09:56 26/05/2021Թրքասեր մի մարդ, ընտրակեղծարարության հիմնադիր. ՔՊ ցուցակը՝ Սոֆյա Հովսեփյանի ներկայացմամբԱԺ «ԻՄ քայլը» խմբակցության նախկին պատգամավոր, այժմ անկախ պատգամավոր Սոֆյա Հովսեփյանը մի քանի անուն է հրապարակել «Քաղաքացիական պայմանգիր» կուսակցության նախընտրական ցուցակից ու մեկնաբանել.
17:46 25/05/2021Արթուր Ղազինյան. Քանի՞ ճակատագիր պետք է խեղվի, որ այս սրիկաների երկրպագուները հասկանան՝ նիկոլները ՄԱՀ ԵՆ«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանը գրում է. «Վերին Շորժայի հատվածում զոհ ունենք. նիկոլների կիրթ բարեկամները Հայաստանի ինքնիշխան տարածքում կրակել են Հայ զինվորի վրա։ Դեռ քանի՞...
14:36 25/05/2021Այս իշխանությունը չունի բավարար ռեսուրս նման կարգի լկտիություն ցուցադրելու համար. Ռոբերտ Քոչարյան«Եթե իշխանությունը փորձի կիրառել վարչական ռեսուրս, եթե իշխանությունը փորձի տարբեր եղանակներով կեղծի ընտրությունները, այո, այդ դեպքում լինելու են հետընտրական գործընթացներ, որոնք կարող են ունենալ նաև...
12:59 25/05/2021Վահե Հովհաննիսյան. Նոր Հայաստանի սոցիոլոգիանԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որը հրապարակում ենք ամբողջությամբ.
12:23 25/05/2021Իշխան Սաղաթելյան. Խոսելու ենք երաշխավորված ապագայից ու զարգացման տեսլականից՝ փաստերով և առանց պոպուլիզմի«Այս պահին Հայաստանի ու Ադրբեջանի պետական սահմանների դելիմիտացիան որոշակի խնդիրներ կարող է ստեղծել Ղարաբաղի շուրջ բանակցային գործընթացում։ Կարծում եմ, որ այն շտապողականությունը, որ ադրբեջանական կողմը...
10:57 25/05/2021Որոշ պաշտոնյաներ ու հանրային գործիչներ ՀՀ սահմանների մասին անում են խիստ վտանգավոր հայտարարություններ. ՄԻՊ«Ձեր մեխանիկական հայտարարություններն ուղղակիորեն հակասում են ՀՀ ողջ բնակչության ու առաջին հերթին սահմանային բնակիչների իրավունքներին ու օրինական շահերին»:
12:15 24/05/2021ՄԻՊ. Ադրբեջանական զինծառայողները բաց դեմքերով են իրականացնում դաժանություններ«Գրեթե բոլոր տեսանյութերում ադրբեջանական զինծառայողները բաց դեմքերով են իրականացնում դաժանություններ հայկական կողմի զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց նկատմամբ, կտրում նրանց մարմինների մասերը,...
11:04 24/05/2021«Քաղուժերը պետք է հայտարարեն՝ հետ են կանչելու ՀՀ ստորագրությունը՝ սահմանագծման և սահմանազտման մասին հայտնի պայմանագրից»Քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. ««Պատիվ ունեմ» դաշինքն այսօր հայտարարություն է տարածել, որտեղ նրանք հույս են հայտնում, որ կապիտուլյանտ դավաճանի հետ որևէ մեկը, որևէ...
10:58 24/05/2021Վարդան Ոսկանյան. Ադրբեջանը որևէ դեպքում չի կարող հավակնել նախկին Ադրբեջանական ԽՍՀ տարածքինԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Կրկին կուզենայի հիշեցնել, որ Ադրբեջանական Հանրապետություն հորջորջվող արհեստածին կազմավորումն ինքն իրեն պաշտոնապես հռչակել է 1918-20թթ. թուրքական սվինների վրա...
09:25 24/05/2021ՔՊ-ի հետ հետընտրական կոալիցիան ԼՀԿ-ն բացառում էԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը հրապարակային կերպով դիմում է ԱԺ արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու ցանկություն հայտնած քաղաքական ուժերին մեկ հարցով՝ ընտրություններից հետո ԱԺ անցնելու պարագայում...
