09:00 13/09/2021Ինչ կարող են անել գործատուները հոկտեմբերի 1-ից. Իրավաբան«Հավատացեք, ապօրինի աշխատանքից ազատելու դեպքում առնվազն մեկ տարի հետո ստիպված կլինեք վճարել ամբողջ տարվա հարկադիր պարապուրդի գումար ՄԻԱՆՎԱԳ, գումարած դատական ծախսեր»։
11:34 10/09/2021Facebook-ը Ray-Ban խելացի ակնոց կթողարկիԱմերիկյան Facebook տեխնոլոգիական ընկերությունը ստեղծել է «խելացի» ակնոց՝ համալրված երկու տեսախցիկով՝ նախատեսված լուսանկարներ և տեսանյութեր անելու համար, ինչպես նաև բարձրախոսով, ձայնային օգնականով:...
10:18 10/09/2021ՔԻՊ. Դատապարտել ԵՊՀ-ի ռեկտորի ժ/պ-ի հակաժողովրդավարական գործելակերպը«Քաղաքացու իրավունքների պաշտպան» ՀԿ-ն (ՔԻՊ) տարածել է հաղորդագրություն, որտեղ ասված է. «ՔԻՊ-ը ԵՊՀ-ի աշխատակիցներից ստացած ահազանգի հետքով արձանագրում է, որ Երևանի պետական համալսարանում (ԵՊՀ) խախտվում...
09:48 10/09/2021«Ազատ կամք»-ը կվիճարկի 14 օրը մեկ ՊՇՌ թեստ հանձնելու կամ պատվաստվելու վերաբերյալ նախարարի հրամանըՓաստաբանների, բժիշկների, դեղագործների, ՏՏ ոլորտի մասնագետների, լրագրողների և այլ ոլորտների մասնագետների մասնակցությամբ ստեղծվել է «Ազատ կամք» նախաձեռնությունը:
15:05 09/09/2021«Արցախում ջրի պակասը պայմանավորված են նաև նրանով, որ ջրային որոշ ռեսուրսներ մնացել են ադրբեջանական օկուպացիայի տակ»«Արցախում ջրի հարցը խիստ է արտահայտված: Ստեփանակերտի պարագայում բնակչության 20 տոկոսն է զրկված ջրից, համայնքների մեծամասնությունում՝ գրեթե 80 տոկոսով խնդիրն առկա է»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում...
13:20 09/09/2021Ընդդիմադիր պատգամավոր. Մնում է հասկանալ՝ ինչ գին ենք այս անգամ պատրաստվում վճարել «երկաթուղու վերագործարկման» համարԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը գրում է. «Մեզ էլի հաջողվեց շեղել, կամ, փաստորեն, Փաշինյանն ուղիղ բանակցում է Թուրքիայի հետ։ Այսօրվա ամբողջ լրահոսը սեպտեմբերի 21-ի...
13:14 09/09/2021Մեղավորների բուրգ ունենք, գագաթում Ջալալ Հարությունյանն է. Ցորի զորամասի հրետանային դիվիզիոնի անհետ կորած զինծառայողների հարազատներՑորի զորամասի Դ-20 հրետանային դիվիզիոնի անհետ կորած կամ զոհված զինծառայողների ծնողներն ինքնուրույն հետաքննություններ անցկացնելով մանրամասներ են պարզել, հասկացել են, թե ովքեր են անմիջական...
13:13 08/09/2021Գեղամ Ստեփանյան. Արցախում ադրբեջանցիների կողմից միջադեպերը երկու նպատակ ունեն«Գերեվարված հայ զինծառայողների նկատմամբ խոշտանգումները եղել են անգամ այն ժամանակ, երբ նրանք ընդամենը 3-4 ժամ են գտնվել ադրբեջանցիների վերահսկողության ներքո»,- Երևանում ընթացող ասուլիսում հայտարարեց...
12:53 08/09/2021Թքել են սնունդի վրա ու ստիպել ուտել, ծեծելով սպանել են. ՄԻՊ-ի փաստերը՝ հայ գերիների խոշտանգումների վերաբերյալ«Ադրբեջանի կողմից գերեվարված քաղաքացիական անձինք, զինծառայողները համատարած ենթարկվել են համակարգային խոշտանգման: Խոսքը վերաբերում է ոչ միայն դիտարվորյալ ֆիզիկական տառապանք, ցավ պատճառելուն, նաև...
