12:37 16/03/2021ՀՀ ԱԳ նախարար․ Եռակողմ հայտարարությունը չի հասցեագրում կարգավորման առանցքային տարրերը, որոնցից առաջնայինն է Արցախի կարգավիճակի հարցը«Եվրոպական անվտանգության համար այս դժվարին ժամանակներում հենց Ձեր երկիրը՝ Շվեդիան, որի՝ միջազգային խաղաղության համար կատարած ներդրումը հայտնի է բոլորիս, ստանձնել է կազմակերպության ղեկավարումը»,- այս...
10:27 16/03/2021Human Rights Watch․ Ադրբեջանի զինվորակաների կողմից բռնության մի շարք դեպքեր ռազմական հանցագործություններ ենHuman Rights Watch իրավապաշտպան կազմակերպությունը անդրադարձել է Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից ԼՂ-ում քաղաքացիական ազգաբնակչության դեմ կիրառած բռնության մի շարք դեպքերի: Կազմակերպությունը փաստագրել է...
00:10 16/03/2021Գերիների ազատ արձակումը պարտադիր կատարման ենթակա միջազգային պահանջ է, ոչ թե Ադրբեջանի «բարի կամքը» կամ նրանց «լավությունը»Արման Թաթոյանի հայտարարությունը
22:03 15/03/2021Միակ ելքն, իմ կարծիքով, Փաշինյանի անհապաղ և ինքնակամ հրաժարականն է. Լևոն Տեր-ՊետրոսյանՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն արձագանքել է Հայրենիքի փրկության շարժման վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի այսօրվա հայտարարությանը, որտեղ ներկայացրել է իր տեսակետն արտահերթ ընտրությունների...
15:21 15/03/2021Երկու որդի, երկու եղբայր՝ Ջրականին«Պատերազմն ինձնից խլեց մեծ տղայիս՝ Հարութին, հույս ունեմ, որ գոնե փոքրիս՝ Նարեկիս, կգտնենք, մտածում ենք, որ գերի է..., չնայած իրեն ճանաչողներն ասում են՝ Նարեկը գերի ընկնող տղա չէր»,- Panorama.am-ի...
13:20 15/03/2021«Նոր էջ». նոր հնարավորություն մարտական գործողություններին մասնակցած երիտասարդներինՀունվարից մեկնարկել է «Նոր էջ» սոցիալական պատասխանատվության նախագիծը, որի նպատակն է աջակցել 18-30 տարեկան երիտասարդներին, որոնք մասնակցել են Արցախյան պատերազմին և զորացրվել։ Նախագծի անդամները...
09:44 15/03/2021Գևորգ Դանիելյան. էվանսը հուշում է, թե «որտեղ է թաքնված շան գլուխը»Իրավագաիտության դոկոտր, արդարադատության նախկին նախարար Գևորգ Դանիելյանը գրում է. «Դիվանագիտական լեզու. այս օրերին մենք ավելորդ անգամ փորձում ենք հիմնավորել աքսիոմատիկ ճշմարտություններ, ապացուցում, թե...
11:40 14/03/2021Այս «տեսաբանները» նպատակային թիրախավորում էին Հայրենիքը կառուցելու գործին լծվածներին.Սենոր ՀասրաթյանԳնդապետ, Արցախի զինված ուժերի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին պետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է.
15:06 13/03/2021Փաշինյանի անընդհատ հերքվող, անհասկանալի, անտրամաբանական հայտարարությունների շարքը լայն է. Արման Աբովյան«Հոգևորականների, մտավորականների, Գլխավոր շտաբի և կորպուսների հայտարարությունը ցույց է տալիս, որ իշխանությունը, որքան էլ ձևացնի, թե վերահսկում է իրավիճակը և կառավարում է երկիրը, դա, մեղմ ասած, այդքան...
13:59 13/03/2021Թաթոյան. Կառավարությունից ասացին, որ ՄԻՊ-ն այլևս չի հրավիրվում կառավարության նիստերին«Պատերազմից հետո՝ չեմ կարող ասել կոնկրետ օրը, բայց բավականին ժամանակ է, որ մեզ տեղեկացրել են կառավարությունից, որ այլևս մարդու իրավունքների պաշտպանը չի հրավիրվում կառավարության նիստերին»,-...
