09:20 17/12/2021Առանց հատուկ ջանքերի սրանք իրենց վախճանն են մոտեցնում. Տիգրան Աբրահամյան«Շատ տարօրինակ է, որ իրավապահ համակարգի տարբեր օղակներ ջանասիրաբար սպասարկում են սրանց նեղ անձնական քմահաճույքները՝ չգիտակցելով, որ հետո իրենց «արդարացումներն» որևէ ձևով իրենց չի փրկելու»։
16:49 16/12/2021Ղազինյան. Պատրաստ է՞ Փաշինյանը բարձրացնել այս հարցըԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը գրում է. «Եթե Ալիևը ցանկանում է ունենալ Նախիջևանի հետ այնպիսի կապ, ինչպիսին ունի Հայաստանն Արցախի հետ, ապա Արցախն ու Նախիջևանը պետք է ունենան...
12:24 15/12/2021Վահե Հովհաննիսյան. Ում միջանցքը կմտնի Պուտինի ձիթենինԱյլընտրանքային նախագծեր խումբ Վահե Հովհաննիսյանն իր հոդվածում գրում է. «Սոչիի եռակողմ հանդիման ավարտին Պուտինը Փաշինյանին և Ալիևին ձիթենու ճյուղ նվիրեց, որպես խորհրդանիշ։ Բայց սա խաղաղության...
09:14 15/12/2021Վարդան Ոսկանյան. Գոնե մեկ անգամ ջարդել սրա բաշիբոզուկների մռութը տեղային մարտի մակարդակումԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Մեզ հավաստիացնում էին, որ Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի Որոտանի հատվածում ադրբեջանական բաշիբոզուկների «մաքսային» և «սահմանային» կոչեցյալ հսկողությունը թույլատրվել է,...
22:17 14/12/2021Լաչինի միջանցքը չի կարող լինել Ադրբեջանի որևէ տեսակի վերահսկողության տակ. Արտակ Բեգլարյան«Լաչինի միջանցքը չի կարող լինել Ադրբեջանի որևէ տեսակի վերահսկողության տակ, և այդ հարցը որևէ առնչություն չունի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաղորդակցությունների բացման հետ»,- Թվիթերում գրել է Արցախի...
19:19 14/12/2021Պուտինն ու Մակրոնը հուսով են՝ Փաշինյանի և Ալիևի բրյուսելյան հանդիպումը օգտակար կլինիՖրանսիական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է կայացել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնի միջև։ Ինչպես հայտնում է Կրեմլի պաշտոնական կայքը, ի թիվս այլ...
16:13 14/12/2021Նոյեմբեր ամսվա վերջում գնաճը կազմել է 9.6%. Մարտին Գալստյան«Հայաստանի Հանրապետության տնտեսության ընթացիկ զարգացման համաձայն՝ տնտեսական ակտիվությունը գնահատվում է սպասվածից ավելի ցածր, հիմնականում պայմանավորված գյուղատնտեսության և արդյունաբերության ճյուղերի...
19:45 13/12/2021Կարծում եմ՝ ստացել եք հրահանգը ստուգել և մի բան գտնել քաղաքապետի գործունեության մեջ, այնուհետև գործ հարուցել․ ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Երևանի քաղաքապետ, նախկին միջակ դերասան-միմոս Հայկ Մարությանի գլխին սև ամպեր են կուտակվել։ Վարչապետ կոչեցյալի գարշաթերթը նրա մասին, «իր ունեցած»...
12:10 13/12/2021Արմեն Գևորգյան. Ե՞րբ է վերանում պետությունը«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը Թելեգրամի իր ալիքում հրապարակել է գրառում, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
10:36 13/12/2021ՀՀ-ում արդեն պատվաստվել է 1 միլիոն 452 հազար 374 մարդ. ԱՆՀայաստանում պատվաստումային գործընթացը շարունակվում է: Դեկտեմբերի 12-ի դրությամբ կատարվել է 1452374 պատվաստում, որից` .
10:24 13/12/2021Բայրամովը հայտարարել է, թե Հայաստանի հետ սահմանազատման գործընթացի մեկնարկը լարվածությունից խուսափելու միակ միջոցն էԱդրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է, որ Հայաստանի հետ սահմանազատման գործընթացի մեկնարկը լարվածությունից խուսափելու միակ միջոցն է: Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ի: «Սահմաններին...
