14:54 20/08/2020Եթե ինքը վարչապետ եղավ, իմ որդին չի ծառայելու․ Բողոքող քաղաքացիԿառավարության դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող քաղաքացիներից մեկը, ով ուզում է գնալ ՌԴ, պատմեց, որ երկու մարդ կա, ովքեր օգնում են մարդկանց Հայաստանից գնալ Ռուսաստան։ «Երկու մարդ կա.
17:36 18/08/2020Էլիբեգովա. Ալիևը ռիսկ չի անի մասնակցի «HARDtalk»-ինՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հարցազրույցից հետո BBC- ի «HARDtalk» - ի հաղորդավար Ստեֆան Սակուրը իր Թվիթերում դիմել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ նրան էլ հրավիրելով հարցազրույցի։ Ադրբեջանագետ...
14:35 18/08/2020Տնտեսագետ. Կորոնավիրուսի հետևանքները չեզոքացնելուն ուղղված միջոցառումները հասցեական չենՀ.Մարգարյանի խոսքով, կորոնավիրուսի պատճառով տուժած ոլորտներից է տուրիզմը. գրանցվել է 59, 6 տոկոսի կրճատում։
14:16 18/08/2020Շփումների զգալի սահմանափակումը կօգնի ուսումնական գործընթացը շարունակել առանց շեղումների. ՀարությունյանԿրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը կամավոր ինքնամեկուսացման կամ շփումների սահմանափակման կոչ է անում աշակերտներին և ուսանողներին։ «Սիրելի ծնողներ, աշակերտներ և...
13:06 18/08/2020Մանվել Գրիգորյանի պաշտպան. Ի՞նչ է նշանակում՝ առարկել այն միջնորդությանը, որն ասում է՝ թողեք օրենքով գործենքԵրևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում ԵԿՄ վարչության նախկին նախագահ, ԱԺ նախկին պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանի գործով դատական նիստին պաշտպանները միջնորդություններ ներկայացրեցին։...
15:28 17/08/2020««Հանրապետական» մարզադաշտի նոր տնօրենը որոշել է ազատվել մեզնից»Մարզադաշտի պահակային ծառայություն աշխատակիցները բաց նամակը
15:21 17/08/2020Պուտինը Էրդողանի հետ քննարկել է Սիրիայում և Լիբիայում տիրող իրավիճակըՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ.
15:23 15/08/2020Տիգրան Աբրահամյան. Տավուշում ծավալված գործողություններից հետո կրակոցների կտրուկ աճ կաԱրցախի ուղղությամբ Ադրբեջանից արձակված կրակոցների թիվն աճում է։ «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, Արցախի նախագահի նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը նկատում է, Տավուշում ծավալված մարտական...
11:03 15/08/2020Նաիրա Զոհրաբյան. Եթե կա մարդ, ով մեսչյանական ճոպանուղիով Մասիվից իջել է Կենտրոն համայնք, ասեք«Իսկ եթե լուրջ, հարգարժան պարոն Մեսչյան, էսպես չեն գնում՝ «եկա, տեսա, խոստացա, չարեցի ու գնացի»
10:47 15/08/2020Մարուքյան. Անհասկանալի է վարչապետի կցկտուր պատասխանը Ստեֆան Սակուրին«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն անդրադարձել է BBC-ի Hard Talk հաղորդման ընթացքում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Արցախի վերաբերյալ հարցի պատասխանին՝ այն որակելով կցկտուր։...
09:40 15/08/2020«Ո՞վ պետք է կանխեր Ախալքալաքի ողբերգությունը կամ ո՞վքեր են մեղավորները»«Այլընտրանքային նախագծեր խումբ»-ն իր հերթական հոդվածում ներկայացրել է օրեր առաջ Ալալքալաքում տեղի ունեցած դեպքերի վերաբերյալ «Վիրք» կուսակցության համանախագահ Դավիթ Ռստակյանի մեկնաբանությունները.
14:00 14/08/2020Բելլա Քոչարյան. Որոշեցի պատերազմի ժամանակ վերապրածս ներկայացնել ձեզՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի տիկին Բելլա Քոչարյանը գրում է. «Այսօր վերընթերցեցի պատերազմից զգացածս, որ ժամանակին հանձնել էի օրագրիս: Տարիների հեռվից դրանք ավելի անկեղծ ու խոսուն են: Որոշեցի...
10:32 14/08/2020Էկո-արշավ. «Սևանը մեզ է սպասում»Օգոստոսի 16֊ին տեղի է ունենալու էկո-արշավ «Սևանը մեզ է սպասում» խորագրով։ «Էկո աղբ» բնապահմանական հասարակական կազմակերպության նախագահ Հռիփսիմե Մկրտչյանը տեղեկացնում է, որ մեկնելու են Երևանից...