11:45 13/03/2021Վարդան Ոսկանյան. Ոչ ոք չի գալու և մեր փոխարեն չի լուծելու մեր խնդիրներըԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Վերջերս հաճախ եմ նկատում եմ, ըստ իս, տարօրինակ մի մտայնություն։ Պարզեցված հարացույցով մեզանից շատերին թվում է, թե Հայաստանի խնդիրներն՝ այդ թվում անվտանգային, պետք...
10:17 13/03/2021Քաղաքագետ. Վտարեք քաղաքական կյանքից նրանց, ովքեր ձեզ խոստանում են առաջավոր մարդկության լավ վերաբերմունքՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Երբ աշխարհը բաժանված էր երկու ճամբարների' պայմանական սոցիալիստականի ու պայմանական կապիտալիստականի, ամեն ինչ հստակ էր' սահմանները' կայուն, կյանքը' կանխատեսելի։...
21:28 12/03/2021Վիտալի Բալասանյան. Երբևիցե որևէ մեկի մտքով թող չանցնի, որ Արցախը չի ունենալու զինված ուժեր«Երբևիցե որևէ մեկի մտքով թող չանցնի, որ Արցախը չի ունենալու զինված ուժեր։ Արցախն ունեցել է, ունի և ունենալու է զինված ուժեր՝ ավելի մարտունակ»,- հայտարարել է Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղար...
21:02 12/03/2021Սուրեն Ալոյանը World Economic Forum-ի կողմից ճանաչվել է ամենաոգեշնչող ու պատասխանատու առաջնորդներից մեկըՀամաշխարհային տնտեսական ֆորումը՝ «World Economic Forum» (WEF), DASARAN կրթական ծրագրի հիմնադիր Սուրեն Ալոյանին արժանացրել է համաշխարհային ճանաչման նրա մասնագիտական և հասարակական կյանքում ունեցած...
16:41 12/03/2021Նիկոլ Փաշինյանի հետ կոմպրոմիս չկա, կա՛մ ինքը գնում է, կա՛մ՝ չի գնում. Վազգեն Մանուկյան«Կան հարցեր, որտեղ մարդիկ կարող են գնալ կոմպրոմիսի, բայց ինչ կոմպրոմիսի պետք է գնալ մարդու հետ, ով խայտառակ պարտության է տարել երկիրը, տապալել ամեն ինչ»,- այսօր Բաղրամյան պողոտայում Tert.am-ի հետ...
15:33 12/03/2021Ես արդեն գերիների հարցը չլուծելու մեջ իշխանությունների կողմից դավադրություն եմ տեսնում. Մելոյան«Մարալի նկարը գերի ընկնելուց առաջ և հետո մեր երկրի հավաքական կերպարն է։ Մեր իշխանությունը սրընթաց կերպով մեր երկիրը հասցրեց բարոյալքված վիճակի»,- այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց...
10:54 12/03/2021Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող` ՀՀ արտակարգ դեսպանորդ և լիազոր նախարար Հրայր Կարապետյանին արտգործնախարարն ազատել է ԱԳՆ համակարգիցYerkir.am-ը գրում է, որ օրերս արտաքին գործերի նախարար Արա Այվազյանի հրամանով ԱԳՆ համակարգից ազատվել է ՌԴ Սանկտ Պետերբուրգ քաղաքում ՀՀ նախկին գլխավոր հյուպատոս, ՀՀ արտակարգ դեսպանորդ և լիազոր նախարար...
22:00 11/03/2021«Նախագահ կոչվածն էլ Նիկոլի նման օտարերկրյա ագենտ է»Քաղաքացու կարծիքով, ճիշտ կլինի, որ Նիկոլ Փաշինյանը տղամարդու քայլ անի ու գնա։
13:15 11/03/2021Արա Սաղաթելյանը՝ Օնիկ Գասպարյանի քայլերի մասին«Չեմ մեկնաբանելու Նիկոլ Փաշինյանի ու նրա թիմի ներկայացուցիչների քայլերն ու հայտարարությունները, քանի որ նրանք քաղաքական կենդանիներ չեն, դիրքային պայքար են մղում՝ ելնելով իրենց նեղ շահերից»։ «Երկրի...
12:59 11/03/2021Էլինար Վարդանյան. Հրեշավոր մեխանիզմի մի օղակՎարչապետի աշխատակազմից ոչ միայն ուղղակի ցուցումներ են տրվում առանձին քրեական գործերով, այլև անմիջական մասնակցություն են ունենում դատավարական փաստաթղթերի կազմմանը։

10:42 15/09/2014Iran and Russia’s independent steps to safeguard interests"Iran and Russia’s common outlook with regard to the issue of Syria has prepared the ground for political and economic cooperation which did not exist before."
