23:24 12/11/2020Ադրբեջանը դիտավորյալ հարձակումների է ենթարկել երեխաների համար նախատեսված շինությունները. Արցախի ՄԻՊՄարդու իրավունքների պաշտպանը հրապարակել է երեխաների իրավունքների խախտման վերաբերյալ արտահերթ զեկույց
19:10 12/11/2020Տարոն Տոնոյան. Մենք երկիր ենք հանձնել, մեր վարչապետը հրաժարական չի տալիս, զավեշտի մեջ ենք«Ես չեմ ուզում սուտասան վարչապետ ունենալ, ես չեմ ուզում Ալիևի ծաղրանքին արժանացած վարչապետ ունենալ»,- վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ակցիայի ժամանակ ասաց վիրաբույժ Տարոն Տոնոյանը, ով...
15:57 12/11/2020Խաչիկ Գալստյան. Հենց այս պահին ձևավորում են բանդաներ ժողովրդի բնական ընդվզումը սաստելու համար«Հայաստանում գոյություն չունի օրինական իշխանություն, այն զավթել են մի խումբ հրոսակախմբի ներկայացուցիչներ, որոնք հենց այս պահին ձևավորվում են բանդաներ ժողովրդի բնական ընդվզումը սաստելու համար»,-...
14:23 12/11/2020Արթուր Վանեցյան. Անզիջում է պայքարն այս դավաճանական փաստաթղթի և այն գաղտագողի ստորագրած անձի դեմ«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, գեներալ-մայոր Արթուր Վանեցյանը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
12:11 11/11/2020Միքայել Մինասյան. Ունենք ընդամենը 4 օր մեզ պարտադրված իրավիճակը շտկելու համար«Դեռ կարող ենք հասցնել։ Վստահեցնում եմ՝ դեռ կարող ենք։ Դրեք մի կողմ անցյալը»։
11:23 11/11/2020ԵԽ պատգամավոր․ Եվրամիությունը նախընտրեց Հայաստանին մենակ թողնել Ադրբեջանի և Թուրքիայի դեմԵվրամիությունը նախընտրեց Հայաստանին մենակ թողնել Ադրբեջանի և Թուրքիայի դեմ: Այս մասին գրել է Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Էմանուիլ Ֆրագկոսը։ «Բռնակալ Էրդողանը չի կանգնի այստեղ և շուտով ԵՄ-ն...
10:40 11/11/2020Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար․ Բանակցությունների արդյունքում տեղահանվածները պետք է վերադառնան ու սահմանվի ԼՂ կարգավիճակըՖրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան-Իվ Լը Դրիանը հայտարարություն է տարածել Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ գիշերով Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի իշխանությունների կողմից արված հրադադարի մասին...
09:36 11/11/2020Քաղաքագետ. Մավրը կատարեց իր գործը. Մավրը կարող է հեռանալՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը, ֆեյսբուքյան գրառմամբ դիմելով հայկական հողերը ադրբեջանցիներին հանձնած հայտարարության տակ ստորագրած Նիկոլ Փաշինյանին, գրում է.
19:33 10/11/2020Լիքը մարդ ծափ է տալիս, հավանության արժանացնում՝ ավտոմատ մտնում իր փայ պատասխանատվության տակ․ Տ․ Աբրահամյան«Մեկ է՝ ինձ թվում է, որ մեր հանրության մի հատված դեռ տաք է, մինչև վերջ չի գիտակցում ստեղծված իրադրության ողջ վտանգավորությունը»,- այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի նախագահի նախկին...
14:54 10/11/2020Նաիրի Հոխիկյան. Հազարավոր կամավորականները ջարդում էին զինկոմիսարիատների դռները, ոչ ոքի չկանչեցինԼրագրող, հաղորդավար Նաիրի Հոխիկյանը գրում է. «Ինչո՞ւ բանակը չէր համալրվում կամավորներով․ 2020թ․ սեպտեմբերի 27-ի առավոտյան մտել եմ տարածքային զինկոմիսարիատ ու ներկայացել, գրանցվել։ Պատերազմի...
