16:45 09/12/2021Լրատվամիջոցի վրա դնում եք հետախուզա-ԱԱԾ-ական պարտականություններ. Լիլիթ Գալստյան«Խոսքի ազատությունը ենթադրում է տեղեկություններ փնտրելու և գտնելու ազատությունը, մինչդեռ մենք լրատվամիջոցի վրա դնում ենք հետախուզա-ԱԱԾ-ական պարտականություններ՝ իմաստազրկելով Սահմանադրության 42-րդ...
16:39 09/12/2021ԵՊՀ-ում բացվեց Ամերիկյան հետազոտությունների կենտրոնըԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին մասնակցել է Ամերիկյան հետազոտությունների կենտրոնի բացմանը և Երևանի պետական համալսարանում «Ամերիկագիտություն» առաջին մագիստրոսական կրթական ծրագրի պաշտոնական մեկնարկին նվիրված...
13:36 08/12/2021Ադրբեջանական մամուլը գրում է, որ իրենց գործընկերները դաշնակցականների նկատմամբ պատժիչ գործողություններ են իրականացնում«Իշխանությունները փորձում են Գերասիմ Վարդանյանից ստեղծել հանցավոր տարրի կերպար»,- ԱԺ-ում լրագրողներին ասաց «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանն` անդրադառնալով նախորդ օրը ԱԺ-ում...
10:17 08/12/2021«Հայաստան» խմբակցությունն առաջարկում է ԱԺ-ում լսումներ անցկացնել՝ գերիների, անհետ կորածների հարազատների մասնակցությամբԱռաջարկվում է հրավիրել Նիկոլ Փաշինյանին, պաշտպանության և արտաքին գործերի նախարարներին, ԱԱԾ տնօրենին:
10:07 08/12/2021Ալբերտ Հովհաննիսյանի հայր. Դու պարտավոր ես պաշտպանել և՛ գույքդ, և՛ ընտանիքդ, անողնաշար, անգլուխ արարածԱրցախում հերոսացած Ալբերտ Հովհաննիսյանի հայրը՝ Արտակ Հովհաննիսյանը գրում է. «Ցանկացած իշխանության գործառույթն է պաշտպանել պետությունը և քաղաքացիների իրավունքները: Եթե ոչ մեկն ես կարողանում անել, ոչ...
09:45 08/12/2021Ձեր հոգին մի՛ վաճառեք ազգակործան համաշխարհայնացմանն ու դրա խամաճիկներին. Ասողիկ աբեղա Կարապետյան«Այսօր մեր որոշ երաժշտական խմբեր, թերևս տուրք տալով նյութական շահին, շրջանցում են ազգային-հոգևոր ավանդությունը և դեկտեմբեր ամսի երկրորդ կեսին կազմակերպում են Սուրբ Ծննդյան համերգներ»։
17:02 07/12/2021Ադրբեջանական կողմը բանակցային գործընթացը դուրս է բերում Մինսկի խմբի ձևաչափից. Մամիջանյան«Դուք պատկերացնու՞մ եք, թե Հայաստանն ինչ բանակցային դիրքում է, եթե Հայաստանի պատգամավորի այցից հետո ադրբեջանական կողմը համարձակվում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձևաչափում չեղարկել հանդիպումը»,- լրագրողների հետ...
16:33 07/12/2021Ալեն Սիմոնյանին խորհուրդ կտամ զգույշ արտահայտվի, որ հետո մեր դաշնակիցներից ապտակներ չստանա. Վահե Հակոբյան«ՏԻՄ ընտրություններում իշխանությունների պարտությունները պայմանավորված են նրանով, որ իշխանության վարկանիշը շարունակում է կատաստրոֆիկ տեմպերով ընկնել»,- ԱԺ-ում news.am-ի հետ զրույցում ասել է...
15:29 07/12/2021Իրենց շեֆը մեր շեֆը չէ. Մամիջանյան«Խորհրդարանն իրավունք ունի գծել սահմաններ, որոնցից կառավարությունը բանակցելիս իրավունք չունի դուրս գալ։ Եթե իրենցից ինչ-որ մեկը դեմ է, որ հայ ժողովրդի մեջքի հետևում Հայաստանի և Արցախի շահերի...
