09:24 19/01/2021Սենոր Հասրաթյան. Ասես ապրում ենք անորոշության անապատումԶՈւ գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է. «Չգիտեմ ինչպես է ավարտվելու այս ամենը: Սակայն համոզված եմ, որ այն, ինչ կատարվում է այսօր, վաղն անկասկած դժվար է լինելու հաղթահարել անհամեմատ ավելի քիչ...
16:42 18/01/2021Ռազմական փորձագետ. Տարածաշրջանում շահեկան դիրքավորվածները փորձում են արագ ամրապնդվել, իսկ ազդեցություն կորցրածները՝ վերականգնվելԱրցախյան պատերազմում կապիտուլյացիայի փաստաթուղթ ստորագրած Հայաստանը դեռ չի կարողացել շունչ քաշել, զինված ուժերի վերականգնմամբ զբաղվել, դեռ պատերազմական գոտում փնտրում են անհետ կորածների մարմինները,...
12:10 18/01/2021Անհետ կորած զինծառայողի հորեղբայրը խնդրում է ԴՆԹ անալիզ հանձնելՆրա խոսքով շուրջ 50 մարմին ԴՆԹ-ն արված է, տերերը չեն կարողանում գտնվել, իսկ տրված մարդկանց անալիզների հետ չի համըկնում:
11:42 18/01/2021ՌԴ ՊՆ. Հայաստանից Արցախ է վերադարձել մոտ 50,000 մարդՌուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ ռուս խաղաղապահները Հայաստանից Լեռնային Ղարաբաղ է վերադարձել փախստականների հերթական շարասյունը, գրում է Ria-ն։ Նշվում է, որ, ընդհանուր առմամբ,...
10:26 18/01/2021Վարդան Ոսկանյան. Պատերազմում մեր պարտությունը էրդողանական ցնորամիտ պատրանքների համար բացել է «հեռանկարներ»«Արցախյան վերջին պատերազմում թուրք-ադրբեջանական հաջողությունը նաև Ռուսաստանի շահերի առումով վատ օրինակ կարող է դառնալ Կենտրոնական Ասիայի թյուրքալեզու հանրապետությունների համար»,-այս մասին գրել է...
11:54 17/01/2021Քաղաքագետ. Ավելի քան վստահ եմ, որ Արարատ Միրզոյանը միակ դավաճանը չէ մեր կառավարության մեջՔաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը գրում է. «Եթե արդեն ՀՀ ԱԺ նախագահի պաշտոնին են հասել, կնշանակի՝ երկիրը վխտում է տարբեր երկրների լրտեսներով ու գործակալներով։ Ավելի քան վստահ եմ, որ Արարատ Միրզոյանը...
14:38 16/01/2021Վազգեն Մանուկյան. Ապացուցված եմ համարում, որ Շուշին ոչ թե գրավել են ադրբեջանցիները, այլ տվել են մերոնք«Պատերազմը կարելի էր կանխել։ Երկրորդ, եթե մեր բանակը պատրաստված լիներ, այդ ամուր դիրքերը մենք կկարողանայինք պահել։ Նույնիսկ այդ աննպաստ պայմաններում եթե հիմար հրամաններ չլինեին, եթե կարգ ու կանոն...
11:39 16/01/2021Ահարոն Վարդանյան. Բոլորը զինվում են, ցուցադրում են իրենց ուժը, իսկ ի՞նչ ենք անում մենքԻրանագետ Ահարոն Վարդանյանը գրում է. «Նայում եմ միջազգային լրահոսը. Իրանը նոր սերնդի հրթիռներով զորավարժություններ է անում, ընդհանրապես, վերջին երեք ամիսներին հարևան Իրանում մի զորավարժության ավարտը,...
09:30 16/01/2021ՄԻՊ. Անթույլատրելի է, երբ հանրային գործիչներն օգտագործում են քաղաքացիներին ուղղված վիրավորական բառերՀայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյան դատապարտելի է համարում ՀՀ վարչապետի թեկնածու համարվող Վազգեն Մանուկյանի կողմից Գյումրիում վիրավորական ձևակերպումներ օգտագործելը քաղաքացիներին...
09:22 16/01/2021Տիգրան Աբրահամյան. Այս մարդիկ չեն պատկերացնում, որ պատերազմի վերսկսումը միայն մեզանից չէ կախված«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «ԱԺ փոխխոսնակ Լենա Նազարյանը նշում է, թե «հիմա տարբեր փորձագետներ ասում են, որ մի քանի տարի խաղաղ կապրենք, կհզորանանք, կվերազինվենք...
