14:11 08/03/2021Եթե Օնիկ Գասպարյանը հեղաշրջում աներ, ապա մենք Տավուշում կստանայինք պատերազմ. Արմեն Գրիգորյան«Ես կարծում եմ, որ եթե Օնիկ Գասպարյանը հեղաշրջման ինչ-որ քայլ աներ, ապա մենք Տավուշում կստանայինք մի թեթև պատերազ»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտնեց պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանը և բացատրեց, որ...
11:30 08/03/2021Գագիկ Ծառուկյան. Վստահ եմ, հայ կինն այսօր էլ չի խոնարհվելու կորստյան ցավի առջև, չի ընկրկելու ու չի հանձնվելու«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը շնորհավորել է հայ կանանց տոնի կապակցությամբ.
09:27 08/03/2021Ալիևի համար այս աղետն առժամանակ հետաձգելու միակ ձևը Փաշինյանի իշխանության երկարաձգումն է. Ղազինյան«Կարծում եմ կարիք չկա ներկայացնել, թե ինչ հոգեվիճակ է առաջացնում Քոչարյանի անձը Ալիևի մոտ` հորից որդուն փոխանցած խորհուրդների ֆոնին»։
09:55 07/03/2021Տպավորություն է, որ ՀՀ-ն սուս ու փուս լսում է, թե Բաքվի բռնապետն ինչեր է ասում. Փորձագետ«Պաշտոնական Երևանը կարող է հայտարարություն տարածել, որով դիմի միջազգային հանրությանը, որպեսզի սաստեն Բաքվի բռնապետի հայատյաց քաղաքականությունը և հայտարարությունները»։
16:17 06/03/2021Ալիևը բռնել է Նիկոլի կոկորդից, ունի նրա դեմ փաստեր. Արփինե Հովհաննիսյան«Իհարկե, իմքայլականների ինտելեկտը չի հերիքում հասկանալու, որ Վճռաբեկ դատարանի դատավոր չընտրելով իրենք չեն վնասում Ռուբեն Վարդազարյանին»,- այսօր «Հայրենիքի փրկության շարժման» հանրահավաքից առաջ...
14:36 06/03/2021Մեր հայրենիքը մի րոպե անպաշտպան չթողած սպայակազմն այսօր հայտնվել է պետության կողմից լքված վիճակում. թուրքագետ«Այս օրերին Թուրքիան ավելի բացահայտ ու ինտենսիվ է թիրախավորում մեր ազգային արժեքները։ ԳՇ հայտարարությունը ամենաբուռն ձևով քննադատել է մեր թշնամի, ցեղասպան երկրի նախագահը, ԱԳ նախարարը, անգամ...
11:01 06/03/2021Հայրենիքի կորուստները որպես խաղաղության երաշխիք ներկայացնողները պարզամիտ դավաճաններ են. Աբրահամյան«Միանգամից ասեմ՝ այս մոտեցումը, մի փուլում, մեզ պատերազմի շեմին է կանգնեցնելու»։
21:46 05/03/2021Արա Սաղաթելյան. Քչերը գիտեն, որ 2011-ին Ադրբեջանում շատ հստակ գին էր նշանակված իմ գլխի համար«Ես տանելու եմ ավելի սուր ու անընդմեջ պայքար։ Ես գտնում եմ, որ նորմալ չի, երբ, կներեք արտահայտությանս համար, մի բիճ գեղցի երկիրը տակնուվրա է արել ու տարբեր կեղծարարությունների, զերծարարությունների...
10:12 05/03/2021Ադրբեջանական ռազմական ուժերի շարժը Արցախով՝ շարունակվում է. Տիգրան Աբրահամյան«Վա՞խը, անճարությո՞ւնը, տգիտությո՞ւնը, թե՞ արվող զիջումները գիտակցված և ի սկզբանե պլանավորված էին»։
09:18 05/03/2021Մեր ժողովրդի զավակները պետք է նույն և մեկ հրապարակում հավաքվեն. Արամ ԱռաջինԵրևանի երկու տարբեր հրապարակներում հավաքված նույն ժողովրդի զավակների միջև անհրաժեշտ է փոխադարձ հասկացողության և վստահության կամուրջներ հաստատել։ Այս մասին գրել է Մեծի Տանն Կիլիկո Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.