13:37 07/12/2021Զբոսաշրջիկներն Անիի ավերակներում կկարողանան շրջել էլեկտրական կառքովԶբոսաշրջիկների այցն Անիի ավերակներ հեշտ ու հարմարավետ դարձնելու համար շահագործման է հանձնվել էլեկտրական կառք (ֆայտոն)։ Այս մասին գրում է «Էրմենիհաբեր»-ն ու հիշեցնում, որ հայ-թուրքական սահմանամերձ...
13:40 06/12/2021Հայաստանի սնանկ իշխանությունների պայմաններում ադրբեջանական ծրագրերը շատ ավելի հավանական են. Տիգրան Աբրահամյան«Մեր պատմության վերջին ժամանակահատվածը բաժանվեց երկու փուլի, առաջին՝ արցախյան 44 օրյա պատերազմն է, երբ ժողովուրդը սկսեց հասկանալ, թե Հայաստանի ներսում ինչ ուժերի և ում հետ գործ ունի»,- ասուլիսում...
11:34 06/12/202110 ռազմագերիների վերադարձի հետ կապված՝ պաշտոնապես ոչինչ. Աբրահամյան«Հուսով եմ, որ այս թեմայով պարզաբանումներ դեռ կլինեն»։
10:34 06/12/2021Փաշինյանն իր թիմի պարտությունը որպես ձեռքբերում է փորձում ներկայացնել«Գիտունին գերի էղի, անգետին սիրելի մի էղի։ Կարծում եմ՝ հասկացար ՏԳԵՏ»։
09:44 06/12/2021Ավետիք Չալաբյան. Շնորհավորում եմ ընտրություններում հաղթող ընդդիմադիր ուժերինՀասարակական-քաղաքական գործիչ Ավետիք Չալաբյանը գրում է. «Դեկտեմբերի 5-ին Հայաստանի Հանրապետության 36 համայնքներում տեղի ունեցան Տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ։ Ընտրությունների...
12:12 05/12/2021Վանաձորցին իր քվեով պետք է տեր կանգնի իր համայնքին. Վահե Դոխոյան«Եկեք միասնական ուժերով, ընտրություններին ակտիվ մասնակցությամբ, միասին կառուցենք բոլոր ժամանակների լավագույն Վանաձորը»։
11:57 03/12/2021«Սամվել Բաբայանը սարսափելի հանցագործության մասին հաղորդում է ներկայացնում իրավապահ մարմիններին»ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «44-օրյա պատերազմի օրերին, Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնը զբաղեցնող Սամվել Բաբայանը վերջին օրերին, տարբեր...
10:42 03/12/2021Եթե չլիներ 44-օրյա պատերազմը, Միրզոյանն ու Բլինքենը չէին հանդիպի. Սուրեն ՍարգսյանԻնչու ԱՄՆ պետքարտուղարը հանդիպեց Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ
17:17 02/12/2021Վերջին հրաժեշտը Արցախում ավելի քան մեկ տարի առաջ զոհված հրետանավորներինԵրևանի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցում վերջին հրաժեշտն են տալիս Արցախյան պատերազմում զոհված ու ավելի քան մեկ տարի անհետ կորած համարվող «Ցոր» զորամասի հրետանավորներին։ Զինծառայողների մասունքները...
16:56 02/12/2021Վահե Հակոբյան. Սյունիքի վերաբերյալ պատրաստվում է որոշակի գործընթաց«Կասկած չունեմ, որ Սյունիքի վերաբերյալ պատրաստվում է որոշակի գործընթաց»,- լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Հակոբյանն՝ անդրադառնալով «Սիսական» ջոկատի...
16:10 02/12/2021«Կասպերսկի»-ն հայաստանյան ուժային կառույցներին հիշեցրել է կիբեռանվտանգության կանոնների պատշաճ պահպանման անհրաժեշտության մասինԿիբեռանվտանգության ոլորտի միջազգային առաջատար «Կասպերսկի» ընկերությունը դեկտեմբերի 2-ին Երևանում անցկացրել է ՀՀ ուժային կառույցների կիբեռանվտանգության հերթական սեմինարը։ «Կասպերսկի» ընկերության...

14:21 07/07/2020Давид Тоноян и Линн Трейси обсудили вопросы сотрудничества Армении и США в сфере обороныМинистр обороны Армении Давид Тоноян принял во вторник, 7 июля, посла США в РА Линн Трейси.