16:05 09/11/2020Արցախում նեոօսմանյան ռևիզիոնիզմի պարտության դեպքում ստիպված չենք լինի զենքի սպառնալիքով դիմակայել դրան․ հույն պատմաբանՀույն պատմաբան, բալկանների հետազոտող Մարիոս Մաթիոս-Ժոզեֆիդիսը հոդված է հրապարակել Greek City Times-ում՝ «Թույլ մի տվեք, որ Արցախը դառնա Կովկասի Կրաինան» վերնագրով։ 1995թ․-ի օգոստոս և տեղի է ունենում...
14:00 09/11/2020ԵՄ-ն Հայաստանին ՔՈՎԻԴ-19-ի դեմ պայքարի համար 35.6 միլիոն եվրո դրամաշնորհ է հատկացնումԱյսօր Եվրոպական միությունը հայտնել է Հայաստանի կառավարությանը ՔՈՎԻԴ-19 համավարակի արձագանքմանը աջակցելու նպատակով 35.6 միլիոն եվրո դրամաշնորհ հատկացնելու մասին։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ-ում ԵՄ...
13:46 09/11/2020Թուրքիան խոցելի է, բայց չպետք է ակնկալել, որ տնտեսությունը մի օրում կփլուզվի. տնտեսագետ«Թուրքական ազգային արժույթը վերջին մի քանի ամսում անդադար նվազում է։ Վերջին 2-3 օրում կայունացել է, այս պահի դրությամբ 1 դոլարի դիմաց 8,3 է»,- ասուլիսում ասաց քաղաքագետ, տնտեսագետ Հրանտ Միքայելյանը։...
10:57 09/11/2020Բարոնուհի Քերոլայն Քոքսը ցանկություն է հայտնել հնարավորության դեպքում այցելել ԱրցախՄԻՊ-ը Մեծ Բրիտանիայի բարոնուհուն է ներկայացրել իրական փաստեր
10:36 09/11/2020Զարիֆ․ Իրանը ձեռք է մեկնում հարևաններին՝ բանակցություններով տարաձայնությունները լուծելու համարԻրանի արտաքին գործերի նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը հերթական անգամ տարածաշրջանային երկրներին կոչ է արել լուծել իրենց տարաձայնությունները երկխոսության միջոցով, հատկապես այժմ, երբ ԱՄՆ-ի նախագահը լքում...
21:53 08/11/2020Հենրիխ Մխիթարյանը «Ռոմա»-ի կազմում իր առաջին հեթ-տրիկը նվիրել է հայ ազգինՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանն իր առաջին «հեթ-տրիկը» «Ռոմա»-ի կազմում նվիրել է հայ ազգին: «Իմ ազգի համար, իմ «Ռոմա»-ի համար»,- ֆեյսբուքյան իր էջերում գրել է Մխիթարյանը: Նշենք,...
12:11 08/11/2020Տիգրանակերտի հնագիտական հանգրվանի գույքը տեղափոխվել է ապահով վայր. ՊետրոսյանՏիգրանակերտի պեղումներն իրականացնող արշավախմբի ղեկավար, ԵՊՀ մշակութաբանության ամբիոնի վարիչ, պատմական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Համլետ Պետրոսյանը տեղեկացնում է, որ Տիգրանակերտի հնագիտական...
09:47 07/11/202011-ամյա Աշոտը մեքենայով 4 մեծահասակի և 9 երեխայի կրակոցների տակով Արցախից հասցրել է Հայաստանի սահմանագոտի«Անընդհատ ասում էին՝ զգույշ, կամաց։ Հենց սկսում էին կրակել՝ ասում էին արագ քշի»,- պատմում է 11-ամյա վարորդը։

16:38 01/07/2016Washington Times: Полная капитуляция Эрдогана и извинения Путину выявили слабость южного фланга НАТО пред лицом РоссииНапомним, в отношениях России и Турции наступили «кардинальные изВинения».
16:48 30/06/2016Штайнмайер в Баку подчеркнул важность предотвращения эскалации карабахского конфликта и укрепления режима перемирияКроме того, Штайнмайер в Ереване встретился и с президентом Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакяном.
22:14 29/06/2016Э. Налбандян: Азербайджан пытается обвинить глав МИД США, России и Франции в фальсификацияхАзербайджан трижды отверг данное предложение, а руководство заявляет, будто не знает, о чем речь.
14:19 29/06/2016В окружении Эрдогана рассказали о том, как прошел разговор с ПутинымПосле извинений Путин позвонил Эрдогану и поручил правительству России начать процесс снятия санкций с Турции.