16:23 04/03/2021Սոթքի հանքավայրի 300 աշխատակից կրճատման փաստի առաջ է, ծայրահեղ միջոցների են ուզում դիմել. Թովմասյան«Պատերազմից հետո Սոթքի հանքավայրի աշխատակիցները հարկադիր պարապուրդի մեջ են գտնվում, քանի որ ամբողջ ծավալով չի աշխատում հանքը»,- խորհրդարանում ասաց ԱԺ անկախ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը։ Նրա խոսքով,...
13:06 04/03/2021Վազգեն Մանուկյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը բողոքարկվելու է. պաշտպան«Գործ ունենք պրիմիտիվ քաղաքական հետապնդման հետ»,- լրագրողներին ասաց Հայրենիքի փրկության շարժման վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը: Նա նշեց, որ գործ ունեն մի քանի քաղաքական...
12:50 04/03/2021Ռոբերտ Քոչարյան. «Լուրջ հիմքեր կան ենթադրելու, որ այդ պարտությունը ծրագրված էր»«Լուրջ հիմքեր կան ենթադրելու, որ Ղարաբաղյան 44–օրյա պատերազմում պարտությունը ծրագրված էր Հայաստանի իշխանությունների կողմից»։ «Սպուտնիկ Արմենիա»-ի փոխանցմամբ, ռուսական լրատվամիջոցների...
12:26 04/03/2021Վազգեն Մանուկյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել ստորագրություն՝ չհեռանալու մասինՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում` 2021թ. փետրվարի 12-ին և 20-ին Ազատության հրապարակում անցկացված հանրահավաքների ժամանակ Վազգեն Մանուկյանի կողմից՝...
12:02 04/03/2021Ռոբերտ Քոչարյանը չի պատրաստվում իր կուսակցությունը ստեղծելԳրում է «Սպուտնիկ Արմենիա»-ն։
11:38 04/03/2021Մենք այսօր իսկ վերսկսում ենք երկու հիվանդանոցների ծավալման աշխատանքները. Անահիտ Ավանեսյան«Մենք այսօր իսկ վերսկսում ենք երկու հիվանդանոցների ծավալման աշխատանքները, ունենք 865 ծավալված մահճակալ, որից զբաղված է 808-ը և հընթացս կավելացնենք մահճակալների թիվը»,- կառավարության նիստում...
13:43 03/03/2021ՄԻՊ աշխատակազմի Խարբերդի մանկատուն չհայտարարված այցի արդյունքներըՄարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմը 2020 թվականի դեկտեմբերին մշտադիտարկման չհայտարարված այց է իրականացրել «Խարբերդի մասնագիտացված մանկատուն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպություն: Մշտադիտարկման...
12:25 03/03/2021ԶՈւ ԳՇ. Օնիկ Գասպարյանը մինչև 8-օրյա ժամկետը լրանալը հանդիսանում է ԶՈւ բարձրագույն զինվորական հրամանատարըՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետին պաշտոնից ազատելու միջնորդության վերաբերյալ Հանրապետության նախագահի՝ 02․03․2021թ․ որոշման մասին հայտարարության վերլուծություն
11:43 03/03/2021Նիկոլ Փաշինյանն ուզում է, որ դատարանն իր համար ապահովի «դրախտի պուտյովկա». Գևորգ Պետրոսյան«Վճռաբեկ դատարանի դատավորի թափուր տեղի համար թեկնածուների հարցը քննարկելու փոխարեն ուրիշ հարցեր են տալիս։ Ինչ ասես հարցնում են, լավ է չեն հարցնում՝ ինչ են հուշում աստղերը, կամ երբ է կնքվել քո...
09:50 03/03/2021Գոհար Մելոյան. Գլխավոր շտաբի պետը շարունակելու է պաշտոնավարելՍահմանադրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը պնդում է՝ գլխավոր շտաբի պետին ազատելու կապակցությամբ մեկնարկած գործընթացն հակաիրավական է։ Իրավունքի մասնագետը պնդումը հիմնավորում է՝ հղում կատարելով...

17:56 06/09/2018Спорт – ещё одна «жертва» государственной политики АзербайджанаВ отличие от Азербайджана, в Армении не было зарегистрировано никаких инцидентов, связанных с азербайджанскими спортсменами.
11:52 06/09/2018Советник президента Грузии: Тбилиси может стать посредником между Ереваном и БакуГрузия может стать посредником между Азербайджаном и Арменией, в беседе с корреспондентом haqqin.az заявил советник президента Грузии Тенгиз Пхаладзе.
10:49 06/09/2018Секретарь Совета безопасности Армении: У нас хорошие отношения с Россией, существующее недоверие – вопрос времениАрмен Григорян о своей деятельности на посту секретаря Совета безопасности Республики Армения, сотрудничестве в рамках ОДКБ, взаимодействии с российскими коллегами.
