14:11 08/03/2021Եթե Օնիկ Գասպարյանը հեղաշրջում աներ, ապա մենք Տավուշում կստանայինք պատերազմ. Արմեն Գրիգորյան«Ես կարծում եմ, որ եթե Օնիկ Գասպարյանը հեղաշրջման ինչ-որ քայլ աներ, ապա մենք Տավուշում կստանայինք մի թեթև պատերազ»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտնեց պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանը և բացատրեց, որ...
11:30 08/03/2021Գագիկ Ծառուկյան. Վստահ եմ, հայ կինն այսօր էլ չի խոնարհվելու կորստյան ցավի առջև, չի ընկրկելու ու չի հանձնվելու«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը շնորհավորել է հայ կանանց տոնի կապակցությամբ.
09:27 08/03/2021Ալիևի համար այս աղետն առժամանակ հետաձգելու միակ ձևը Փաշինյանի իշխանության երկարաձգումն է. Ղազինյան«Կարծում եմ կարիք չկա ներկայացնել, թե ինչ հոգեվիճակ է առաջացնում Քոչարյանի անձը Ալիևի մոտ` հորից որդուն փոխանցած խորհուրդների ֆոնին»։
09:55 07/03/2021Տպավորություն է, որ ՀՀ-ն սուս ու փուս լսում է, թե Բաքվի բռնապետն ինչեր է ասում. Փորձագետ«Պաշտոնական Երևանը կարող է հայտարարություն տարածել, որով դիմի միջազգային հանրությանը, որպեսզի սաստեն Բաքվի բռնապետի հայատյաց քաղաքականությունը և հայտարարությունները»։
16:17 06/03/2021Ալիևը բռնել է Նիկոլի կոկորդից, ունի նրա դեմ փաստեր. Արփինե Հովհաննիսյան«Իհարկե, իմքայլականների ինտելեկտը չի հերիքում հասկանալու, որ Վճռաբեկ դատարանի դատավոր չընտրելով իրենք չեն վնասում Ռուբեն Վարդազարյանին»,- այսօր «Հայրենիքի փրկության շարժման» հանրահավաքից առաջ...
14:36 06/03/2021Մեր հայրենիքը մի րոպե անպաշտպան չթողած սպայակազմն այսօր հայտնվել է պետության կողմից լքված վիճակում. թուրքագետ«Այս օրերին Թուրքիան ավելի բացահայտ ու ինտենսիվ է թիրախավորում մեր ազգային արժեքները։ ԳՇ հայտարարությունը ամենաբուռն ձևով քննադատել է մեր թշնամի, ցեղասպան երկրի նախագահը, ԱԳ նախարարը, անգամ...
11:01 06/03/2021Հայրենիքի կորուստները որպես խաղաղության երաշխիք ներկայացնողները պարզամիտ դավաճաններ են. Աբրահամյան«Միանգամից ասեմ՝ այս մոտեցումը, մի փուլում, մեզ պատերազմի շեմին է կանգնեցնելու»։
21:46 05/03/2021Արա Սաղաթելյան. Քչերը գիտեն, որ 2011-ին Ադրբեջանում շատ հստակ գին էր նշանակված իմ գլխի համար«Ես տանելու եմ ավելի սուր ու անընդմեջ պայքար։ Ես գտնում եմ, որ նորմալ չի, երբ, կներեք արտահայտությանս համար, մի բիճ գեղցի երկիրը տակնուվրա է արել ու տարբեր կեղծարարությունների, զերծարարությունների...
10:12 05/03/2021Ադրբեջանական ռազմական ուժերի շարժը Արցախով՝ շարունակվում է. Տիգրան Աբրահամյան«Վա՞խը, անճարությո՞ւնը, տգիտությո՞ւնը, թե՞ արվող զիջումները գիտակցված և ի սկզբանե պլանավորված էին»։
09:18 05/03/2021Մեր ժողովրդի զավակները պետք է նույն և մեկ հրապարակում հավաքվեն. Արամ ԱռաջինԵրևանի երկու տարբեր հրապարակներում հավաքված նույն ժողովրդի զավակների միջև անհրաժեշտ է փոխադարձ հասկացողության և վստահության կամուրջներ հաստատել։ Այս մասին գրել է Մեծի Տանն Կիլիկո Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.
