12:37 16/03/2021ՀՀ ԱԳ նախարար․ Եռակողմ հայտարարությունը չի հասցեագրում կարգավորման առանցքային տարրերը, որոնցից առաջնայինն է Արցախի կարգավիճակի հարցը«Եվրոպական անվտանգության համար այս դժվարին ժամանակներում հենց Ձեր երկիրը՝ Շվեդիան, որի՝ միջազգային խաղաղության համար կատարած ներդրումը հայտնի է բոլորիս, ստանձնել է կազմակերպության ղեկավարումը»,- այս...
10:27 16/03/2021Human Rights Watch․ Ադրբեջանի զինվորակաների կողմից բռնության մի շարք դեպքեր ռազմական հանցագործություններ ենHuman Rights Watch իրավապաշտպան կազմակերպությունը անդրադարձել է Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից ԼՂ-ում քաղաքացիական ազգաբնակչության դեմ կիրառած բռնության մի շարք դեպքերի: Կազմակերպությունը փաստագրել է...
00:10 16/03/2021Գերիների ազատ արձակումը պարտադիր կատարման ենթակա միջազգային պահանջ է, ոչ թե Ադրբեջանի «բարի կամքը» կամ նրանց «լավությունը»Արման Թաթոյանի հայտարարությունը
22:03 15/03/2021Միակ ելքն, իմ կարծիքով, Փաշինյանի անհապաղ և ինքնակամ հրաժարականն է. Լևոն Տեր-ՊետրոսյանՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն արձագանքել է Հայրենիքի փրկության շարժման վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի այսօրվա հայտարարությանը, որտեղ ներկայացրել է իր տեսակետն արտահերթ ընտրությունների...
15:21 15/03/2021Երկու որդի, երկու եղբայր՝ Ջրականին«Պատերազմն ինձնից խլեց մեծ տղայիս՝ Հարութին, հույս ունեմ, որ գոնե փոքրիս՝ Նարեկիս, կգտնենք, մտածում ենք, որ գերի է..., չնայած իրեն ճանաչողներն ասում են՝ Նարեկը գերի ընկնող տղա չէր»,- Panorama.am-ի...
13:20 15/03/2021«Նոր էջ». նոր հնարավորություն մարտական գործողություններին մասնակցած երիտասարդներինՀունվարից մեկնարկել է «Նոր էջ» սոցիալական պատասխանատվության նախագիծը, որի նպատակն է աջակցել 18-30 տարեկան երիտասարդներին, որոնք մասնակցել են Արցախյան պատերազմին և զորացրվել։ Նախագծի անդամները...
09:44 15/03/2021Գևորգ Դանիելյան. էվանսը հուշում է, թե «որտեղ է թաքնված շան գլուխը»Իրավագաիտության դոկոտր, արդարադատության նախկին նախարար Գևորգ Դանիելյանը գրում է. «Դիվանագիտական լեզու. այս օրերին մենք ավելորդ անգամ փորձում ենք հիմնավորել աքսիոմատիկ ճշմարտություններ, ապացուցում, թե...
11:40 14/03/2021Այս «տեսաբանները» նպատակային թիրախավորում էին Հայրենիքը կառուցելու գործին լծվածներին.Սենոր ՀասրաթյանԳնդապետ, Արցախի զինված ուժերի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին պետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է.
15:06 13/03/2021Փաշինյանի անընդհատ հերքվող, անհասկանալի, անտրամաբանական հայտարարությունների շարքը լայն է. Արման Աբովյան«Հոգևորականների, մտավորականների, Գլխավոր շտաբի և կորպուսների հայտարարությունը ցույց է տալիս, որ իշխանությունը, որքան էլ ձևացնի, թե վերահսկում է իրավիճակը և կառավարում է երկիրը, դա, մեղմ ասած, այդքան...
13:59 13/03/2021Թաթոյան. Կառավարությունից ասացին, որ ՄԻՊ-ն այլևս չի հրավիրվում կառավարության նիստերին«Պատերազմից հետո՝ չեմ կարող ասել կոնկրետ օրը, բայց բավականին ժամանակ է, որ մեզ տեղեկացրել են կառավարությունից, որ այլևս մարդու իրավունքների պաշտպանը չի հրավիրվում կառավարության նիստերին»,-...
11:45 13/03/2021Վարդան Ոսկանյան. Ոչ ոք չի գալու և մեր փոխարեն չի լուծելու մեր խնդիրներըԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Վերջերս հաճախ եմ նկատում եմ, ըստ իս, տարօրինակ մի մտայնություն։ Պարզեցված հարացույցով մեզանից շատերին թվում է, թե Հայաստանի խնդիրներն՝ այդ թվում անվտանգային, պետք...
