09:56 26/05/2021Թրքասեր մի մարդ, ընտրակեղծարարության հիմնադիր. ՔՊ ցուցակը՝ Սոֆյա Հովսեփյանի ներկայացմամբԱԺ «ԻՄ քայլը» խմբակցության նախկին պատգամավոր, այժմ անկախ պատգամավոր Սոֆյա Հովսեփյանը մի քանի անուն է հրապարակել «Քաղաքացիական պայմանգիր» կուսակցության նախընտրական ցուցակից ու մեկնաբանել.
17:46 25/05/2021Արթուր Ղազինյան. Քանի՞ ճակատագիր պետք է խեղվի, որ այս սրիկաների երկրպագուները հասկանան՝ նիկոլները ՄԱՀ ԵՆ«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանը գրում է. «Վերին Շորժայի հատվածում զոհ ունենք. նիկոլների կիրթ բարեկամները Հայաստանի ինքնիշխան տարածքում կրակել են Հայ զինվորի վրա։ Դեռ քանի՞...
14:36 25/05/2021Այս իշխանությունը չունի բավարար ռեսուրս նման կարգի լկտիություն ցուցադրելու համար. Ռոբերտ Քոչարյան«Եթե իշխանությունը փորձի կիրառել վարչական ռեսուրս, եթե իշխանությունը փորձի տարբեր եղանակներով կեղծի ընտրությունները, այո, այդ դեպքում լինելու են հետընտրական գործընթացներ, որոնք կարող են ունենալ նաև...
12:59 25/05/2021Վահե Հովհաննիսյան. Նոր Հայաստանի սոցիոլոգիանԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որը հրապարակում ենք ամբողջությամբ.
12:23 25/05/2021Իշխան Սաղաթելյան. Խոսելու ենք երաշխավորված ապագայից ու զարգացման տեսլականից՝ փաստերով և առանց պոպուլիզմի«Այս պահին Հայաստանի ու Ադրբեջանի պետական սահմանների դելիմիտացիան որոշակի խնդիրներ կարող է ստեղծել Ղարաբաղի շուրջ բանակցային գործընթացում։ Կարծում եմ, որ այն շտապողականությունը, որ ադրբեջանական կողմը...
10:57 25/05/2021Որոշ պաշտոնյաներ ու հանրային գործիչներ ՀՀ սահմանների մասին անում են խիստ վտանգավոր հայտարարություններ. ՄԻՊ«Ձեր մեխանիկական հայտարարություններն ուղղակիորեն հակասում են ՀՀ ողջ բնակչության ու առաջին հերթին սահմանային բնակիչների իրավունքներին ու օրինական շահերին»:
12:15 24/05/2021ՄԻՊ. Ադրբեջանական զինծառայողները բաց դեմքերով են իրականացնում դաժանություններ«Գրեթե բոլոր տեսանյութերում ադրբեջանական զինծառայողները բաց դեմքերով են իրականացնում դաժանություններ հայկական կողմի զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց նկատմամբ, կտրում նրանց մարմինների մասերը,...
11:04 24/05/2021«Քաղուժերը պետք է հայտարարեն՝ հետ են կանչելու ՀՀ ստորագրությունը՝ սահմանագծման և սահմանազտման մասին հայտնի պայմանագրից»Քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. ««Պատիվ ունեմ» դաշինքն այսօր հայտարարություն է տարածել, որտեղ նրանք հույս են հայտնում, որ կապիտուլյանտ դավաճանի հետ որևէ մեկը, որևէ...
10:58 24/05/2021Վարդան Ոսկանյան. Ադրբեջանը որևէ դեպքում չի կարող հավակնել նախկին Ադրբեջանական ԽՍՀ տարածքինԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Կրկին կուզենայի հիշեցնել, որ Ադրբեջանական Հանրապետություն հորջորջվող արհեստածին կազմավորումն ինքն իրեն պաշտոնապես հռչակել է 1918-20թթ. թուրքական սվինների վրա...
09:25 24/05/2021ՔՊ-ի հետ հետընտրական կոալիցիան ԼՀԿ-ն բացառում էԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը հրապարակային կերպով դիմում է ԱԺ արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու ցանկություն հայտնած քաղաքական ուժերին մեկ հարցով՝ ընտրություններից հետո ԱԺ անցնելու պարագայում...
17:36 22/05/2021«Պատիվ ունեմ»-ի հրավիրած քննարկման արդյունքում հայտարարություն ընդունվեց«Պատիվ ունեմ» դաշինքի նախաձեռնությամբ կազմակերպված «ՀՀ և Արցախի անվտանգության միջավայրը հետպատերազմական ժամանակաշրջանում» թեմայով փարձագիտական կլոր-սեղանի արդյունքում ընդունվել է հայտարարություն։...