11:49 08/09/2021ՄԻՊ հատուկ զեկույցը՝ Ադրբեջանի պատասխանատվությունը հայ գերիներին խոշտանգելու և անմարդկային վերաբերմունքի ենթարկելու համարՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը հրավիրված ասուլիսում ներկայացնում է ՄԻՊ արտահերթ հատուկ հրապարակային զեկույցը՝ Ադրբեջանի պատասխանատվությունը հայ գերիներին խոշտանգելու և անմարդկային...
11:38 08/09/2021Մենք տրամադրված ենք վերականգնել խաղաղ գործընթացն Ադրբեջանի հետ. Նիկոլ Փաշինյան«Սահմանակից երկրների հետ հարաբերությունների կարգավորումը կամ խորացումը կառավարության արտաքին քաղաքականության կարևոր ուղղություններից է լինելու և սա արձանագրված է ԱԺ կողմից ընդունված կառավարության...
10:08 08/09/2021Տիգրան Աբրահամյան. Արդյո՞ք համապատասխան ծառայությունները պարզել են՝ ինչ նպատակով էր ադրբեջանցի զինծառայողը հատել Արցախի սահմանագիծըԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանցի գերու վերադարձն իհարկե կարևոր էր այն համատեքստում, որ մեր երկու զինծառայողների...
09:15 08/09/2021Թևան Պողոսյանը՝ ԱԳՆ-ին. Ադրբեջանին դրական ազդակներ եք ուղարկու՞մՔաղաքական-հասարակական գործիչ Թևան Պողոսյանը, արձագանքելով թուրք-ադրբեջանական զորավարժությունների անցկացման վերաբերյալ Հայաստանի ԱԳ նախարարության մեկնաբանությանը, գրում է.
13:04 07/09/2021Ինչո՞ւ միասեռականին չենք պարտադրում բանակում ծառայի, բայց մարդկանց ստիպում ենք պատվաստվել, Ռուբեն Մելիքյան«Այն բոլոր մարդիկ, ովքեր պատվաստման գործընթացի մեջ են մտնում, նրանք կամա թե ակամա մեծ գիտափորձի մեջ են ներքաշվում»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտնեց իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը և փաստեց, որ...
09:12 07/09/2021Ալիևի ելույթներն այնպիսին են, որ ակնհայտորեն հասնում են ֆաշիզմի. ՄԻՊՄշտադիտարկումը վկայում է, որ ամեն նման ելույթից հետո տեղի են ունենում կրակոցներ ՀՀ սահմանային գյուղերի, դիրքերի վրա, վիճակն ավելի է լարվում:
15:43 06/09/2021Այդ դիրքում իմ ներկայությունը քաղաքական առումով վտանգ է ներկայացնում այսօրվա իշխանության համար. Արթուր ՂազինյանԱժ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Արթուր Ղազինյանի համար անակնալ չէր, որ այսօր երկրորդ անգամ չընտրվեց ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում: «Իհարկե...
11:23 06/09/2021Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանի նպատակն է, որ Հայաստանը Արցախի հետ կապված հարցերում դուրս գա խաղիցԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը հայտարարել է, որ Ադրբեջանն ու Ռուսաստանը քննարկում են...
17:00 04/09/2021Ֆրանսիայի ԱԳՆ. Ցանկանում ենք ռազմագերիների և ականապատ գոտիների քարտեզների վերջին փոխանակումներով դրական դինամիկա«Ֆրանսիան կշարունակի օժանդակել Հայաստանին` բազմաթիվ մարդկային կորուստների հանգեցրած Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության հետևանքները հաղթահարելու գործում, և որպես Մինսկի խմբի համանախագահ երկիր`...
21:04 03/09/2021Այս իրավիճակի միակ լուծումն Արմեն Չարչյանի կալանքն անհապաղ վերացնելն է. Արամ Վարդևանյան«Հանդիպեցինք պարոն Չարչյանի հետ։ Իսկապես «Վարդաշեն» ՔԿՀ ղեկավար կազմի վերաբերյալ որևէ մտահոգություն չունենք՝ իրենց պարտականությունները պատշաճ կատարում են, բայց բավականին անհանգստացնող, շատ ծանր...

