21:01 31/08/2020Զոհրաբ Մնացականյան. Պատրաստ եմ հանդիպել Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ«Հայաստանը, Լեռնային Ղարաբաղը հետաքրքրված են տարածաշրջանում կայուն խաղաղությամբ: Դա հնարավոր կլինի խաղաղ համաձայնագրի հասնելու միջոցով, որը հիմնված կլինի փոխզիջումների վրա: Միակողմանի զիջումները...
14:05 31/08/2020Մարզերի ԲԿ-ներում կորոնավիրուսային բաժանմունքները փակվում ենԳյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցը և Սպիտակի բժշկական կենտրոնն այսուհետ վերադառնում են իրենց բնականոն աշխատանքին, փակվում է նաև կորոնավիրուսային հիվանդություն ունեցող քաղաքացիներին սպասարկող Մարտունու...
13:10 31/08/2020Արաբագետ. Լիբանանի վերջին զարգացումները և հայկական հնարավորություններըԵթե կարևորվում է լիբանանյան գործընթաներում հայկական առավել ազդեցիկ դերակատարումը, ապա կարելի է առաջիկայում որևէ բարձրաստիճան պատվիրակություն գործուղել այդ բարեկամական երկիր։ Նման կարծիք է հայտնել...
10:44 31/08/2020ՀԲՃ. Ամեն ինչ պետք է անել` Լիդիան սիքյուրիթիին ոստիկանությունը չտա զենք օգտագործելու իրավունք«Լուրեր են պտտվում, որ Լիդիանը իր փաստաբանների հիմնադրած պահնորդական ընկերությունն է ցանկանում գործի դնել»։ Այս մասին հայտարարել է Հայկական բնապահպանական ճակատ նախաձեռնությունը ֆեյսբուքյան իր էջում։...
10:38 29/08/2020Ինչո՞ւ 2 միլիոն 994 հազար վարչապետերն ու նախագահները դիմակ պիտի կրեն, իսկ ընդամենը մի քանի արտոնյալները՝ ոչԷյնշտեյնը, երբ ասում էր՝ ամեն ինչ հարաբերական է, հաստատ լոգիկան նկատի չուներ, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը՝ անդրադառնալով պարետի երեկվա...
17:25 28/08/2020Ապրիլյան և աշխարհազոր՝ պատասխանում է պաշտպանության նախարարը«Դուք ինձնից քաղաքական գնահատական եք ուզո՞ւմ։ Չեք ուզում ... Ապրիլյան գործողություններն ավարտվել են որոշ տարածքային կորուստներով, բայց ռազմաքաղաքական փոփոխություն չի կատարվել»,- Ազգային ժողովում...
16:40 28/08/2020Արդյոք մեր զինծառայողն առևանգվել է, արդյոք այլ պայմաններ են եղել՝ պետք է դեռ պարզենք. Դավիթ Տոնոյան«Ծառայողական քննության արդյունքում կհասկանանք, թե ինչպես է դա կատարվել», Ազգային ժողովում լրագրողներին ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը՝ պատասխանելով Ադրբեջանում հայտնված հայ սպա...
11:02 28/08/2020Տավուշում հուլիսյան հրետակոծությունից վնասված տները նորոգվում ենԵրեք համայնքներում տուժել էր ավելի քան ութ տասնյակ տուն, 14 բնակարան
10:15 28/08/2020Սա իրավական անգրագիտության արդյունք է՞, թե՞ սեփական սխալը ընդունելուց վախենալու հետևանք. իրավաբան«Վահրամ ԱՎետիսյանի» բառերը «Էդգար շաթիրյանի» բառերով փոխարինելու» մասին
09:22 28/08/2020Փաստացի մարդուց «խլում են» սահմանադրական արդարադատության մատչելիության իրավունքը. Արթուր ՂամբարյանԻրավաբանական գիտությունների դոկտոր, Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի անդամ Արթուր Ղամբարյանը գրում է.
15:57 26/08/2020Ադրբեջանը Գուրգեն Ալավերդյանի նկատմամբ հարուցել է քրեական 5 գործ. ՊՆ խոսնակԱդրբեջանի գլխավոր դատախազությունը և ՊԱԾ-ը համատեղ հայտարարություն են տարածել՝ նշելով, որ մոլորված զինծառայող Գուրգեն Ալավերդյանի նկատմամբ հարուցվել է քրեական գործ՝ 5 տարբեր հոդվածով: Այս մասին...