10:14 14/08/2020Էդմոն Մարուքյան. Համոզված եմ, որ Մանեի հետ առաջիկայում միասին դեռ շա՜տ ծրագրեր կիրականացնենք«Լուսավոր Հայաստանբ» կուսակցության ու համանուն խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն առողջություն է մաղթել իր գործընկեր Մանե Թանդիլյանին։ «Մեր Մանեին առողջություն եմ մաղթում: Վստահ եմ, որ պիտի...
11:05 13/08/2020Ոչ Ադրբեջանը, ոչ էլ Թուրքիան չեն համակերպվել. հարմար պահի ռևանշի են դիմելու. Տիգրան ԱբրահամյանՏավուշում ծավալված մարտական գործողություններից հետո Ադրբեջանի ու Թուրքիայի պաշտպանական գերատեսչությունների ամենատարբեր դեմքերի փոխադարձ ինտենսիվ այցեր են։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է...
17:21 12/08/2020Վանեցյան. Փաշինյանը լավ չի ընկալել համաշխարհային միտումները. հակադրվում են կարանտինը և տնտեսությունը, բայց ոչ երբեք՝ մարդկանց կյանքը«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը «Առավոտ»-ին տված հարցազրույցում անդրադարձել է Հայաստանում կորոնավիրուսով հիվանդների մահվան դեպքերին, ընդգծել դրա պատճառների վերհանումը, հետագայում...
12:07 12/08/2020Որոշ սահմանափակումների վերացմամբ՝ արտակարգ դրությունը ևս մեկ ամսով երկարաձգվեցԿառավարությունը ևս մեկ ամսով երկարաձգեց Հայաստանում մարտ ամսից հայտարարված արտակարգ դրության ռեժիմը։ ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը նշեց, որ թեև Հայաստանում նկատվում է կորոնավիրուսային...
11:32 12/08/2020Շանս ունենք աշնանը հաղթահարած վիճակում լինելու՝ անկախ նրանից, թե աշխարհում ինչ վիճակ կլինի. ՓաշինյանՄեկնարկել է Կառավարության արտահերթ նիստը. օրակարգում ՀՀ-ում հայտարարված արտակարգ դրության ռեժիմի երկարաձգման հարցն է։ Նիստի մեկնարկին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը խնդրեց, որ ՀՀ առողջապահության նախարար...
10:15 12/08/2020ՏԶՆԿ. Կացության և հանրային սննդի կազմակերպման ոլորտում 42.6% անկում է գրանցվելՏնտեսական զարգացման նախաձեռնությունների կենտրոնն անդրադարձել է 2019-2020թթ.-ի հունվար-hունիս ամիսներին ծառայությունների ծավալին: Նշենք, որ ծառայությունների ճյուղը ներառում է կացության և հանրային...
19:47 11/08/2020Թշնամու հրետակոծությունից վնասված բոլոր տները վերանորոգվելու են․ մարզպետՏավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանն ու Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Կարեն Իսախանյանը ծանոթացել են սահմանամերձ բնակավայրերում ադրբեջանական հրետակոծությունից տուժած տների...

10:08 22/10/2015В отношениях с ЕС Армения достигла очередного ответственного этапа. Речь президента РА Сержа Саргсяна на съезде ЕНПНаходящийся с рабочим визитом в Королевстве Испания президент Армении Серж Саргсян 21 октября в Мадриде принял участие в съезде Европейской народной партии (ЕНП), который вел председатель ЕНП Жозеф...
13:35 21/10/2015Депутат назвал нелепыми разговоры о воспроизводстве власти путем конституционных реформ в АрменииШирак Торосян отметил: «Добиться воспроизводства власти проще по действующей Конституции».
15:57 20/10/2015Эксперт: Кризис в отношениях России и Турции может отразиться на карабахском конфликтеОтношения Москвы и Анкары переживают не лучшие времена, поскольку Турция, четко настроенная против президента САР Башара Асада, оказывается в числе тех, кого в первую очередь не устраивает...
13:32 20/10/2015Председатель ЕСПЧ Д. Шпильман: Геноцид армян – исторический факт, его отрицание – отрицание очевидногоПроголосовавшие против вердикта 7 судей, в числе которых и председатель ЕСПЧ Дин Шпильман, представили совместное мнение относительного вердикта по делу «Перинчек против Швейцарии».
20:10 19/10/2015Эксперт: У противников конституционной реформы в Армении нет ресурсов для достижения успеха на референдумеПротивники конституционной реформы в Армении, сформировавшие Фронт «Нет», не владеют достаточными ресурсами для достижения успеха на предстоящем референдуме.
