10:15 29/08/2015Ա. Մինասյան. Այս պահին ավանդի փոխհատուցում ստանում են մինչև 1931 թ ծնվածներըՄինչև 1993 թվականի հունիսի 10-ը ներդրված ավանդների դիմաց փոխհատուցվածների թիվը կազմում է 15 623:
11:17 28/08/2015Եթե այս տեմպերով շարունակենք, ՓՄՁ-ների 50 տոկոսը կփակվեն. Գագիկ Մակարյան«ՓՄՁ քաղաքականությունը 180 աստիճանի բարելավման կարիք ունի»:
16:40 27/08/2015Դուբնով. ՀՀ-ի նկատմամբ Մոսկվայի որդեգրած քաղաքական գիծը կարճաժամկետ հեռանկարում փոփոխություն չի կրի««Կուշտ տարիները» հետևում են և առկա ճգնաժամի պայմաններում անհրաժեշտ կլինի ձգել գոտիները»»:
12:00 26/08/2015Հայաստանի բարձր վարկանիշը միջազգային ցուցակում. իրականությո՞ւն, թե՞ տպավորություն. ՍասունյանԻրականությո՞ւն, թե՞ տպավորություն.
13:00 25/08/2015Հայաստանը փորձում է ձեռք բերել քաղաքական աջակցություն՝ տրամադրելով իր ռեսուրսները. Բնապահպան«Սևանից ջուր տրամադրելու մասին լուրերը, եթե անգամ լինեն խոսակցության և ասեկոսեի մակարդակի, լուրջ ենք վերաբերվում, քանի որ առաց կրակ ծուխ չի լինում»:
13:23 24/08/2015ՀՅԴ. Սահմանադրության փոփոխության նախագիծը 90-95 տոկոսով համապատասխանում է մեր պատկերացումներինՍահմանադրության փոփոխության նախագիծը 90-95 տոկոսով համապատասխանում է մեր պատկերացումներին:
15:50 22/08/2015Փոփոխություններով ԿԸՀ-ն առաջին անգամ սահմանադրաիրավական կարգավիճակ կստանաՓոփոխություններով ԿԸՀ-ն առաջին անգամ սահմանադրաիրավական կարգավիճակ կստանա:
14:00 21/08/2015Հայաստանցիների 73%-ը դրական է գնահատել էլէներգիայի թանկացմանը հաջորդած ցույցերըՀետազոտությունը ընդգրկում է հուլիսի 6-13-ն ընկած ժամանակահատվածը, հարցմանը մասնակցել է 1106 մարդ:
13:32 20/08/2015Իրանի շուրջ իրավիճակի հանգուցալուծումը ազդեցություն կունենա տարածշրջանի վրաՀայաստանի համար սա դեպի Պարսից ծոց և Եվրոպա ավելի մատչելի կապի հնարավորություն է:
11:00 19/08/2015Թուրքիան վճարում է ԿՀՎ տնօրենին և լոբբիստներին՝ քրդերի և ԻՊ-ի դեմ հարձակումները խեղաթյուրելու համար. ՍասունյանՇատ ամոթալի է, որ Կոնգրեսի նախկին անդամները իրենց վաճառում են որևէ մեկին, ով պատրաստ է նրանց փող տալ:
11:50 18/08/2015Մոտ օրերս Սահմանադրության նախագիծը կուղարկվի Ազգային Ժողով. Բաղդասարյան«ԱԺ-ում քննարկվելիք փաստաթուղթը վերջնական չէ, «դոգմա չէ» և դրանում կարող են կատարվել փոփոխություններ»:
12:00 17/08/2015Իջևանում Հանրապետականներից մեկը լքեց պայքարըԿԸՀ հաստատած ժամանակացույցի համաձայն, թեկնածուների գրանցման գործընթացը կկատարվի մինչև օգոստոսի 19-ը:
13:00 15/08/2015Շոգի պատճառով 20-30 տոկոսով ավելացել է սրտամկանի ինֆարկտով հիվանդների թիվըՍրտանոթային խնդիրներ ունեցող մարդկանց մոտ սկսվում է հևոց, օդի պակասի զգացողություն, զարկերակային ճնշման տատանումներ, ընդրահուր թուլություն:
11:26 14/08/2015Մարզահամերգային համալիրի վաճառքի շուրջ հարցերն ու մտահոգություններն ավելանում ենՄարզահամերգային համալիրը, կառավարության որոշմամբ, վաճառվել է մի ընկերության, որը մեկ ամսվա պատմություն էլ չունի
14:42 13/08/2015Խուլ ու համր ծնողների գերազանցիկ երեխան ուսման վարձի խնդիր ունի (տեսանյութ)Խուլ ու համր ծնողների երեխան գերազանցությամբ ավարտել է դպրոցը, ընդունվել է բուհ, սակայն մեկ միավորով դուրս է մնացել անվճար համակարգից
11:41 13/08/2015Հայ-իրանական երրորդ էլեկտրահաղորդման գծի կառուցման աշխատանքները կսկսվեն հաջորդ շաբաթվանիցՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը գործադիրի այսօրվա նիստի սկզբում հայտարարեց, որ մի քանի օր առաջ ստորագրվել է Իրան-Հայաստան երրորդ էլեկտրահաղորդման գծի կառուցման պայմանագիրը, ինչը նշանակում է, որ...