15:41 25/08/2020Ո՞ւմ հրահանգով են փակվել ԵՊՀ դռները լրագրողների առջև«Առավոտյան, երբ եկա աշխատանքի, անվտանգության աշխատակիցներն ինձ ասացին, որ Հոգաբարձուների խորհրդի նախկին նախագահ Գևորգ Մուրադյանը հրահանգ է տվել, որ լրագրողներին թույլ չտան ներս մտնել»,- լրագրողների...
13:24 25/08/2020Իրանի էներգետիկայի նախարար. Հայաստանի հետ 3-րդ բարձրավոլտ էլեկտրագծի շինարարությունը կավարտվի տարեվերջինԻրանի էներգետիկայի նախարար Ռեզա Արդաքանիանը «Իրան» օրաթերթին տված հարցազրույցում նշել է, որ Իրան-Հայաստան 3-րդ բարձրավոլտ էլեկտրագծի շինարարությունը կավարտվի մինչև տարեվերջ։ Այս մասին գրում է...
18:20 24/08/2020Արսեն Թորոսյանը փախուստի դեպքում անխուսափելիորեն վերադարձվելու է Հայաստան. ՂազինյանԱրսեն Թորոսյանն ապաակտիվացրել է իր ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջը՝ ենթադրաբար նոր կորոնավիրուսի վերաբերյալ իր կողմից տրամադրված ապատեղեկատվության հետքերը վերացնելու նպատակով: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր...
15:49 24/08/2020Աբրահամյան. Վերջին շրջանում Ադրբեջանի շրջանառած կեղծիքներն աննախադեպ ծավալների են հասել«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի նախագահ Տիգրան Աբրահամյանը գրել է. «Հատկապես տավուշյան իրադարձություններից հետո Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարն ու գլխավոր շտաբի պետը կորել են հեռուստաէկրաններից ու...
12:15 24/08/2020Վարդենիսում կորոնավիրուսի նոր բռնկում է սկսվելՎարդենիս համայնքում կորոնավիրուսի համավարակի նոր բռնկում է սկսվել։ «Հարգելի համաքաղաքացիներ, խնդրում և պահանջում ենք պահպանել հակահամաճարակային անվտանգության բոլոր կանոնները, մի թուլացրեք...
17:11 22/08/2020Ի՞նչ է սպասվում Վանաձորի քիմպրոմինՎանաձորի քիմիական գործարանը որպես այդպիսին շահագործման հեռանկար չունի։ Փոխարենը քաղաքային իշխանությունները ծրագրեր են կազմել ՝ տարածքն այլ նպատակներով օգտագործելու համար։ Panorama.am-ի հետ...
13:53 22/08/2020Նունե Ներսիսյան. Թորոսյանի համար առողջապահությունը բիզնես է«Paracelsus» ՀԿ հիմնադիր և ղեկավար Նունե Ներսիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Մարալիկի ծննդատան ապագան այդպես էլ մնացել է օդում կախված։ 7 ամիս ծննդատան աշխատակիցներին ԱՆ-ն բառի բուն իմաստով...
09:22 21/08/2020«Փաստ». Ի՞նչ հակասություններ են եղել Վահրամ Ավետիսյանի և իմքայլական պատգամավորների միջև«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, կառավարության կողմից առաջադրված ՍԴ դատավորի թեկնածու Վահրամ Ավետիսյանը Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնում ընտրվելու մասին համաձայնությունը հետ կանչելու...
16:06 20/08/2020Պեսկովը նշել է, որ տարբեր երկրներ միջամտում են Բելառուսի գործերինԿրեմլը կարծում է, որ տարբեր երկրներ ուղղակիորեն և անուղղակիորեն խառնվում են Բելառուսի գործերին: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, ում խոսքը փոխանցում է...

13:33 25/01/2013EuFoA: If presidential elections took place last week, Serzh Sargsyan would have scored 68.6 percent of valid votesToday, TNS opinion is presenting the results of its survey "Poll: A Snapshot ahead of Armenia's Presidential Elections."
