17:25 28/12/2021ՍԴ թվարկած նախադրյալները բավարար են ընկալելու, որ պետությունը ստանձնի իր հոգատարության գործառույթը. Վարդևանյան«Սահմանադրական դատարանի որոշման եզրափակիչ մասն արդեն իսկ ելակետը դրել է, այստեղ երկրորդ կարծիք չկա»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասում է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՍԴ-ում ՍԴ դիմած...
15:08 28/12/2021Սրանց խոստումերին անմիաստ է անդրադառնալ, ծայրից ծայր սուտ է. Կարեն Քոչարյան«Հետպատերազմյան տարի էր, պետությունն ու հասարակությունը շոկի մեջ էր: Բայց ոչ մի բան չարվեց այն մարդկանց կողմից, ովքեր կոչված էին դա անելու, որպեսզի գոնե կամաց-կամաց կամ գոնե սկիզբ դրվի այդ շոկային...
17:48 27/12/2021«Այդ Ամանորը միակն էր, որ տոնածառ չունեցանք»...ապրելու նուրբ արվեստը«Մի Ամանորի ստացա կյանքիս ամենամեծ դասը։ Այդ Ամանորը միակն էր, որ տոնածառ չունեցանք, որ նվերներ չեղան, որ լույս էլ չունեինք...դա այն Ամանորին էր, որ տատս սովորեցրեց չվախենալ ապրել, որ ուրախությանը...
12:05 27/12/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Չի կարելի պաշտպանության գերատեսչության ղեկավարներին փոխել նասկու պես«Բացատրությունը մեկն է, այս իշխանությունը շահագրգռված չէ ունենալ մարտունակ բանակ»
09:00 27/12/2021Վախի պատճառով գողացված է մեր ուրախությունը. Բագրատ Սրբազան«2022թ-ի՝ գալիքի մեջ մտնելու մեր ցանկությունը թող լինի այդ ուրախությունը վերադարձնելը»։
17:27 25/12/2021Իրավաբանը՝ Արմեն Մուրադյանի մասին. Բանակցում է, որ ի՞նչ անիԻրավաբան Ռոբերտ Հայրապետյանը գրում է. «Երեկվանից ԵՊԲՀ ռեկտորը Մոսկվայում ադրբեջանցի ներկայացուցիչների հետ ինչ-որ բանակցությունների մեջ է: Արմենամերձ շրջանակների կողմից պնդում է արվում, որ բանակցում...
14:42 25/12/2021Արտակ Զաքարյան. 2022թ. Հայաստանի համար լինելու է բեկումնային տարիՊաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Քաղաքական ֆուտորոլոգիան 2022թ. համար հուշում է հետևյալը. Փողոցի կեղտից դեռ լրիվ չմաքրված, բայց տաքուկ կաբինետներին արդեն սովորած ՔՊ...
13:00 25/12/2021Ռուբեն Հակոբյան. Փողոցով իշխանափոխությունն այլընտրանք չունիԱԺ նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հակոբյանը գրում է. «Այո՛, այն, ինչ այսօր կատարվում է ՏԻՄ ընտրություններից հետո, սինլքորն ինքն է իր պահվածքով հրապարակավ ապացուցում, որ պետությունն ամենօրյա գահավիժումից և...
10:10 25/12/2021Արթուր Խաչատրյան. Փաշինյանն ուղղակի մոռանում է, որ բանակցությունները սկսել է «իր կետից» այլ ոչ թե շարունակել է 2016-ի «աղետից»«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ ամփոփել է Նիկոլ Փաշինյանի ֆեյսբուքյան ասուլիսում հնչեցրած հայտարարությունները՝ ասուլիսը որակելով կտտանք.
15:15 24/12/2021Նման մոտեցում իրեն կարող է թույլ տալ առաքող ընկերության տերը. Ընդդիմադիր պատգամավորը՝ էկոնոմիկայի փոխնախարարին«Ձեր այս հայտարարությունը լրիվ ուրիշ ուղերձ է հղում, նշանակում է՝ վեջս չի, թե ինչ է գրված օրենքում, ես անում եմ այնպես, ինչպես ինձ հարմար է»։
16:46 23/12/2021Ստեփան Դանիելյան. Հեղինակություն-իշխանություն ունենալու համար պարտադիր չէ կոնկրետ այդ պահին լեգալ իշխանություն ունենալԻշխանության համար պայքարը դա շարժման ուղեծրի մշակման ու կազմակերպված փոքր խմբի կառուցման ունակությունն է։
13:55 22/12/2021Հայկ Մարության. Սա ասում են մարդիկ, որ էս նեղ պահին 200 հազար դոլարանոց մեքենա են գնում ու արդարացնում էդ որոշումը«Իմ նկատմամբ անվստահության գործընթացի հեղինակներն ու նրանց կուսակցական ընկերներն ասում են՝ Հայկ Մարությանը շեղվել է հեղափոխական արժեքներից։ Հիմա տեսնենք, թե ով է հրաժարվել հեղափոխական արժենքերից»,-...