16:23 04/03/2021Սոթքի հանքավայրի 300 աշխատակից կրճատման փաստի առաջ է, ծայրահեղ միջոցների են ուզում դիմել. Թովմասյան«Պատերազմից հետո Սոթքի հանքավայրի աշխատակիցները հարկադիր պարապուրդի մեջ են գտնվում, քանի որ ամբողջ ծավալով չի աշխատում հանքը»,- խորհրդարանում ասաց ԱԺ անկախ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը։ Նրա խոսքով,...
13:06 04/03/2021Վազգեն Մանուկյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը բողոքարկվելու է. պաշտպան«Գործ ունենք պրիմիտիվ քաղաքական հետապնդման հետ»,- լրագրողներին ասաց Հայրենիքի փրկության շարժման վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը: Նա նշեց, որ գործ ունեն մի քանի քաղաքական...
12:50 04/03/2021Ռոբերտ Քոչարյան. «Լուրջ հիմքեր կան ենթադրելու, որ այդ պարտությունը ծրագրված էր»«Լուրջ հիմքեր կան ենթադրելու, որ Ղարաբաղյան 44–օրյա պատերազմում պարտությունը ծրագրված էր Հայաստանի իշխանությունների կողմից»։ «Սպուտնիկ Արմենիա»-ի փոխանցմամբ, ռուսական լրատվամիջոցների...
12:26 04/03/2021Վազգեն Մանուկյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել ստորագրություն՝ չհեռանալու մասինՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում` 2021թ. փետրվարի 12-ին և 20-ին Ազատության հրապարակում անցկացված հանրահավաքների ժամանակ Վազգեն Մանուկյանի կողմից՝...
12:02 04/03/2021Ռոբերտ Քոչարյանը չի պատրաստվում իր կուսակցությունը ստեղծելԳրում է «Սպուտնիկ Արմենիա»-ն։
11:38 04/03/2021Մենք այսօր իսկ վերսկսում ենք երկու հիվանդանոցների ծավալման աշխատանքները. Անահիտ Ավանեսյան«Մենք այսօր իսկ վերսկսում ենք երկու հիվանդանոցների ծավալման աշխատանքները, ունենք 865 ծավալված մահճակալ, որից զբաղված է 808-ը և հընթացս կավելացնենք մահճակալների թիվը»,- կառավարության նիստում...
13:43 03/03/2021ՄԻՊ աշխատակազմի Խարբերդի մանկատուն չհայտարարված այցի արդյունքներըՄարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմը 2020 թվականի դեկտեմբերին մշտադիտարկման չհայտարարված այց է իրականացրել «Խարբերդի մասնագիտացված մանկատուն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպություն: Մշտադիտարկման...
12:25 03/03/2021ԶՈւ ԳՇ. Օնիկ Գասպարյանը մինչև 8-օրյա ժամկետը լրանալը հանդիսանում է ԶՈւ բարձրագույն զինվորական հրամանատարըՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետին պաշտոնից ազատելու միջնորդության վերաբերյալ Հանրապետության նախագահի՝ 02․03․2021թ․ որոշման մասին հայտարարության վերլուծություն
11:43 03/03/2021Նիկոլ Փաշինյանն ուզում է, որ դատարանն իր համար ապահովի «դրախտի պուտյովկա». Գևորգ Պետրոսյան«Վճռաբեկ դատարանի դատավորի թափուր տեղի համար թեկնածուների հարցը քննարկելու փոխարեն ուրիշ հարցեր են տալիս։ Ինչ ասես հարցնում են, լավ է չեն հարցնում՝ ինչ են հուշում աստղերը, կամ երբ է կնքվել քո...
09:50 03/03/2021Գոհար Մելոյան. Գլխավոր շտաբի պետը շարունակելու է պաշտոնավարելՍահմանադրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը պնդում է՝ գլխավոր շտաբի պետին ազատելու կապակցությամբ մեկնարկած գործընթացն հակաիրավական է։ Իրավունքի մասնագետը պնդումը հիմնավորում է՝ հղում կատարելով...

16:00 16/08/2014Armenia takes 2nd place at Tank Biathlon 2014The vice champions will arrive at Yerevan’s Zvartnots Airport on August 17.
