09:20 17/12/2021Առանց հատուկ ջանքերի սրանք իրենց վախճանն են մոտեցնում. Տիգրան Աբրահամյան«Շատ տարօրինակ է, որ իրավապահ համակարգի տարբեր օղակներ ջանասիրաբար սպասարկում են սրանց նեղ անձնական քմահաճույքները՝ չգիտակցելով, որ հետո իրենց «արդարացումներն» որևէ ձևով իրենց չի փրկելու»։
16:49 16/12/2021Ղազինյան. Պատրաստ է՞ Փաշինյանը բարձրացնել այս հարցըԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը գրում է. «Եթե Ալիևը ցանկանում է ունենալ Նախիջևանի հետ այնպիսի կապ, ինչպիսին ունի Հայաստանն Արցախի հետ, ապա Արցախն ու Նախիջևանը պետք է ունենան...
12:24 15/12/2021Վահե Հովհաննիսյան. Ում միջանցքը կմտնի Պուտինի ձիթենինԱյլընտրանքային նախագծեր խումբ Վահե Հովհաննիսյանն իր հոդվածում գրում է. «Սոչիի եռակողմ հանդիման ավարտին Պուտինը Փաշինյանին և Ալիևին ձիթենու ճյուղ նվիրեց, որպես խորհրդանիշ։ Բայց սա խաղաղության...
09:14 15/12/2021Վարդան Ոսկանյան. Գոնե մեկ անգամ ջարդել սրա բաշիբոզուկների մռութը տեղային մարտի մակարդակումԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Մեզ հավաստիացնում էին, որ Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի Որոտանի հատվածում ադրբեջանական բաշիբոզուկների «մաքսային» և «սահմանային» կոչեցյալ հսկողությունը թույլատրվել է,...
22:17 14/12/2021Լաչինի միջանցքը չի կարող լինել Ադրբեջանի որևէ տեսակի վերահսկողության տակ. Արտակ Բեգլարյան«Լաչինի միջանցքը չի կարող լինել Ադրբեջանի որևէ տեսակի վերահսկողության տակ, և այդ հարցը որևէ առնչություն չունի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաղորդակցությունների բացման հետ»,- Թվիթերում գրել է Արցախի...
19:19 14/12/2021Պուտինն ու Մակրոնը հուսով են՝ Փաշինյանի և Ալիևի բրյուսելյան հանդիպումը օգտակար կլինիՖրանսիական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է կայացել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնի միջև։ Ինչպես հայտնում է Կրեմլի պաշտոնական կայքը, ի թիվս այլ...
16:13 14/12/2021Նոյեմբեր ամսվա վերջում գնաճը կազմել է 9.6%. Մարտին Գալստյան«Հայաստանի Հանրապետության տնտեսության ընթացիկ զարգացման համաձայն՝ տնտեսական ակտիվությունը գնահատվում է սպասվածից ավելի ցածր, հիմնականում պայմանավորված գյուղատնտեսության և արդյունաբերության ճյուղերի...
19:45 13/12/2021Կարծում եմ՝ ստացել եք հրահանգը ստուգել և մի բան գտնել քաղաքապետի գործունեության մեջ, այնուհետև գործ հարուցել․ ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Երևանի քաղաքապետ, նախկին միջակ դերասան-միմոս Հայկ Մարությանի գլխին սև ամպեր են կուտակվել։ Վարչապետ կոչեցյալի գարշաթերթը նրա մասին, «իր ունեցած»...
12:10 13/12/2021Արմեն Գևորգյան. Ե՞րբ է վերանում պետությունը«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը Թելեգրամի իր ալիքում հրապարակել է գրառում, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
10:36 13/12/2021ՀՀ-ում արդեն պատվաստվել է 1 միլիոն 452 հազար 374 մարդ. ԱՆՀայաստանում պատվաստումային գործընթացը շարունակվում է: Դեկտեմբերի 12-ի դրությամբ կատարվել է 1452374 պատվաստում, որից` .
10:24 13/12/2021Բայրամովը հայտարարել է, թե Հայաստանի հետ սահմանազատման գործընթացի մեկնարկը լարվածությունից խուսափելու միակ միջոցն էԱդրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է, որ Հայաստանի հետ սահմանազատման գործընթացի մեկնարկը լարվածությունից խուսափելու միակ միջոցն է: Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ի: «Սահմաններին...