17:50 15/01/2021Էդգար Էլբակյան. Մենք հաղթանակի ղադրը չիմացանք, ու Աստված մեզ հանեց մեր ավետյաց երկրիցՔաղաքագետ, ԵՊՀ ռազմավարական հետազոտությունների կենտրոնի գիտաշխատող Էդգար Էլբակյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է թշնամի երկրի ղեկավարի կողմից Շուշիում ադրբեջանական դրոշը ծնկաչոք համբուրելու...
13:38 15/01/2021Արտակ Զաքարյան. Նիկոլ, Ալիևներն եկել են Շուշի, ու՞ր եքՀրավիրում էիք Շուշի՝ մուղամ լսելու:
13:31 15/01/2021Զախարովա. Ռուսաստանը կաջակցի Ադրբեջանի և Հայաստանի մտավորականության միջև երկխոսության նախաձեռնություններինՌուսաստանն ամեն կերպ ողջունում է ադրբեջանցի և հայ հասարակական գործիչների կողմից եկող հումանիտար բնույթի նախաձեռնությունները։ Այս մասին այսօր, Tass-ի հաղորդմամբ, ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ...
12:26 15/01/2021Իրավապաշտպանը՝ անհետ կորած զինվորի հոր դեմ քրգործ հարուցելու մասին. Ուզո՞ւմ եք այս օրինակով լռեցնել բոլորինԻրավապաշտպան, «Լրագրողներ հանուն մարդու իրավունքների» ՀԿ նախագահ Ժաննա Ալեքսանյանը գրում է. «Քրեական գործ է հարուցվել անհետ կորած զինծառայողի հոր նկատմամբ: Նրան սպառնում է մինչև 10 տարվա...
11:42 15/01/2021Արցախում այսօր ևս որոնողական աշխատանքներ չեն կատարվիԱրցախում այսօր որոնողական աշխատանքներ չեն իրականացվի: Panorama.am-ին Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանն ասաց, որ...
11:21 14/01/2021Քերի Կավանո․ԼՂ հակամարտությունը լուծված չէ, առանցքային խնդիրները մնում ենԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի նախկին համանախագահ Քերի Կավանոն թվիթերում, անդրադառնալով հունվարի 11-ին Մոսկվայում Պուտին-Փաշինյան-Ալիև հանդիպմանը գրել է․ «Եռակողմ հանդիպման դրական կողմն այն էր, որ...
09:14 14/01/20212,5 տարի առաջ մարդկանց մի խումբ զավթեց իշխանությունն ու սկսեց երկիրը տանել լրիվ այլ ուղղությամբ. Վազգեն Մանուկյան«Սարսափելի իրավիճակ է, ամոթալի վիճակ է, ամբողջ դառնությունն այն է, որ այդ վիճակից կարելի էր խուսափել»,- դեռ 2020 թ.
20:09 13/01/2021«Ալիևը 2 կարևոր խնդիր է լուծելու». Վազգեն Մանուկյանը խոսել է Մոսկվայի հանդիպման մասինՎարչապետի` ընդդիմության միացյալ թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում անդրադարձել է հունվարի 11-ին Մոսկվայում կայացած Փաշինյան-Պուտին-Ալիև հանդիպմանը, ինչպես նաև խոսել է...
19:49 13/01/2021Ռուսաստանն այլևս չի հանդուրժում Փաշինյանի սուտ հայտարարությունները. Սևակ Հակոբյան«Ռուսաստանն այլևս չի հանդուրժում Փաշինյանի սուտ հայտարարությունները․Մինսկի խմբի ռուս համանախագահ Իգոր Պոպովը բավականին կոշտ է պատասխանել Փաշինյանի հոդվածին»։ Այս մասին գրում է «Yerevan.Today»-ի...

14:32 30/06/2017«Я много ем, много пью и много улыбаюсь»: лидер армянской партии «Наследие» Р.Ованнисян перечислил свои грехи«Меня в Армению привела любовь», – отметил он.
13:50 29/06/2017Гостелевидение Азербайджана выдало азербайджанского гражданина за немецкого туриста, болеющего за не участвовавшего в соревнованиях гонщикаАзербайджанская государственная телекомпания, изменив личность Ибрагима Алиева, представила его в качестве туриста из Германии – Абраама Схельта.
14:35 28/06/2017А. Геворкян: Экспертами Центра общественных связей и информации Аппарата Президента Армении был снят документальный фильм «Осажденные»Он также отметил, что в 2016 году экспертами Центра был снят документальный фильм «Осажденные», посвященный 25-летию прорыва блокады Степанакерта.
