10:38 21/09/2021Բլինքեն․ ԱՄՆ-ը հավատարիմ է՝ օգնելու կողմերին բանակցել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության երկարաժամկետ քաղաքական կարգավորման շուրջԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը ուղերձ է հղել Հայաստանի անկախության առիթով։ «Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների անունից ես լավագույն բարեմաղթանքներն եմ հղում Հայաստանի ժողովրդին, երբ դուք տոնում եք ձեր...
16:41 20/09/2021Թուրքիան և Ադրբեջանը աֆղան ահաբեկիչներին Արցախ տեղափոխելու գործընթացում են․ IRCԶեկույցները ցույց են տալիս, որ Թուրքիան և Ադրբեջանը հնարավոր է աֆղան ահաբեկիչներին Լեռնային Ղարաբաղի (Արցախ) տարածաշրջան տեղափոխելու գործընթացում են: Այս մասին հաղորդում է «International Rescue...
10:35 20/09/2021Գորիս-Կապան ճանապարհին համապատասխան անվտանգային համակարգերը կամ չեն գործում կամ գործում են խիստ խափանումներով. Աբրահամյան«Միայն այլընտրանքային ճանապարհների հիմնանորոգումը խնդիր չի լուծի, այստեղ կան երևացող և չերևացող այլ հիմնահարցեր»։
09:40 20/09/2021Իրենք արյունով գնեցին մեր երկիրը, մենք թանաքով մատնեցինք այն. Բագրատ ՍրբազանՀուշապատի բացում և խաչքարի օծում Իջևանի զորամասում
09:28 20/09/2021«Գործադիր իշխանությունը ոչ թե զբաղվում է օրհասական լրջագույն խնդիրներով, այլ խնդրում է հանդիպում բայրաքթարներ մեր դեմ ուղարկողից»ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Արամ Վարդևանյանը գրում է. «Ակնհայտ էր, որ «ոչ մի քննադատություն» թուրքիային իշխանական մեխանիզմը տրամաբանություն ուներ: Տրամաբանության հիմքը վերջնական դրվեց օրեր առաջ,...
13:02 18/09/2021Արթուր Դանիելյանը բացահայտում է Փաշինյանի՝ 2015-ի մոսկովյան հանդիպումները«Ադեկվադ» միաբանության հիմնադիր Արթուր Դանիելյանը Ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է տարիներ առաջ ՌԴ մայրաքաղաք Մոսկվայում Նիկոլ Փաշինյանի հետ իր լուսանկարն ու գրել.
12:34 18/09/2021Երևանում է ԱՄՆ նախկին դեսպանըԱյս օրերին Երևանում է ՀՀ-ում ԱՄՆ նախկին դեսպան Ջոն Օրդվեյը, որը ղեկավարել է դեսպանությունը 2001-2004թթ.: «Ուրախալի է, որ նա այստեղ է, երբ Հայաստանը տոնում է իր անկախության 30-րդ տարեդարձը, և մենք էլ...
11:55 18/09/2021Վիկտոր Համբարձումյանի տուն-թանգարանն այսօր կգործի անվճարՍեպտեմբերի 18-ին ժ. 19։00-ից հայ մեծանուն գիտնական Վ․ Համբարձումյանի ծննդյան և Հայաստանում աստղագիտության օրվա կապակցությամբ Բյուրականի աստղադիտարանը կազմակերպում է հանրային միջոցառում՝...
11:10 18/09/2021Ֆիոլետովոյի գործող գուղապետը չի մասնակցի ընտրություններինԼոռու մարզի՝ մոլոկաններով բնակեցված Ֆիոլետովոյի գյուղապետի պաշտոնի համար առաջադրվել է երեք թեկնածու։ Նրանք են Զադորկին Պավել Անդրեևիչը, Նազարով Վալերի Վլադիմիրովիչը, Չիչյով Ալեքսեյ Ալեքսեևիչը։...
16:18 17/09/2021«Մեր գերիների կտտանքների մասին տեղեկությունները թաքցնելու մեջ հավասարաչափ շահագրգիռ են Ալիևն ու Նիկոլը»ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է. «Մեր գերիների նկատմամբ կտտանքների մասին տեղեկությունները թաքցնելու մեջ հավասարաչափ շահագրգիռ են Ալիևն ու Նիկոլը: Այս, առաջին հայացքից...
