09:24 19/01/2021Սենոր Հասրաթյան. Ասես ապրում ենք անորոշության անապատումԶՈւ գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է. «Չգիտեմ ինչպես է ավարտվելու այս ամենը: Սակայն համոզված եմ, որ այն, ինչ կատարվում է այսօր, վաղն անկասկած դժվար է լինելու հաղթահարել անհամեմատ ավելի քիչ...
16:42 18/01/2021Ռազմական փորձագետ. Տարածաշրջանում շահեկան դիրքավորվածները փորձում են արագ ամրապնդվել, իսկ ազդեցություն կորցրածները՝ վերականգնվելԱրցախյան պատերազմում կապիտուլյացիայի փաստաթուղթ ստորագրած Հայաստանը դեռ չի կարողացել շունչ քաշել, զինված ուժերի վերականգնմամբ զբաղվել, դեռ պատերազմական գոտում փնտրում են անհետ կորածների մարմինները,...
12:10 18/01/2021Անհետ կորած զինծառայողի հորեղբայրը խնդրում է ԴՆԹ անալիզ հանձնելՆրա խոսքով շուրջ 50 մարմին ԴՆԹ-ն արված է, տերերը չեն կարողանում գտնվել, իսկ տրված մարդկանց անալիզների հետ չի համըկնում:
11:42 18/01/2021ՌԴ ՊՆ. Հայաստանից Արցախ է վերադարձել մոտ 50,000 մարդՌուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ ռուս խաղաղապահները Հայաստանից Լեռնային Ղարաբաղ է վերադարձել փախստականների հերթական շարասյունը, գրում է Ria-ն։ Նշվում է, որ, ընդհանուր առմամբ,...
10:26 18/01/2021Վարդան Ոսկանյան. Պատերազմում մեր պարտությունը էրդողանական ցնորամիտ պատրանքների համար բացել է «հեռանկարներ»«Արցախյան վերջին պատերազմում թուրք-ադրբեջանական հաջողությունը նաև Ռուսաստանի շահերի առումով վատ օրինակ կարող է դառնալ Կենտրոնական Ասիայի թյուրքալեզու հանրապետությունների համար»,-այս մասին գրել է...
11:54 17/01/2021Քաղաքագետ. Ավելի քան վստահ եմ, որ Արարատ Միրզոյանը միակ դավաճանը չէ մեր կառավարության մեջՔաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը գրում է. «Եթե արդեն ՀՀ ԱԺ նախագահի պաշտոնին են հասել, կնշանակի՝ երկիրը վխտում է տարբեր երկրների լրտեսներով ու գործակալներով։ Ավելի քան վստահ եմ, որ Արարատ Միրզոյանը...
14:38 16/01/2021Վազգեն Մանուկյան. Ապացուցված եմ համարում, որ Շուշին ոչ թե գրավել են ադրբեջանցիները, այլ տվել են մերոնք«Պատերազմը կարելի էր կանխել։ Երկրորդ, եթե մեր բանակը պատրաստված լիներ, այդ ամուր դիրքերը մենք կկարողանայինք պահել։ Նույնիսկ այդ աննպաստ պայմաններում եթե հիմար հրամաններ չլինեին, եթե կարգ ու կանոն...
11:39 16/01/2021Ահարոն Վարդանյան. Բոլորը զինվում են, ցուցադրում են իրենց ուժը, իսկ ի՞նչ ենք անում մենքԻրանագետ Ահարոն Վարդանյանը գրում է. «Նայում եմ միջազգային լրահոսը. Իրանը նոր սերնդի հրթիռներով զորավարժություններ է անում, ընդհանրապես, վերջին երեք ամիսներին հարևան Իրանում մի զորավարժության ավարտը,...
09:30 16/01/2021ՄԻՊ. Անթույլատրելի է, երբ հանրային գործիչներն օգտագործում են քաղաքացիներին ուղղված վիրավորական բառերՀայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյան դատապարտելի է համարում ՀՀ վարչապետի թեկնածու համարվող Վազգեն Մանուկյանի կողմից Գյումրիում վիրավորական ձևակերպումներ օգտագործելը քաղաքացիներին...