10:17 13/03/2021Քաղաքագետ. Վտարեք քաղաքական կյանքից նրանց, ովքեր ձեզ խոստանում են առաջավոր մարդկության լավ վերաբերմունքՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Երբ աշխարհը բաժանված էր երկու ճամբարների' պայմանական սոցիալիստականի ու պայմանական կապիտալիստականի, ամեն ինչ հստակ էր' սահմանները' կայուն, կյանքը' կանխատեսելի։...
21:28 12/03/2021Վիտալի Բալասանյան. Երբևիցե որևէ մեկի մտքով թող չանցնի, որ Արցախը չի ունենալու զինված ուժեր«Երբևիցե որևէ մեկի մտքով թող չանցնի, որ Արցախը չի ունենալու զինված ուժեր։ Արցախն ունեցել է, ունի և ունենալու է զինված ուժեր՝ ավելի մարտունակ»,- հայտարարել է Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղար...
21:02 12/03/2021Սուրեն Ալոյանը World Economic Forum-ի կողմից ճանաչվել է ամենաոգեշնչող ու պատասխանատու առաջնորդներից մեկըՀամաշխարհային տնտեսական ֆորումը՝ «World Economic Forum» (WEF), DASARAN կրթական ծրագրի հիմնադիր Սուրեն Ալոյանին արժանացրել է համաշխարհային ճանաչման նրա մասնագիտական և հասարակական կյանքում ունեցած...
16:41 12/03/2021Նիկոլ Փաշինյանի հետ կոմպրոմիս չկա, կա՛մ ինքը գնում է, կա՛մ՝ չի գնում. Վազգեն Մանուկյան«Կան հարցեր, որտեղ մարդիկ կարող են գնալ կոմպրոմիսի, բայց ինչ կոմպրոմիսի պետք է գնալ մարդու հետ, ով խայտառակ պարտության է տարել երկիրը, տապալել ամեն ինչ»,- այսօր Բաղրամյան պողոտայում Tert.am-ի հետ...
15:33 12/03/2021Ես արդեն գերիների հարցը չլուծելու մեջ իշխանությունների կողմից դավադրություն եմ տեսնում. Մելոյան«Մարալի նկարը գերի ընկնելուց առաջ և հետո մեր երկրի հավաքական կերպարն է։ Մեր իշխանությունը սրընթաց կերպով մեր երկիրը հասցրեց բարոյալքված վիճակի»,- այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց...
10:54 12/03/2021Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող` ՀՀ արտակարգ դեսպանորդ և լիազոր նախարար Հրայր Կարապետյանին արտգործնախարարն ազատել է ԱԳՆ համակարգիցYerkir.am-ը գրում է, որ օրերս արտաքին գործերի նախարար Արա Այվազյանի հրամանով ԱԳՆ համակարգից ազատվել է ՌԴ Սանկտ Պետերբուրգ քաղաքում ՀՀ նախկին գլխավոր հյուպատոս, ՀՀ արտակարգ դեսպանորդ և լիազոր նախարար...
22:00 11/03/2021«Նախագահ կոչվածն էլ Նիկոլի նման օտարերկրյա ագենտ է»Քաղաքացու կարծիքով, ճիշտ կլինի, որ Նիկոլ Փաշինյանը տղամարդու քայլ անի ու գնա։
13:15 11/03/2021Արա Սաղաթելյանը՝ Օնիկ Գասպարյանի քայլերի մասին«Չեմ մեկնաբանելու Նիկոլ Փաշինյանի ու նրա թիմի ներկայացուցիչների քայլերն ու հայտարարությունները, քանի որ նրանք քաղաքական կենդանիներ չեն, դիրքային պայքար են մղում՝ ելնելով իրենց նեղ շահերից»։ «Երկրի...
12:59 11/03/2021Էլինար Վարդանյան. Հրեշավոր մեխանիզմի մի օղակՎարչապետի աշխատակազմից ոչ միայն ուղղակի ցուցումներ են տրվում առանձին քրեական գործերով, այլև անմիջական մասնակցություն են ունենում դատավարական փաստաթղթերի կազմմանը։

10:21 05/10/2018Жизнь, когда ты единственный первоклассник в школеБлагодаря Нарине Мирзоян, школа Тапатах оказалась в центре внимания как общества, как областной администрации, так и филантропов.
17:57 04/10/2018Анна Асатурян: Это не первый инцидент в Ереванском зоопарке, связанный с медведямиПо её словам, имела место борьба за территорию, выживание, а подобное поведение наблюдается у всех видов животных, в том числе – хищных птиц.
