09:48 14/05/2021ՄԱԿ. Լեռնային Ղարաբաղ մարդասիրական մուտքը հնարավոր չէ Ադրբեջանի պատճառովՄԱԿ-ի մամուլի խոսնակ Ստեֆան Դյուջարիկը վերահաստատել է Լեռնային Ղարաբաղ անխոչընդոտ մարդասիրական մուտքի անհրաժեշտությունը, նշելով, որ դա հնարավոր չէ Ադրբեջանի պատճառով: Այս մասին Դյուջարիկն ասել է...
19:52 13/05/2021Ինչպե՞ս է հաջողվել ադրբեջանական զորքերին աննկատ ոչ միայն մոտենալ սահմանագծին, այլ մուտք գործել ՀՀ տարածք․ Տիգրան ԱբրահամյանԱՀ նախագահի նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «Իշխանասարի շուրջ ստեղծված իրադրության առաջնային հարցերից է հասկանալ, թե ինչպե՞ս է հաջողվել այդքան մեծ քանակությամբ ադրբեջանական զորքերին...
15:36 13/05/2021Ադրբեջանն այժմ փորձում է երկու խնդիր լուծել. Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան«Թուրքը Հայաստանի սահմաններից վաղուց է ներս անցել։ Ես, որ ասում եմ Հայաստան, նկատի ունեմ նաև Արցախը»,- այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսում ասաց «Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, քաղաքագետ...
10:18 13/05/2021Վեց ամիս բարձրաձայնում ենք՝ Սև լճում խնդիր ունենք, բաց, չպահպանվող տարածքներ կան. Գորիսի փոխհամայնքապետ«Այս պահի դրությամբ նույն վիճակն է, Սև լիճն այս պահի դրությամբ գտնվում է ադրբեջանական կողմի տիրապետության տակ»:
12:15 12/05/2021Ադրբեջանն իր առջև խնդիր է դրել՝ մինչև հունիսի 20-ը առավելագույնը կորզել ՀՀ-ի հետ տարվող գործընթացից. Աբրահամյան«Ադրբեջանում շտապում են, որովհետև Հայաստանում արտահերթ ընտրություններ են սպասվում, իսկ իրենց նախընտրելի թեկնածուի պարտվելու հավանականությունն աճում է»:
11:54 12/05/2021Գործատուները պատրաստ են աշխատանքի ընդունել հաշմանդամություն ձեռք բերած 429 տղայի. «Նոր էջ»Մեկնարկել է «Նոր էջ» սոցիալական պատասխանատվության նախագիծը, որն ուղղված է մարտական գործողություններին մասնակցած ու զորացրված 18-30 տարեկան երիտասարդների աջակցությանը։ «Հայաստանի մարդկային ռեսուրսների...
10:58 12/05/2021Ալվինա Աղաբաբյան. Տարածք գերու դիմաց ցանկացած գործարք պետք է բացառելՌազմավարական հետազոտությունների կենտրոնի ղեկավար Ալվինա Աղաբաբյանը գրում է. «ՏԱՐԱԾՔ ԳԵՐՈՒ ԴԻՄԱՑ ՑԱՆԿԱՑԱԾ ԳՈՐԾԱՐՔ ՊԵՏՔ Է ԲԱՑԱՌԵԼ ՌԴ արտգործնախարար Ս. Լավրովի հետ հանդիպմանը Ադրբեջանի արտգործնախարարը...
09:37 12/05/2021Արսեն Բաբայան. Անցած 2,5 տարիների ընթացքում Գյումրիում տնակներում ապրող որևէ ընտանիք բնակարան չի ստացել«Հայրենիք» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը գրում է. «Գյումրիում, որ մինչ օրս ամենաշատ տնակներ ունեցող քաղաքն է, անցած 2,5 տարիների ընթացքում տնակներում ապրող որևէ ընտանիք...
15:43 11/05/2021Կարմիր խաչը շարունակում է այցելել Ադրբեջանում պահվող հայ գերիներինԿարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն այցելում է Ադրբեջանում պահվող հայ գերիներին և օգնում նրանց կապ պահպանել իրենց ընտանիքների հետ: Այս մասին ասվում է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան գրասենյակի...