10:46 22/12/2021Իմքայլական. Քաղաքապետարանում շարունակում են դրսևորվել կոռուպցիոն ռիսկերԵրևանի քաղաքապետի թեկնածու առաջադրած Հրաչյա Սարգսյանին ՔՊ-ի շարքերն ընդունելու վերաբերյալ որևէ քննարկում չի եղել։ Ավագանու անդամներից մեկի հարցին ի պատասխան հայտարարեց Երևանի ավագանու «Իմ քայլը»...
19:37 21/12/2021Թուրքիան կարող է շատ հմտորեն օգտվել այդ հնարավորությունից և վերցնել Սյունիքը. Սուրեն Սարգսյան«Անկարայի կողմից հայ-թուրքական հարաբերությունների հարցում նշանակված բանագնացը, կարծում եմ 21-րդ դարում Թուրքիայի լավագույն դիվանագետներից է»,- ասուլիսում Հայաստանի հետ բանակցություններում Թուրքիայի...
16:23 21/12/2021Ռոբերտ Քոչարյանը՝ Դանիբեկյանին. Աբսուրդը հենց այն ճշգրիտ բառն է, որով պետք է բնութագրել նման իրավիճակը«Ինչ-որ անհեթեթ բաներ է ասվում, հարգելի դատարան ու չպետք է աբսուրդի հասցնենք»,-այսօր «Սիլվա Համբարձումյանի գործով» նիստի ընթացքում Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ...
11:30 20/12/2021«Menu.am-ը մոլորեցնում է սպառողին. Մրցակցային մարմինը պետք է արձագանքի»Սննդի առաքման ծառայություն մատուցող Menu.am ընկերությունը մոլորեցնում է սպառողին։ Նման գնահատական տվեց «Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ Բաբկեն Պիպոյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում՝...
09:48 20/12/2021Ծնվել է պատերազմում զոհված Հենրիկ Ասատուրյանի եղբայրըՀՕՄ-ի Ախուրյանի «Մոր և մանկան առողջության կենտրոնում օրեր առաջ՝ դեկտեմբերի 14-ին լույս աշխարհ է եկել Արցախյան քառասունչորսօրյա պատերազմում զոհված Հենրիկ Լևոնի Ասատուրյանի եղբայրը: «Բուժհաստատության...
20:30 17/12/2021Ի՞նչ հարաբերություններ ունեն Պուտինն ու ԷրդողանըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը բարեկամական հարաբերություններ ունի Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, ինչը թույլ է տալիս նույնիսկ ամենաբարդ տարաձայնությունների ժամանակ երկխոսել և հասնել խաղաղ...
17:08 17/12/2021Ջհանգիրյանի նմանները 90-ականներին իրենց կանանց ծոցում պառկած, հանգիստ քնած են եղել, իսկ Աշոտ Մինասյանն իր եղբորը տարել է զոհասեղանին. Սրապիոնյան«Աշոտ Մինասյանի տեսակի հայրենանվեր, ազգանվեր մարդուն արդեն 17 օր փակած են պահում, սա նշանակում է, որ մենք դատական խորհուրդ չունենք, հետևաբար ինձ համար անհասկանալի է, թե դրա ի՞նչն է բարձրագույն»,-...
12:59 17/12/2021Սամվել Մարտիրոսյան. Առաջին անգամ Հայաստանը հայտնվել է այն երկների ցանկում, որոնք օգտագործում են լրտեսական ծրագրեր մարդկանց հեռախոսները վարակելու և լսելու համարԱռաջին անգամ Հայաստանը որպես պետություն անմիջականորեն հայտնվել է այն երկների ցանկում, որոնք օգտագործում են լրտեսական ծրագրեր ներքին դաշտում մարդկանց հեռախոսները վարակելու և լրտեսելու համար։...

09:49 05/04/2018Ambassador Minasyan speaks of the symbol of Saint Gregory of Narek statue consecrationThe unveiling ceremony of the statue of Saint Gregory of Narek will take place today in the Vatican Gardens.
11:26 03/04/2018Baku continues to reject the proposals of the Minsk Group Co-Chairs - Tigran BalayanThe current situation in the Nagorno Karabakh conflict zone is a result of the aggression and the policy of ethnic cleansing that Azerbaijan has been carrying out for 30 years against the people of...