12:24 25/01/2013EurasiaNet: Syrian refugees resettling in Nagorno-KarabakhIn recent months, 29 refugee families, roughly 90 people overall, have found new homes in Karabakh’s Kashatagh District.
15:43 24/01/2013Economist: Serzh Sargsyan’s election program contains exact principles for overcoming economic threats"It is positive that Raffi Hovannisian highlights the role of social infrastructure of village."
10:38 24/01/2013PACE deputy prevented from being photographed in Baku"The report on Azerbaijan says nothing strange: journalists and photographers are arrested, freedom of speech is unprotected."
17:02 23/01/2013Trilateral meeting on Karabakh held in StrasbourgEarlier, PACE President Jean-Claude Mignon dwelt on such trilateral meetings, saying that such meetings regularly take place in Strasbourg or Paris.
12:17 23/01/2013PACE calls on member states to bring laws in line with ECtHR precedent lawsBulgaria, Italy, Moldova, Poland, Romania, Russia, Turkey and Ukraine were mentioned as countries having the systemic problem.
10:41 23/01/2013Tigran Sargsyan, Dmitry Medvedev have phone conversationThey arranged to meet in Moscow to take up the details of bilateral relations.
13:54 22/01/2013OSCE Minsk Group does important job: PACE President Mignon not to restore activities of PACE subcommittee on KarabakhPACE President noted that he has periodical meetings on Karabakh with the heads of the Armenian and Azerbaijani delegations, and that these meetings are not official and public.
13:10 21/01/2013Vardan Sedrakyan to start active campaign on February 1"I will dissolve the unfair National Assembly, I will give all parties an opportunity to participate in new, fair elections," said the presidential candidate.
12:17 19/01/2013‘‘Azerbaijani media presented not the full list of ammunition imported from Russia’’“This information doesn’t correspond to the reality because the mentioned media has not presented the full list of the ammunition and military hardware received from Russia,” the Minister of Defense...
12:11 19/01/2013Raffi Hovannisian does not need head of election headquarters"It is not compulsory for us to appoint a head of election headquarters. We have functional divisions and we will do public works during the campaign," said Heritage vice chairman.
12:00 18/01/2013Armenian FM Edward Nalbandian to visit Georgia in FebruaryEdward Nalbandian and Maia Panjikidze stated that there are no problems in the bilateral relations - there are just some issues which are solved positively with joint efforts.
18:26 17/01/2013Expert: Policy of Azerbaijan can make situation uncontrollable“By increasing the military expenses Azerbaijan threatens not only the Karabakh – Azerbaijani contact line, but also the Caspian Sea region,” said Tigran Abrahamyan, expert in political issues,...
17:09 17/01/2013Sergey Shakaryants: Unrealistic to hope for serious election struggle“One month is left until the presidential elections are held, but there is an impression that the elections themselves do not spark much interest."
12:17 17/01/2013Tatul Manaseryan: Armenia has possibility to set minimum wages at AMD 56,000-58,000"The 2013 budget does not to sufficient extent include all possibilities, economic potential and resources, which are very important for it."
11:00 16/01/2013OSCE media freedom representative criticizes police violence against journalists in AzerbaijanSeveral reporters were harassed and prevented from doing their job during a demonstration on 12 January against the deaths of young Azerbaijani army conscripts.
18:19 15/01/2013Republican MP: No other candidate has passed way of Serzh Sargsyan"With Armenia facing a serious geopolitical situation, none of the candidates, except the incumbent President, is able to resist current challenges."
12:43 15/01/2013Iran's East Azarbaijan Governor-General meets with Syunik Governor in TabrizWe seek expansion of economic cooperation with Syunik region, Governor-General of Iran's East Azarbaijan province Ahmad Alireza Beigi said.
13:37 14/01/2013Hovhannes Sahakyan: I do not think Aram Harutyunyan has any other accomplishments besides running for presidentMr Sahakyan said that Raffi Hovannisian, Hrant Bagratyan and Paruyr Hayrikyan had a political biography and were popular in this respect, adding that he was not serious about the other candidates.
10:18 14/01/2013Georgian amnesty law bypasses Georgian-Armenian activist Vahagn ChakhalyanThe activist’s lawyer refused to reveal the next step from tactical considerations but said that in all probability they would appeal this decision.