12:45 11/05/2021Բանակի դեմ հարձակումների հետևանքները դեռ երկար են իրենց բացասական ազդեցությունը թողնելու նոր համակարգի կառուցման վրա. Աբրահամյան«Ինչ բանակ էլ հետագայում կառուցենք, վերափոխենք կամ բարեփոխենք՝ հիմքում պրոֆեսիոնալ զինվորականներն են լինելու»:
14:00 10/05/2021Արթուր Դանիելյան. Շուտով Հայաստանում սկսվելու է Սյունիքը տարանջատելու պրոպագանդա«Ադեկվադ» միաբանության հիմնադիր Արթուր Դանիելյանը գրում է. «Ձեր կարևորագույն թեմաները մի շատ փոքր ու անկարևոր թեմայով շեղեմ: Անցած տարվա համեմատ էս տարվա մարտին Սաուդյան Արաբիայի իմպորտը Թուրքիայից...
10:16 10/05/2021«Եվս մի կարևոր տարածաշրջանային զարգացում, որն անխուսափելիորեն պետք է լիներ մեր ուշադրության կենտրոնում»Թուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը գրում է․ «Եվս մի կարևոր տարածաշրջանային զարգացում, որն անխուսափելիորեն պետք է լիներ մեր ուշադրության կենտրոնում։ Անցնող երկուշաբթի Դամասկոս է ժամանել Սաուդյան Արաբիայի...
09:44 10/05/2021Միջազգային բոլոր կառույցների դռների առջև գիշեր-ցերեկ պետք է մեր բողոքներով կանգնած լինենք. Կարեն Հովհաննիսյան«Ռազմական հանցագործ Բաքվի բռնապետ Ալիևը աշխարհում պետք է լինի առաջին ռազմական հանցագործը, ով կդատվի իր նախագահության օրոք»։
13:19 09/05/2021Մի բան պարզ էր 1992-ի մայիսի 9-ին և պարզ է այսօր.. Սերժ ՍարգսյանՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ. «Միայն ոգով արի ու ազատատենչ ժողովուրդներն են հաղթանակով խաղաղություն պարտադրում ռազմատենչ ու վայրագ ցեղերին:...
16:00 08/05/2021Փաշինյանի կողմից իշխանության զավթումը հնարավոր է կանխել մայիսի 10-ին. Էդգար Ղազարյանը«Նիկոլ Փաշինյանը չի գնում ընտրությունների, այլ գնում է իշխանությունը զավթելու»,- Հայաստանի նախագահի նստավայրի դիմաց հանրային քննարկման ժամանակ հայտնեց ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը։...
13:38 08/05/2021Սենոր Հասրաթյան. Շուշի. Զարգացումների ինչպիսի հաջորդականություն է ունեցել 29-ամյա վաղեմություն ունեցող ռազմագործողությունըԶու գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը ֆեյսբուքյան իր էջում ներկայացրել է հայոց բերդաքաղաք Շուշիի ազատագրմնա պատմությունը, որն այժմ օկուպացված է թշնամու կողմից։ Նա գրում է.
10:20 08/05/2021Սուրեն Սարգսյան. Արցախի միջազգային ճանաչումը պետք է Դամոկլյան թրի պես կախված լինի Ալիևի գլխին«Գիտե՞ք ամենից շատ ինչից է վախենում Ալիևը»։
15:41 07/05/2021Ազնվագույն երիտասարդների սերունդը հավաքեցին տարան, կրակի համար ցա՞խ էին հավաքում. Ռազմիկ Դավոյան«Փառահեղ ազնվագույն, հայրենասեր երիտասարդների սերունդը հավաքեցին տարան, կրակի համար ցա՞խ էին հավաքում, որ տանեին վառեին թուրքերի և ազերիների ոտքերի առաջ և սկսեն տաքացնել իրենց ձեռքերը, դեռ Ամերիկային...
11:53 07/05/2021Մենք դեռ հետաքրքիր ենք Թուրքիայի ծավալապաշտական քաղաքականության դեմ հանդես եկող պետություններին․ Վարուժան ԳեղամյանԹուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը գրում է․ «Հայկական մամուլը գրեթե չանդրադարձավ այն փաստին, որ վերջին օրերին Սաուդյան Արաբիան փակեց իր երկրի տարածքում գործող 8 թուրքական դպրոցները, իսկ երկու երկրների միջև...
16:53 06/05/2021ԵՊՀ-ում ճգնաժամ չկա, կառավարությունն է ստեղծել ճգնաժամ, ինչպես երկրում է ստեղծել. ԵՊՀ գիտխորհրդի անդամԵրևանի պետական համալասրանը գիտխորհրդի նիստ է հրավիրել, որի օրակարգում ԵՊՀ կանոնադրությունում արված փոփոխության հարցն է, որով ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհրդի կազմում նվազեցվում է պրոֆեսորադասախոսական կազմի...