13:17 31/03/2018Diana Kardumyan’s "TOMBE" included in competition program of Moscow Int’l Film FestivalArmenian filmmaker Diana Kardumyan’s "TOMBE" drama has been included in the Short Films Competition program of the Moscow International Film Festival.
12:50 27/03/2018Thousands rally in Russian city after shopping mall fireThousands of angry and distraught Russians rallied Tuesday in a Siberian city to demand a full probe into a shopping mall fire that killed at least 64 people, many of them children, the AP reports.
15:10 24/03/2018Armenian national football team holds last training ahead of Estonia friendlyThe Armenian national football squad held the last training at the Vazgen Sargsyan Republican Stadium ahead of today’s friendly match with Estonia.
14:53 13/03/2018Today marks 121st birth anniv. of renowned Armenian poet Yeghishe CharentsMarch 13 marks the 121st birth anniversary of prominent Armenian poet Yeghishe Charents. Events dedicated to the great poet’s birthday kicked off today at Yeghishe Charents Monument, with the lovers...
14:14 17/02/2018Today marks birth anniversary of legendary Soviet master spy Gevork VartanianFebruary 17 marks the birth anniversary of Gevork Vartanian, a renowned Soviet intelligence agent, who helped thwart a Nazi plot to kill Allied leaders during World War II.
12:22 16/02/2018Mkhitaryan discusses Arsenal win over OstersundsArmenian national football team captain and London Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan has commented on the Gunners’ Europa League victory over Swedish Ostersunds on Thursday evening.
12:33 10/02/2018Karabakh conflict’s final settlement should be reached only through negotiations – Armen SargsyanThe final settlement of the Nagorno-Karabakh conflict should be reached only through negotiations, Armen Sargsyan, the candidate of the ruling Republican Party of Armenia (RPA) for Armenia's next...
20:35 01/02/2018Armenia in top10 affordable destinations for Russian touristsGlobal travel app Skyscanner has compiled the list of the most affordable destinations for Russian tourists, based on the travel trends for 2018.
11:56 30/01/2018Aurora continues to support MatenadaranAurora Humanitarian Initiative has made a grant of US $20,000 to the Matenadaran, the national repository of ancient manuscripts.
11:33 27/01/2018We will continue to implement our reform agenda – Armenian prime minister's interview with EuronewsArmenia’s Prime Minister Karen Karapetyan has given an interview to Еuronews during his visit to Davos, talking about his future plans for the country’s economic development, as well as Armenia’s...
11:16 23/01/2018“Life goes on” – Mkhitaryan says goodbye to Man United fansArmenian national football team and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan has said a heartfelt goodbye to the Manchester United fans on Facebook.
12:13 08/01/2018Pope Francis encourages mothers to breastfeed in the Sistine ChapelIn an annual baptism ceremony in the Sistine Chapel Sunday, the Pope encouraged mothers to feed their babies if they were hungry during the two-hour-long service.
15:02 28/12/2017Turkish courts sentence 27 people to prison over Gulen linksThe courts of the southern and southeastern provinces of Turkey have given a prison sentence to 27 people over alleged links to opposition cleric Fethullah Gulen, RIA Novosti reported citing the...
12:25 23/12/2017Pietrodarchi promises concert of surprises to Armenian audienceFamous accordion and bandoneon player Mario Stefano Pietrodarchi, who is on a visit to Yerevan, Armenia, will perform with the State Youth Orchestra of Armenia (SYOA) at Aram Khachaturian Concert...
17:02 21/12/2017Deputy minister optimistic to conclude the year with over 7% economic activity indexThe economic activity index (EAI) in Armenia in January-November 2017 made up 7.3 %, deputy minister of Economic Development and Investment Tigran Khachatryan told reporters on Thursday at a briefing.
12:40 16/12/2017Armenian lawmaker calls on Latvia to recognize Armenian GenocideDeputy Speaker of the Armenian National Assembly, Eduard Sharmazanov expressed his satisfaction with the efforts of the Latvia-Armenia Friendship Group to open an exhibition dedicated to the 100th...
20:06 04/12/2017Sharmazanov calls on foreign parliamentarians to visit Artsakh and see its people building a democratic, free and independent republicThe Vice President of the Armenian Parliament Eduard Sharmazanov called on the participants of the international conference in Moscow to visit Artsakh and see how the citizens of Artsakh build a...
15:00 01/12/2017Deputy PM calls the new Armenia-EU agreement ‘a major achievement’“Armenia and the European Union have shared many pages throughout their history and today, we seek to create a new modern history of our relations,” the Speaker of the Armenian Parliament Ara...