12:03 11/03/2021«Կասպերսկի». Հայաստանում մոբայլ սարքերի օգտատերերի վրա վնասաբեր ծրագրերի գրոհները թուլացել ենՀայաստանում 2020-ին մոբայլ վնասաբեր ծրագրերի գրոհների բախվել է օգտատերերի 2,80%-ը, Վրաստանում այդ ծրագրերը գրոհել են օգտատերերի 2,25%-ին, իսկ Ադրբեջանում՝ 5,19%-ին։ «Կասպերսկի» ընկերության Հայաստանի...
11:58 11/03/2021Վահե Հակոբյան. Արտակ Դավթյանի քաջագործությունների մասին չեմ ուզում փակագծեր բացել«Այն իրավիճակը, որ ստեղծված է Հայաստանում զավեշտ է ու տրագեդիա»,- 5-րդ ալիք հեռուստաընկերության «Հարցազրույց» հաղորդման ժամանակ հայտարարեց Սյունիքի նախկին մարզպետ, Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային...
11:39 11/03/2021Տիգրան Աբրահամյան. Անորոշ իրավիճակը նոր սպառնալիքներ է ստեղծելու առանց այդ էլ «ծանր վիրավոր» բանակի համար«Հենակետ» վերլուծակեն կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրել է. «Պետք չէ Գլխավոր շտաբի քայլերում անընդհատ քաղաքական հաշվարկ փնտրել, մեկ է՝ դա չկա, չեք գտնի։ Ինչպես առանց քաղաքական ուժերի հետ...
16:09 10/03/2021Մարդիկ, ովքեր պատասխանատվություն են կրում ազգի համար, դավաճանեցին մեզ. Արմինա Դարբինյան«Պատմությունը մեզ ապիկար իշխանությունների տարբեր օրինակներ է ցույց տվել, եղել են բռնապետեր, հոգեկան հիվանդներ, սադիստներ, անգրագետներ, անփորձներ։ Իսկ ՀՀ իշխանության դեպքում մեկ դեմքում ամփոփված են...
14:12 10/03/2021«Իմ քայլի» պատգամավորները լավ էլ ազդվում են այս վիճակից. Միքայել Մելքումյան«Կարևոր է, որ Ազգային ժողովի հիմնական մուտքերը փակ են: Ունի ոչ թե տեխնիական, այլ մեծ բարոյական ու քաղաքական նշանակություն»,- Դեմիրճյան փողոցում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության...
13:31 10/03/2021Քուանշ՝ Արմեն Սարգսյան, բլեֆը չանցավ. Նաիրա ԶոհրաբյանԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանն անդրադարձել է նախագահ Արմեն Սարգսյանի` ՍԴ դիմելուն։ «Անգլիական հումորը սիրում եմ, անգլիական բլեֆը՝ ոչ.
12:25 10/03/2021Արամ Վարդևանյան. Օնիկ Գասպարյանին պաշտոնից ազատելու սկսված գործընթացը չունի որևէ իրավական նշանակությունՓաստաբան Արամ Վարդևանյանը հիշեցման կարգով իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է. «Հարգելի գործընկերներ, դեռևս մարտի 3-ին, 10-ից ավելի սահմանադրական իրավունքի ոլորտում մասնագիտացած գործընկերների հետ միասին...
10:22 10/03/2021Արփինե Հովհաննիսյանը՝ Արմեն Սարգսյանին. Այդ մանևրով ՈՉ Ոքի չես խաբի, դա խնդիրը Չի լուծումԱԺ նախկին փոխնախագահ, արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը, արձագանքելով հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հայտարարությանը, գրում է.
