23:24 12/11/2020Ադրբեջանը դիտավորյալ հարձակումների է ենթարկել երեխաների համար նախատեսված շինությունները. Արցախի ՄԻՊՄարդու իրավունքների պաշտպանը հրապարակել է երեխաների իրավունքների խախտման վերաբերյալ արտահերթ զեկույց
19:10 12/11/2020Տարոն Տոնոյան. Մենք երկիր ենք հանձնել, մեր վարչապետը հրաժարական չի տալիս, զավեշտի մեջ ենք«Ես չեմ ուզում սուտասան վարչապետ ունենալ, ես չեմ ուզում Ալիևի ծաղրանքին արժանացած վարչապետ ունենալ»,- վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ակցիայի ժամանակ ասաց վիրաբույժ Տարոն Տոնոյանը, ով...
15:57 12/11/2020Խաչիկ Գալստյան. Հենց այս պահին ձևավորում են բանդաներ ժողովրդի բնական ընդվզումը սաստելու համար«Հայաստանում գոյություն չունի օրինական իշխանություն, այն զավթել են մի խումբ հրոսակախմբի ներկայացուցիչներ, որոնք հենց այս պահին ձևավորվում են բանդաներ ժողովրդի բնական ընդվզումը սաստելու համար»,-...
14:23 12/11/2020Արթուր Վանեցյան. Անզիջում է պայքարն այս դավաճանական փաստաթղթի և այն գաղտագողի ստորագրած անձի դեմ«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, գեներալ-մայոր Արթուր Վանեցյանը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
12:11 11/11/2020Միքայել Մինասյան. Ունենք ընդամենը 4 օր մեզ պարտադրված իրավիճակը շտկելու համար«Դեռ կարող ենք հասցնել։ Վստահեցնում եմ՝ դեռ կարող ենք։ Դրեք մի կողմ անցյալը»։
11:23 11/11/2020ԵԽ պատգամավոր․ Եվրամիությունը նախընտրեց Հայաստանին մենակ թողնել Ադրբեջանի և Թուրքիայի դեմԵվրամիությունը նախընտրեց Հայաստանին մենակ թողնել Ադրբեջանի և Թուրքիայի դեմ: Այս մասին գրել է Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Էմանուիլ Ֆրագկոսը։ «Բռնակալ Էրդողանը չի կանգնի այստեղ և շուտով ԵՄ-ն...
10:40 11/11/2020Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար․ Բանակցությունների արդյունքում տեղահանվածները պետք է վերադառնան ու սահմանվի ԼՂ կարգավիճակըՖրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան-Իվ Լը Դրիանը հայտարարություն է տարածել Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ գիշերով Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի իշխանությունների կողմից արված հրադադարի մասին...
09:36 11/11/2020Քաղաքագետ. Մավրը կատարեց իր գործը. Մավրը կարող է հեռանալՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը, ֆեյսբուքյան գրառմամբ դիմելով հայկական հողերը ադրբեջանցիներին հանձնած հայտարարության տակ ստորագրած Նիկոլ Փաշինյանին, գրում է.
19:33 10/11/2020Լիքը մարդ ծափ է տալիս, հավանության արժանացնում՝ ավտոմատ մտնում իր փայ պատասխանատվության տակ․ Տ․ Աբրահամյան«Մեկ է՝ ինձ թվում է, որ մեր հանրության մի հատված դեռ տաք է, մինչև վերջ չի գիտակցում ստեղծված իրադրության ողջ վտանգավորությունը»,- այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի նախագահի նախկին...
14:54 10/11/2020Նաիրի Հոխիկյան. Հազարավոր կամավորականները ջարդում էին զինկոմիսարիատների դռները, ոչ ոքի չկանչեցինԼրագրող, հաղորդավար Նաիրի Հոխիկյանը գրում է. «Ինչո՞ւ բանակը չէր համալրվում կամավորներով․ 2020թ․ սեպտեմբերի 27-ի առավոտյան մտել եմ տարածքային զինկոմիսարիատ ու ներկայացել, գրանցվել։ Պատերազմի...
