12:03 11/03/2021«Կասպերսկի». Հայաստանում մոբայլ սարքերի օգտատերերի վրա վնասաբեր ծրագրերի գրոհները թուլացել ենՀայաստանում 2020-ին մոբայլ վնասաբեր ծրագրերի գրոհների բախվել է օգտատերերի 2,80%-ը, Վրաստանում այդ ծրագրերը գրոհել են օգտատերերի 2,25%-ին, իսկ Ադրբեջանում՝ 5,19%-ին։ «Կասպերսկի» ընկերության Հայաստանի...
11:58 11/03/2021Վահե Հակոբյան. Արտակ Դավթյանի քաջագործությունների մասին չեմ ուզում փակագծեր բացել«Այն իրավիճակը, որ ստեղծված է Հայաստանում զավեշտ է ու տրագեդիա»,- 5-րդ ալիք հեռուստաընկերության «Հարցազրույց» հաղորդման ժամանակ հայտարարեց Սյունիքի նախկին մարզպետ, Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային...
11:39 11/03/2021Տիգրան Աբրահամյան. Անորոշ իրավիճակը նոր սպառնալիքներ է ստեղծելու առանց այդ էլ «ծանր վիրավոր» բանակի համար«Հենակետ» վերլուծակեն կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրել է. «Պետք չէ Գլխավոր շտաբի քայլերում անընդհատ քաղաքական հաշվարկ փնտրել, մեկ է՝ դա չկա, չեք գտնի։ Ինչպես առանց քաղաքական ուժերի հետ...
16:09 10/03/2021Մարդիկ, ովքեր պատասխանատվություն են կրում ազգի համար, դավաճանեցին մեզ. Արմինա Դարբինյան«Պատմությունը մեզ ապիկար իշխանությունների տարբեր օրինակներ է ցույց տվել, եղել են բռնապետեր, հոգեկան հիվանդներ, սադիստներ, անգրագետներ, անփորձներ։ Իսկ ՀՀ իշխանության դեպքում մեկ դեմքում ամփոփված են...
14:12 10/03/2021«Իմ քայլի» պատգամավորները լավ էլ ազդվում են այս վիճակից. Միքայել Մելքումյան«Կարևոր է, որ Ազգային ժողովի հիմնական մուտքերը փակ են: Ունի ոչ թե տեխնիական, այլ մեծ բարոյական ու քաղաքական նշանակություն»,- Դեմիրճյան փողոցում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության...
13:31 10/03/2021Քուանշ՝ Արմեն Սարգսյան, բլեֆը չանցավ. Նաիրա ԶոհրաբյանԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանն անդրադարձել է նախագահ Արմեն Սարգսյանի` ՍԴ դիմելուն։ «Անգլիական հումորը սիրում եմ, անգլիական բլեֆը՝ ոչ.
12:25 10/03/2021Արամ Վարդևանյան. Օնիկ Գասպարյանին պաշտոնից ազատելու սկսված գործընթացը չունի որևէ իրավական նշանակությունՓաստաբան Արամ Վարդևանյանը հիշեցման կարգով իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է. «Հարգելի գործընկերներ, դեռևս մարտի 3-ին, 10-ից ավելի սահմանադրական իրավունքի ոլորտում մասնագիտացած գործընկերների հետ միասին...
10:22 10/03/2021Արփինե Հովհաննիսյանը՝ Արմեն Սարգսյանին. Այդ մանևրով ՈՉ Ոքի չես խաբի, դա խնդիրը Չի լուծումԱԺ նախկին փոխնախագահ, արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը, արձագանքելով հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հայտարարությանը, գրում է.
10:16 10/03/2021Իշխանությունն ընտրել է բանակը, պետությունը փլուզման տանող ճանապարհ. Աբրահամյան«Նույնիսկ եթե փորձեն նոր ԳՇ պետ նշանակել, ապա շտաբը նրան այնքան ժամանակ չի ենթարկվի, քանի նրանց այդ մասին չի հորդորել Օնիկ Գասպարյանը»։
21:14 09/03/2021Արմեն Սարգսյանը հերթական անգամ խուսափեց իր սահմանադրական պարտականությունների կատարումից. Մելոյան«Քանի դեռ նշված հարցի վերաբերյալ Սահմանադրական դատարան այլ դիրքորոշում չի հայտնել, Օնիկ Գասպարյանը ՊԱՐՏԱՎՈՐ է շարունակել պաշտոնավարել որպես Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի»։
20:35 09/03/2021Արմեն Սարգսյանի ընտանիքը դավաճանի խարան պիտակը տասնամյակներով կփոխանցի իր սերունդներին. Տիգրան ԱբրահամյանԴա եղել է Արմեն Սարգսյանի գիտակցված որոշումը։
18:29 09/03/2021«Շուտով պարզ կլինի՝ նախագահը կատարում է կառավարության շենքից եկած հրահանգները, թե տեր է Սահմանադրությանը»«Առաջիկա ժամերի ընթացքում հայտնի կլինի Հայաստանի ազգային անվտանգության, Զինված ուժերի միասնականության, նրանց դեմ Հայաստանի վարչապետի աթոռը զբաղեցնողի անօրինական հարձակումների հետ կապված նոր...
