09:15 21/05/2021Տիգրան Աբրահամյան. Իշխանության թեզը ճանապարհ է բացում տարածքային այլ կորուստների համար«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Իշխանության թեզը՝ եթե հողերը չհանձնենք, զիջումների չգնանք, ապա պատերազմ կսկսի, այս վերջին 8 ամիսների ընթացքում տարբեր...
16:03 20/05/2021Կողմե՞րը. այս հակամարտությունում կա միայն մի կողմ, որն արհամարհում է հումանիտար իրավունքը և դա Ադրբեջանն է.ԵԽ-պատգամավոր«Պատերազմը զզվելի է ու անարդար։ Հազարավոր զինվորներ են սպանվել, քաղաքացիներ տեղահանվել։ Սա է գինը, ինչը նախագահ Ալիևն անվանում է աննախադեպ հաղթանակ։ Նախագահ Ալիև, իրական հաղթողին ոչինչ առավել չի...
13:32 20/05/2021Եվրոպական խորհրդարանը պահանջում է անհապաղ և անվերապահ ազատ արձակել ԼՂ հակամարտության ընթացքում և դրանից հետո ձերբակալված բոլոր հայ գերիներին․ բանաձևի նախագիծԵվրոպական խորհրդարանը քննարկում է «Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև վերջին հակամարտության արդյունքում ռազմագերիների» վերաբերյալ բանաձևի նախագիծը։ Նախագծում Եվրոպական խորհրդարանը հղումներ է կատարում...
14:58 19/05/2021Սուրեն Սարգսյան. Ի՞նչ է նշանակում ԱՄՆ պետդեպարտամենտի՝ «խորհուրդ չի տալիս այցելել ՀՀ» զգուշացումըՄիջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանն անդրադարձել է ԱՄՆ պետդեպարտամենտի զգուշացմանը, ըստ որի խորհուրդ է տալիս չայցելել Հայաստան՝ նախազգուշացումը բարձրացնելով ամենաբարձր՝ 4-րդ մակարդակ։ Նա գրում է.
14:48 19/05/2021ՄԻՊ-ը զգուշացնում է իշխանությանը՝ սահմանազատումը կարելի է իրականացնել անվտանգության գոտի ստեղծելուց հետո կամ առնվազն զուգահեռՀայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ՀՀ իշխանության մարմիններին զգուշացնում է, որ Ադրբեջանի հետ միայն սահմանազատումը` առանց անվտանգության գոտի ստեղծելու, ոչ միայն չի ապահովելու ՀՀ...
11:41 19/05/2021Այսպիսի անընդունելի վարքագծի կրկնվելու դեպքում կնախաձեռնվեն կտրուկ իրավական գործընթացներ. «Հայաստան» դաշինք«Հայաստան» դաշինքի նախընտրական կենտրոնական շտաբի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ
10:44 19/05/2021Ֆրանսիայի կառավարության խոսնակը Փարիզում հայ ռազմագերիների ազատման պահանջով հավաքին խոսել է ՄԱԿ ԱԽ մասինՖրանսիայի կառավարության խոսնակ Գաբրիել Աթալը, պատգամավորներ, քաղաքապետեր ու մի շարք պաշտոնյաներ նախօրեին մասնակցում էին Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի (CCAF) կողմից...
18:15 18/05/2021Ռոբերտ Քոչարյանը որոշել է հեռանալ «Սիստեմա»-ից․ Վիկտոր ՍողոմոնյանՕրերս, մամուլը գրեց որ Ռոբերտ Քոչարյանը, ով 2009 թվականից հանդիսանում է ռուսաստանյան խոշորագույն «ՍԻՍՏԵՄԱ» ԲՖԿ տնօրենների խորհրդի անդամ, հեռանում է զբաղեցրած պաշտոնից։ Տեղեկությունը ճշտելու և...
14:30 18/05/2021Եվրոպական խորհրդարանում հայ գերիների հարցի քննարկմանն դեմ Ադրբեջանը լոբբիստական գործունեություն է ծավալումԵվրոպական խորհրդարանում մայիսի 20-ին Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների հարցի քննարկման դեմ Ադրբեջանը լոբբիստական գործունեություն է ծավալում։ Ֆրանսիական Le Figaro ամսագրի փոխտնօրեն, լրագրող Ժան...
13:56 18/05/2021Աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց վարկանիշում Իլոն Մասկը նահանջեց երրորդ հորիզոնականTesla-ի հիմնադիր և ղեկավար Իլոն Մասկը, ըստ Bloomberg Billionaires Index-ի, աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց վարկանիշի երկրորդ հորիզոնականից իջել է երրորդ հորիզոնական՝ հետ մնալով LVMH խմբի ղեկավար...