13:29 04/10/2018Гагик Царукян вечером назначил встречу политической команде партии «Процветающая Армения»Тоноян назвала дезинформацией муссируемые в прессе сведения о том, что лидер ППА находится в Армении, но не выразил позиции относительно имевших место последних политических событий.
13:20 04/10/2018Депутат Мигран Погосян ответил премьер-министру Армении Николу ПашинянуМигран Погосян прокомментировал заявление премьер-министра Никола Пашиняна, сделанное 3 октября в ходе правительственного часа.
13:34 02/10/2018«Кандидатуру выдвинул не я, а мой сын»: Сасун Микаелян не будет участвовать в агиткампании к выборам мэра РазданаВнеочередные выборы мэра Раздана пройдут 21 октября. За пост мэра Раздана будут бороться 5 кандидатов.
12:10 02/10/2018Гагик Минасян: Аудиторская палата в Армении должна быть абсолютно независимойДепутаты Национального Собрания Армении на заседании во вторник, 2 октября, обсуждают во втором чтении законопроект о внесении изменений в Закон РА «Об аудиторской палате».
12:56 28/09/2018Александр Панкин: Россия надеется, что замена генсека ОДБ Юрия Хачатурова не отразится на деятельности организацииПанкин указал, что в настоящее время «работа в ОДКБ идет без сбоев, все принятые решения планомерно реализуются».
09:56 28/09/2018В Нью-Йорке глава МИД Армении обсудил с президентом Международной кризисной группы карабахский конфликтПредставив приоритеты Армении во внешнеполитической сфере, З. Мнацаканян отметил, что Армения приняла принципы непрерывности, предсказуемости и вовлечения.
14:23 27/09/2018Давид Санасарян: За 3 месяца в госбюджет Армении будет возвращена сумма в размере 1,5 млрд драмовПо его словам, премьер-министру Армении на следующей неделе будут представлены результаты проверок в Аграрном университете и мэрии Эчмиадзина.
13:34 27/09/2018Правительство Армении отказало министерству здравоохраненияАтом Джанджугазян отметил, что имеющиеся ресурсы следует использовать экономно и эффективно.
09:59 27/09/2018Главы МИД Армении и Азербайджана в Нью-Йорке договорились продолжить диалог по карабахскому урегулированиюВ американском Нью-Йорке 26 сентября состоялась встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедъярова.
13:56 26/09/2018Рубен Меликян представил причины отставки с поста омбудсмена АрцахаОмбудсмен Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Рубен Меликян подал в отставку.
12:30 26/09/2018МИД Армении: Аннулировало более 250 дипломатических паспортовКроме того: Армения вступила в этап завершения подготовительных работ к предстоящему в октябре саммиту Международной организации Франкофонии (МОФ).
12:02 25/09/2018Комиссар Совета Европы по правам человека Дунья Миятович подвела итоги своего визита в АрмениюКоснувшись имевших место в Ереване в марте 2008 года событий, она поприветствовала предпринятые Арменией шаги.
11:22 24/09/2018Представители участвующих в выборах в Совет старейшин Еревана политсил поздравляют блок «Мой шаг» с победойПоздравляю и желаю удачи новоизбранному Совету старейшин. Предстоит много дел…
12:48 23/09/2018О ходе голосования на выборах в Совет старейшин Еревана в Полицию Армении поступило 10 сообщенийСегодня, 23 сентября, по состоянию на 11:00, о ходе голосования на выборах в Совет старейшин Еревана поступило 10 сообщений.
09:21 23/09/2018Премьер Армении: Надеюсь, наши граждане примут активное участие в выборах в Совет старейшин ЕреванаДумаю, все мы зафиксировали, что эти выборы будут выборами по выражению воли граждан, голос народа будет услышан, зафиксирован.
18:58 22/09/2018Премьер Армении недоволен мерами борьбы с томатной молью, потребовал план действийВ Араратской области Армении в 2017 году собранный урожай томатов составил 116 484 т, в этом году, по прогнозам, будет собрано на 35 тыс. т меньше.
17:33 22/09/2018Пашинян – главам общин Армении: Выходите из своих кабинетов, общайтесь с населениемПо его словам, госбюджет Армении похож на решето, в котором хотим удержать воду. Но в решете воду не удержишь.
14:39 22/09/2018Артур Ванецян: В Армении к футболу мы должны подходить как к социальному проектуВажнейший принцип, которым, я считаю, мы должны руководствоваться, следующий: футбол – для всех, сказал он.