13:50 23/07/2015Իրանի հետ համագործակցությունը կարող է լինել բոլոր ոլորտներում. Էկոնոմիկայի նախարար«Որքան հարաբերությունները ջերմանան Իրանի հետ, այնքան մեզ համար դրական է»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանը՝ անդրադառնալով Իրանի ու վեցնյակի երկրների միջուկային...
12:13 23/07/2015Ալեքսանդր Գուշչին. ԱԼԳ-ի նախկին ձևաչափը սպառել է իրեն«Այսօր ակնհայտ է, որ «Արևելյան գործընկերության» մասնակից երկրները ծրագրի իրագործման հարցում շատ հեռու են իրարից...»:
13:38 22/07/2015Գյումրիի ողբերգական վթարի գործով փաստաբանի սենսացիոն բացահայտումը (լուսանկարներ)Դեպքի օրը Հոռոմ գյուղի խաչմերուկում սխալ տեղում տեղադրված «Կանգ առ» ճանապարհային նշանի վայրը տեղափոխվել է առաջ և այժմ դրվել ճիշտ տեղում
13:18 22/07/2015Անվտանգության մակարդակը պահպանելու համար շարունակելու ենք զարգացնել ատոմային էներգետիկան. վարչապետ«Հանրապետության ներկայիս էներգետիկ անվտանգության մակարդակը պահպանելու նպատակով Հայաստանի Հանրապետությունը շարունակելու է զարգացնել ատոմային էներգետիկան»,- այս մասին այսօր «Հայաստանի էներգետիկ...
10:47 22/07/2015Ավելի շատ պետք է մտահոգվենք Էրդողանի վտանգավոր գործողություններով, քան նրա խելացնոր պատմություններով. ՍասունյանԻրոք, Էրդողանը մեծ խայտառակություն է միլիոնավոր թուրքերի համար, որոնք ամաչում են, որ նման նախագահ ունեն:
14:25 21/07/2015«ASİMDER»-ը սպառնում է խափանել հայերի պատարագը Վանի Սբ. Խաչ եկեղեցումԹուրքական «ASİMDER» (այսպես կոչված` Հայկական անհիմն պնդումների դեմ կազմակերպություն) հակահայկական կազմակերպության ներկայացուցիչ Իրֆան Էրմիշը հայտարարել է, որ իրենք պատրաստվում են խոչընդոտել հայերի...
12:16 21/07/2015Պառլամենտարիզմում պետք է լինի կայուն մեծամասնություն. Արա Ղազարյանի դիտարկումները Մայր օրենքի նախագծի մասինԱրա Ղազարյանի դիտարկումները Մայր օրենքի նախագծի մասին:
11:37 20/07/2015Եթե դատավորները բարեխիղճ կիրառեն նոր Սահմանադրությամբ տրվող հնարավորությունները«Դատարանների նախագահներին որոշակի ժամկետով նշանակելը հանգեցնելու է ներքին անկախության մեծացմանը»:
17:23 18/07/2015Քննչական կոմիտեն ստացել է Ավետիսյանների սպանության դեպքի առթիվ ՌԴ քննչական կոմիտեի վարույթում քննված քրգործի նյութերըՀայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեն այսօր առձեռն ստացել է 2015 թվականի հունվարի 12-ին Գյումրիում Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների սպանության դեպքի առթիվ ՌԴ քննչական կոմիտեի վարույթում քննված...
11:40 18/07/2015«Ամբողջ ծախսս հանել եմ». Գյուղացիները գոհ են ծիրանի բերքից ու արտահանման ծավալներիցԳյուղացիները գոհ են ծիրանի բերքից ու արտահանման ծավալներից:
12:20 17/07/2015Պատերազմի ժամանակ վարչապետի՝ ԶՈւ ղեկավարումը ստանձնելու մասին դրույթը լուրջ հակափաստարկներ չունի. ՊողոսյանՍահմանադրության նախագիծը, որն արդեն երկու օր է շրջանառության մեջ է, սահմանել է, որ պատերազմի ժամանակ զինված ուժերի ղեկավարումը ստանձնում է կառավարությունը: Այդ մասին ընթացող ասուլիսում հայտարարեց...