10:39 16/08/2014State Department comments on killing of Karen Petrosyan"The United States is deeply concerned by reports about the death of Karen Petrosyan while in Azerbaijan’s captivity and by allegations that his death was not due to natural causes."
11:23 15/08/201412 Armenian families move to Armenia from Ukraine12 Armenian families have moved to Armenia from Ukraine amid the ongoing crisis in that country, a source in the Armenian Diaspora Ministry told Panorama.am.
10:39 15/08/2014Chairman Royce condemns Baku’s Karabakh ceasefire violations"A ceasefire is needed to protect further loss of life and escalation."
15:20 14/08/2014Yevseev: Russia should actively assist KarabakhThe recent escalation of tension in Karabakh was in the interests of the West, which seeks to weaken Russia against the backdrop of the events in Ukraine, director of the Center for Public Policy...
12:44 14/08/2014ICRC: No progress in talks over repatriation of Armenian captive’s bodyTalks over the repatriation of the body of Armenian citizen Karen Petrosyan are underway, but there has been no progress so far, head of communication programs of the ICRC Yerevan Office Zara Amatuni...
11:20 14/08/2014How Iran benefits from US attack against Daesh"There are two processes in Iraq; one a military process and the other a political process. The selection of the prime minister is also part of the political operation."
17:27 13/08/2014UK does not allow escalation of tension around Karabakh – AlaverdyanEscalation of tension in the Karabakh conflict zone will affect economic interests of UK, Armenia’s first Ombudsperson Larisa Alaverdyan told reporters in Yerevan.
10:42 13/08/2014Armenians and Assyrians team up to condemn attacks on communities in Middle EastThis is the greatest mass flight of Christians in the Middle East since the Armenian, Assyrian and Pontian Greek genocide at the hands of the Ottoman Empire.
16:44 12/08/2014Apartments provided to two homeless families in Aygepar villageTwo families in Aygepar border village of Armenia’s Tavush province who lost their houses as a result of Azerbaijani gunfire have received new apartments, village administrator Andranik Aydinyan told...
14:01 12/08/2014Defense of homeland is everyone’s duty – commanderThe calm that followed the August 10 trilateral presidential meeting in Sochi is temporary and the agreement reached at the meeting is very fragile, commander of Arabo detachment Manvel Yeghiazaryan...
10:39 12/08/2014Americans for Artsakh condemns Azerbaijan's aggression against Nagorno Karabakh"With each illegal attack, Baku's destructive policy perpetuates a dangerous cycle of violence, and postpones a peaceful and comprehensive settlement."
16:28 11/08/2014Aliyev tried to save his image – analystThe results of the trilateral presidential meeting held on August 10 in Sochi were different for each side, political analyst, director of the Caucasus Institute Alexander Iskandaryan told reporters...
13:03 11/08/2014Decreased ceasefire violations reported – Defense MinistryA comparative decline of border tensions has been reported, Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan told Panorama.am.
12:14 11/08/2014Ancient Armenian New Year, Navasard, marked on August 11After the adoption of Christianity in Armenia this feast, along with many others, was officially reformed.
13:49 10/08/2014Residents of Azerbaijani villages: Karen Petrosyan had no weapons on him, he just came in and asked for teaArmenian 31-year-old Chinari village resident of Tavush region Karen Petrosyan who was killed on 8 August in Azerbaijan appeared in the Azerbaijani Agbulag village, at the door of the house of the...
10:36 09/08/2014ANCA-WR testifies in support of Armenian Genocide Education ActOn Monday, the California Senate Appropriations Committee took up AB 1915, the Armenian Genocide Education Act.
18:31 08/08/2014Experts on Azerbaijan’s crackdown on civil societyAccording to the Amnesty International’s researcher on Azerbaijan Natalia Nozadze, the state crackdown on the civil society has not begun just now; it has been going on for at least five years.
14:08 08/08/2014UK envoy hopes Sochi meeting will help ease tensionsThe only thing we can do now is assist the efforts of the OSCE Minsk Group Co-Chairs and, through those efforts, the meeting of the Armenian and Azerbaijani Presidents in Sochi, UK Ambassador to...
11:54 08/08/2014‘Ukrainian forces disproportionally harm civilians in the east’“In the open battlefields in eastern Ukraine it is almost impossible to use weapons without harming civilians, and their use could be very easily described as a war crime.”