21:01 31/08/2020Զոհրաբ Մնացականյան. Պատրաստ եմ հանդիպել Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ«Հայաստանը, Լեռնային Ղարաբաղը հետաքրքրված են տարածաշրջանում կայուն խաղաղությամբ: Դա հնարավոր կլինի խաղաղ համաձայնագրի հասնելու միջոցով, որը հիմնված կլինի փոխզիջումների վրա: Միակողմանի զիջումները...
14:05 31/08/2020Մարզերի ԲԿ-ներում կորոնավիրուսային բաժանմունքները փակվում ենԳյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցը և Սպիտակի բժշկական կենտրոնն այսուհետ վերադառնում են իրենց բնականոն աշխատանքին, փակվում է նաև կորոնավիրուսային հիվանդություն ունեցող քաղաքացիներին սպասարկող Մարտունու...
13:10 31/08/2020Արաբագետ. Լիբանանի վերջին զարգացումները և հայկական հնարավորություններըԵթե կարևորվում է լիբանանյան գործընթաներում հայկական առավել ազդեցիկ դերակատարումը, ապա կարելի է առաջիկայում որևէ բարձրաստիճան պատվիրակություն գործուղել այդ բարեկամական երկիր։ Նման կարծիք է հայտնել...
10:44 31/08/2020ՀԲՃ. Ամեն ինչ պետք է անել` Լիդիան սիքյուրիթիին ոստիկանությունը չտա զենք օգտագործելու իրավունք«Լուրեր են պտտվում, որ Լիդիանը իր փաստաբանների հիմնադրած պահնորդական ընկերությունն է ցանկանում գործի դնել»։ Այս մասին հայտարարել է Հայկական բնապահպանական ճակատ նախաձեռնությունը ֆեյսբուքյան իր էջում։...
10:38 29/08/2020Ինչո՞ւ 2 միլիոն 994 հազար վարչապետերն ու նախագահները դիմակ պիտի կրեն, իսկ ընդամենը մի քանի արտոնյալները՝ ոչԷյնշտեյնը, երբ ասում էր՝ ամեն ինչ հարաբերական է, հաստատ լոգիկան նկատի չուներ, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը՝ անդրադառնալով պարետի երեկվա...
17:25 28/08/2020Ապրիլյան և աշխարհազոր՝ պատասխանում է պաշտպանության նախարարը«Դուք ինձնից քաղաքական գնահատական եք ուզո՞ւմ։ Չեք ուզում ... Ապրիլյան գործողություններն ավարտվել են որոշ տարածքային կորուստներով, բայց ռազմաքաղաքական փոփոխություն չի կատարվել»,- Ազգային ժողովում...
16:40 28/08/2020Արդյոք մեր զինծառայողն առևանգվել է, արդյոք այլ պայմաններ են եղել՝ պետք է դեռ պարզենք. Դավիթ Տոնոյան«Ծառայողական քննության արդյունքում կհասկանանք, թե ինչպես է դա կատարվել», Ազգային ժողովում լրագրողներին ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը՝ պատասխանելով Ադրբեջանում հայտնված հայ սպա...
11:02 28/08/2020Տավուշում հուլիսյան հրետակոծությունից վնասված տները նորոգվում ենԵրեք համայնքներում տուժել էր ավելի քան ութ տասնյակ տուն, 14 բնակարան
10:15 28/08/2020Սա իրավական անգրագիտության արդյունք է՞, թե՞ սեփական սխալը ընդունելուց վախենալու հետևանք. իրավաբան«Վահրամ ԱՎետիսյանի» բառերը «Էդգար շաթիրյանի» բառերով փոխարինելու» մասին
09:22 28/08/2020Փաստացի մարդուց «խլում են» սահմանադրական արդարադատության մատչելիության իրավունքը. Արթուր ՂամբարյանԻրավաբանական գիտությունների դոկտոր, Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի անդամ Արթուր Ղամբարյանը գրում է.
15:57 26/08/2020Ադրբեջանը Գուրգեն Ալավերդյանի նկատմամբ հարուցել է քրեական 5 գործ. ՊՆ խոսնակԱդրբեջանի գլխավոր դատախազությունը և ՊԱԾ-ը համատեղ հայտարարություն են տարածել՝ նշելով, որ մոլորված զինծառայող Գուրգեն Ալավերդյանի նկատմամբ հարուցվել է քրեական գործ՝ 5 տարբեր հոդվածով: Այս մասին...