15:51 13/09/2014FIDH and OMCT called on Azerbaijani authorities to ensure physical and psychological integrity of Leyla YunusThe Observatory for the Protection of Human Rights Defenders, a joint programme of the World Organisation Against Torture (OMCT) and the International Federation for Human Rights (FIDH) made a joint...
09:10 13/09/2014Obama will have to use US ground troops to defeat ISExperts say that in order to defeat the terrorist army, such as the IS, air strikes and drone strikes will not be sufficient.
17:03 12/09/201490 percent of Armenians confident in army, survey showsThe survey was conducted on August 8-17, among 1,067 people in 10 provinces of Armenia and all administrative districts of Yerevan.
09:41 12/09/2014Why Tehran wasn’t invited to Jeddah"Today we even see some changes in the regional movements. For example, Taliban’s changes show that during the past ten years, their outlook towards diplomacy has changed."
09:20 11/09/2014US marks 13 years since 9/11 attacksThursday marks the 13th anniversary of the Sept. 11 attacks on New York, at the Pentagon and in Pennsylvania.
09:41 10/09/2014Greek Parliament adopts measure criminalizing Genocide denialGreece becomes the third European country after Switzerland and Slovakia to adopt such a measure.
10:02 09/09/2014'One thing missing from the Ukraine ceasefire agreement is NATO'"It would have been a really good confidence building measure had NATO said it would cancel its military exercises in Ukraine later this month," Aleksandr Pavic said.
12:12 08/09/2014Life in Kessab slowly returns to normal – official40,000-45,000 Armenians remain in Syria and 12,000 Syrian Armenians have moved to Armenia.
09:59 08/09/2014Senator Kirk presses for additional scrutiny of U.S. Ambassador to Turkey nomineeMark Kirk seeks clarity on U.S. policy on Armenian Genocide and efforts to secure Turkey’s return of stolen Christian church properties.
10:02 06/09/2014‘The reality is that Ukraine has lost Donbass’"It is too late for decentralization, as E. Ukraine’s self-defense forces want full independence from Kiev after its bloody military campaign," Alexander Mercouris said.
14:58 05/09/2014James Warlick assesses yesterday's talks held between presidents of Armenia and Azerbaijan as productiveCo-chair of the OSCE Minsk Group on the United States, James Warlick assessed in his microblog on Twitter the trilateral meeting taken place last night in Newport between Armenian President Serzh...
12:00 05/09/2014James Warlick: Kerry hosted productive talksThe U.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group has commented on the trilateral meeting between U.S. Secretary of State John Kerry, Armenian President Serzh Sargsyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev...
09:53 05/09/2014‘Either common sense and striving for peace will have upper hand or silent encouragement of provocations will continue’Serzh Sargsyan underscored that those in Armenia appreciate the value of both peace and security.
14:41 04/09/2014Harutyunyan: Armenia pursues balanced policy towards both West and RussiaAccording to public opinion polls, approximately 80% of the Armenian public, most part of the Diaspora as well as the Russians are in favor of Armenia’s entry into the Eurasian Economic Union, head...
09:37 04/09/2014Saudi Arabia’s expedient reconciliation with Qatar"It is important for the Persian Gulf Cooperation Council that the member countries follow their policies and its philosophy of existence."
09:32 03/09/2014Azerbaijan calls California resolution on Artsakh a mere piece of paperThe actions of the California Legislature infuriated the Government of Azerbaijan.
14:46 02/09/2014Azerbaijani Defense Ministry reports about Armenian citizen crossing borderThe Armenian Office of the International Committee of the Red Cross (ICRC) learnt from Azerbaijani media, in particular the official website of the Azerbaijani Defense Ministry, that a week ago...
12:46 02/09/2014Turkish cabinet program mentions Armenian-Turkish normalization and Karabakh problemNewly appointed Prime Minister of Turkey Ahmet Davutoglu has introduced the program of his Cabinet in parliament on Monday, which, among other issues, mentioned the normalization of relations with...
11:08 02/09/2014Serzh Sargsyan: Historic choice of Artsakh people is irreversible reality"The Nagorno-Karabakh Republic stands proudly in the lineup of those nations boasting better organization of public institutions and a powerful army."