16:34 09/03/2021Առաջին օղակներում COVID-19-ի ոչ ճիշտ բուժման արդյունքում բժիշկները խնդրի առաջ են կանգնել. ԽաչատրյանԱյսօր՝ կորոնավիրուսի հարցերով ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի հերթական նիստի ընթացքում, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արկադի Խաչատրյանը հայտարարեց, որ կորոնավիրուսի բուժմամբ զբաղվող...
15:44 09/03/2021Արտակ Զաքարյան. САМОСУД չպետք է լինիՊաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Հայաստան պետությունը 26 տարի կառուցվել ու կայացել է: Կառուցվել է այնքա՛ն ինստիտուցիոնալ ու հիմնավոր, որ պետությանը դավաճանած...
13:29 09/03/2021Հայաստանն ընդգրկվել է ռուս զբոսաշրջիկների՝ այս գարնան նախընտրելի ուղղության եռյակումՌուս ճանապարհորդները զանգվածաբար որոշել են երկիրը լքել գարնանը՝ երեք օտարերկրյա երթուղիներով: Այս մասին հաղորդվում է «OneTwoTrip» առցանց ծառայության ուսումնասիրության մեջ, որը ներկայացնում է...
11:52 09/03/2021Այս պահին գտվում եմ մի վայրում, որը ՀՀ է, սակայն չգիտեմ՝ երկու շաբաթ հետո ես այստեղ կկարողանամ լինել, թե ոչ. ԷլբակյանՔաղաքագետ, ԵՊՀ ռազմավարական հետազոտությունների կենտրոնի գիտաշխատող Էդգար Էլբակյանը եղել է Տավուշի մարզի Ազատամուտ գյուղում, սակայն այդպես էլ հստակ պատասխաններ չի ստացել, թե ինչ է կատարվում այնտեղ:...
11:39 09/03/2021Վարանդայում օդանավակայանի կառուցումը միտված է հենց ռազմական նշանակության ենթակառուցվածք ստեղծելուն. Ոսկանյան«Ըստ էության, այն դառնալու է ոչ միայն Հայաստանի և Արցախի, այլ նաև Ռուսաստանի և Իրանի դեմ գործող ռազմակայան»:
11:25 09/03/2021Առատ ձյան պատճառով զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները դադարեցվել ենԱրցախի ՆԳ նախարարության ԱԻ պետական ծառայությունն իրազեկում է, որ երեկ Արցախում տեղացած առատ ձյան պատճառով, զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները ժամանակավոր դադարեցվել են: Նշենք,...
10:56 09/03/2021Մեկ տարի է անցել այն օրվանից, երբ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը COVID-19-ը հայտարարեց համավարակՄեկ տարի է անցել այն օրվանից, երբ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը COVID-19-ը հայտարարեց համավարակ:Սակայն դատարկ փողոցները շուտով կարող են նորից կենդանություն ստանալ, ասում է...
14:29 08/03/2021Ֆրանսահայ պատգամավոր․ Կանանց իրավունքների այս միջազգային օրն իմ մտքերը Մարալ Նաջարյանի հետ են«Կանանց իրավունքների այս միջազգային օրն իմ մտքերը 2018 թվականից անազատության մեջ գտնվող իրանցի մարդու իրավունքների պաշտպան Նասրին Սուտուդեի հետ են։ Ես մտածում եմ նաև այն բոլոր քաղբանտարկյալ կանանց...

20:20 21/09/2018«Мы обязаны быть сильными»: День независимости Армении – в приграничных селахВ Баганисе, расположенном в 1 км от границы Армении и Азербайджана, посвященное Дню независимости мероприятие провели в сельской школе.
16:15 21/09/2018Глава Минобороны Армении Давид Тоноян: Ситуация на границе относительно стабильнаяПри этом он исключил, что напряженность на границе может быть следствием службы войск Полиции.