09:22 16/01/2021Տիգրան Աբրահամյան. Այս մարդիկ չեն պատկերացնում, որ պատերազմի վերսկսումը միայն մեզանից չէ կախված«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «ԱԺ փոխխոսնակ Լենա Նազարյանը նշում է, թե «հիմա տարբեր փորձագետներ ասում են, որ մի քանի տարի խաղաղ կապրենք, կհզորանանք, կվերազինվենք...
17:50 15/01/2021Էդգար Էլբակյան. Մենք հաղթանակի ղադրը չիմացանք, ու Աստված մեզ հանեց մեր ավետյաց երկրիցՔաղաքագետ, ԵՊՀ ռազմավարական հետազոտությունների կենտրոնի գիտաշխատող Էդգար Էլբակյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է թշնամի երկրի ղեկավարի կողմից Շուշիում ադրբեջանական դրոշը ծնկաչոք համբուրելու...
13:38 15/01/2021Արտակ Զաքարյան. Նիկոլ, Ալիևներն եկել են Շուշի, ու՞ր եքՀրավիրում էիք Շուշի՝ մուղամ լսելու:
13:31 15/01/2021Զախարովա. Ռուսաստանը կաջակցի Ադրբեջանի և Հայաստանի մտավորականության միջև երկխոսության նախաձեռնություններինՌուսաստանն ամեն կերպ ողջունում է ադրբեջանցի և հայ հասարակական գործիչների կողմից եկող հումանիտար բնույթի նախաձեռնությունները։ Այս մասին այսօր, Tass-ի հաղորդմամբ, ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ...
12:26 15/01/2021Իրավապաշտպանը՝ անհետ կորած զինվորի հոր դեմ քրգործ հարուցելու մասին. Ուզո՞ւմ եք այս օրինակով լռեցնել բոլորինԻրավապաշտպան, «Լրագրողներ հանուն մարդու իրավունքների» ՀԿ նախագահ Ժաննա Ալեքսանյանը գրում է. «Քրեական գործ է հարուցվել անհետ կորած զինծառայողի հոր նկատմամբ: Նրան սպառնում է մինչև 10 տարվա...
11:42 15/01/2021Արցախում այսօր ևս որոնողական աշխատանքներ չեն կատարվիԱրցախում այսօր որոնողական աշխատանքներ չեն իրականացվի: Panorama.am-ին Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանն ասաց, որ...
11:21 14/01/2021Քերի Կավանո․ԼՂ հակամարտությունը լուծված չէ, առանցքային խնդիրները մնում ենԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի նախկին համանախագահ Քերի Կավանոն թվիթերում, անդրադառնալով հունվարի 11-ին Մոսկվայում Պուտին-Փաշինյան-Ալիև հանդիպմանը գրել է․ «Եռակողմ հանդիպման դրական կողմն այն էր, որ...
09:14 14/01/20212,5 տարի առաջ մարդկանց մի խումբ զավթեց իշխանությունն ու սկսեց երկիրը տանել լրիվ այլ ուղղությամբ. Վազգեն Մանուկյան«Սարսափելի իրավիճակ է, ամոթալի վիճակ է, ամբողջ դառնությունն այն է, որ այդ վիճակից կարելի էր խուսափել»,- դեռ 2020 թ.
20:09 13/01/2021«Ալիևը 2 կարևոր խնդիր է լուծելու». Վազգեն Մանուկյանը խոսել է Մոսկվայի հանդիպման մասինՎարչապետի` ընդդիմության միացյալ թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում անդրադարձել է հունվարի 11-ին Մոսկվայում կայացած Փաշինյան-Պուտին-Ալիև հանդիպմանը, ինչպես նաև խոսել է...
19:49 13/01/2021Ռուսաստանն այլևս չի հանդուրժում Փաշինյանի սուտ հայտարարությունները. Սևակ Հակոբյան«Ռուսաստանն այլևս չի հանդուրժում Փաշինյանի սուտ հայտարարությունները․Մինսկի խմբի ռուս համանախագահ Իգոր Պոպովը բավականին կոշտ է պատասխանել Փաշինյանի հոդվածին»։ Այս մասին գրում է «Yerevan.Today»-ի...

16:03 24/03/2014Serzh Sargsyan to make statement on KessabArmenian President Serzh Sargsyan will soon make a press statement on the events in Kessab at the World Forum Convention Center in The Hague, spokesman for the President Arman Saghatelyan wrote on...