14:14 22/05/2021Մենք բոլորս ականատես ենք սողացող օկուպացիայի. Խոսրով Հարությունյան«Ռազմական գործողությունների ակտիվ փուլը կարծես թե ավարտվել է, բայց պետք է փաստենք, որ այն շարունակվում է և մենք բոլորս ականատես ենք սողացող օկուպացիայի»,- «Պատիվ ունեմ» նախընտրական դաշինքի...
13:41 22/05/2021Արթուր Վանեցյան. Հունիսի 20-ի ընտրությունների արդյունքում ձևավորվելու է պետականամետ մտածելակերպ ունեցող իշխանություն«Այսօր փաստ է, ես համոզված եմ, որ Նիկոլ Փաշինյանը որևէ շանս չունի վերարտադրվելու»,-Հայաստանի ու Արցախի անվտանգության խնդիրների վերաբերյալ «Պատիվ ունեմ» նախընտրական դաշինքի հրավիրած քննարկման ավարտից...
10:18 22/05/2021Տիգրան Աբրահամյան. Ստացվում է, որ քաղաքական ղեկավարությունը երկրի պաշտպանության ապահովման խնդիր զինված ուժերին չի իջեցրել«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Վերջին տասնօրյակում Հայաստանի պետական սահմանին ստեղծված իրադրությունը ինչ համատեքստում, տրամաբանության և գործընթացների...
19:35 21/05/2021Ադրբեջանը շարունակում է իրագործել միջազգային մարդասիրական իրավունքի և մարդու իրավունքների խախտումներ. Արա ԱյվազյանՀՀ Արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանը ելույթ է ունեցել ԵԽ Նախարարների կոմիտեի 131-րդ նստաշրջանում։ Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի...
16:32 21/05/2021Սահմանագծման և սահմանազատման գործընթացները պետք է հակամարտության համապարփակ խաղաղ կարգավորման գործընթացի մաս կազմեն. ԱԳՆ«Ուժի կիրառմամբ կամ դրա սպառնալիքի օգտագործմամբ պայմանների առաջադրումը միջազգային իրավունքի կոպտագույն խախտում է: Հայաստանը չի տրվելու նմանօրինակ ճնշումներին»,- ասել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա...
15:26 21/05/2021Ձեռք բերած ապացույցները հաստատում են անվտանգության գոտի ստեղծելու ՄԻՊ առաջարկի անհրաժեշտությունըՄայիսի 15-ի ՄԻՊ փաստահավաք աշխատանքներ է իրականացրել ՀՀ Վարդենիս համայնքի Վերին Շորժա գյուղում, հարակից արոտավայրերում, ինչպես նաև Գեղամասար համայնքի Կութ գյուղում՝ կապված ՀՀ ինքնիշխան տարածքում...
10:55 21/05/2021Թշնամին մեր ամբողջ գյուղի արոտավայրը մտել է, ասում են՝ փախեք ստեղից, գնացեք. Խոզնավարցիները մտահոգ ենՍյունիքի մարզ Տեղ խոշորացված համայնքի Խոզնավար գյուղի բնակիչները մտահոգ են՝ թշնամին ընդամենը 2 կմ հեռավորության վրա է: Զանգեզուր TV –ն գրում է, որ խոզնավարցիները առաջին հերթին զենք են պահանջում...
10:47 21/05/2021Չպետք է թույլ տանք թմրեցնել մեզ ադրբեջանական կեղծ խաղաղասիրությամբ. Արման ԹաթոյանՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը գրում է՝ խաղաղությունը մեզ համար բարձրագույն արժեք է, բայց մենք չպետք է թույլ տանք թմրեցնել մեզ ադրբեջանական կեղծ խաղաղասիրությամբ: «Եվս մեկ անգամ հատուկ նշում եմ, որ Ադրբեջանի...
10:28 21/05/2021Ադրբեջանցիները 7 րոպե անընդմեջ Շոշում թիրախային կրակ են վարել ինժեներական աշխատանքներ կատարող անձնակազմի ուղղությամբԱրցախի Հանրապետության Շոշ գյուղի մոտ կատարված դեպքի վերաբերյալ քրգործ է հարուցվել

16:24 12/04/2019Адвокат Роберта Кочаряна: Мы готовы к очень неожиданным шагамНельзя говорить, что Кочарян будет скрываться от следствия, он своей жизнью доказал, что не из тех, кто скрывается, отметил он.
10:57 12/04/2019Арцрун Ованнисян: Жизням пострадавших в ДТП военнослужащих ничего не угрожаетСостояние их здоровья нормальное.
15:52 11/04/2019Никол Пашинян в СЕ: Нет противоречий между моим заявлением и высказыванием Давида ТоноянаН. Пашинян отметил также: «Мы хотим, чтобы наши общества готовились к миру, и мы надеемся, что наши коллеги в Азербайджане также сделают это, в случае чего мы окажемся в совершенно иной ситуации».