15:26 17/09/2021Ռենո Մյուզելյե․ Ի դեմս բարբարոսության՝ հայերը դիմում են միջազգային իրավունքին՝ պաշտպանելու խաղաղ ապրելու իրենց իրավունքըԶանգվածային սպանությունները, խոշտանգումները, քիմիական զենքի կիրառումը և սահմանների մշտական խախտումները չեն կարող անպատիժ մնալ:
12:56 17/09/2021«Պատիվ ունեմ». Փոխանցված պարգևավճարները ուղղվելու են սոցիալական խնդիրների լուծմանըԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Այսօր տեղեկացանք, որ ՀՀ անկախության 30 ամյակի առթիվ ԱԺ բոլոր պատգամավորները ստացել են միանվագ դրամական պարգևատրում: Արցախյան...
11:45 16/09/2021Բժիշկները հոգեկան ուժերի սպառման եզրին են. Անահիտ Ավանեսյան«Այսօրվա դրությամբ իրականացվել է 6049 թեստ և դրական դեպքերի ցուցանիշը կազմում է 764, և, ցավոք սրտի, գրանցվել է19 մահ»,-կառավարության նիստում հայտնեց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը և...
11:18 15/09/2021ՀՀ կառավարությունը վճռականություն չի ցուցաբերում և հանդես է գալիս դիտողի դերում․ իրանական կայքը՝ Գորիս-Կապան ճանապարհի մասինԻրանական Pars Today կայքն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Գորիս Կապան ճանապարհին ոստիկանական անցակետի տեղադրմանն ու իրանական բեռնատարներից վարորդներից գումարի գանձմանը։ «Ադրբեջանի Հանրապետությունը...
09:35 15/09/2021Դրսում կրթվելն առ ոչինչ է, եթե դրանով ուրանում ես քո ինքնությունը, կորցնում ես ազգային դեմքդ. Տ. Ասողիկ աբեղա Կարապետյան«Արդ, ընտրությունը ձերն է. կամ դարձի գալով ընթանում եք այդ լույս ճանապարհով՝ որպես հարազատ զավակներ, կամ էլ չքվում ու վերադառնում եք այնտեղ, որտեղ եղծվեցիք»:
17:19 14/09/2021Ինչո՞ւ Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության համար չենք ստեղծում պրոբլեմներ. Թագուհի Թովմասյան«Մենք որպես ինքնիշխան երկիր, հատկապես ուժային կառույցները՝ ի դեմս Գլխավոր դատախազության, այստեղ կոնկրետ անելիք ունի»,- Աժ հայտարարությունների ժամին իր ելույթում հայտնեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության...
16:44 14/09/2021Բանջարեղենի գներն աճել են մոտ 66 %-ով. Մարտին Գալստյան«Հայաստանում գնաճը պայմանավորված է առաջարկով և վերջին շրջանում նաև սեզոնային ապրանքների գնաճով, մասնավորապես՝ բանջարեղենի գները նախորդ տարվա համեմատ օգոստոսին աճել են մոտ 66 %-ով»,- այսօր հրավիրված...
11:43 13/09/2021Ամենաթողության և ամեն ինչը զիջելու պարագայում Ադրբեջանը լկտիանում է. Վահե Հակոբյան«Հայաստան» խմբակցության պատգամավորը որպես խնդրի լուծում տեսնում է Նիկոլ Փաշինյանի անհապաղ հեռացումը:
11:33 13/09/2021Ժոնաթան Լաքոտ․ Դու չես լքում Հայաստանը, այլ այն տանում ես քեզ հետՀայաստանում Ֆրանսիայի արդեն նախկին դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը, ինչպես պարզ է դառնում նրա թվիթերյան գրառումից, արդեն հեռացել է Հայաստանից նախօրեին՝ 12.09.2021։ Հրաժեշտի ուղերձում Լաքոտը գրել է․ «Դու չես...
09:15 13/09/2021Հայոց Տունը դարձյալ սկսել են քայքայել՝ օգտագործելով տարբեր աղանդների. Տ. Ասողիկ աբեղա Կարապետյան«Հայե՛ր, ի Հայաստան և ի Սփյուռս աշխարհի, արթնացեք, հասկացեք, զգաստացեք»

14:44 02/12/2015What opportunities open up for Armenian producers after Russian restrictive measures on Turkey: Mesrob ArakelyanTurkey was an important economic partner for Russia and it exported large amounts of agricultural produce to Russia.