11:35 13/08/2015Դատապարտելի են այլ պետության մեջ մտնելու կոչերը. գրականագետ«Եթե կոչեր են լինում այլ պետության կազմի մեջ մտնելու՝ դա դատապարտելի է, անեծք է, մենք գիտենք, թե ինչ դժվարությամբ ենք հասել մեր անկախությանը»
12:34 12/08/2015Սահմանադրության նախագծի որոշ դրույթներ վիրավորել են ՍԴ անդամինՍԴ անդամներին պատասխանատվության ենթարկելու ինստիտուտը վիրավորական է և նաև չպատճառաբանված
11:36 12/08/2015Համացանցում հաճախ դժվար է զանազանել իրողությունը կեղծիքից. Հարութ Սասունյան«Համացանցը, յուրաքանչյուր թեմայի վերաբերյալ իր անսահման ռեսուրսներով, կարող է օրհնություն կամ անեծք լինել, երբ որևէ մեկը փորձում է պարզել այս կամ այն հոդվածի իսկությունը»
14:11 11/08/2015«Շրջանառության հարկի մասին» օրենքի կիրառումից հետո ՓՄՁ-ները կհայտնվեն կոլապսի մեջ. ՓՄՁ ներկայացուցիչ«Կարծում եմ, որ առաջիկայում մեծ թվով ՓՄՁ-ներ կփակվեն, քանի որ 5 տոկոս հարկը ՓՄՁ-ների համար մեծ գումար է»

13:03 29/09/2012Армен Петросян: «Азербайджанская оттепель» не за горами«Постоянное нарушение прав человека в Азербайджане и искажение европейских ценностей при необходимости будут использованы Западом с целью „прижать к стенке” алиевский режим».
15:12 28/09/2012Генрих Свазян: Термин «Алуанк» возник в Армении, в армянской среде и в основе его лежит армянское слово«Как бы ни старались некоторые исследователи искажать исторические факты, выдавая желаемое за действительное, анализ трудов историков приводит к убеждению: река Кура была границей Алуанка».
11:56 28/09/2012Сопредседатели МГ ОБСЕ обеспокоены отсутствием ощутимого прогресса на переговорах по карабахскому урегулированиюСопредседатели Минской группы ОБСЕ обеспокоены отсутствием ощутимого прогресса на переговорах по урегулированию карабахского конфликта.
15:33 27/09/2012Властям Азербайджана необходимо, чтобы «сериал не заканчивался». К. Бекарян назвал цели «арифметики» от Натига Гасанова«Быть может, Ильхам Алиев пытается заработать и на переговорном процессе за счет своих уступок? Мания зарабатывать на всем в какой-то момент превращается в черту характера».
14:53 26/09/2012Как школы в Турции превращаются в очаги распространения ислама… «Голос Америки» анализирует сюрпризы ЭрдоганаПравительство не опровергает, что у него есть такие планы. Напротив, премьер-министр Эрдоган резко осудил критиков подобных школ.
13:06 26/09/2012Раффи Ованнисян отказался от участия в предстоящей в Баку Международной конференции азиатских политических партийПредседатель партии «Наследие» Раффи Ованнисян был приглашен в Баку для участия в предстоящей в ноябре Международной конференции азиатских политических партий (МКАПП / ICAPP).