09:53 13/12/2021ՀՀ իշխանությունները դադարեցրել են որևէ ձևով դիմագրավել և զսպել Թուրքիային. Սուրեն Սարգսյան«Հայաստանի իշխանությունները հրաժարվում են ցանկացած հակաթուրքական գործընթացից»:
15:31 11/12/2021Շարմազանով. Մնում է հասկանանք «ադրբեջանական լուման» ի՞նչ ձև է դրսևորվել 2018-ի իշխանափոխության մեջՀՀԿ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, անդրադառնալով «Հանուն ժողովրդավարության» օնլայն համաժողովին Նիկոլ Փաշինյանի ելույթին, գրում է.
11:19 11/12/2021Ալեն Ղևոնդյան. Դուք ապագան ընտրեցիք ու ստացաք դագաղների շարասյուներՔաղաքական վերլուծաբան Ալեն Ղևոնդյանը գրում է. «Առանց մի գրամ չարախնդության, ցինիզմի ու սարկազմի․ Երբ մինչ հունիսի 20-ը մենք ձեզ ասում էինք, որ երկիրը աղետի մեջ է ու գործող իշխանություններից պետք է...
11:08 11/12/2021Քաղաքացին՝ Փաշինյանին. Ստախոսությամբ և մանիպուլյացիաներով երկար չես ձգիՄինչ սահմանին զինվորներ են զոհվում, Հայաստանը գրեթե ամեն օր մարտական գործողությունների մեջ է, այսօր առավոտյան Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում վերլուծել է «դավաճան իշխանության» առաջացումը։ «Ոմանց...
22:08 10/12/2021Ադրբեջանը չի արձագանքել զորքերի հայելային հետքաշման մասին ՀՀ առաջարկին. ԱԳՆՀՀ-ն Ադրբեջանին կոչ է անում զերծ մնալ սադրիչ հռետորաբանությունից և գործողություններից, չխոչընդոտել տարածաշրջանում խաղաղություն և կայունություն հաստատելու ջանքերին:
21:08 10/12/2021Ռյաբկով. ԱՄՆ կազմակերպած «Հանուն ժողովրդավարության» համաժողովն ուղիղ կապ չունի ժողովրդավարության հետ«Եթե ԱՄՆ-ն երեկվա և այսօրվա միջոցառումն անվաներ «Աշխարհում գերակայության գագաթնաժողով», կարծում եմ, դա կլիներ ավելի ազնիվ և ճիշտ»,- ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարարը։
17:10 10/12/2021Նախ պետք է պատասխանատություն կրեն այն մարդիկ, որոնք ստեղծել են այն պայմանները, որ մարդիկ գերի ընկնեն. Օհանյան«Մենք դեմ չենք խաղաղությանը և սահմանագծմանը, սակայն այսօր պայմանները գոյություն չունեն»,- ԱԺ-ում ճեպազրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը: Նա նշեց, որ թուրք-ադրբեջանական...
16:15 10/12/2021Չարչյան. Առաջիկա իմ խնդիրը լինելու է առողջությունս վերականգնելը«Արդարությունը հաղթեց ի շնորհիվ իմ փաստաբանների։ Իրապես, տրամադրությունս բարձր է, ոգիս միշտ բարձր է եղել»,- ասաց դատարանի դահլիճից ազատ արձակված պատգամավոր, հայտնի բժիշկ, պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանը։ Նա...
14:11 10/12/2021Պատվաստման հավաստագիր կամ թեստի պատասխան չներկայացնող աշխատակցին գործատուն կարող է ազատելԱԺ-ն ընդունեց համապատասխան նախագծերի փաթեթը:

16:30 21/11/2017Russian astronaut uploads impressive snap of Lake Sevan from spaceRussian astronaut, hero of Russian Sergey Ryazansky published on his Facebook page a photo of Lake Sevan taken from the International Space Station.
16:06 17/11/2017Brazil advocates for the peaceful settlement of the Karabakh conflict – Minister Aloysio NunesThe position of our country to the Nagorno Karabakh issue is clear, Brazil is a peaceful state and we advocate for the peaceful settlement of the conflict in line with the international law, Minister...
