10:38 21/09/2021Բլինքեն․ ԱՄՆ-ը հավատարիմ է՝ օգնելու կողմերին բանակցել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության երկարաժամկետ քաղաքական կարգավորման շուրջԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը ուղերձ է հղել Հայաստանի անկախության առիթով։ «Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների անունից ես լավագույն բարեմաղթանքներն եմ հղում Հայաստանի ժողովրդին, երբ դուք տոնում եք ձեր...
16:41 20/09/2021Թուրքիան և Ադրբեջանը աֆղան ահաբեկիչներին Արցախ տեղափոխելու գործընթացում են․ IRCԶեկույցները ցույց են տալիս, որ Թուրքիան և Ադրբեջանը հնարավոր է աֆղան ահաբեկիչներին Լեռնային Ղարաբաղի (Արցախ) տարածաշրջան տեղափոխելու գործընթացում են: Այս մասին հաղորդում է «International Rescue...
10:35 20/09/2021Գորիս-Կապան ճանապարհին համապատասխան անվտանգային համակարգերը կամ չեն գործում կամ գործում են խիստ խափանումներով. Աբրահամյան«Միայն այլընտրանքային ճանապարհների հիմնանորոգումը խնդիր չի լուծի, այստեղ կան երևացող և չերևացող այլ հիմնահարցեր»։
09:40 20/09/2021Իրենք արյունով գնեցին մեր երկիրը, մենք թանաքով մատնեցինք այն. Բագրատ ՍրբազանՀուշապատի բացում և խաչքարի օծում Իջևանի զորամասում
09:28 20/09/2021«Գործադիր իշխանությունը ոչ թե զբաղվում է օրհասական լրջագույն խնդիրներով, այլ խնդրում է հանդիպում բայրաքթարներ մեր դեմ ուղարկողից»ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Արամ Վարդևանյանը գրում է. «Ակնհայտ էր, որ «ոչ մի քննադատություն» թուրքիային իշխանական մեխանիզմը տրամաբանություն ուներ: Տրամաբանության հիմքը վերջնական դրվեց օրեր առաջ,...
13:02 18/09/2021Արթուր Դանիելյանը բացահայտում է Փաշինյանի՝ 2015-ի մոսկովյան հանդիպումները«Ադեկվադ» միաբանության հիմնադիր Արթուր Դանիելյանը Ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է տարիներ առաջ ՌԴ մայրաքաղաք Մոսկվայում Նիկոլ Փաշինյանի հետ իր լուսանկարն ու գրել.
12:34 18/09/2021Երևանում է ԱՄՆ նախկին դեսպանըԱյս օրերին Երևանում է ՀՀ-ում ԱՄՆ նախկին դեսպան Ջոն Օրդվեյը, որը ղեկավարել է դեսպանությունը 2001-2004թթ.: «Ուրախալի է, որ նա այստեղ է, երբ Հայաստանը տոնում է իր անկախության 30-րդ տարեդարձը, և մենք էլ...
11:55 18/09/2021Վիկտոր Համբարձումյանի տուն-թանգարանն այսօր կգործի անվճարՍեպտեմբերի 18-ին ժ. 19։00-ից հայ մեծանուն գիտնական Վ․ Համբարձումյանի ծննդյան և Հայաստանում աստղագիտության օրվա կապակցությամբ Բյուրականի աստղադիտարանը կազմակերպում է հանրային միջոցառում՝...
11:10 18/09/2021Ֆիոլետովոյի գործող գուղապետը չի մասնակցի ընտրություններինԼոռու մարզի՝ մոլոկաններով բնակեցված Ֆիոլետովոյի գյուղապետի պաշտոնի համար առաջադրվել է երեք թեկնածու։ Նրանք են Զադորկին Պավել Անդրեևիչը, Նազարով Վալերի Վլադիմիրովիչը, Չիչյով Ալեքսեյ Ալեքսեևիչը։...
16:18 17/09/2021«Մեր գերիների կտտանքների մասին տեղեկությունները թաքցնելու մեջ հավասարաչափ շահագրգիռ են Ալիևն ու Նիկոլը»ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է. «Մեր գերիների նկատմամբ կտտանքների մասին տեղեկությունները թաքցնելու մեջ հավասարաչափ շահագրգիռ են Ալիևն ու Նիկոլը: Այս, առաջին հայացքից...