14:15 20/09/2018С проводящими акцию протеста арцвашенцами встретился премьер АрменииПроводящие сегодня перед зданием правительства Армении акцию протеста арцвашенцы создали напряженную ситуацию. Они попытались прорвать полицейский заслон и войти в здание.
13:26 20/09/2018У здания правительства Армении акцию протеста проводят арцвашенцыПроводящие акцию протеста арцвашенцы отмечают, что они считаются внутренними переселенцами и, в отличие от армян Сумгаита и Баку, у них нет статуса беженцев.
15:59 19/09/2018«Это позор и безвкусица»: кандидат в мэры Еревана Анаит Тарханян о парке главного проспекта столицыПо её словам, сложилась просто позорная ситуация.
12:06 19/09/2018Президент Турции Эрдоган построит еще больше тюрем после попытки госпереворота 2016 года. Материал NBCВ стране 384 тюрьмы, и они уже переполнены, говорится в материале.
11:43 19/09/2018Помидоры дорогие – переходите на мясо крокодилаДумали, скажу – переходите на бананы? Бананы – уже избитая и старая история, даже – уже антиреволюционная. Актуальным является крокодил.
12:17 17/09/2018КГД Армении ответил на публикацию Panorama.am о проблеме с выдачей чеков на бензоколонкеВ то же время сообщаем, что налоговый орган последователен в вопросе выявления налоговых правонарушений во всех сферах.
11:48 17/09/2018Александр Саргсян премьеру Армении: Призываю немедленно вернуть принадлежащие мне и членам моей семьи денежные средстваБрат третьего президента Армении Сержа Саргсяна – Александр Саргсян – распространил заявление, ответив на выступление премьер-министра РА Никола Пашиняна.
18:46 13/09/2018Очередное изъятие из проекта резолюции ПАСЕ антиармянской формулировки или еще одна причина для истерики АлиеваИз проекта новой резолюции Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) изъята формулировка «Нагорный Карабах – часть Азербайджана».
14:40 13/09/2018Г. Исагулян: Сложно придумать лучшего подарка Роберту Кочаряну, чем это сделали директор СНБ и начальник ССС АрменииГ. Исагулян обратился также к заявлению начальника Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения, генерал-майора Артака Давтяна о том, что армии не было дано приказа о стрельбе 1 марта.
13:16 12/09/2018Староста армянского Баганиса: Обстрел ВС Азербайджана не причинил ущерба селуНапомним, что противник обстрелял Баганис и несколько дней назад.
12:42 11/09/2018«Безумная самоотверженность»: Карапет Рубинян о решении премьера Армении по СирииАрмения и Россия в скором времени осуществят совместную гуманитарную программу в Сирии.
10:55 10/09/2018О встрече с Путиным, ОДКБ и парламентских выборах в Армении: интервью премьера Никола Пашиняна «Коммерсанту»Премьер-министр Армении Никол Пашинян 8 сентября посетил Москву и провел переговоры с президентом России Владимиром Путиным.
10:23 10/09/2018«Армяно-российские отношения поднялись на беспрецедентно высокий уровень»: премьер Н. Пашинян о встрече с В. ПутинымПремьер-министр Армении Никол Пашинян в городе Иджеван Тавушской области РА принял участие в бизнес-форуме под названием «Мой шаг ради Тавуша».
15:55 08/09/2018Экс-премьер Армении обвиняется в превышении должностных полномочий и незаконном участии в предпринимательской деятельностиОтметим, что Овик Абраамян считает необоснованным предъявленное обвинение.
14:29 08/09/2018Супруга премьера Армении Анна Акопян рассказала о шопинге в ПарижеАнна Акопян прокомментировала публикации в прессе о том, что она в сопровождении «вооруженных до зубов телохранителей отправилась на "шопинг" в Париже».
11:33 08/09/2018Глава ЕНП Джозеф Дол: Надеюсь, что премьер Армении будет уважать верховенство права и независимость законодательного органаДжозеф Дол сообщил, что в минувшую среду он встретился с международным секретарем Республиканской партии Армении Арменом Ашотяном, который представил ситуацию в стране при новом правительстве.
12:39 07/09/2018Мнацакан Бичахчян о паспортах, предоставленных Арсине Ханджян и Атому ЭгоянуПаспорта особого типа были предоставлены Эгояну и Хаджян сроком на 10 лет, и с истечением его срока они не обращались за продлением срока действия документа.