16:05 09/11/2020Արցախում նեոօսմանյան ռևիզիոնիզմի պարտության դեպքում ստիպված չենք լինի զենքի սպառնալիքով դիմակայել դրան․ հույն պատմաբանՀույն պատմաբան, բալկանների հետազոտող Մարիոս Մաթիոս-Ժոզեֆիդիսը հոդված է հրապարակել Greek City Times-ում՝ «Թույլ մի տվեք, որ Արցախը դառնա Կովկասի Կրաինան» վերնագրով։ 1995թ․-ի օգոստոս և տեղի է ունենում...
14:00 09/11/2020ԵՄ-ն Հայաստանին ՔՈՎԻԴ-19-ի դեմ պայքարի համար 35.6 միլիոն եվրո դրամաշնորհ է հատկացնումԱյսօր Եվրոպական միությունը հայտնել է Հայաստանի կառավարությանը ՔՈՎԻԴ-19 համավարակի արձագանքմանը աջակցելու նպատակով 35.6 միլիոն եվրո դրամաշնորհ հատկացնելու մասին։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ-ում ԵՄ...
13:46 09/11/2020Թուրքիան խոցելի է, բայց չպետք է ակնկալել, որ տնտեսությունը մի օրում կփլուզվի. տնտեսագետ«Թուրքական ազգային արժույթը վերջին մի քանի ամսում անդադար նվազում է։ Վերջին 2-3 օրում կայունացել է, այս պահի դրությամբ 1 դոլարի դիմաց 8,3 է»,- ասուլիսում ասաց քաղաքագետ, տնտեսագետ Հրանտ Միքայելյանը։...
10:57 09/11/2020Բարոնուհի Քերոլայն Քոքսը ցանկություն է հայտնել հնարավորության դեպքում այցելել ԱրցախՄԻՊ-ը Մեծ Բրիտանիայի բարոնուհուն է ներկայացրել իրական փաստեր
10:36 09/11/2020Զարիֆ․ Իրանը ձեռք է մեկնում հարևաններին՝ բանակցություններով տարաձայնությունները լուծելու համարԻրանի արտաքին գործերի նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը հերթական անգամ տարածաշրջանային երկրներին կոչ է արել լուծել իրենց տարաձայնությունները երկխոսության միջոցով, հատկապես այժմ, երբ ԱՄՆ-ի նախագահը լքում...
21:53 08/11/2020Հենրիխ Մխիթարյանը «Ռոմա»-ի կազմում իր առաջին հեթ-տրիկը նվիրել է հայ ազգինՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանն իր առաջին «հեթ-տրիկը» «Ռոմա»-ի կազմում նվիրել է հայ ազգին: «Իմ ազգի համար, իմ «Ռոմա»-ի համար»,- ֆեյսբուքյան իր էջերում գրել է Մխիթարյանը: Նշենք,...
12:11 08/11/2020Տիգրանակերտի հնագիտական հանգրվանի գույքը տեղափոխվել է ապահով վայր. ՊետրոսյանՏիգրանակերտի պեղումներն իրականացնող արշավախմբի ղեկավար, ԵՊՀ մշակութաբանության ամբիոնի վարիչ, պատմական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Համլետ Պետրոսյանը տեղեկացնում է, որ Տիգրանակերտի հնագիտական...
09:47 07/11/202011-ամյա Աշոտը մեքենայով 4 մեծահասակի և 9 երեխայի կրակոցների տակով Արցախից հասցրել է Հայաստանի սահմանագոտի«Անընդհատ ասում էին՝ զգույշ, կամաց։ Հենց սկսում էին կրակել՝ ասում էին արագ քշի»,- պատմում է 11-ամյա վարորդը։

14:23 13/08/2013Armenian captive’s relatives demand information about him from ICRC Yerevan OfficeRelatives of Armenian captive Hakob Injighulyan have gathered near the Yerevan Office of the International Committee of the Red Cross (ICRC), demanding exact information about him, Hakob...
