասերում: Տեսականորեն ծայրահեղ արմատականների կողմից, անշուշտ, տարբեր չափով թիրխավորված են...
17:51 11/02/2016Ինչ ակնկալիքներ ունեն քրդերն ու ռուսները իրարիցՔրդերի գլխավորը նպատակը Մոսկվայի հետ հարաբերություններում վերջինից Սիրիայում պատերազմի ավարտից հետո քրդական ինքնավարություն ունենալուն ուղղված երաշխիքներ ստանալն է:
09:07 01/02/2016Մեծ ընտանիքներում ապրողներն ավելի երջանիկ են զգում, քան փոքրերում. ՀետազոտությունՈրքան ավելի բարձր է կրթական մակարդակը, այնքան ավելի երջանիկ են իրենց համարում հարցվողները:
12:17 30/01/2016Իրանցի փորձագետ. Իրան-Ադրբեջան հարաբերություններում առաջիկայում ևս լուրջ խնդիրներ կառաջանանԹեև պատժամիջոցների վերացումից հետո որոշ ոլորտներում երկկողմ տնտեսական համագործակցությունը կընդլայնվի, սակայն առկա են մի շարք խնդիրներ
14:15 27/01/2016ԵԽ գլխավոր քարտուղարն այս անգամ էլ չխնայեց ԱդրբեջանինԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի ձմեռային նստաշրջանում նախօրեին ելույթ ունեցավ ԵԽ գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդը, ով խորհրդարանականներին կոչ արեց Մարդու իրավունքների եվրոպական...
12:51 16/01/2016New York Times. Թուրքիայում ազատ արձակված գիտնականները վախենում են մեկնաբանել կատարվածըՆախօրեին Թուրքիայում ահաբեկչության մեղադրանքներով ձերբակալված, բայց ավելի ուշ ազատ արձակված տասնյակ գիտնականների գործի հետ կապված մանրամասներ դեռ չկան, բայց եթե գործը հասնի դատարան, նրանց սպառնում է...
12:13 06/12/2015«Կտամ, ոտերդ կջարդեմ, համբալ». Հանձնաժողովի նախագահը՝ լրագրողին«Հանձնաժողովի նախագահը ավելի զուսպ պետք է գտնվեր, պետք է դիմեր ոստիկանին, ոստիկանն էլ նրան դուրս հրավիրեր»:
12:25 01/12/2015Բաքվի հարակից Նարդարան բնակավայրում իրավիճակը կրկին սրվել է. ԶԼՄ-ներԱդրբեջանի մայրաքաղաք Բաքվի մերձակայքում գտնվող Նարդարան բնակավայրում ադրբեջանական իրավապահ մարմինները երեքշաբթի վաղ առավոտվանից խստացրել են վերահսկողության միջոցառումները: Այս մասին հաղորդում է...
15:21 12/11/2015Կեղծ դատողություններ սահմանադրության մասինՍահմանադրական փոփոխությունների գործընթացը Հայաստանում, ինչպես քաղաքական գրեթե բոլոր գործընթացներն, անցնում է իշխանության և ընդդիմության փոխադարձ հակաքարոզչության մթնոլորտում, ինչն, ի վերջո, մեծ ազդեցություն է ունենալո
13:50 12/11/2015Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի ապագան վտանգված էՈրպեսզի ՄԻԵԴ-ը պահպանի իր բարձրագույն իրավական և բարոյական հեղինակությունը, պարտադրող իրավաբանական վճիռները մշակելիս այն պետք է լինի ավելի հետևողական և զգայուն...
10:10 11/11/2015Հանդիպում Իսրայելի նախագահի հետ և ելույթ Հայոց ցեղասպանության գիտաժողովում. ՍասունյանՈչ մի քաղաքական, տնտեսական կամ ռազմական շահ չպետք է ոտնակոխ անի որևէ ցեղասպանության ճանաչումը...
11:15 10/11/2015ԿԽՄԿ-ն բանակցում է, որ ստանա անհապաղ տեսակցության հնարավորություն Ադրբեջանում հայտնված ՀՀ քաղաքացու հետ«Չեմ կարող ասել` ինչպես է ստացվել, որ նման բան է եղել, իմ տեղեկություններով, նա առողջական խնդիրներ չունի»:
19:18 09/11/2015Է. Նալբանդյան. Ադրբեջանը փորձում է ղարաբաղյան հակամարտության քննարկումը տեղափոխել այլ ձևաչափեր«Մենք պետք է համանախագահների հետ աշխատենք բացառապես խաղաղ լուծման ուղիներ գտնելու համար»

18:04 21/11/2012Пакет предложений оппозиции Армении в Избирательный кодекс слишком серьезен. РПА отказывается обсуждать это между делом«Странно и то, что в преддверии президентских выборов эти политические силы предлагают изменения, касающиеся парламентских выборов».
16:34 21/11/2012Global Post: Подобно троллю, Алиев пишет оскорбительные сообщения в адрес Армении в Twitter«Азербайджанские пользователи от страха цензурируют себя. В отличие от своего президента. Хотя, ради пользы посреднической деятельности между Азербайджаном и Арменией, и Алиеву не помешало бы это».