10:16 10/03/2021Իշխանությունն ընտրել է բանակը, պետությունը փլուզման տանող ճանապարհ. Աբրահամյան«Նույնիսկ եթե փորձեն նոր ԳՇ պետ նշանակել, ապա շտաբը նրան այնքան ժամանակ չի ենթարկվի, քանի նրանց այդ մասին չի հորդորել Օնիկ Գասպարյանը»։
21:14 09/03/2021Արմեն Սարգսյանը հերթական անգամ խուսափեց իր սահմանադրական պարտականությունների կատարումից. Մելոյան«Քանի դեռ նշված հարցի վերաբերյալ Սահմանադրական դատարան այլ դիրքորոշում չի հայտնել, Օնիկ Գասպարյանը ՊԱՐՏԱՎՈՐ է շարունակել պաշտոնավարել որպես Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի»։
20:35 09/03/2021Արմեն Սարգսյանի ընտանիքը դավաճանի խարան պիտակը տասնամյակներով կփոխանցի իր սերունդներին. Տիգրան ԱբրահամյանԴա եղել է Արմեն Սարգսյանի գիտակցված որոշումը։
18:29 09/03/2021«Շուտով պարզ կլինի՝ նախագահը կատարում է կառավարության շենքից եկած հրահանգները, թե տեր է Սահմանադրությանը»«Առաջիկա ժամերի ընթացքում հայտնի կլինի Հայաստանի ազգային անվտանգության, Զինված ուժերի միասնականության, նրանց դեմ Հայաստանի վարչապետի աթոռը զբաղեցնողի անօրինական հարձակումների հետ կապված նոր...
16:34 09/03/2021Առաջին օղակներում COVID-19-ի ոչ ճիշտ բուժման արդյունքում բժիշկները խնդրի առաջ են կանգնել. ԽաչատրյանԱյսօր՝ կորոնավիրուսի հարցերով ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի հերթական նիստի ընթացքում, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արկադի Խաչատրյանը հայտարարեց, որ կորոնավիրուսի բուժմամբ զբաղվող...
15:44 09/03/2021Արտակ Զաքարյան. САМОСУД չպետք է լինիՊաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Հայաստան պետությունը 26 տարի կառուցվել ու կայացել է: Կառուցվել է այնքա՛ն ինստիտուցիոնալ ու հիմնավոր, որ պետությանը դավաճանած...
13:29 09/03/2021Հայաստանն ընդգրկվել է ռուս զբոսաշրջիկների՝ այս գարնան նախընտրելի ուղղության եռյակումՌուս ճանապարհորդները զանգվածաբար որոշել են երկիրը լքել գարնանը՝ երեք օտարերկրյա երթուղիներով: Այս մասին հաղորդվում է «OneTwoTrip» առցանց ծառայության ուսումնասիրության մեջ, որը ներկայացնում է...
11:52 09/03/2021Այս պահին գտվում եմ մի վայրում, որը ՀՀ է, սակայն չգիտեմ՝ երկու շաբաթ հետո ես այստեղ կկարողանամ լինել, թե ոչ. ԷլբակյանՔաղաքագետ, ԵՊՀ ռազմավարական հետազոտությունների կենտրոնի գիտաշխատող Էդգար Էլբակյանը եղել է Տավուշի մարզի Ազատամուտ գյուղում, սակայն այդպես էլ հստակ պատասխաններ չի ստացել, թե ինչ է կատարվում այնտեղ:...
11:39 09/03/2021Վարանդայում օդանավակայանի կառուցումը միտված է հենց ռազմական նշանակության ենթակառուցվածք ստեղծելուն. Ոսկանյան«Ըստ էության, այն դառնալու է ոչ միայն Հայաստանի և Արցախի, այլ նաև Ռուսաստանի և Իրանի դեմ գործող ռազմակայան»:
11:25 09/03/2021Առատ ձյան պատճառով զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները դադարեցվել ենԱրցախի ՆԳ նախարարության ԱԻ պետական ծառայությունն իրազեկում է, որ երեկ Արցախում տեղացած առատ ձյան պատճառով, զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները ժամանակավոր դադարեցվել են: Նշենք,...
10:56 09/03/2021Մեկ տարի է անցել այն օրվանից, երբ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը COVID-19-ը հայտարարեց համավարակՄեկ տարի է անցել այն օրվանից, երբ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը COVID-19-ը հայտարարեց համավարակ:Սակայն դատարկ փողոցները շուտով կարող են նորից կենդանություն ստանալ, ասում է...
14:29 08/03/2021Ֆրանսահայ պատգամավոր․ Կանանց իրավունքների այս միջազգային օրն իմ մտքերը Մարալ Նաջարյանի հետ են«Կանանց իրավունքների այս միջազգային օրն իմ մտքերը 2018 թվականից անազատության մեջ գտնվող իրանցի մարդու իրավունքների պաշտպան Նասրին Սուտուդեի հետ են։ Ես մտածում եմ նաև այն բոլոր քաղբանտարկյալ կանանց...