13:36 30/11/2015“New Generation” seminars of “Kaspersky Lab” held in four universities of YerevanWith a seminar held in European Regional Academy (ERA), series of “New Generation” seminars of leading company in international computer security “Kaspersky Lab” have started.
14:03 28/11/2015Alexander Markarov: 102nd Russian military base in Armenia unlikely to be used in Russia-Turkey standoffAn open confrontation between Russia and NATO can hardly be expected, such a scenario is unlikely, although nothing can be ruled out, political scientist Alexander Markarov said at a press conference...
18:19 26/11/2015Shavarsh Kocharyan has no serious expectations from possible meeting of Armenian and Azerbaijani PresidentsOne can have expectations from a possible meeting of Presidents of Armenia and Azerbaijan, Serzh Sargsyan and Ilham Aliyev, only in one case: if the Azerbaijani side gives up its ‘all or nothing’...
20:32 23/11/2015Deputy chief of GS of Armenian forces M. Hakobyan on possibility of Stepanakert airport use by RussiaDeputy Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces Movses Hakobyan declined to comment on reports of some Russian media outlets to the effect that while in Moscow, President of the...
16:42 17/11/2015Shirak Torosyan says why Armenia needs parliamentary system of governmentIn Armenia, a parliamentary system of government is a necessity from the viewpoint of national security and given the geopolitical peculiarities of our region, MP of the ruling Republican Party of...
20:06 11/11/2015Navasardyan: Campaign ahead of constitutional referendum in Armenia quite politicized, not about reform’s essenceThe campaign being conducted ahead of the referendum on the constitutional reform in Armenia should provide more information about the contents of the draft amendments to the Constitution
16:36 11/11/2015IT industry makes significant progress in recent years: Armenian PMAn annual 25 percent increase was reported in the sector
18:04 10/11/2015MP Samvel Aleksanyan sure that Armenian people will support constitutional reformHe is going to take an active part in campaign of ‘Yes’ Front
15:31 09/11/2015Armenia only CIS country where deflation reported since early 2015Ukraine was the CIS country with the highest level of inflation – 41.4%
14:03 07/11/2015Larisa Alaverdyan welcomes upcoming visit of Russian FM Sergei Lavrov to ArmeniaShe positively assessed Armenian-Russian visits and forums that have become more frequent recently
16:46 06/11/2015David Babayan: PACE rapporteur Robert Walter’s report smacks of Azerbaijani caviar‘The report was initially prepared either in the foreign ministry or the Azerbaijani presidential office’
15:43 06/11/2015D. Harutyunyan doesn’t share opinion that haste shown in constitution reform implementation in Armenia‘In reality the document is more profound’
19:09 05/11/2015T. Poghosyan: Prosperous Armenia Party backs constitutional reform, given a whole number of plusesThe preliminary and final texts of the draft constitutional amendments greatly differ from each other
16:43 04/11/2015Gunnar Wiegand: Constitutional referendum in Armenia will be in line with international standardsThe important thing is whether a constitutional reform results in strengthening of fundamental freedoms in the country.
13:13 04/11/2015Armenians should counter Azerbaijan's pressure on Israel to deny the GenocideIn pursuing its arms for oil policy, Israeli officials conveniently ignored Azerbaijan's gross violations of human rights.
16:49 03/11/2015NATO official on conditions for deploying peacekeepers in Karabakh conflict zoneNATO supports a peaceful resolution to the Karabakh conflict, NATO Liaison Officer for the South Caucasus William Lahue said today at a meeting with reporters held as part of NATO Week in Armenia.
14:38 03/11/2015William Lahue calls Armenia-NATO cooperation uniqueAccording to W. Lahue, NATO builds relations with Armenia on the basis of partnership interests
14:49 02/11/2015How Turkey parliamentary election outcome will affect relations with Armenia? Turkologist’s commentsTurkey will opt to improve relations with Armenia under pressure of the West and US, expert said
15:48 31/10/2015What kind of weather to expect in November: Forecasts of weatherman Gagik Surenyan2015 is a year of records in Armenia from a weatherman’s point of view