09:00 13/09/2021Ինչ կարող են անել գործատուները հոկտեմբերի 1-ից. Իրավաբան«Հավատացեք, ապօրինի աշխատանքից ազատելու դեպքում առնվազն մեկ տարի հետո ստիպված կլինեք վճարել ամբողջ տարվա հարկադիր պարապուրդի գումար ՄԻԱՆՎԱԳ, գումարած դատական ծախսեր»։
11:34 10/09/2021Facebook-ը Ray-Ban խելացի ակնոց կթողարկիԱմերիկյան Facebook տեխնոլոգիական ընկերությունը ստեղծել է «խելացի» ակնոց՝ համալրված երկու տեսախցիկով՝ նախատեսված լուսանկարներ և տեսանյութեր անելու համար, ինչպես նաև բարձրախոսով, ձայնային օգնականով:...
10:18 10/09/2021ՔԻՊ. Դատապարտել ԵՊՀ-ի ռեկտորի ժ/պ-ի հակաժողովրդավարական գործելակերպը«Քաղաքացու իրավունքների պաշտպան» ՀԿ-ն (ՔԻՊ) տարածել է հաղորդագրություն, որտեղ ասված է. «ՔԻՊ-ը ԵՊՀ-ի աշխատակիցներից ստացած ահազանգի հետքով արձանագրում է, որ Երևանի պետական համալսարանում (ԵՊՀ) խախտվում...
09:48 10/09/2021«Ազատ կամք»-ը կվիճարկի 14 օրը մեկ ՊՇՌ թեստ հանձնելու կամ պատվաստվելու վերաբերյալ նախարարի հրամանըՓաստաբանների, բժիշկների, դեղագործների, ՏՏ ոլորտի մասնագետների, լրագրողների և այլ ոլորտների մասնագետների մասնակցությամբ ստեղծվել է «Ազատ կամք» նախաձեռնությունը:
15:05 09/09/2021«Արցախում ջրի պակասը պայմանավորված են նաև նրանով, որ ջրային որոշ ռեսուրսներ մնացել են ադրբեջանական օկուպացիայի տակ»«Արցախում ջրի հարցը խիստ է արտահայտված: Ստեփանակերտի պարագայում բնակչության 20 տոկոսն է զրկված ջրից, համայնքների մեծամասնությունում՝ գրեթե 80 տոկոսով խնդիրն առկա է»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում...
13:20 09/09/2021Ընդդիմադիր պատգամավոր. Մնում է հասկանալ՝ ինչ գին ենք այս անգամ պատրաստվում վճարել «երկաթուղու վերագործարկման» համարԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը գրում է. «Մեզ էլի հաջողվեց շեղել, կամ, փաստորեն, Փաշինյանն ուղիղ բանակցում է Թուրքիայի հետ։ Այսօրվա ամբողջ լրահոսը սեպտեմբերի 21-ի...
13:14 09/09/2021Մեղավորների բուրգ ունենք, գագաթում Ջալալ Հարությունյանն է. Ցորի զորամասի հրետանային դիվիզիոնի անհետ կորած զինծառայողների հարազատներՑորի զորամասի Դ-20 հրետանային դիվիզիոնի անհետ կորած կամ զոհված զինծառայողների ծնողներն ինքնուրույն հետաքննություններ անցկացնելով մանրամասներ են պարզել, հասկացել են, թե ովքեր են անմիջական...
13:13 08/09/2021Գեղամ Ստեփանյան. Արցախում ադրբեջանցիների կողմից միջադեպերը երկու նպատակ ունեն«Գերեվարված հայ զինծառայողների նկատմամբ խոշտանգումները եղել են անգամ այն ժամանակ, երբ նրանք ընդամենը 3-4 ժամ են գտնվել ադրբեջանցիների վերահսկողության ներքո»,- Երևանում ընթացող ասուլիսում հայտարարեց...
12:53 08/09/2021Թքել են սնունդի վրա ու ստիպել ուտել, ծեծելով սպանել են. ՄԻՊ-ի փաստերը՝ հայ գերիների խոշտանգումների վերաբերյալ«Ադրբեջանի կողմից գերեվարված քաղաքացիական անձինք, զինծառայողները համատարած ենթարկվել են համակարգային խոշտանգման: Խոսքը վերաբերում է ոչ միայն դիտարվորյալ ֆիզիկական տառապանք, ցավ պատճառելուն, նաև...