17:36 22/05/2021«Պատիվ ունեմ»-ի հրավիրած քննարկման արդյունքում հայտարարություն ընդունվեց«Պատիվ ունեմ» դաշինքի նախաձեռնությամբ կազմակերպված «ՀՀ և Արցախի անվտանգության միջավայրը հետպատերազմական ժամանակաշրջանում» թեմայով փարձագիտական կլոր-սեղանի արդյունքում ընդունվել է հայտարարություն։...
14:14 22/05/2021Մենք բոլորս ականատես ենք սողացող օկուպացիայի. Խոսրով Հարությունյան«Ռազմական գործողությունների ակտիվ փուլը կարծես թե ավարտվել է, բայց պետք է փաստենք, որ այն շարունակվում է և մենք բոլորս ականատես ենք սողացող օկուպացիայի»,- «Պատիվ ունեմ» նախընտրական դաշինքի...
13:41 22/05/2021Արթուր Վանեցյան. Հունիսի 20-ի ընտրությունների արդյունքում ձևավորվելու է պետականամետ մտածելակերպ ունեցող իշխանություն«Այսօր փաստ է, ես համոզված եմ, որ Նիկոլ Փաշինյանը որևէ շանս չունի վերարտադրվելու»,-Հայաստանի ու Արցախի անվտանգության խնդիրների վերաբերյալ «Պատիվ ունեմ» նախընտրական դաշինքի հրավիրած քննարկման ավարտից...
10:18 22/05/2021Տիգրան Աբրահամյան. Ստացվում է, որ քաղաքական ղեկավարությունը երկրի պաշտպանության ապահովման խնդիր զինված ուժերին չի իջեցրել«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Վերջին տասնօրյակում Հայաստանի պետական սահմանին ստեղծված իրադրությունը ինչ համատեքստում, տրամաբանության և գործընթացների...
19:35 21/05/2021Ադրբեջանը շարունակում է իրագործել միջազգային մարդասիրական իրավունքի և մարդու իրավունքների խախտումներ. Արա ԱյվազյանՀՀ Արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանը ելույթ է ունեցել ԵԽ Նախարարների կոմիտեի 131-րդ նստաշրջանում։ Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի...
16:32 21/05/2021Սահմանագծման և սահմանազատման գործընթացները պետք է հակամարտության համապարփակ խաղաղ կարգավորման գործընթացի մաս կազմեն. ԱԳՆ«Ուժի կիրառմամբ կամ դրա սպառնալիքի օգտագործմամբ պայմանների առաջադրումը միջազգային իրավունքի կոպտագույն խախտում է: Հայաստանը չի տրվելու նմանօրինակ ճնշումներին»,- ասել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա...
15:26 21/05/2021Ձեռք բերած ապացույցները հաստատում են անվտանգության գոտի ստեղծելու ՄԻՊ առաջարկի անհրաժեշտությունըՄայիսի 15-ի ՄԻՊ փաստահավաք աշխատանքներ է իրականացրել ՀՀ Վարդենիս համայնքի Վերին Շորժա գյուղում, հարակից արոտավայրերում, ինչպես նաև Գեղամասար համայնքի Կութ գյուղում՝ կապված ՀՀ ինքնիշխան տարածքում...
10:55 21/05/2021Թշնամին մեր ամբողջ գյուղի արոտավայրը մտել է, ասում են՝ փախեք ստեղից, գնացեք. Խոզնավարցիները մտահոգ ենՍյունիքի մարզ Տեղ խոշորացված համայնքի Խոզնավար գյուղի բնակիչները մտահոգ են՝ թշնամին ընդամենը 2 կմ հեռավորության վրա է: Զանգեզուր TV –ն գրում է, որ խոզնավարցիները առաջին հերթին զենք են պահանջում...
10:47 21/05/2021Չպետք է թույլ տանք թմրեցնել մեզ ադրբեջանական կեղծ խաղաղասիրությամբ. Արման ԹաթոյանՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը գրում է՝ խաղաղությունը մեզ համար բարձրագույն արժեք է, բայց մենք չպետք է թույլ տանք թմրեցնել մեզ ադրբեջանական կեղծ խաղաղասիրությամբ: «Եվս մեկ անգամ հատուկ նշում եմ, որ Ադրբեջանի...