10:45 13/08/2013Armenian captive not to be held accountable – Armenian Defense MinistryThe Armenian side does everything possible to return the Armenian soldier to Armenia.
09:19 13/08/2013Armenian Church in Turkey demands list of ‘categorized’ ArmeniansNazar Ozsahakian, the Chairman of the Holy Trinity Episcopal Foundation, has demanded the list, citing a Turkish law on freedom of information as a justified reason for accessing the records.
12:43 12/08/2013Defense Ministry: Armenia-Azerbaijan border situation less tense now“Certainly, shots are heard constantly, but their intensity is incomparable with that of the shots recorded on August 4-6.”
09:31 12/08/2013Taiwan’s D-Link selects Gyumri for Global Software Development CenterD-Link hopes to continue executing its successful strategy by bringing a part of their software development operations to Gyumri, Armenia in the near future.
09:22 10/08/2013Canada’s MDA ready to help Armenia launch first comsatArmenia submitted to the International Telecommunications Union a bid to secure an orbital position.
09:21 09/08/2013Assyrians call on Kurdish regional government to acknowledge GenocideKRG is urged to give the same recognition to Assyrians that it desires to receive from western governments concerning the issue of the “Kurdish genocide” at the hands of Saddam’s regime.
09:30 08/08/2013Close Tehran-Washington ties, common nightmare of Russia and ArabsAn interview with Dr. Davood Hermidas Bavand, a university professor and international affairs analyst
12:16 07/08/2013Postanjyan: Heritage already certain about nominating candidate for by-election at electoral district #38Heritage party has not yet made a decision as to whom it will nominate for by-election to parliament at electoral district #38 in Syunik province, Heritage deputy chairman Armen Martirosyan told...
09:38 07/08/2013Senior House members cosponsor Genocide ResolutionSenior members of the U.S. House back passage of the measure urging “fair, just, and comprehensive international resolution” of Turkey’s crime of Genocide.
09:28 06/08/2013Tbilisi Armenians raise funds for Syrian Armenians5000 U.S. dollars donated in total, with the blessings and through the mediation of the Primate of the Diocese, Bishop Vazgen Mirzakhanyan, were transferred to the Mother See of Holy Etchmiadzin.
09:30 05/08/2013Lebanon overall winner at Pan-Homenetmen gamesLebanon’s team of 95 athletes received their trophy from the secretary of Armenia’s Olympic Committee Hrach Rustamyan.
09:39 03/08/2013Armenia to send peacekeepers to Lebanon next yearAt this moment negotiations are still in progress. The intention is to send Armenian troops to Lebanon in 2014.
09:29 02/08/2013Azerbaijan’s territorial integrity has no bearing on Karabakh“The president of Azerbaijan declares that Armenians are their number one enemy. In truth, the main enemy of Azerbaijan is its government,” says Shavarsh Kocharyan.
09:32 01/08/2013System of a Down takes Genocide affirmation center stageThe four members of System of a Down have been at the forefront of calling on the U.S., and international community as a whole, to work toward a truthful and just resolution of the Armenian Genocide.
09:50 31/07/2013Lottery to assist Artsakh resettlement“We don’t have an Armenia that stretches from sea to sea anymore, but we do have a country called Karabakh that stretches from river to river," says Artsakh Deputy PM.
10:06 30/07/20132 Syrian-Armenian children abductedA bus carrying three Armenia families, 7 women and two children, was forced to stop at the border.
16:00 29/07/2013Armenia’s State Food Security Service to specify quality of Roshen confectionery productsAs we reported earlier, citing ITAR-TASS, Russia’s consumer rights’ watchdog has imposed a ban on import of confectionery products made by Ukraine’s candy giant Roshen.
10:06 29/07/2013The Return of the Berd BearsThe Berd Bears are providing fair wages to around three-dozen women in Berd. The Archo and Arsho project is the second chapter in the life of the Berd women involved in this project.
09:45 27/07/20139th Pan-Homenetmen Games delegation departs to ArmeniaThis will be the second time that the games will be held in Yerevan.