15:41 25/08/2020Ո՞ւմ հրահանգով են փակվել ԵՊՀ դռները լրագրողների առջև«Առավոտյան, երբ եկա աշխատանքի, անվտանգության աշխատակիցներն ինձ ասացին, որ Հոգաբարձուների խորհրդի նախկին նախագահ Գևորգ Մուրադյանը հրահանգ է տվել, որ լրագրողներին թույլ չտան ներս մտնել»,- լրագրողների...
13:24 25/08/2020Իրանի էներգետիկայի նախարար. Հայաստանի հետ 3-րդ բարձրավոլտ էլեկտրագծի շինարարությունը կավարտվի տարեվերջինԻրանի էներգետիկայի նախարար Ռեզա Արդաքանիանը «Իրան» օրաթերթին տված հարցազրույցում նշել է, որ Իրան-Հայաստան 3-րդ բարձրավոլտ էլեկտրագծի շինարարությունը կավարտվի մինչև տարեվերջ։ Այս մասին գրում է...
18:20 24/08/2020Արսեն Թորոսյանը փախուստի դեպքում անխուսափելիորեն վերադարձվելու է Հայաստան. ՂազինյանԱրսեն Թորոսյանն ապաակտիվացրել է իր ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջը՝ ենթադրաբար նոր կորոնավիրուսի վերաբերյալ իր կողմից տրամադրված ապատեղեկատվության հետքերը վերացնելու նպատակով: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր...
15:49 24/08/2020Աբրահամյան. Վերջին շրջանում Ադրբեջանի շրջանառած կեղծիքներն աննախադեպ ծավալների են հասել«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի նախագահ Տիգրան Աբրահամյանը գրել է. «Հատկապես տավուշյան իրադարձություններից հետո Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարն ու գլխավոր շտաբի պետը կորել են հեռուստաէկրաններից ու...
12:15 24/08/2020Վարդենիսում կորոնավիրուսի նոր բռնկում է սկսվելՎարդենիս համայնքում կորոնավիրուսի համավարակի նոր բռնկում է սկսվել։ «Հարգելի համաքաղաքացիներ, խնդրում և պահանջում ենք պահպանել հակահամաճարակային անվտանգության բոլոր կանոնները, մի թուլացրեք...
17:11 22/08/2020Ի՞նչ է սպասվում Վանաձորի քիմպրոմինՎանաձորի քիմիական գործարանը որպես այդպիսին շահագործման հեռանկար չունի։ Փոխարենը քաղաքային իշխանությունները ծրագրեր են կազմել ՝ տարածքն այլ նպատակներով օգտագործելու համար։ Panorama.am-ի հետ...
13:53 22/08/2020Նունե Ներսիսյան. Թորոսյանի համար առողջապահությունը բիզնես է«Paracelsus» ՀԿ հիմնադիր և ղեկավար Նունե Ներսիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Մարալիկի ծննդատան ապագան այդպես էլ մնացել է օդում կախված։ 7 ամիս ծննդատան աշխատակիցներին ԱՆ-ն բառի բուն իմաստով...
09:22 21/08/2020«Փաստ». Ի՞նչ հակասություններ են եղել Վահրամ Ավետիսյանի և իմքայլական պատգամավորների միջև«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, կառավարության կողմից առաջադրված ՍԴ դատավորի թեկնածու Վահրամ Ավետիսյանը Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնում ընտրվելու մասին համաձայնությունը հետ կանչելու...
16:06 20/08/2020Պեսկովը նշել է, որ տարբեր երկրներ միջամտում են Բելառուսի գործերինԿրեմլը կարծում է, որ տարբեր երկրներ ուղղակիորեն և անուղղակիորեն խառնվում են Բելառուսի գործերին: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, ում խոսքը փոխանցում է...

13:13 02/11/2015Как отразятся итоги досрочных парламентских выборов в Турции на отношениях с Арменией? Ответил тюркологИтоги состоявшихся накануне, 1 ноября, досрочных парламентских выборов в Турции никак не отразятся на отношениях этой страны с Арменией.
12:02 02/11/2015«Corriere della Sera»: Жители Арцаха – истинные христиане и армяне, рано или поздно мир примет этоВпечатлениями о Нагорно-Карабахской Республике делится журналист Марко Мерола в статье, опубликованной в еженедельном приложении к итальянской газете «Corriere della Sera».
15:45 31/10/2015Итальянский телеканал «Rai 3» о красоте древних храмов Армении и возрождающемся Арцахе«Впечатления грандиозные», – отмечает автор репортажа и рассказывает, что в центре Степанакерта построена статуя, посвящённая любви.