11:42 07/07/2020Успех или крах: генсек ООН озвучил 2 сценария для мира после пандемии коронавирусаПо словам Гутерриша, пока трудно понять, в какую сторону движется мир, но необходимо сделать всё ради первого сценария, а также подготовиться ко второму.
11:47 06/07/2020Адвокат: Отклонено второе ходатайство об аресте Микаела МинасянаСуд отклонил уже второе ходатайство об аресте бывшего посла Армении при Святом Престоле Микаела Минасяна.
10:33 06/07/2020Папа Римский Франциск поддержал резолюцию СБ ООН по глобальному перемирию на фоне COVID-19Папа Римский Франциск поддержал резолюцию СБ ООН с призывом прекратить огонь во всех конфликтах на фоне пандемии коронавируса, передает РИА Новости.
20:00 04/07/2020Число случаев заражения коронавирусом в мире превысило 11 млнЧисло случаев заражения коронавирусной инфекцией в мире превысило 11 млн. Об этом свидетельствуют данные Университета Джонса Хопкинса, сообщает РБК. Всего в мире коронавирусом заразились 11 045 713...
15:01 04/07/2020МИД: Власти Арцаха подтверждают свою решимость добиваться восстановления территориальной целостности республикиМИД Республики Арцах выступил с заявлением, в котором, в частности, отмечается: «4 июля 1992г. азербайджанские вооруженные формирования, имея многократное преимущество в живой силе и военной технике,...
12:32 04/07/2020А. Арутюнян подтвердил необходимость участия Арцаха в переговорах в качестве полноправной стороныВо встрече принял участие министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян.
12:02 04/07/2020Врач прокомментировал рекомендации ВОЗ по лекарству от COVID-19По его словам, применение таких препаратов опасно для здоровья из-за побочных эффектов.
10:40 04/07/2020В амфитеатре армянского Гориса будет представлена пьеса «Фазан»Древний Горис известен своим амфитеатром, где Государственный драматический театр им. Вагаршяна имеет многолетний организации и показа спектаклей на открытом воздухе. С первого дня пандемии было...
20:19 03/07/2020Хроники современной Армении. Версия Армана АбовянаСекретарь фракции «Процветающая Армения» Национального Собрания РА Арман Абовян на своей странице в Facebook написал:
15:02 02/07/2020Гонка за вакциной от коронавируса: Армения встала в очередьНа заседании правительства председатель ГКЗЭК Гегам Геворкян же сообщил, что цены на маски на рынке упали.
13:10 02/07/2020Госсекретарь США Майк Помпео потребовал от Турции оставить Святую Софию музеемПо мнению Помпео, то, что собор является музеем, позволило людям со всего мира любоваться им.
12:06 02/07/2020В Армении в реанимационных отделениях практически нет свободных мест – Арсен ТоросянМинистр напомнил, что за сутки в Армении подтверждено 593 новых случая коронавируса, число проведенных тестов при этом составило 2100.
15:40 01/07/2020Армянские ученые получили соединения, которые, возможно, смогут подавлять проникновение вируса в клеткуВ Армении уже произведены первые 6 тыс. тестов на COVID-19.
10:14 01/07/2020Лионель Месси забил 700-й гол в карьереЭтот гол стал не только юбилейным 700-м голом в карьере аргентинца, но и 630-м голом забитым за «Барселону». Еще 70 раз Месси отличился за сборную Аргентины.
17:20 30/06/2020Вице-спикер НС: В случае необходимости даже депутаты с COVID-19 должны участвовать в голосованииВице-спикер Национального Собрания Армении Ален Симонян сегодня в ходе брифинга в парламенте ответил на вопрос, соответствует ли действительности тиражируемая в СМИ информация, согласно которой, во...
14:06 30/06/2020Агентство национальной безопасности США исключило Армению из списка стран с повышенным рискомСостоялся телефонный разговор министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна и исполняющего обязанности заместителя госсекретаря США по европейским и евразийским делам Филиппа Рикера.
13:38 30/06/2020Л.Галстян: Захватническому отношению к судебной власти должны быть даны правовые оценки«Хотим полагаться на благоразумие Генеральной прокуратуры», – заявила в свою очередь в беседе с журналистами возле здания Генпрокуратуры депутат Наира Зограбян.