09:53 13/12/2021ՀՀ իշխանությունները դադարեցրել են որևէ ձևով դիմագրավել և զսպել Թուրքիային. Սուրեն Սարգսյան«Հայաստանի իշխանությունները հրաժարվում են ցանկացած հակաթուրքական գործընթացից»:
15:31 11/12/2021Շարմազանով. Մնում է հասկանանք «ադրբեջանական լուման» ի՞նչ ձև է դրսևորվել 2018-ի իշխանափոխության մեջՀՀԿ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, անդրադառնալով «Հանուն ժողովրդավարության» օնլայն համաժողովին Նիկոլ Փաշինյանի ելույթին, գրում է.
11:19 11/12/2021Ալեն Ղևոնդյան. Դուք ապագան ընտրեցիք ու ստացաք դագաղների շարասյուներՔաղաքական վերլուծաբան Ալեն Ղևոնդյանը գրում է. «Առանց մի գրամ չարախնդության, ցինիզմի ու սարկազմի․ Երբ մինչ հունիսի 20-ը մենք ձեզ ասում էինք, որ երկիրը աղետի մեջ է ու գործող իշխանություններից պետք է...
11:08 11/12/2021Քաղաքացին՝ Փաշինյանին. Ստախոսությամբ և մանիպուլյացիաներով երկար չես ձգիՄինչ սահմանին զինվորներ են զոհվում, Հայաստանը գրեթե ամեն օր մարտական գործողությունների մեջ է, այսօր առավոտյան Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում վերլուծել է «դավաճան իշխանության» առաջացումը։ «Ոմանց...
22:08 10/12/2021Ադրբեջանը չի արձագանքել զորքերի հայելային հետքաշման մասին ՀՀ առաջարկին. ԱԳՆՀՀ-ն Ադրբեջանին կոչ է անում զերծ մնալ սադրիչ հռետորաբանությունից և գործողություններից, չխոչընդոտել տարածաշրջանում խաղաղություն և կայունություն հաստատելու ջանքերին:
21:08 10/12/2021Ռյաբկով. ԱՄՆ կազմակերպած «Հանուն ժողովրդավարության» համաժողովն ուղիղ կապ չունի ժողովրդավարության հետ«Եթե ԱՄՆ-ն երեկվա և այսօրվա միջոցառումն անվաներ «Աշխարհում գերակայության գագաթնաժողով», կարծում եմ, դա կլիներ ավելի ազնիվ և ճիշտ»,- ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարարը։
17:10 10/12/2021Նախ պետք է պատասխանատություն կրեն այն մարդիկ, որոնք ստեղծել են այն պայմանները, որ մարդիկ գերի ընկնեն. Օհանյան«Մենք դեմ չենք խաղաղությանը և սահմանագծմանը, սակայն այսօր պայմանները գոյություն չունեն»,- ԱԺ-ում ճեպազրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը: Նա նշեց, որ թուրք-ադրբեջանական...
16:15 10/12/2021Չարչյան. Առաջիկա իմ խնդիրը լինելու է առողջությունս վերականգնելը«Արդարությունը հաղթեց ի շնորհիվ իմ փաստաբանների։ Իրապես, տրամադրությունս բարձր է, ոգիս միշտ բարձր է եղել»,- ասաց դատարանի դահլիճից ազատ արձակված պատգամավոր, հայտնի բժիշկ, պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանը։ Նա...
14:11 10/12/2021Պատվաստման հավաստագիր կամ թեստի պատասխան չներկայացնող աշխատակցին գործատուն կարող է ազատելԱԺ-ն ընդունեց համապատասխան նախագծերի փաթեթը:

10:28 16/07/2020ВС Армении подбили азербайджанский танкОни поразили огневые позиции артиллерийских и минометных батарей Азербайджана, откуда ранее велась стрельба по армянским позициям и приграничным населенным пунктам
15:00 15/07/2020Тигран Абрамян: Азербайджан всегда превращал свои населенные пункты и собственных граждан в живой щитОб этом знают также международные структуры, которые осуществляют посредническую, гуманитарную миссию.