09:56 03/02/2015‘Obama seemed to tell more truth then he meant to tell’'There is no doubt the US has spent billions of dollars promoting democracy in Ukraine and the US State Department is certainly heavily involved in the latest Ukrainian revolution.'
14:37 02/02/2015Armenians and Jews: Natural allies, kindred spiritsBy Christopher Atamian, The Huffington Post Armenians and Jews share many things in common: they are both ancient Near Eastern people with a long and storied history.
10:04 02/02/2015Europe slouching towards anxiety & warEurope, which the EU is supposed to represent, is fighting a double war that could ravage it beyond recognition – against Greece within its own borders, and against Russia in Ukraine.
21:01 31/01/2015Never again. «If I had power, I would introduce an 11th commandment»On January 27 an international gathering dedicated to the 70th anniversary of the liberation of Auschwitz–Birkenau Nazi concentration and extermination camp was organized in Polish town of Oswiecim.
10:10 31/01/2015‘Pigs might fly; Greece will pay its debt to EU’Greece will inevitably get a debt haircut as it’s not able to cope with the €240 billion bailout loan given by the EU, Hugh Bronson said.
17:22 30/01/2015Never again. The memory as means to prevent genocidesAbout 70 years ago, on January 27, 1945, the Soviet Red Army soldiers liberated those few still alive inmates of Auschwitz–Birkenau Nazi concentration and extermination camp, located near Polish town...
15:21 30/01/2015Bekaryan: Concessions proposed by mediators cannot be realized in practicePolitical analyst Karen Bekaryan believes the concessions proposed by the Karabakh mediators are impossible to realize.
12:36 30/01/2015Berberyan: Premature to speak of drought dangerHead of the Agrarian-Peasant Union of Armenia Hrach Berberyan believes it is still early to make forecasts about the agricultural year and a possible drought.
09:55 30/01/2015‘SWIFT is archaic, doesn’t stand up to modern digital age’'In the short-term being removed from SWIFT would be a problem for Russia, but in the long-term it’s an archaic analogue system for payments which should be replaced by fully digital technology.'
11:47 29/01/2015Hollande urges Turkey to 'break taboos' on Armenian GenocideFrench President Francois Hollande on Wednesday called on Turkey to take new steps towards the "truth" behind the mass killings of Armenians a century ago, saying "it is time to break the taboos,"...
09:54 29/01/2015‘US seeks to swallow Ukraine to exploit resources, bring it into NATO’The US, along with West-controlled financial institutions, plans to take Ukraine into its economic, financial and military orbit, Richard Becker said.
17:38 28/01/2015Amal Clooney: This court is well aware of Turkey’s attitude to protection of freedom of expressionThe European Court of Human Rights hearing in the case of Perincek v. Switzerland is closed. All parties involved in the case made remarks. Dogu Perincek and his lawyers spoke first. Then...
09:59 28/01/2015‘New Greek PM makes promises but no one wants to pay for them’'The new Greek government is making its own policy promises and it can’t simply demand a check from European countries to pay for its debts.'
09:44 27/01/2015‘No love lost between Obama & Netanyahu’Israeli President Reuven Rivlin reportedly declined to meet Obama during his trip to New York to speak at the UN.
17:19 26/01/2015Nalbandian: Turkey failed to get rid of internal taboosOver the past 5-6 years, the Turkish authorities had a good opportunity to ratify the Armenian-Turkish protocols, Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian told reporters on Monday.
10:26 26/01/2015Border situation is relatively calmThe situation on the borders of Armenia and Nagorno-Karabakh remained relatively calm last night, Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan wrote on Facebook.
09:47 26/01/2015US-Cuba thaw opens door to 'American Trojan horse'Some observers say the policy shift against America’s communist neighbor represents a new page in US-Cuba relations, broken since 1959 after Fidel Castro established communist rule over the island.
15:41 24/01/2015NKR Defense Army: Azerbaijani army lost 14 servicemen in one weekThe Nagorno-Karabakh Defense Army confidently performs its military task, takes retaliatory actions when necessary and suppresses the enemy’s activity.
12:33 24/01/2015Armenian Defense Ministry: Azerbaijan violates ceasefire 86 timesThe frequency of the ceasefire violations by Azerbaijan on the Armenian-Azerbaijani border has declined compared to the previous days, the press service of the Armenian Defense Ministry said.
09:48 24/01/2015Saudi Arabia foreign policy: ‘Enacted not by Abdullah, but by oligarch consensus’'Wahhabi extremism is a direct outcome of the foreign policy that the oligarch consensus in Saudi Arabia has pursued for decades.'