12:48 16/07/2015Վարդան Ոսկանյան. Համաձայնագրի էությունը Իրանի կողմից միջուկային ծրագրի որոշակի հատվածից հրաժարվելն է«Հայաստանը միջազգային առևտրային կազմակերպությունների համար Իրան մտնելու գործում կարող է փաստացի դառնալ հյուսիսային դուռ»:
17:40 15/07/2015Հայկական զինուժն առաջնագծում նոր, ժամանակակից տեխնոլոգիաներ է կիրառում. Տիգրան Աբրահամյան«Ըստ էության, Ադրբեջանը շանտաժի է գնում»
12:06 15/07/2015«Ունենք հազարավոր մշակաբույսեր, որոնք վտանգված են, կորստի եզրին են»ՀՀ-ը հարուստ է խաղողի տարատեսակ սորտերով, սակայն հետխորհրդային ժամանակներում դրանց մեծ մասը կորել է և այսօր օգտագործվում է մինչև 50 սորտ:
14:01 14/07/2015Հայաստանից արտահանվել Է 43 400 տոննա թարմ պտուղ-բանջարեղենԸնթացիկ տարում Հայաստանից ընդհանուր առմամբ արդեն արտահանվել է 43 400 տոննա թարմ պտուղ-բանջարեղեն` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 26 847 տոննայի դիմաց: ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության...
11:00 14/07/2015Օտարերկրյա ներդրումները նվազե՞լ են, թե՞ ոչ. ՊարզաբանումՊարզաբանում է Ներդրումային քաղաքականության վարչության պետը:
14:00 13/07/2015Իրանում ՀՀ դեսպան. Հայ-իրանական տնտեսական կապերն համեմատելի չեն քաղաքական հարաբերությունների հետԲարձր մաքսային սակագների պատճառով գրեթե անհնար է արտերկրից ապրանք ներմուծել Իրան, փաստացի Իրանի սահմանը փակ է հայկական ապրանքների համար:
12:32 11/07/2015Ինչի՞ շուրջ էին անհամաձայն հույները և ինչու՞ տեղի տվեցինՍտացվում է, որ ընդդիմադիր կուսակցությունները հետագայում չեն կարողանա այս հարցով «տակառ գլորել» ՍԻՐԻԶԱ-ի և Ալեքսիս Ցիպրասի վրա:
12:17 10/07/2015Դիկտատորին հիշեցրեք մարդու իրավունքների մասին. Իտալական մամուլի արձագանքն Ալիևի այցինԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի Իտալիա կատարած այցի առիթով իտալական մամուլն անդրադարձել է Ադրբեջանում մարդու իրավունքների զանգվածային խախտումներին և երկրի ղեկավարությանը կոչ արել բարձրաձայնել այդ...
09:27 10/07/2015Երբ կավարտվի «ՊԱԶ»-իկների ժամանակաշրջանը«Էդ ավտոբուսի մոտ կարող է տեխնիկայի ատկազ եղած լինի, բայց ինքը մրցութային հանձնաժողովով անցած է»:

15:06 07/09/2012В «разборках» компании «Кинг Делюкс» и благотворительного фонда «Гагик Царукян» финал еще не наступил…«После завершения исследования министерство транспорта и связи РА выступит с заявлением».
13:59 07/09/2012«Amnesty International»: Ильхам Алиев дал сигнал азербайджанцам, что насилие против армян вознаграждаетсяМеждународная правозащитная организация «Amnesty International» обеспокоена тем, что действия правительства Азербайджана, последовавшие за экстрадицией лейтенанта Вооруженных сил Рамиля Сафарова,...
14:25 06/09/2012Что пишут венгерские СМИ? Ужасный дилетантизм или сделка, осуществленная за деньги?«Если полагать, что Министерство юстиции детально не осознало факты, то в таком случае обязанностью Министерства иностранных дел было предупредить правительство о последствиях».
19:42 05/09/2012В Ереване от Андерса Фог Расмуссена намерены потребовать исключения Венгрии из НАТОСегодня у резиденции президента Армении собрались члены молодежных союзов и студенческого союза «Никол Агбалян».
19:40 05/09/2012Глава МИД Армении после упреков депутатов заявил о лживости Венгрии и авантюризме АзербайджанаНа внеочередном заседании парламента Армении глава МИД РА Эдвард Налбандян после серии упреков в адрес возглавляемого им ведомства от различных депутатов в связи с ситуацией вокруг «дела Сафарова»...