11:53 15/07/2020Минобороны Армении: Состояние одного из 10 раненых военных – крайне тяжелоеСостояние пятерых военнослужащих оценивается как средней тяжести, с положительной динамикой.
09:56 15/07/2020Минобороны: ВС Армении за ночь сбили 2 ударных беспилотника ВС АзербайджанаНа северо-восточном участке армяно-азербайджанской государственной границы с 00:15 до сих пор сохраняется относительное спокойствие, за ночь средства артиллерии не применялись.
15:38 14/07/2020Тигран Абрамян: В Минобороны Азербайджана, по сути, подтвердили факт гибели генералаУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) по вопросам безопасности Тигран Абрамян сообщает: «В Минобороны Азербайджана, по сути,...
14:02 14/07/2020Арман Гукасян: В армяно-российских отношениях дела обстоят не так уж радужноВ мае 2020 года премьер-министр Армении Никол Пашинян в очередной раз охарактеризовал отношения между РА и Россией как блестящие. Несмотря на это...
12:16 14/07/2020МИД Армении: Агрессивные действия против безопасности гражданского населения Республики Армения получат адекватный ответПресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян выступила с комментарием по поводу артобстрела армянской общины Берд вооруженными силами Азербайджана.
10:27 14/07/2020МИД Ирана: Позиция Тегерана в отношении Карабаха не измениласьМы считаем, что эти две соседние страны должны разрешать свои споры мирным путем, отметил официальный представитель МИД Ирана Аббас Мусави.
16:08 13/07/2020Тигран Абрамян: Важнейший фактор нашего успеха, победы – жесткая реакция на агрессию АзербайджанаЭто означает, что любую агрессию в направлении границ Армении или Арцаха нужно своевременно предотвращать самыми различными способами.
12:06 13/07/2020Минобороны РА: Мишенью становятся инженерные инфраструктуры и технические средства ВС АзербайджанаМинистерство обороны Республики Армения распространило заявление, в котором, в частности, отмечается: «12-ого июля, около 12:30 часов, военнослужащие ВС Азербайджана на автомобиле УАЗ совершили...
02:34 13/07/2020Строжайше осуждаем начатые азербайджанскими вооруженными силами нарушения режима прекращения огня в направлении Тавушской области : МИД РАСтрожайше осуждаем начатые в полдень 12-го июля азербайджанскими вооруженными силами нарушения режима прекращения огня в направлении Тавушской области РА, которые сопровождались попытками прорыва...
15:20 11/07/2020В Греции призвали ввести санкции против Турции из-за превращения Айя-Софии в мечетьГреция после решения Турции превратить собор Святой Софии в Стамбуле в мечеть должна немедленно ввести санкции против Анкары, закрыть турецкое консульство в Комотини, музей Кемаля Ататюрка в...
13:59 11/07/2020Католикос Арам I: Турция осознанно наносит удар по христианско-исламскому сосуществованиюКатоликос Великого дома Киликийского Арам I на своей странице в социальной сети Facebook коснулся решения Турции изменить статус собора Святой Софии в Стамбуле.
10:57 11/07/2020«Печальный день для христиан»: Каро Пайлан об изменении статуса собора Святой СофииОтметим, президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган подписал в пятницу указ, позволяющий мусульманам совершать поклонения в Айя-Софии, которая отныне носит статус мечети.
15:45 09/07/2020Сирануш Саакян: ЕСПЧ приступил к немедленному рассмотрению дела председателя и судей КСПредставитель обратившихся в ЕСПЧ судей Конституционного суда Армении Сирануш Саакян выступила с заявлением:
15:17 09/07/2020Гоар Мелоян: Было предсказуемо, что ЕСПЧ отклонит применение обеспечительной меры«За обнародованным вечером 8 июля сообщением ЕСПЧ последовала довольно манипулятивная реакция», – отметила она.
12:31 09/07/2020Премьер Армении: Не можем утверждать, что в ближайшее время ситуация резко не ухудшитсяГраждане Армении не должны умирать от коронавируса, отметил премьер.
10:25 09/07/2020МИД Арцаха: Обвинениями в адрес сопредседателей МГ ОБСЕ Азербайджана пытается возложить на них собственную винуАртак Нерсисян выступил с комментарием относительно заявлений президента Азербайджана.