09:46 24/03/2014UK is not letting go of a Western unipolar world"For the UK to keep its nuclear Trident system to counter the Russian threat in light of the Ukrainian crisis is ludicrous and an attempt to resurrect the Cold War," John Wight said.
09:37 22/03/2014‘Crimea is now part of Russia, the West has to come to terms with that’"Claiming that Crimea is part of Ukraine is the same as Serbia arguing that Kosovo is not really separated from it."
09:31 21/03/2014'Western sanctions against Russia may boost Eurasian Economic Union'"EU and US sanctions against Russia could backfire on the West, as Russia may turn to other partners in the East and refuse to cooperate on other energy issues."
09:32 20/03/2014'The US disables diplomacy to escalate Syrian civil war, degrade Assad regime'"The US could quickly find a path to peace in Syria, but instead it’s prolonging a bloody civil war that is devastating the Syrian people."
09:30 19/03/2014‘Cutting the diplomatic ties would hit Ukraine a lot’"Ukraine can cut diplomatic ties with Russia, as well as contracts only if it can rely on the support of the EU and the US," journalist Manuel Ochsenreiter said.
09:26 18/03/2014Karabakh Foreign Ministry issues statement on CrimeaThe NKR Foreign Ministry considers the referendum held on March 16 in the Autonomous Republic of Crimea as yet another manifestation of realization of the right of people to self-determination.
13:30 17/03/2014Russia supports nations’ right to self-determination – expertAzerbaijan is worried after the Crimea referendum to join Russia as it can become a precedent. We cannot but notice the obvious similarity between Crimea and the Nagorno-Karabakh Republic, political...
09:45 17/03/2014‘Imposing sanctions against Russia isn't a good approach’"Sanctions will create trouble for the countries imposing them, for European countries and NATO, as well as for the target of these sanctions, for Russia."
09:24 15/03/2014‘No surprise Western govts prop up Ukrainian rebels, call them legitimate'“Staging a coup and replacing an elected government with unelected stooges is a true violation of sovereignty,” Nebojsa Malic said.
09:34 14/03/2014Mercenaries took part in Maidan violence – Ex-Ukraine security chiefThere is no doubt there were mercenaries at Maidan, the former head of Ukraine’s security service, Aleksandr Yakimenko, says.
09:31 13/03/2014People expressing their opinion horrify Ukraine’s coup-installed govt – Russia’s Upper House chair"The West is advancing its plans and geopolitical interests by playing the Ukraine card to the detriment of Russia's interests, but these bad actors disregarded quite a few factors."
17:44 12/03/2014Azerbaijani opposition figure: I am persecuted because of investigation of mass killings in Oil AcademyThe Deputy Chairman of Azerbaijani opposition party Musavat, Tofig Yagublu at the trial on Ismaili events has declared that the leadership of General Prosecutor’s Office for a long time has had a...
09:28 12/03/2014US abandoned international law, abides by ‘law of the jungle’ in Ukraine"Western powers are following an agenda to partition the map of the European region under which a portion of the Black Sea territory will be under US domination."
11:17 11/03/2014James Warlick: International community cares immensely about Nagorno-Karabakh conflictAfter visiting Turkey and Sweden, U.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group Ambassador James Warlick tweeted two important messages. 1. It was useful to hear Turkish Government views on regional issues,...
09:45 11/03/2014‘Broader economic sanctions on Russia over Ukraine would hit EU as well’"Many EU states also have strong connections with Russia, while Russia needs EU money to stabilize its budget."
09:52 10/03/2014Qatar will succumb to Saudi ArabiaWhile expressing its regret over this measure taken by the three countries of the Persian Gulf Cooperation Council, Doha has reiterated that it has no plan to return its ambassadors.
09:52 08/03/2014‘EU has to fudge the admission criteria to make Ukraine eligible’"Ukraine couldn’t ever meet the most basic requirements for EU membership, though it doesn’t mean that the EU institutions and the people at its head won’t fudge the criteria."
09:28 07/03/2014'US and NATO, not Russia, need to back off Ukraine'"The neoconservative view of the world is driving US and even European foreign policy in Ukraine."
09:38 06/03/2014President Putin moves towards reconciliation with West over Ukraine"Russia’s president seems to have gone some way towards reconciling the different versions of the Ukrainian conflict, decreasing the immediate risks of an armed conflict."