13:18 18/05/2021Ես մնում եմ նույն համոզմանը՝ սրա հետ ընտրություններին գնալն ավանտյուրա է. Շարմազանով«Հայաստանում չկա իշխանություն, այլ կա Թուրքիայի և Ադրբեջանի շահերը սպասարկող խունտա՝ կապիտուլյանտ Նիկոլի գլխավորությամբ։ Դժբախտաբար, մեր կանխատեսումներն իրականացան, երբ մենք ասում էինք՝ եթե սա մնաց...
12:13 17/05/2021Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր․ Ադրբեջանը կրկին կրակի հետ է խաղումԵվրոպական խորհրդարանում Նիդերլանդների պատգամավոր, Սոցիալիստների և դեմոկրատների առաջադեմ դաշինք խմբի փոխնախագահ Քեթի Պիրին անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներխուժմանը։...
11:37 17/05/2021Նյու Յորքում իր գործունեությունն է սկսել «Փրկել հայկական հուշարձանները» կազմակերպությունը«Հայ պատմական յուշարձանները միայն քարեր չեն։ Անոնք պատմութիւն են, հաւատք ու ինքնութիւն, մեր մշակոյթի հիւսուածքն իսկ, եւ մեր անցեալը, ներկան ու ապագան»
09:19 17/05/2021Իշխանության տարբեր դեմքերի խայտառակ պահվածքը առավել խորացրեց նոր զիջումներ խոստանալու մտահոգությունները. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ադրբեջանցիների հետ երեկ կայացած բանակցություններն արդեն 15 ժամ է ավարտվել են, լրատվամիջոցների, սոցիալական...
09:00 17/05/2021Օր չկա մեր կյանքում, որ կեղծիք և սուտ չխոսվի. Բագրատ Սրբազան«Ոչ ոք մեր փոխարեն մեր խնդիրները չի լուծելու»։
13:02 16/05/2021ՀՀ տարածք բաշիբոզուկների վերջին «սողացող ներխուժման» հիմնական նպատակներից. Վարդան Ոսկանյան«Ընդ որում, խոսքը վերաբերում է, թե՛ Մ2 միջպետական մայրուղու Սիսիան-Գորիս և թե՛ Մ11 ճանապարհի Վարդենիս-Արցախի բռնազավթված սահման հատվածներին»։
10:50 15/05/2021Սյունիքի և Գեղարքունիքի սահմանային որոշ հատվածներում իրադրությունը դեռևս չի հանգուցալուծվել. ՊՆ«Ոտնձգությունները Հայաստանի ինքնիշխան տարածքների հանդեպ բացարձակ անընդունելի են, և ադրբեջանական կողմը պարտավոր է առանց նախապայմանների վերադառնալ իր ելման դիրքեր»։
11:57 14/05/2021Նիկոլ Փաշինյանը բանակից թալանեց այն, ինչ կարող էր թալանել. Վոլոդյա Ավետիսյան«Դուք սպասում եք, որ դավաճան Նիկոլն իր հետույքը պահող ոստիկաններին պիտի տանի Սյունիք, պիտի սահման պահի՞։ Նա թքած ունի սյունեցու վրա, վարդենիսցու վրա»,- այսօր հրավիրված ասուլիսում ասաց պահեստազորի...
10:00 14/05/2021Ներկայիս վարչապետի պաշտոնակատարը բարոյական իրավունք էլ չունի արտահերթ ընտրությունների մասնակցելու համար. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Դեռ 2-3 ամիս առաջ եմ հրապարակային զգուշացրել, որ հետպատերազմական փուլում սահմանային հատվածում, ինժեներական, ամրաշինական...
09:48 14/05/2021ՄԱԿ. Լեռնային Ղարաբաղ մարդասիրական մուտքը հնարավոր չէ Ադրբեջանի պատճառովՄԱԿ-ի մամուլի խոսնակ Ստեֆան Դյուջարիկը վերահաստատել է Լեռնային Ղարաբաղ անխոչընդոտ մարդասիրական մուտքի անհրաժեշտությունը, նշելով, որ դա հնարավոր չէ Ադրբեջանի պատճառով: Այս մասին Դյուջարիկն ասել է...

13:29 22/03/2019Директор СНБ Армении Артур Ванецян опроверг тиражируемые в СМИ сведения о «доле в топливном бизнесе»«Если я начну подавать в суд на людей, которые пишут обо мне, это будет просто позором», – отметил А. Ванецян.
13:06 22/03/2019Мэр Еревана Айк Марутян со своей семьей примет участие в завтрашнем субботнике23 марта в Ереване с раннего утра стартует общегосударственный субботник в рамках программы «Чистая Армения».
12:37 21/03/2019The Washington Post: Мир между Арменией и Азербайджаном может стать возможнымПосле длящегося десятилетиями межэтнического конфликта лидеры Армении и Азербайджана готовятся к встрече, пишет издание.