14:03 30/10/2015Edward Nalbandyan: Armenia welcomes Genocide recognition by Paraguay’s SenateThis step of Paraguayan Senate made an important contribution to international efforts on prevention of genocides
14:40 29/10/2015Hovik Abrahamyan comments on Armenia’s improved ranking in Doing Business 2016 ReportThere are always additional opportunities for improvement, the PM said.
17:25 28/10/2015Hrant Bagratyan: Constitution, and not change of power, is priority in Armenia today‘I can’t understand people who are so short-sighted as to make ten demands simultaneously’
16:12 27/10/2015Serious progress unlikely: Political scientist on regional trip of OSCE Minsk Group Co-chairsThe maximum result may be a meeting of Armenian and Azerbaijani Presidents
18:09 26/10/2015Mamluk Roustam Raza about Napoleon banning Turkish name given to him by slavers who stole him from Armenian familyResold for several times by the Transcaucasian Tatars, he writes on how he became a mamluk and later, Napoleon Bonaparte’s bodyguard.
13:41 26/10/2015Meeting of Armenian and Azerbaijani Presidents may take place before the year’s end, James Warlick saysThe mediators will discuss the possible presidential summit at the upcoming meetings with the two presidents
16:10 23/10/2015Armenian MFA: Azerbaijan’s destructive position hinders progress in Karabakh conflict settlement‘The likelihood of Azerbaijan coming to its senses is also not ruled out,’ Shavarsh Kocharyan said.
12:08 22/10/2015We reached a new responsible milestone in our relations with EU: President Sargsyan’s speech at EPP congressPresident Sargsyan’s speech at EPP congress
17:12 21/10/2015Rumors about power reproduction through constitutional reform are preposterous, Armenian MP says‘The rumors about power reproduction are preposterous, to put it mildly’
19:19 20/10/2015Expert: Crisis in Russia-Turkey relations may affect Karabakh conflictThe expert considered it unlikely that Turkey will intervene in the Karabakh conflict
13:45 19/10/2015Political scientist: Turkey now has neither time, nor resources to deal with Armenian questionThe number of those sympathizing with nationalists is on the rise in Turkish society
13:13 19/10/2015Why was Azerbaijan Minister of National Security dismissed? Experts commentPresident of Azerbaijan Ilham Aliyev signed a decree October 17 to dismiss the country's National Security Minister Eldar Mahmudov Ahmad oglu from his post, Azerbaijani information agency Trend...
14:32 17/10/2015Chakryan: Turkish media not particularly inspired by ECHR ruling in Perincek v. Switzerland caseThe problem of the Armenian Genocide committed in the Ottoman Empire in 1915 requires a comprehensive approach: it is necessary to achieve recognition in the first phase and criminalization the...
12:52 17/10/2015Winter in the middle of autumn: Heavy snow in Syunik province of ArmeniaHeavy snow in Syunik province of Armenia
11:10 17/10/2015“Armenia must have its day in court. The stakes could not be higher for the Armenian people.”She said that the Strasbourg judges initial judgement was wrong for saying that the conviction was unjustified
19:56 16/10/2015Lawyer: Valery Permyakov who killed 7 people will undoubtedly get life in prison‘I can’t imagine any other punishment inflicted for murdering seven people’
13:33 16/10/2015ECHR decision in Perincek v. Switzerland case is a victory for Armenia: Geoffrey Robertson, Amal Clooney sayLawyers Geoffrey Robertson and Amal Clooney, who represented Armenia at the hearing of the European Court of Human Rights (ECHR) of the case Perincek v.
18:40 15/10/2015Scientific publication of Russian Empire: Tatar women were known for unbridled speech and indecent tricksAt home, the environment in which a girl grew up was far from being idyllic.
14:37 15/10/2015Serzh Sargsyan: The Armenian people survived and demand justice now‘Scientific and research conferences have a unique place among the events dedicated to Armenian Genocide Centennial’
13:57 14/10/2015President of Union of Armenians of Russia gives reason for running in Armenian parliamentary electionsAbrahamyan said he is considering two possible ways of standing in the parliamentary elections