18:03 19/10/2015Эксперт: Власти Азербайджана своих убитых солдат «командируют» в Сирию и объявляют их дезертирами и террористами«Подставляя собственных военнослужащих под армянские пули, власти Азербайджана затем делают их семьи изгоями общества, пальцем показывая на родных “дезертиров” и “террористов” ИГ».
12:11 19/10/2015Политолог: У Турции сейчас нет ни времени, ни ресурсов заниматься Армянским вопросомВ армяно-турецких отношениях каких-либо положительных изменений не ожидается. Такое мнение выразил сегодня на пресс-конференции политолог Грант Мелик-Шахназарян. По его словам, происходящие в Турции...
11:04 19/10/2015За что сняли с должности главу МНБ Азербайджана? Комментируют экспертыПо данным информагентства «Туран», в ближайшее время последует ряд других громких отставок.
13:34 17/10/2015Амаль Клуни: Ставящие под сомнение факт Геноцида армян формулировки недопустимыАвторитетное британское издание The Telegraph обратилось к обнародованному 15 октября Европейским судом по правам человека (ЕСПЧ) в Страсбурге вердикту по делу «Перинчек против Швейцарии» (Perincek v.
12:16 17/10/2015А.Чакрян: Вердикт ЕСПЧ по делу «Перинчек против Швейцарии» не вызвал особого воодушевления у турецких СМИВопрос Геноцида армян в Османской империи 1915 года требует комплексного подхода, заявил тюрколог.
12:00 17/10/2015Зима посреди осени: в Сюникской области Армении выпал обильный снегВ Сюникской области Армении, в частности в городах Горис и Каджаран, сегодня выпал обильный снег. Как сообщил Panorama.am замначальника Службы мониторинга и гидрометеорологии (Армгосгидромет)...
18:47 16/10/2015Адвокат: Вне всякого сомнения, убивший 7 человек Валерий Пермяков получит пожизненный срокВне всякого сомнения, что бывший российский военнослужащий Валерий Пермяков, обвиняемый в убийстве 7 членов семьи Аветисянов в Гюмри, будет приговорен к пожизненному лишению свободы.
12:39 16/10/2015Вердикт ЕСПЧ по делу «Перинчек против Швейцарии» – победа для Армении. Заявление Амаль Клуни и Джеффри Робертсона«Перинчек является провокатором, из него нельзя делать мученика, к чему он так стремится», – подчеркивают Робертсон и Клуни.
19:47 15/10/2015Генпрокурор Армении: Вердикт ЕСПЧ по делу «Перинчек против Швейцарии» – прецедент, дающий армянам серьезные возможностиГенеральный прокурор Армении, полномочный представитель правительства РА в Европейском суде по правам человека (ЕСПЧ) Геворк Костанян дал положительную оценку обнародованному сегодня Евросудом...
13:35 15/10/2015Серж Саргсян: Армянский народ возродился и сегодня требует справедливостиПрезидент Армении направил послание участникам международной научной конференции «Геноцид армян-100. От признания до компенсации» в Ереване.
13:12 15/10/2015Научное издание Российской Империи: Армянка считает смертным грехом идти против воли отца, татарка же безразлична к семьеЧаще всего, по свидетельству Захарова, у татар устраиваются браки между близкими родственниками: двоюродный брат женится на двоюродной сестре...
17:36 14/10/2015Научное издание Российской Империи: Татарки отличаются необузданной речью и неприличными выходками, которым учат дочерейС грубой цинической откровенностью мать-татарка объясняет дочери будущую роль женщины в семейной жизни, и она убеждается, что все отношения основаны на половых сношениях.
12:39 14/10/2015Глава Союза армян России назвал причины, побудившие его принять участие в парламентских выборах в Армении«Я решил принять участие в следующих парламентских выборах в Армении, в настоящее время со мной работает много людей, составляются программы», – заявил сегодня на пресс-конференции в Ереване глава...
14:22 13/10/2015Исследователи геноцида призвали власти Германии признать Геноцид армянМеждународная ассоциация исследователей геноцида (International Association of Genocide Scholars (IAGS)) направила письма председателю Бундестага Германии, главе комитета иностранных дел Бундестага,...
12:22 13/10/2015Армения ожидает от ЕСПЧ справедливого вердикта по делу «Перинчек против Швейцарии» – Генпрокуратура РАБольшая палата ЕСПЧ 15 октября обнародует вердикт по делу «Перинчек против Швейцарии» (Perincek v. Switzerland (no. 27510/08)). Армения привлечена к участию в деле в качестве третьей стороны.