09:47 26/06/2017В апреле 2017 года в Арцахе зарегистрирован 42-процентный рост в сфере туризмаОб этом на своей странице в социальной сети Facebook сообщил советник президента Арцаха Тигран Абрамян.
10:09 24/06/2017В Германии призвали Европу измениться на фоне поведения «авторитарных правителей» Эрдогана, Путина и ТрампаШульц отметил: «Кое-кто из G20 ведет себя как авторитарные правители: турецкий президент Эрдоган, российский президент Путин и, также, американский президент Трамп».
13:54 21/06/2017Карен Карапетян: Мой ответ, буду я премьером Армении в 2018 году или нет, не изменился«Если премьером будете Вы, объявите об этом с этой высокой трибуны, пусть все знают», – сказал Марукян.
16:40 20/06/2017Офис депутата НС Армении: У Самвела Карапетяна нет даже желания покупать яхты, сообщения СМИ Турции – полный абсурдВ турецких СМИ появилась информация, согласно которой «несколько шикарных яхт, принадлежащих армянскому бизнесмену Самвелу Карапетяну, для заправки остановились в турецком порту Бодрум».
14:56 17/06/2017Эксперт: Референдум в Иракском Курдистане может стать угрозой существованию ТурцииПо словам эксперта, проведение референдума о независимости и независимость – не одно и то же.
12:18 14/06/2017Ученые бьют тревогу: Пар от электронных сигарет может привести к повреждениям ДНКПри этом даже электронные сигареты с жидкостью без никотина оказывали такое же вредное воздействие, как и обычные сигареты.
15:07 13/06/2017Роберт Минасян: Туристам нужно представить и Армению – страну НояПо его словам, премьер-министр Армении Карен Карапетян дал ряд оперативных поручений, которые могут поспособствовать развитию внутреннего и въездного туризма в республике.
13:16 10/06/2017Артур Джавадян: Уже 25 лет Армения эффективно сотрудничает с Международным валютным фондом и Всемирным банкомВ рамках мероприятия планируется проведение рабочих обсуждений вокруг текущих экономических вопросов.
15:42 09/06/2017«Мы защищали и будем защищать права человека»: литовский парламентарий обеспокоен арестом азербайджанских журналистовНовости о незаконном задержании азербайджанских журналистов Ниджата Амирасланова и Афгана Мухтарлы вызывают особую тревогу.
15:09 08/06/2017Мария Захарова: В ходе визита в регион сопредседатели Минской группы ОБСЕ намерены уточнить ситуацию в зоне карабахского конфликтаПо ее словам, в рамках визита посредники проведут встречи с президентом Армении, главой МИД и министром обороны Армении.
19:52 06/06/2017Экс-командующий Армией обороны НКР Самвел Бабаян останется под арестом: иск адвоката вновь отклонен«Отклонили на том же основании, что и ранее: пока не должен находится на свободе, поскольку может скрыться. Те же самые стандартные формулировки», – отметил адвокат.
12:44 06/06/2017Советник президента НКР: Объем внешнего торгового оборота Арцаха вырос на 60,2%Объем внешнего торгового оборота в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) по фактическим ценам за январь-март 2017г. составил 39,3 млрд. драмов (80,8 млн. долларов).
10:11 05/06/2017Левон Мнацаканян: Ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск оценивается как стабильно напряженнаяКак отметил Левон Мнацаканян, по сравнению с предыдущими месяцами, сейчас наблюдается определенное снижение уровня напряженности, хотя время от времени рост напряженности регистрируется.
13:32 30/05/2017Первый омбудсмен Армении: Позиции сторон карабахского конфликта за последний год не только не сблизились, но еще больше отдалилисьОбратившись к последнему заявлению сопредседателей Минской группы ОБСЕ, Лариса Алавердян выразила мнение, что посредники сделали это заявление от безысходности.
17:58 29/05/2017Глава TÜSİAD бьет тревогу: Введение чрезвычайного положения привело к серьезному спаду в экономике Турции и не только…Более того, по его словам, вследствие введения режима ЧП в стране возникают проблемы в сфере туризма и медицинского страхования.
13:11 28/05/2017Генерал-депутат НС Армении Манвел Григорян: Мы на сегодня не только в состоянии отстоять достигнутые победы«Мы на сегодня не только в состоянии отстоять достигнутые победы, но молодежь уже наслаждается их плодами», – заявил сегодня журналистам депутат парламента Армении, председатель Союза добровольцев...
15:35 27/05/2017Спикер парламента Армении на мероприятии к 26-летию независимости Грузии напомнил про взаимное доверие и добрососедствоАра Баблоян выразил уверенность, что Грузия продолжит идти по пути развития, и достигнет новых высот.