12:20 11/04/2019Артур Казинян: В вопросе урегулирования карабахского конфликта сложилась беспрецедентно благоприятная ситуацияВ ходе состоявшихся накануне в Сенате США слушаний госсекретарь Соединенных Штатов Америки Майк Помпео сделал одно заявление...
10:54 11/04/2019Посол: Инициативой по Геноциду армян Палата депутатов Италии подтвердила свою приверженность общечеловеческим ценностямВиктория Багдасарян поблагодарила все представленные в Палате депутатов политсилы за поддержку инициативы.
12:08 10/04/2019Компания «Спайка» сообщает об угрозе срыва процесса закупок в десятках общин АрменииНачался процесс отзыва кредитных средств компании, вследствие чего ее счета могут быть заморожены, может быть наложен арест на находящееся под залогом имущество, в том числе грузовики
18:40 09/04/2019Советник президента Арцаха: Заявления Азербайджана о военных действиях уже переросли в угрозыЗаявления стран-посредников о подготовке народов к миру в Азербайджане, кажется, восприняли не столь серьезно, поскольку перешли к прямо противоположному процессу.
17:19 09/04/2019Политолог: Фактически Анна Акопян дала оценку политике своего супругаГ. Мелик-Шахназарян подчеркнул, отказ от достигнутых в Вене и Санкт-Петербурге договоренностей не исходит из интересов армянской стороны.
12:19 08/04/2019Экс-премьер Армении Грант Багратян высказался о повышении цен на лекарстваДеятельность правительства представляет собой целостность макроэкономических и производственно-технических задач и вопросов.
13:15 05/04/2019Омбудсмен Армении: Полномочия давать указания о возбуждении уголовного дела не входят в функции премьераВ Уголовно-процессуальном кодексе полномочия давать указания о возбуждении уголовного дела закреплены за прокурором, а не премьер-министром
12:31 04/04/2019«Урок патриотизма»: внуки президента Армении в «Цицернакаберде» почтили память жертв Геноцида армян«Урок патриотизма для Габриеля, Армена и Саванны Саркисянов в "Цицернакаберде". Память не признает возраста и времени».
13:56 02/04/2019Замглавы Минобороны Армении: Из четырехдневной апрельской войны 2016г. мы не вышли в статусе проигравшегоВ воинский пантеон «Ераблур» мы пришли воздать дань уважения памяти жертв боевых действий в апреле 2016 года, это еще один повод переосмыслить совершенный ими подвиг, сказал Габриел Балаян.
12:09 02/04/2019Премьер Армении: Если бы Давид Тоноян сделал иное заявление, я бы его уволил с должности министра обороныЧто он сказал? Он сказал: если вдруг будет война, наше стремление будет в том, чтобы победить в этой войне, отметил Пашинян.
12:22 01/04/2019Дирижер Арутюн Арзуманян представил подробности встречи сотрудников Театра оперы и балета с премьером Армении Николом ПашиняномОн отметил, что премьер гарантировал, что никто не будет сегодня назначен на должность директора до того, как сотрудники театра изучат основания для увольнения Константина Орбеляна.
13:08 30/03/2019В СНБ Армении опровергли тиражируемые в СМИ сведения о «доле Артура Ванецяна в топливном бизнесе»Данным заявлением полностью опровергаем представленные в указанной выше публикации сведения и согласно ст. 8 закона РА “О СМИ” требуем опубликовать опровержение.
12:50 29/03/2019«Не следует искать здесь интриги»: Ален Симонян прокомментировал отсутствие кворума в парламенте АрменииОн отметил, что часть депутатов от фракции «Мой шаг» отправилась в Арцах и именно по этой причине отсутствует сегодня на внеочередном заседании.
13:05 28/03/2019Европа – это не только абстрактная концепция: глава ПАСЕ на открытии Площади Европы в ЕреванеГлава ПАСЕ в своем приветственном слове отметила, что для нее большая честь присутствовать на открытии Площади Европы.
11:36 28/03/2019Премьер Армении: Извините, но даже для планирования свадьбы порой 10 месяцев бывает недостаточноАртур Григорян в свою очередь поинтересовался, какая сейчас ситуация в связи с эксплуатацией Амулсарского месторождения.
13:16 27/03/2019Премьер Армении: Наши представления о повестке встречи с президентом Азербайджана не изменилисьНаира Зограбян спросила премьер-министра Никола Пашиняна о его намеченной в Вене встрече с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
12:32 27/03/2019Армен Гюльбудагянц: В результате ошибок в обороне сборная Армении пропустила очень простые голыСборная Армении по футболу потерпела второе поражение подряд на отборочном этапе.