16:17 05/09/2012Режим Алиева готов принести в жертву азербайджанских дипломатов«Режим ради спасения своей чести намерен принести жертвы – естественно, с целью свалить вину на армян. Посему указанным лицам со всею серьезностью советуем поостеречься».
20:00 04/09/2012Каждый армянин может стать «объектом травли». Об опасности предупреждает комиссар СЕ по правам человека Н. МуйжниексКомиссар также выразил сожаление по поводу того, что убийца удостоился на родине почета и наград, и заявил: «Это чрезвычайно опасное послание».
14:55 04/09/2012«OnIslam»: Испортившему отношения с соседями Азербайджану грозит повторение «арабской весны»На этом фоне эксперты отмечают стремительное развитие азербайджано-израильских отношений вплоть до не исключения возможного удара по Ирану...
17:32 03/09/2012События вокруг экстрадиции в Азербайджан убийцы Рамиля Сафарова – под лупой мировых СМИЖитель Баку сказал телеканалу Al Jazeera, что, по его мнению, с политической точки зрения, Сафаров является героем, однако, с точки зрения гуманизма, он убийца.
14:55 03/09/2012Армения должна признать независимость Нагорного Карабаха. Мнение политолога«Было бы разумнее, чтобы Армения вышла из переговорного процесса по урегулированию карабахского конфликта.
16:00 01/09/2012Помилование Рамиля Сафарова – зеленый свет для признания Нагорно-Карабахской РеспубликиВенгрия, которая прикидывается, будто не была в курсе, что будет с Сафаровым после экстрадиции, и якобы была введена в заблуждение заверениями Азербайджана, может искупить свою вину.
16:03 31/08/2012Председатель ЦИК Армении Т. Мукучян дал оценку предвыборным инцидентам в Гюмри и Ахтале«Инциденты в преддверии выборов не должны накладывать тени на весь избирательный процесс».
19:54 30/08/2012В Армении адвокатов могут обязать исполнять функции общественного защитника. Поясняет министр юстиции РА Г. ТовмасянПри этом Г. Товмасян отметил, что в настоящее время загруженность общественных защитников очень высока.
18:49 30/08/2012Завтра глава ЦИК Армении представит подытоженные данные касательно предстоящих муниципальных выборовСрок регистрации кандидатов истек 15 августа, а сегодня завершился срок представления в соответствующие окружные избирательные комиссии заявлений о самоотводах.
14:50 30/08/2012Адвокат: Совершенное Рамилем Сафаровым преступление было государственным заказомСовершенное Рамилем Сафаровым преступление было государственным заказом официального Баку. Об этом сегодня в ходе пресс-конференции заявила представитель интересов семьи Гургена Маргаряна, адвокат...
14:50 29/08/2012Иран представил свой проект по урегулированию сирийского кризисаИран представил странам-участницам проходящего в Тегеране 16-ого саммита Движения неприсоединения (ДН) свой проект по урегулированию сирийского кризиса.
13:10 29/08/2012«Irish Independent» дает характеристику Азербайджану: «Не очень хорошее место, если вы не родственник диктатора Алиева»Бедная ирландская группа «Jedward», представившая свою страну на конкурсе «Евровидение», подверглась резкой критике за поддержку авторитарного режима Алиева, просто появившись в этой стране.
15:03 28/08/2012Г. Минасян проанализировал экономические показатели первого полугодия в Армении и представил прогнозСогласно результатам первого полугодия, в настоящее время налицо также перевыполнение по части бюджетных поступлений, а рост цен в конце года будет в пределах прогнозируемого.
15:28 27/08/2012А. Маркаров: Напряженная ситуация в Сирии сохранится еще около полугодаНапряженная политическая ситуация в Сирии может продлиться еще 6 месяцев. Такое мнение в ходе сегодняшней пресс-конференции выразил политолог Александр Маркаров. «В Сирии в настоящее время идет...
13:15 27/08/2012Турецкие СМИ бьют тревогу: Тема Геноцида армян включена в школьную программу во ФранцииВ ряде учебников есть также карты Османской империи, на которых стрелками указаны пути депортации армян и области, где они подверглись массовым погромам.