15:16 25/09/2012Нервы депутата от ППА Т. Уриханяна сдают… Язвительная дискуссия в парламенте АрменииБолее того, А. Минасян предложил, вопреки желанию правительства, поднять зарплату депутатов и сотрудников аппарата парламента, ибо «впредь так продолжаться не может».
14:05 25/09/2012Парламентарии Армении не владеют сведениями о возможном лишении Вардана Осканяна депутатской неприкосновенности«Я не владею такой информацией», – об этом заявил в беседе с журналистом Panorama.am главный советник председателя парламента Армении Вреж Гаспарян, комментируя муссируемые в прессе сведения о том,...
14:57 24/09/2012Тигран Уриханян проанализировал «дивиденды» партии «Процветающая Армения» от муниципальных выборовПо его словам, были предприняты попытки более организованно провести выборы 23 сентября, однако казусов все же не удалось полностью избежать.
13:06 24/09/2012Премьер-министр Армении Т. Саркисян начал «отчитываться» парламенту за исполнение госбюджета на 2011г.Сегодня, 24 сентября, в постоянных комиссиях Национального Собрания Армении начинается представление годовых отчетов об исполнении государственного бюджета республики на 2011г.
14:04 22/09/2012Командующий КСИР: Вражда Израиля в отношении Ирана приведет к физическому столкновению«Угрозы Израиля заставляют нас проявить большую серьезность в этом вопросе. Такая вражда в конце концов может привести к физическому столкновению».
13:00 22/09/2012Первые последствия исламистской политики премьера Эрдогана? Чего боялись осужденные в Турции генералы…Суд Турции 21 сентября приговорил к длительным срокам заключения несколько десятков военных, ранее обвиненных в подготовке государственного переворота в 2003 году.
13:19 21/09/2012К истории с героем-убийцей Р. Сафаровым США относятся более чем серьезно. Вашингтон не удовлетворяют объяснения Баку и БудапештаПо словам помощника госсекретаря, Соединенные Штаты шокированы фактом возведения в ранг героя осужденного убийцы. Это явление Ф. Гордон охарактеризовал как «настоящую провокацию для региона».
19:17 20/09/2012Против главы Союза политологов Армении подано сразу 3 иска. Амаяк Ованнисян заявляет о преследованииИстцом во всех 3 случаях выступает акционер ЗАО «Гидроэнергопроект» Сеник Джулакян.
17:47 20/09/2012Почему награждение выдающихся деятелей Украины довело азербайджанские СМИ до истерики…Поводом для столь бурной реакции стало торжественное вручение награды «Двенадцатилучевая звезда КРЕДО» 19 сентября в Киеве.
14:02 20/09/2012А. Искандарян: Военные учения КСОР ОДКБ «Взаимодействие-2012» исключительны и важны во многих отношенияхПолитолог, директор «Института Кавказа» Александр Искандарян считает проведенные в Армении военные учения КСОР ОДКБ «Взаимодействие-2012» исключительными и важными во многих отношениях.
13:03 20/09/2012Pat.az: После переизбрания Ильхама Алиева на посту позиции Азербайджана в карабахском вопросе значительно ослабятсяПосле переизбрания Ильхама Алиева на посту позиции Азербайджана в карабахском вопросе значительно ослабятся.
15:42 19/09/2012Коренные народы – сдерживающий фактор для руководства Азербайджана. Мнение экспертаЭкстрадиция азербайджанского преступника Рамиля Сафарова в Азербайджан и его помилование Ильхамом Алиевым обострили ситуацию, но проживающие в Азербайджане национальные меньшинства являются...
15:39 19/09/2012«Калифорния Курьер» о развитиях вокруг фильма «Невиновность мусульман». США губит предвзятость в региональных конфликтах…«Если плохие фильмы могут спровоцировать недолгие волнения, то неудачная внешняя политика может нанести длительный ущерб интересам США».
15:27 18/09/2012«Неудобные» вопросы для британского министра от армянских журналистов. Косово, Фолклендские острова и Нагорный Карабах…Дэвид Лидингтон контекст вопроса сразу же понял: «Вопрос о Нагорном Карабахе, хотя вы не назвали НК».