13:05 31/10/2015Какой будет погода в ноябре в Армении? Прогнозы синоптиков представил Гагик СуренянС точки зрения метеорологии 2015 год можно назвать годом рекордов для Армении. Об этом сегодня на пресс-конференции заявил замначальника Службы мониторинга и гидрометеорологии (Армгосгидромет)...
15:55 30/10/2015Какие услуги оказывают генералы президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву… Комментирует Армен Минасян«И теперь Алиев-младший пытается найти замену нефти и икре. И поскольку в нашем столетии передовое человечество больше всего волнует мир, Ильхам пытается продать Западу именно мир».
11:22 30/10/2015Эдвард Налбандян: Армения приветствует признание Сенатом Парагвая Геноцида армян«Данным шагом Сенат Парагвая внес важный вклад в международные усилия, направленные на предупреждение геноцидов и преступлений против человечества», – подчеркнул Эдвард Налбандян.
15:57 29/10/2015Эксперты: В Азербайджане царит атмосфера, напоминающая коммунистическую эпоху«Политическая среда в Азербайджане, беспрецедентное наступление на гражданское общество в преддверии парламентских выборов несовместимы с нормами Совета Европы».
13:05 29/10/2015Овик Абраамян прокомментировал улучшение Арменией позиций в рейтинге Doing Business 2016Премьер-министр Армении Овик Абраамян в ходе сегодняшнего заседания правительства РА коснулся обнародованного во вторник, 27 октября, Всемирным банком и Международной финансовой корпорацией...
18:29 28/10/2015Директор Института древних рукописей: В НКР уже до конца ноября откроется филиал «Матенадарана»В Нагорно-Карабахской Республике (НКР) до конца ноября будет открыт филиал Института древних рукописей Матенадаран имени св.
15:40 28/10/2015Грант Багратян: В Армении на сегодня приоритетом является Конституция, а не вопрос смены властиНа сегодня в Армении приоритетной проблемой является Конституция, а не вопрос смены власти и проведения внеочередных выборов.
12:15 28/10/2015Журнал Interview Russia рассказал, что делать в Армении зимой и летомИздание составило гид по Армении, рассказав о ее горах, церквях, искусстве и еде.
14:24 27/10/2015Серж Саргсян: Армения подтверждает свое намерение развивать ядерную энергетикуПрезидент Армении принял участие в 14-м заседании Совета по безопасности атомной энергетики и выступил со вступительной речью.
14:06 27/10/2015Не думаю, что удастся достичь серьезного прогресса. Политолог о региональном визите сопредседателей Минской группы ОБСЕНе думаю, что во время данного визита или в обозримом будущем удастся достичь серьезного прогресса в переговорном процессе мирного урегулирования карабахской проблемы.
12:26 27/10/2015Польский аналитик: Армения снова попытается углублять взаимное сотрудничество с ЕС«Сейчас на повестке не стоит Ассоциативное соглашение с Арменией, но это может случиться в какой-то момент», – сказал он.
16:51 26/10/2015Мамелюк Рустам Раза о том, как Наполеон запретил носить турецкое имя, которое ему дали выкравшие из армянской семьи работорговцыНаполеон ему подарил дамасскую саблю, рукоятка которой была в шести крупных бриллиантах, пару пистолетов в золоченых футлярах. Так Рустам приступил к своим новым обязанностям телохранителя Бонапарта.
12:34 26/10/2015Джеймс Уорлик: Рассчитываем, что встреча президентов Армении и Азербайджана состоится до конца года«Рассчитываем, что встреча президентов Армении и Азербайджана состоится до конца года», – заявил сегодня на пресс-конференции в Ереване сопредседатель МГ ОБСЕ от США Джеймс Уорлик, подчеркнув, что...
12:40 24/10/2015Как Армения превращается в центр гастрономического туризма. Материал «Ленты.Ру»Российское Интернет-издание опубликовало статью главного редактора портала Pravo.ru Бориса Болтянского.
15:17 23/10/2015Президент Армении: Азербайджан не выполняет требований СБ ООН и блокирует деятельность гуманитарных организаций в Карабахе«Россия играет весомую роль в поиске путей урегулирования нагорно-карабахского конфликта, а также в вопросе сохранения стабильности в нашем регионе».
11:48 23/10/2015МИД Армении: Из-за деструктивной позиции Азербайджана в процессе урегулирования карабахского конфликта прогресс невозможенПо словам заместителя министра иностранных дел РА, Азербайджан действует против целей Организации Объединенных Наций.
12:13 22/10/2015О научно-литературной деятельности католических центров Восточной Армении в XIV веке – Цорцорской и Кырнайской школахАкадемик в своей книге рассказывает о научной и просветительской деятельности, развернутой на территории Армении католическими проповедниками.