10:28 21/05/2021Ադրբեջանցիները 7 րոպե անընդմեջ Շոշում թիրախային կրակ են վարել ինժեներական աշխատանքներ կատարող անձնակազմի ուղղությամբԱրցախի Հանրապետության Շոշ գյուղի մոտ կատարված դեպքի վերաբերյալ քրգործ է հարուցվել

19:11 02/03/2015Kotchikian: Armenia should have made better use of Turkey’s disruptive and uncompromising stancePanorama.am has spoken with Dr. Asbed Kotchikian on some issues related to the current phase of the Armenian-Turkish conflict and of the US-Turkey relations.
11:27 02/03/2015Tension increases on borders of Armenia and Artsakh – Defense Ministry spokesmanThe situation on the Armenia-Azerbaijan border and Karabakh-Azerbaijan Line of Contact is tense again after the fragile calm established as of February 21, Artsrun Hovhannisyan, a spokesman for the...
09:44 02/03/2015UAE is a backdoor for US-NATO weaponry supplies to Kiev – expertsThe military deal signed by Ukrainian President Poroshenko and the United Arab Emirates sparks deep concerns among international experts.
13:52 28/02/2015Russian journalist Ivleva doesn’t confirm Azerbaijani propaganda fabrications about refugee from KhojaluThe site Xocali.net http://xocali.net/ru/n22.html goes on revealing the falsifications of Azerbaijani propaganda over the events in Aghdam in 1992.
09:46 28/02/2015Obama has to learn Israel is not a banana republic – publicistIsraeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has every right to speak before a joint meeting of US Congress, no matter what the Obama administration thinks, Avigdor Eskin said.
09:40 27/02/2015Britain couldn't defeat its own separatists, so why is Kiev asking for London's help?Apparently the day Henry Kissinger won the Noble Peace Prize, satire died.
09:48 26/02/2015Netanyahu is a warmongering fanatic: Leaked spy cables on Iran prove the pointThe espionage cables leaked to Al Jazeera and shared with the Guardian underscore what we knew all the time: that the so-called threat from Iran is false.
09:53 25/02/2015Greece - purgatory postponedSooner or later Greece must face up to its debts with an orderly eurozone exit and default.
09:50 24/02/2015To have drones or not to have drones?After years of attempting to place police drones on the streets, in order to “increase security”, have the police finally found a way to win our hearts and minds?
10:54 23/02/2015‘Bailout deal won’t stop Syriza from cutting austerity trend’ – Greek econ ministerIn accordance with a deal agreed to on Friday, Greece must submit a list of reforms for review to a group of bailout monitors on Monday.
10:26 21/02/2015‘Euromaidan movement grew from child into monster’Sanctions were strengthened against Russia as the EU and Canada updated their blacklist this week.
09:55 20/02/2015‘Bridge to Europe? Libya turns into main hub for ISIS’'Libya is just about 350 kilometers from Italy, and is a failed state full of weapons, money, and oil and ISIS is likely use it as a hub to attack Western targets.'
18:11 19/02/2015Expert: Authorities can influence Tsarukyan’s decisionsThe recent domestic political developments were expected and their outcome was expected as well, political analyst Alexander Iskandaryan said.
09:43 19/02/2015US markets hit record high, but global pessimism deepens on oil uncertaintyIn the US, thus, money people are generally optimistic regarding the Greece situation.
16:26 18/02/2015James Warlick: Interests of all sides will need to be taken into account in Karabakh negotiations'The first step is for the sides to express their readiness to enter into such negotiations.'
09:57 18/02/2015‘Military intervention in Yemen would be like throwing oil in flames’'The UN should put pressure on the Gulf Cooperation Council not to militarily intervene in Yemen.'
10:04 17/02/2015The wise men, please step forwardThe guns in Ukraine have not cooled down yet but the Minsk 2 peace accord is already being predictably assailed in Washington by liberal and conservative hawks alike.
18:10 16/02/2015Armenian President withdrawing Armenian-Turkish protocols from parliamentArmenian President Serzh Sargsyan has addressed a letter to Armenian parliament Speaker Galust Sahakyan notifying about his decision to withdraw the Armenian-Turkish protocols from the parliament.
15:08 16/02/2015We strongly condemn inhuman crime in Libya - Armenian MFA spokesmanArmenian Foreign Ministry spokesman Tigran Balayan has condemned the killing of Egyptian Christians in Libya.
10:28 16/02/2015‘Response to Copenhagen attacks will be more Islamophobia, right-wing push’'The response coming out of Denmark following the shooting incidents is likely to be “violent” and supportive of Islamophobia and the marginalization of the Muslim community.'