14:41 20/03/2019Анна Нагдалян: Как бы это привлекательным ни казалось, карабахская проблема будет регулироваться не словесной перепалкойПремьер-министр Армении Никол Пашинян 19 марта провел телефонный разговор с Нурсултаном Назарбаевым.
11:51 20/03/2019Документы о кандидатуре нового генсека ОДКБ направлены в страны-участницыОднако, по словам и.о. генерального секретаря ОДКБ Валерия Семерикова, пока нельзя точно сказать, когда будет утверждено назначение нового генсекретаря.
12:43 19/03/2019Никол Пашинян: В Армении объем ипотечного портфеля увеличился на 30%В феврале 2019 года, по сравнению с аналогичным периодом 2018 года, в Армении объем выдачи ипотечных кредитов увеличился на 100%, отметил он.
19:00 16/03/2019Ахтанак Шаумян: Оцениваю позитивно, что Ереван начали приводить в порядокЗаслуженный художник Республики Армения Ахтанак Шаумян позитивно относится к работам, проводимым в центре столицы.
15:44 16/03/2019Аида Мурадян: Предложенное премьером Армении решение по пособиям – механическоеЗапись премьер-министра Армении Никола Пашиняна о получающих пособия вызвала серьезную обеспокоенность специалистов социальной сферы и граждан.
11:04 16/03/2019Экс-глава Минкультуры Армении: На какую-либо должность не претендую, спокойно сидите там, где сидели!«Совершенно абсурдно, поскольку вся моя жизнь и трудовая деятельность протекали на глазах нашего общества, народа», – написал Армен Амирян.
12:26 13/03/2019Поскользнулся и упал в ущелье: в СК Армении представили подробности гибели военнослужащегоПо факту инцидента пятым гарнизонным следственным отделом ГВСУ Следственного комитета Армении подгатавливаются материалы.
10:28 13/03/2019«Тщательно взвешивать риски»: предупреждение МИД РФ направляющимся в Азербайджан российским гражданам армянской национальностиНеоднократные обращения российской стороны к азербайджанской стороне о недопустимости дискриминационных действий по этническому признаку игнорируются.
12:33 12/03/2019Главный архитектор Гюмри: Для восстановления зданий-памятников нужно сделать даже невозможноеВ считающемся историческим центром города Гюмри Ширакской области Армении заповеднике-музее Кумайри зарегистрировано более 1200 зданий-памятников. Около 1000 из них являются частной собственностью.
10:34 12/03/2019МИД Арцаха: Вызывает сожаление, что сопредседатели Минской группы ОБСЕ не проявляют должной принципиальностиНачальник Управления информации и по связям с общественностью МИД Республики Арцах (НКР) Артак Нерсисян коснулся заявления сопредседателей Минской группы ОБСЕ от 9 марта.
12:26 11/03/2019У здания правительства Армении проходит акция протеста представителей компаний по производству газированных напитковУчастники акции протеста отмечают, что в результате данных изменений инфляция составит 30-40%.
11:15 11/03/201914-летняя пианистка Ева Геворгян хочет получить гражданство АрменииОтец Евы – Бабген Геворгян – отметил, что сейчас оформляются документы для получения гражданства Республики Армения.
15:01 07/03/2019Арпине Ованнисян – Николу Пашиняну: Пришло время понять, наконец, что Вы – премьер-министр не только революционеров«Вы обязаны заботиться о благосостоянии КАЖДОГО ГРАЖДАНИНА РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ», - написала Арпине Ованнисян.
14:10 06/03/2019Артур Газинян: В государстве с парламентской моделью управления парламент фактически не работаетПо его словам, правительство бездействует, не разрабатывает и не представляет в парламент законопроекты, принятие которых улучшит состояние экономики, упростит налоговое администрирование...
11:01 06/03/2019Юнкер: Чем больше будет реформироваться Армения, тем больше мы будем поддерживать республику – как в финансовом, так и в политическом планеМы хотим, чтобы люди путешествовали свободно, армяне свободно ездили в Европу – без виз, чтобы ближе и лучше узнать нас, указал он.
10:03 05/03/2019Н. Пашинян: Урегулирование конфликта подразумевает необходимость уважения права народа Арцаха на самоопределениеДля меня очевидно, что реального прогресса мирного процесса можно достичь только тогда, когда народ Нагорного Карабаха сядет за стол переговоров, когда будет услышан и учтен голос народа Карабаха.
12:28 04/03/2019«Результат разделения на своих и чужих»: А. Ашотян прокомментировал инцидент с нападением на Нарека МалянаПо словам А. Ашотяна, в Армении сложилась атмосфера безответственности, безнаказанности.