11:49 08/09/2021ՄԻՊ հատուկ զեկույցը՝ Ադրբեջանի պատասխանատվությունը հայ գերիներին խոշտանգելու և անմարդկային վերաբերմունքի ենթարկելու համարՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը հրավիրված ասուլիսում ներկայացնում է ՄԻՊ արտահերթ հատուկ հրապարակային զեկույցը՝ Ադրբեջանի պատասխանատվությունը հայ գերիներին խոշտանգելու և անմարդկային...
11:38 08/09/2021Մենք տրամադրված ենք վերականգնել խաղաղ գործընթացն Ադրբեջանի հետ. Նիկոլ Փաշինյան«Սահմանակից երկրների հետ հարաբերությունների կարգավորումը կամ խորացումը կառավարության արտաքին քաղաքականության կարևոր ուղղություններից է լինելու և սա արձանագրված է ԱԺ կողմից ընդունված կառավարության...
10:08 08/09/2021Տիգրան Աբրահամյան. Արդյո՞ք համապատասխան ծառայությունները պարզել են՝ ինչ նպատակով էր ադրբեջանցի զինծառայողը հատել Արցախի սահմանագիծըԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանցի գերու վերադարձն իհարկե կարևոր էր այն համատեքստում, որ մեր երկու զինծառայողների...
09:15 08/09/2021Թևան Պողոսյանը՝ ԱԳՆ-ին. Ադրբեջանին դրական ազդակներ եք ուղարկու՞մՔաղաքական-հասարակական գործիչ Թևան Պողոսյանը, արձագանքելով թուրք-ադրբեջանական զորավարժությունների անցկացման վերաբերյալ Հայաստանի ԱԳ նախարարության մեկնաբանությանը, գրում է.
13:04 07/09/2021Ինչո՞ւ միասեռականին չենք պարտադրում բանակում ծառայի, բայց մարդկանց ստիպում ենք պատվաստվել, Ռուբեն Մելիքյան«Այն բոլոր մարդիկ, ովքեր պատվաստման գործընթացի մեջ են մտնում, նրանք կամա թե ակամա մեծ գիտափորձի մեջ են ներքաշվում»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտնեց իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը և փաստեց, որ...
09:12 07/09/2021Ալիևի ելույթներն այնպիսին են, որ ակնհայտորեն հասնում են ֆաշիզմի. ՄԻՊՄշտադիտարկումը վկայում է, որ ամեն նման ելույթից հետո տեղի են ունենում կրակոցներ ՀՀ սահմանային գյուղերի, դիրքերի վրա, վիճակն ավելի է լարվում:
15:43 06/09/2021Այդ դիրքում իմ ներկայությունը քաղաքական առումով վտանգ է ներկայացնում այսօրվա իշխանության համար. Արթուր ՂազինյանԱժ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Արթուր Ղազինյանի համար անակնալ չէր, որ այսօր երկրորդ անգամ չընտրվեց ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում: «Իհարկե...
11:23 06/09/2021Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանի նպատակն է, որ Հայաստանը Արցախի հետ կապված հարցերում դուրս գա խաղիցԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը հայտարարել է, որ Ադրբեջանն ու Ռուսաստանը քննարկում են...
17:00 04/09/2021Ֆրանսիայի ԱԳՆ. Ցանկանում ենք ռազմագերիների և ականապատ գոտիների քարտեզների վերջին փոխանակումներով դրական դինամիկա«Ֆրանսիան կշարունակի օժանդակել Հայաստանին` բազմաթիվ մարդկային կորուստների հանգեցրած Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության հետևանքները հաղթահարելու գործում, և որպես Մինսկի խմբի համանախագահ երկիր`...
21:04 03/09/2021Այս իրավիճակի միակ լուծումն Արմեն Չարչյանի կալանքն անհապաղ վերացնելն է. Արամ Վարդևանյան«Հանդիպեցինք պարոն Չարչյանի հետ։ Իսկապես «Վարդաշեն» ՔԿՀ ղեկավար կազմի վերաբերյալ որևէ մտահոգություն չունենք՝ իրենց պարտականությունները պատշաճ կատարում են, բայց բավականին անհանգստացնող, շատ ծանր...

12:30 17/03/2020Правовой режим чрезвычайного положения не нарушит обычную работу КГД АрменииКомитет государственных доходов Армении распространил заявление.
16:15 16/03/2020С целью уберечь военнослужащих от заражения Минобороны Армения активно сотрудничает с министерством здравоохраненияС целью предотвращения проникновения коронавирусной инфекции в ВС Армении осуществляются профилактические и противоэпидемические мероприятия.
15:26 13/03/2020Готовы ли областные больницы Армении к борьбе с распространением коронавируса? Ответили специалистыВ Армении уже официально подтверждено 6 случаев заражения коронавирусом. Не ясно, в ближайшее время пойдет ли на спад распространение болезни, или наоборот – болезнь распространится с большим...