13:41 21/11/2012В Азербайджане многих религиозных деятелей держат в тюрьмах, обвиняя в сотрудничестве с ИраномВ Азербайджане ограничиваются права шиитов. Об этом говорится в статье, опубликованной на иранском сайте «аранньюз.ир». Согласно информации, в этом году накануне Дня Ашура (день поминовения имама...
20:02 20/11/2012В Грузии продолжатся аресты, обвинение может быть предъявлено даже президенту Михаилу СаакашвилиА. Эроянц не исключил, что в ближайшем будущем обвинение может быть предъявлено и бывшему премьер-министру Грузии Вано Мерабишвили.
15:44 20/11/2012Военное нападение США на Иран обойдется мировой экономике в $1,7 трлн. Прогнозы американских экспертовСогласно данным Федерации американских ученых, самый дешевый вариант решения иранской проблемы – проведение переговоров дипломатическим путем.
20:01 19/11/2012Адвокаты ознакомились с материалами дела по факту убийства Карена Есаяна – жениха дочери экс-мэра Гюмри Вардана Гукасяна«Мы недовольны ходом предварительного следствия и собираемся представить ряд ходатайств».
15:57 19/11/2012Новый раунд армяно-грузинских церковных баталий. Что требует епархия ААЦ от правительства Грузии…«Таким образом, была бы искоренена дискриминация», – заявил Л. Исаханян.
13:06 19/11/2012Ваагн Хачатрян: Проект бюджета на 2013 год является результатом проводимой в Армении политикиПроект бюджета на 2013 год – самый неудачный из всех предложенных после 2008 года проектов: он никаких перспектив не обещает гражданам Армении.
12:22 19/11/2012По факту убийства члена Палаты адвокатов Армении возбуждено уголовное делоВчера поздно вечером, в 22:45, в отделение полиции Гугарка поступило сообщение о том, что в одном из ресторанов села Шаумян Лорийской области найден труп человека.
13:25 17/11/2012Если Турция вернет смертную казнь, хромающие отношения с ЕС будут приостановлены официально. Паника, рожденная Эрдоганом«Иными словами, бросаемый камень не стоит испуганной лягушки», – подчеркивает профессор Мехмет Озджан.
11:17 17/11/2012Предложение ППА о переходе на парламентскую систему управления противоречит политическому курсу партии «Оринац еркир»На прошедшем накануне заседании партии «Оринац еркир», которое вел председатель партии Артур Багдасарян, была одобрена тактика проведения политических консультаций между разными партиями.
18:00 16/11/2012Глава фракции РПА назвал «имитационной» идею проведения внеочередного заседания в парламенте АрменииНа предстоящем 21 ноября внеочередном заседании, по всей вероятности, кворум не будет обеспечен. В повестке предложенного 4 фракциями парламента Армении внеочередного заседания – обсуждение пакета...
16:43 16/11/2012AlertNet: Армяне Диаспоры реализовали свою мечту в ШушиКорреспондент «AlertNet» – портала гуманитарных новостей агентства Reuters – Алекс Вайтинг выступил с материалом, посвященным Армении и Нагорно-Карабахской Республике.
10:43 16/11/2012«ФАРС»: Эрдоган ведет фальшивую политику в отношении мусульманских наций региона«Если Турция провозгласила себя защитником и сторонником борющихся народов региона, почему в таком случае она не прекращает отношения с Израилем, почему не отменяет договоры о безопасности?».
17:32 15/11/2012Иран прилагает последние усилия для спасения президента Сирии Башара Асада«Что касается намеченного в Тегеране форума по сирийскому вопросу, то вряд ли он окажет какое-либо воздействие на разрешение сирийского конфликта».
15:07 15/11/2012Чем власти Азербайджана лучше иноземных захватчиков? Анализирует «Радио Свобода»«Сегодня немалая часть азербайджанского народа с ностальгией вспоминает время до независимости! Но это еще не все…»
13:00 15/11/2012Армен Мартиросян положительно оценивает внутриполитические развития событий в стране«На данном этапе я считаю нормальными внутриполитические развития событий: происходит то, что обычно происходит в преддверии общегосударственных выборов.
17:33 14/11/2012Азербайджан преследует лишь одну цель – исказить сути переговоров по Карабаху. Ответ Э. Абдуллаеву«Несмотря на заверения, официальный Баку на самом деле своими шагами затягивает переговорный процесс, что действительно недопустимо».
16:54 14/11/2012Улучшение отношений Грузии и России приведет к экономическому развитию Армении. Анализирует А. Эроянц«На фоне улучшения грузино-российских отношений будет смягчена и региональная напряженность, связь Армении с внешним миром через территорию Грузии станет безопасной».
16:45 13/11/2012Экс-президент Армении Роберт Кочарян посоветовал «особо сообразительным» не искать его тени. На заявления ответил Э. Шармазанов…«Фору дает Республиканская партия, и РПА всегда была в статусе задающей фору», – отметил Э. Шармазанов.