11:19 01/09/2014Armenian Education Minister congratulates first graders“An intelligent and conscientious professional is the wealth of a state in the modern world," said the Minister.
10:49 30/08/2014‘Hollywood techniques used to create pretext for war between Ukraine and Russia’"There seems to be a narrative that's fighting to be born here, with no facts that are at least convincing to prove it," Daniel Schechter said.
10:27 29/08/2014UN Secretary-General's message for International Day against Nuclear Tests"Together, let us demand an end to all nuclear tests and get on with the unfinished business of achieving a world free of nuclear weapons.”
14:09 28/08/2014Expert on Armenian FM’s participation in Erdogan’s inaugurationTurkish studies expert Hakob Chakryan does not think that Armenia should not have agreed to attend the inauguration of Turkish President-elect Erdogan at the Foreign Minister level.
10:42 28/08/2014‘US has no idea how to deal with Islamic State’"The US and the UK face a dilemma in battling the Islamic State, because it would likely mean siding with Assad in Syria against an enemy they helped create."
17:14 27/08/2014What can be result of Nalbandian’s participation in inauguration of Erdogan?We should not expect any progress in Armenian-Turkish normalization process due to Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian’s participation in the inauguration of Turkish President-elect Erdogan,...
10:45 27/08/2014'While mortgage scams go unpunished no surprise that people in places like Ferguson are getting angry'"Militarized police in the US are present mostly in urban centers where extremely minor crimes are being policed so heavily, but not in lower Manhattan where it would provoke a revolt in a second."
11:45 26/08/2014‘Sponsored by West ISIS will become a nightmare for the entire world’"ISIS is worse than Al-Qaeda, it is not going to stay just in Syria and Iraq, they are going to come everywhere where they can create violence, havoc, and they would do anything."
14:46 25/08/2014If consistent work is done, we can expect shadow sector reduction at least by 10-15% - expertIt is unrealistic to expect a considerable reduction of shadow sector of economy in a hundred days, but the first results of the work carried out in that direction are already obvious, economist...
10:39 25/08/2014Situation on Line of Contact in past 2 daysAzerbaijani forces violated the ceasefire about 80 times on Karabakh-Azerbaijan Line of Contact on August 23-24.
11:04 23/08/2014‘US realizing that ISIS getting stronger is bad alternative to Assad’"If the United States is to really degrade the capability of ISIS it needs to be done not only in Iraq but also in Syria."
12:10 22/08/2014No Armenians reported among Egypt bus crash victims - preliminary reportSo far, there have been no reports about Armenians or Armenian citizens killed or injured in the bus crash in Egypt on Friday, Armenian Foreign Ministry spokesman Tigran Balayan told Panorama.am.
10:40 22/08/2014France deeply shocked by Karen Petrosyan’s death"France is deeply shocked by the death of Armenian citizen Karen Petrosyan killed in captivity in Azerbaijan on August 8."
11:40 21/08/201440 ceasefire violations reported on Aug. 20-21Over 400 shots were fired at Karabakh frontline positions from guns of different calibers.
18:34 20/08/2014Join the petition to international organizations and help return Karen Petrosyan’s body homeOn the occasion of death of 31-year-old resident of RA Tavush region Karen Petrosyan, the first Ombudsman of Armenia, the representative of Against the Violation of Law non-governmental organization...
12:08 20/08/2014African-Americans ‘are not going to the back of the bus’ on police brutality issue"There is a very frightening transition in the US where the police is militarized to suppress reasonable, rational dissent."
13:35 19/08/2014Three soldiers still in hospital after being wounded in Azerbaijani commando raidsSeven soldiers of Nagorno-Karabakh Defense Army were transported to the Central Military Hospital of Armenian Defense Ministry with injuries sustained while repelling commando raids made by...
11:42 19/08/2014‘US and NATO using ISIS to re-intervene into the region’"Washington is using the ISIS to wage new wars in the region and create new military bases, especially in Iraqi Kurdistan."
11:56 18/08/2014Seyran Ohanyan: We will do everything to restrain encroachments by enemyArmenian Defense Minister Seyran Ohanyan has hailed the performance of Armenian tankmen at the Tank Biathlon 2014 international competition.