12:16 13/03/2020Инфицированные коронавирусом пациенты находятся в больнице «Норк» в ЕреванеВ Армении официально подтверждено 6 случаев заражения коронавирусом. Пациенты, среди которых житель Эчмиадзина, госпитализированы в Инфекционную клиническую больницу «Норк». Корреспондент Panorama.am...
10:13 13/03/2020Давид Тоноян принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕД. Тоноян, в частности, выразил обеспокоенность в связи с недавними попытками противника активизировать действия на некоторых участках армяно-азербайджанской государственной границы.
14:31 12/03/2020Китай: власти заявили о конце пика эпидемии коронавируса в странеЗа последнюю неделю в китайской провинции Хубэй, за исключением города Ухань, не было выявлено ни одного нового случая заражения Covid-2019.
14:14 12/03/2020Борьба с коронавирусом в Армении: изолированы 57 человекВ Армении все контактировавшие с заболевшими коронавирусом тремя пациентами изолированы, написал министр здравоохранения Арсен Торосян на своей странице в соцсети Facebook.
12:01 12/03/2020Эдмон Марукян призвал отложить все массовые мероприятия в АрменииВсемирная организация здравоохранения (ВОЗ) объявила о пандемии (эпидемии).
10:15 12/03/2020Минздрав Армении опровергает информацию о выявлении новых случаев заражения коронавирусомНа данный момент, в общей сложности, в Армении выявлено 4 случая заражения. О первом случае было объявлено 1 марта, остальных 3 – 11 марта.
10:09 11/03/2020МИД Армении выступил с заявлением в связи с инцидентом на армяно-азербайджанской госгранице10 марта в результате нарушения вооруженными силами Азербайджана режима прекращения огня от выстрела снайпера смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий-контрактник ВС Армении.
11:45 10/03/2020В Армении установлен контроль в отношении 228 иранских водителейНациональный центр по контролю и профилактике заболеваний создал круглосуточный «Центр оперативных звонков», в который можно позвонить по номеру 060 83 83 00.
18:39 09/03/2020Политтехнолог: Предстоящий в Армении референдум – лишь вопрос смещения 7 человек и избрания других 7Власти Армении пока не сумели найти стратегию, тактику проведения агиткампании к референдуму по поправкам в Конституцию РА. Такое мнение высказал Карен Кочарян.
12:22 07/03/20208 Марта: что собираются дарить мужчины и что хотели бы получить женщины?Цветы – самый популярный подарок женщинам к 8 Марта. На втором месте, по данным опросов, косметика и сладости.
11:40 07/03/2020Никол Пашинян: В Армении уже посажено столько деревьев?Премьер-министр Армении Никол Пашинян в Степанаванском дендропарке знакомится с текущими работами по реализации инициативы по посадке 10 млн деревьев в Армении.
10:01 06/03/2020Минобороны Армении: Азербайджанские войска предприняли провокационные действия в направлении ТавушаВС Армении, как правило, проявляют сдержанность, однако прицельные обстрелы не останутся без ответа.
13:59 05/03/2020«Столица этой страны начинается в окопах»: послание Артака Давтяна по случаю дня рождения Вазгена СаргсянаНачальник Генштаба ВС Армении генерал-лейтенант Артак Давтян направил послание по случаю дня рождения национального героя Армении Вазгена Саргсяна.
11:31 05/03/2020ЦИК Армении предупредила Сурена Папикяна о необходимости соблюдения требований закона «О референдуме»Центральная избирательная комиссия (ЦИК) Армении сообщает, что изучила выступление министра территориального управления и инфраструктуры Республики Армения Сурена Папикяна.
13:22 04/03/2020Виктор Согомонян: Издаваемая книга – не наша инициатива, но меня радует этот фактОн отметил, в беседе с авторами он выразил готовность оказать помощь в публикации книги в случае необходимости.
16:17 03/03/2020Аркменик Никогосян поздравляет с профессиональным праздником настоящих писателейТо, что на сегодняшний день у нас есть талантливые писатели, отличная литература, не подлежит обсуждению, и не должно быть поводом для сомнений.
10:53 03/03/2020Захарова подсказывает экспертам: по поводу встречи сопредседателей МГ ОБСЕ с Чавушоглу обратиться в МИД АрменииАрмянская общественность узнала о встрече сопредседателей Минской группы ОБСЕ с главой МИД Турции Мевлютом Чавушоглу в Анкаре из турецких и азербайджанских СМИ.