15:26 17/09/2021Ռենո Մյուզելյե․ Ի դեմս բարբարոսության՝ հայերը դիմում են միջազգային իրավունքին՝ պաշտպանելու խաղաղ ապրելու իրենց իրավունքըԶանգվածային սպանությունները, խոշտանգումները, քիմիական զենքի կիրառումը և սահմանների մշտական խախտումները չեն կարող անպատիժ մնալ:
12:56 17/09/2021«Պատիվ ունեմ». Փոխանցված պարգևավճարները ուղղվելու են սոցիալական խնդիրների լուծմանըԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Այսօր տեղեկացանք, որ ՀՀ անկախության 30 ամյակի առթիվ ԱԺ բոլոր պատգամավորները ստացել են միանվագ դրամական պարգևատրում: Արցախյան...
11:45 16/09/2021Բժիշկները հոգեկան ուժերի սպառման եզրին են. Անահիտ Ավանեսյան«Այսօրվա դրությամբ իրականացվել է 6049 թեստ և դրական դեպքերի ցուցանիշը կազմում է 764, և, ցավոք սրտի, գրանցվել է19 մահ»,-կառավարության նիստում հայտնեց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը և...
11:18 15/09/2021ՀՀ կառավարությունը վճռականություն չի ցուցաբերում և հանդես է գալիս դիտողի դերում․ իրանական կայքը՝ Գորիս-Կապան ճանապարհի մասինԻրանական Pars Today կայքն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Գորիս Կապան ճանապարհին ոստիկանական անցակետի տեղադրմանն ու իրանական բեռնատարներից վարորդներից գումարի գանձմանը։ «Ադրբեջանի Հանրապետությունը...
09:35 15/09/2021Դրսում կրթվելն առ ոչինչ է, եթե դրանով ուրանում ես քո ինքնությունը, կորցնում ես ազգային դեմքդ. Տ. Ասողիկ աբեղա Կարապետյան«Արդ, ընտրությունը ձերն է. կամ դարձի գալով ընթանում եք այդ լույս ճանապարհով՝ որպես հարազատ զավակներ, կամ էլ չքվում ու վերադառնում եք այնտեղ, որտեղ եղծվեցիք»:
17:19 14/09/2021Ինչո՞ւ Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության համար չենք ստեղծում պրոբլեմներ. Թագուհի Թովմասյան«Մենք որպես ինքնիշխան երկիր, հատկապես ուժային կառույցները՝ ի դեմս Գլխավոր դատախազության, այստեղ կոնկրետ անելիք ունի»,- Աժ հայտարարությունների ժամին իր ելույթում հայտնեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության...
16:44 14/09/2021Բանջարեղենի գներն աճել են մոտ 66 %-ով. Մարտին Գալստյան«Հայաստանում գնաճը պայմանավորված է առաջարկով և վերջին շրջանում նաև սեզոնային ապրանքների գնաճով, մասնավորապես՝ բանջարեղենի գները նախորդ տարվա համեմատ օգոստոսին աճել են մոտ 66 %-ով»,- այսօր հրավիրված...
11:43 13/09/2021Ամենաթողության և ամեն ինչը զիջելու պարագայում Ադրբեջանը լկտիանում է. Վահե Հակոբյան«Հայաստան» խմբակցության պատգամավորը որպես խնդրի լուծում տեսնում է Նիկոլ Փաշինյանի անհապաղ հեռացումը:
11:33 13/09/2021Ժոնաթան Լաքոտ․ Դու չես լքում Հայաստանը, այլ այն տանում ես քեզ հետՀայաստանում Ֆրանսիայի արդեն նախկին դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը, ինչպես պարզ է դառնում նրա թվիթերյան գրառումից, արդեն հեռացել է Հայաստանից նախօրեին՝ 12.09.2021։ Հրաժեշտի ուղերձում Լաքոտը գրել է․ «Դու չես...
09:15 13/09/2021Հայոց Տունը դարձյալ սկսել են քայքայել՝ օգտագործելով տարբեր աղանդների. Տ. Ասողիկ աբեղա Կարապետյան«Հայե՛ր, ի Հայաստան և ի Սփյուռս աշխարհի, արթնացեք, հասկացեք, զգաստացեք»

14:04 01/04/2020Араик Арутюнян: Я готов принять любой результат голосования населения АрцахаКандидат в президенты Арцаха, лидер партии «Свободная Родина» Араик Арутюнян на своей странице в Facebook написал:
12:41 31/03/2020Реакция МИД Армении на заявление МИД Турции о проводимых в Арцахе выборахКак указывается, заявление МИД Турции о проводимых в Арцахе выборах является еще одним выражением враждебной политики этой страны в отношении армянского народа.