10:10 05/09/2018Посол США Р.Миллс: Армения должна отреагировать на оценки МосквыПо части событий, имевших место в Армении 1 марта 2008 года, должно быть проведено тщательное и объективное следствие, отметил он.
17:47 01/09/2018И. Алиев: Азербайджан закупил у России оружие на сумму свыше $5 миллиардовПоскольку Азербайджан продолжает модернизацию вооруженных сил, а Россия является важнейшим мировым производителем и поставщиком военной продукции на международные рынки.
15:39 28/07/2018Глава офиса Роберта Кочаряна: Общество в Армении долгое время вводили в заблуждение, ожидаются интересные разоблачения«В основу заложено сведение личных и политических счетов», – сказал В. Согомонян.
19:11 30/05/2018СНБ Армении: В компании «Алекс Холдинг» проведены 10 обысков, конфискованы документыДля подсчета нанесенного государству ущерба назначена профессиональная (налоговая) проверка и судебно-бухгалтерская экспертиза.
12:10 18/05/2018Компания GeoProMining Gold заявляет об угрозе остановки производства в АрменииНезаконные добытчики требовали отставки руководства Сотского месторождения, которые препятствуют их незаконной деятельности на территории месторождения.
17:44 17/05/2018Ангела Меркель: Германия изучает возможность компенсаций бизнесу в связи с санкциями США по Ирану«В связи с соглашением по Ирану ситуация такова, что мы можем посмотреть, дадим ли мы мелким и средним предприятиям определенные льготы, в настоящее время это изучается», – сказала Меркель.
15:56 15/05/2018Новый глава МИД Зограб Мнацаканян: Вместе продолжим продвигать повестку АрменииПремьер поблагодарил бывшего главу МИД Эдварда Налбандяна за проделанную работу.
13:39 14/05/2018Новый глава Минздрава Армении Арсен Торосян извинился за прежние высказывания в соцсетиВ связи со смертью ребенка, который не был привит от коклюша, он написал: «Бог покарал эту семью».
11:54 14/05/2018Евразийский экономический союз готовится к подписанию соглашений с Ираном и КитаемСо стороны ЕАЭС соглашения будут подписаны Председателем Коллегии Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) Тиграном Саркисяном.
12:05 12/05/2018Шарль Азнавур: Армения велика своими ценностямиФонд «Азнавур» опубликовал послание всемирно известного шансонье Шарля Азнавура армянскому народу в связи с последними событиями в Армении.
16:30 11/05/2018В Армении прокомментировали заявление Россельхознадзора о возможном ограничении на ввоз армянской продукцииСчитаем необходимым отметить, что проблематичная партия, о которой говорится в заявлении российской стороны, уже возвращена экспортеру и проблема касается только этой партии.
16:45 10/05/2018Александр Искандарян: Партийная система рухнула, и ждать скорых парламентских выборов в Армении не стоитФормирование правительства меньшинства в Армении, скорее всего, невозможно.
12:21 09/05/2018Ара Баблоян ответил на вопрос, почему не поздравил Никола Пашиняна с избранием на пост премьера АрменииРеспубликанская партия Армении остается привержена своей позиции: необходимо сделать всё для стабильности и благосостояния граждан РА.
13:04 08/05/2018Солист группы «System of a Down» Серж Танкян ответил на вопрос о постоянном проживании в Армении«Я настроен весьма позитивно. Мы должны упорно работать», – отметил он.
15:36 07/05/2018Глава Минобороны Арцаха: Ситуацию на линии соприкосновения с ВС Азербайджана можно оценить как относительно стабильную«Сегодняшние перемещения техники направлены на обеспечение повседневной жизни подразделений, несущих боевое дежурство на передовой, и не более того», – сказал Л. Мнацаканян.
10:40 05/05/2018Президент Казахстана Н. Назарбаев: Уверен, армянский народ найдет верный путь выхода из кризисаПрезидент Армении Армен Саркисян и президент Казахстана Нурсултан Назарбаев обсудили по телефону текущую внутриполитическую ситуацию в Армении.
13:32 04/05/2018Геворк Костанян назвал политическим решение фракций «Елк» и «Царукян» не участвовать в выборах судьи КС Армении«Подобной формальной процедуры Конституцией не предусмотрено. Если кто-то докажет, что Конституцией предусмотрена подобная процедура, я откажусь от мандата», – сказал Костанян.