13:18 16/11/2017Armenia may become a bridge between EU, Russia - President of the Dutch SenatePresident of the Senate of the Kingdom of the Netherlands Ankie Broekers-Knol believes the Armenia-EU new comprehensive agreement will be successfully signed in two weeks to contribute to the...
14:07 14/11/2017Analyst: Azerbaijani media distort Iranian official’s remarks on Armenia FM’s visit to IsraelThe Azerbaijani media once again tried to distort the Iranian foreign ministry spokesman’s remarks, Armen Israyelyan, an expert on Iranian studies wrote on Facebook, reflecting on the question...
10:42 04/11/2017New York’s Metropolitan Museum of Art to host exhibition dedicated to Armenian cultureThe Metropolitan Museum of Art in New York, one of the world’s prestigious cultural centers, will host an exclusive exhibition presenting the historical and cultural heritage of the Armenian people...
18:29 24/10/2017President Sargsyan looks forward to the next meeting with Ilham Aliyev“It seems quite strange to me that right after the Geneva talks the Azerbaijani side claimed maliciously I broke certain agreements.
14:12 21/10/2017‘Sad to leave you this morning Armenia’ – Serj Tankian bids farewell to ArmeniansAmerican-Armenian rock singer, composer Serj Tankian has posted a photo of Mount Ararat on his Instagram page from Zvartnots International Airport, adding the following message: “Sad to leave you...
15:40 19/10/2017Damage caused to the peace process not overcome yet – Edward Nalbandian“The meeting of Armenian and Azerbaijani presidents in Geneva took place in a constructive atmosphere.
16:12 17/10/2017The Armenia-EU agreement to ensure continuity in partnership - Natalia VoutovaThe Council of Europe in Armenian and the European Union presented on Tuesday the results of projects in the judicial reform, law-enforcement bodies and the education sector implemented in Armenia.
13:15 30/09/201785 people aged 100 or over live in Armenia, social affairs official saysArmenia’s aging population has increased in recent years, according to an elderly affairs official. “The share of the people aged 63 and above makes up 12.9 percent (some 387 000 people) of the...
14:23 29/09/2017Erdogan: Barzani has thrown himself into the fireIraqi Kurdistan Regional Government (KRG) President Massoud Barzani threw himself into the fire by not calling off the Sept.
11:20 29/09/2017Russia’s position on Karabakh conflict settlement remains unchanged: spokespersonRussian Foreign Ministry Spokesperson Maria Zakharova touched upon the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict at a weekly briefing on Thursday.
19:53 05/09/2017Artsakh foreign ministry document circulated in the UNOn August 23, the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) circulated in the United Nations (UN) a document, presenting its position regarding the...
13:51 05/09/2017‘It is another attempt to clarify the stances of the parties’ – political analyst comments on upcoming meeting of Armenian-Azeri FMs“The rumors that Armenia has dropped out of NATO military drills amid the Russian pressure are simply an opinion.
13:45 31/08/2017Turkey says U.S. indictment against security personnel 'biased'Turkey has complained to the United States over the indictment of Turkish security guards involved in a brawl during President Tayip Erdogan’s visit to Washington this year, Reuters reported.
12:23 24/08/2017Construction works in active phase in Talish villageActive reconstruction works are carried out by number of construction companies in Talish village of the Artsakh (Nagorno Karabakh) Republic, located near the northern part of Azerbaijani-Artsakh...
18:13 17/08/2017Wild animals and birds of Khosrov Forest State Reserve resettled in safe placesWildfires erupted in in Khosrov Forest State Reserve on August 12, as well as in the vicinity of Artvan community in Armenia’s Vayoc Dzor Province resulted in resettling of wild animals and birds in...
16:37 04/08/2017Analyst: Europe is actually not against U.S. sanctions targeting RussiaThe U.S. sanctions targeting Russia have faced a strong resistance from the European countries, given the fact that the European companies are sometimes the ones that provide technology to Russia’s...
13:49 01/08/2017Ambassador points out two major gaps of Armenian diplomacy“It is hard to say how far the U.S.-Russia tensions will go and how the relations between the two states will impact the Nagorno-Karabakh conflict.
12:50 01/08/2017U.S.-Russia tensions likely to extend into 2050 – Ambassador NavasardyanThe issue of tense relations between Russia and the U.S. refers not only to the two states, but also all the major players, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Arman Navasardyan said at a...