12:12 31/03/2020Минобороны Армении: Соответствующие службы Азербайджана перешли к информационной атаке в армянском сегменте соцсетейПосле предпринятой накануне, 30 марта, ВС Азербайджана неудачной попытки диверсионного проникновения в направлении дислоцированных в Ноемберянском районе Тавушской области Армении боевых позиций
11:52 31/03/2020В связи с ранением ВС Азербайджана 14-летнего юноши в Тавуше омбудсмен Армении направит письмо в международные структурыЗафиксирован факт ранения 14-летнего юноши в результате обстрела села Воскеван.
15:33 27/03/2020В Армении полностью прекращены внутриобластные пассажироперевозки«Сегодня решением коменданта планируется запретить также внутриобластные пассажироперевозки, которые осуществлялись в 5 областях», – сообщил замминистра.
10:30 27/03/2020Генрих Мхитарян призвал оставаться дома: видеоГ. Мхитарян рассказал также, что сейчас он занимается индивидуальными тренировками дома, проводит больше времени с семьей, смотрит фильмы и сериалы.
17:54 26/03/2020Правительство Азербайджана начинает очередной этап политических репрессий: заявление содокладчиков ПАСЕСодокладчики ПАСЕ по вопросам Азербайджана возмущены оправданием осуществляемых правительством Азербайджана политических репрессий на основании пандемии коронавируса.
15:38 26/03/2020Президент Арцаха Бако Саакян с представителями политических партий обсудил предстоящие выборы26 марта Президент Бако Саакян встретился с представителями политических партий Национального собрания Республики Арцах, поддерживающих власти.
13:11 25/03/2020Полиция Армении с 16:00 перейдет уже к предусмотренным законом своим действиям – вместо разъяснительной работыПолиция призывает граждан Армении следовать указаниям коменданта.
10:23 24/03/2020Генсек ООН: Остановите военные действия, отбросьте недоверие и вражду, заставьте пушки замолчатьГенсек ООН призвал прекратить все боевые действия в мире из-за угрозы коронавируса.
14:55 23/03/2020Замминистра экономики Армении: Ограничения не распространяются на кафеРешение будет действовать до окончания срока чрезвычайного положения, но не исключено, что ограничения могут и могут быть прекращены и ранее – в зависимости от ситуации в Армении.
13:19 23/03/2020Парламент Армении во втором чтении принял закон о введении ответственности за нарушение режима самоизоляцииДепутаты Национального Собрания Армении во втором чтении приняли пакет проектов «О внесении дополнений в Уголовный кодекс РА» и «О внесении дополнений в Кодекс РА об административных правонарушениях».
11:05 23/03/2020Востоковед: В Сирии объявили беспрецедентную по масштабам всеобщую амнистиюВ Сирии зафиксирован первый случай заражения коронавирусом нового типа.
14:46 21/03/2020Минздрав Армении: 133 из 160 случаев заражения коронавирусом связаны с очагами двух первичных случаевПресс-секретарь Министерства здравоохранения Армении Алина Никогосян сообщила некоторые детали.
12:54 21/03/2020Нубар Афеян рассказал о работах по испытанию вакцины от коронавирусаАмериканская биотехнологическая компания Moderna Therapeutics, соучредителем и президентом которой является Нубар Афеян, создала вакцину для защиты от коронавируса.
12:24 21/03/2020Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня свыше 250 разЗа указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций около 1900 выстрелов.
18:03 20/03/2020Тигран Абрамян: Я не считаю второе заявление сопредседателей МГ ОБСЕ случайнымПо его словам, Армия обороны Арцаха продолжает надлежащим образом нести свою службу, будучи готовой пресечь любую провокацию противника.
16:27 20/03/2020«Медиа адвокат» начинает мониторинг фактов цензуры и ограничения деятельности СМИ со стороны комендатурыСвобода слова и свободное функционирование средств массовой информации являются одними из важнейших ценностей современного общества, говорится в заявлении.
13:40 19/03/202013-летняя девочка из Гюмри все еще остается в отделении реанимацииЕе состояние уже стабильное, она может говорить.
12:34 19/03/2020Инициатива «Медиа адвокат» разделяет обеспокоенность Союза журналистов Армении и редакторов СМИИнициатива «Медиа адвокат» призывает коменданта Тиграна Авиняна в кратчайшие сроки прояснить озвученные вопросы.