14:49 28/06/2016Папа Римский Франциск опубликовал в Instagram видео о своем визите в АрмениюПонтифик использовал хэштег #PopeInArmenia.
13:10 28/06/2016Джордж Сорос: Президент Азербайджана Ильхам Алиев притворяется, что не несет ответственности за репрессии в странеОдна из стран, к которой Запад, к сожалению, относится слишком благодушно, – это Азербайджан, где царит довольно неприятный диктаторский режим, заявил известный миллиардер.
18:16 27/06/2016«Извините»: Эрдоган направил послание Путину и слезно попросил прощения за сбитый Су-24Ранее растерявшемуся от требований Путина Эрдогану разъяснили, какой именно «первый шаг» ждет от Турции Россия.
14:24 26/06/2016Папа Римский Франциск: Визит в Армению уже стал для меня незабываемымСегодня утром в Первопрестольном Святом Эчмиадзине Папа Римский Франциск принял участие в Святой литургии.
11:56 25/06/2016Папа Римский Франциск рассмеялся, увидев свой самый маленький в мире портретКатоликос Всех армян сделал уникальный подарок Папе Римскому: Франциску теперь нужна лупа...
16:58 24/06/2016Речь Папы Римского в Армении: Когда действия направляются силой Христовой любви, находится путь урегулирования конфликтовЯ воздаю благодарение Господу также за путь искреннего и братского диалога, который совершили Католическая Церковь и Армянская Апостольская Церковь с целью достичь полноты общения.
20:35 23/06/2016ПАСЕ приняла доклад против режима Эрдогана: депутат НС Армении о провале турецко-азербайджанского лоббиДокладом также требуется отменить статью 301 Уголовного кодекса Турции, которая предусматривает наказание за оскорбление достоинства турецкой нации и запрещает тему Геноцида армян.
13:45 23/06/2016Немецкий депутат: Турция не может говорить нам, какие решения приниматьВ ответ на вопрос относительно реакции Турции на признание Бундестагом Геноцида армян, парламентарий отметил, что он действительно удивлен.
14:21 22/06/2016Федерико Ломбарди: Папа Римский при посещении монастыря Хор Вирап в Армении выпустит голубей в сторону горы АраратСреди посетивших с Папой Римским Армению журналистов также будет дочь армянского пастора, друга понтифика.
15:28 21/06/2016Российские католики отправляются в Армению, чтобы помолиться с Папой РимскимВизит Его Святейшества Папы Римского Франциска в Армению начнется 24 июня с.г.
14:42 21/06/2016Политолог Г.Мелик-Шахназарян назвал главное достижение встречи президентов Армении, России и Азербайджана в Петербурге«Считаю, что главным достижением встречи в Санкт-Петербурге является достижение четкой договоренности в вопросе увеличения числа международных наблюдателей», – сказал он.
21:46 20/06/2016Глава МИД Армении: Встреча Путин-Саргсян-Алиев была полезной и проходила в конструктивной атмосфереЭ. Налбандян также сообщил, что достигнута договоренность продолжить встречи не только на уровне президентов, но и глав МИД.
16:32 20/06/2016Президент Армении Серж Саргсян рассказал, какие ожидания связывает с саммитом в Санкт-Петербурге«Рассчитываю, что в Санкт-Петербурге мы, в конце концов, договоримся, и Азербайджан выполнит свои обязательства», – сказал глава армянского государства.
12:51 18/06/2016После сокрушительного поражения сборной Турции на Евро-2016 в интернете высмеяли ЭрдоганаДосталось в соцсетях и фанатам Турции, которые в какой-то момент начали освистывать собственную сборную.
14:53 17/06/2016Две трети россиян высказались за нейтралитет России в карабахском конфликте. ОпросОтвечая на вопрос, кто, по их мнению, спровоцировал обострение обстановки, 23% респондентов назвали США и страны НАТО, 19% – Азербайджан, 15% – Турцию, 4% – Армению.
15:22 16/06/2016Замглавы МИД РФ: Начата работа по установлению взаимодействия между ЕАЭС и африканскими интеграционными объединениямиТакими как Афросоюз, Сообщество развития юга Африки, Восточно-африканское сообщество, Южно-африканский таможенный союз.