14:54 20/08/2020Եթե ինքը վարչապետ եղավ, իմ որդին չի ծառայելու․ Բողոքող քաղաքացիԿառավարության դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող քաղաքացիներից մեկը, ով ուզում է գնալ ՌԴ, պատմեց, որ երկու մարդ կա, ովքեր օգնում են մարդկանց Հայաստանից գնալ Ռուսաստան։ «Երկու մարդ կա.
17:36 18/08/2020Էլիբեգովա. Ալիևը ռիսկ չի անի մասնակցի «HARDtalk»-ինՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հարցազրույցից հետո BBC- ի «HARDtalk» - ի հաղորդավար Ստեֆան Սակուրը իր Թվիթերում դիմել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ նրան էլ հրավիրելով հարցազրույցի։ Ադրբեջանագետ...
14:35 18/08/2020Տնտեսագետ. Կորոնավիրուսի հետևանքները չեզոքացնելուն ուղղված միջոցառումները հասցեական չենՀ.Մարգարյանի խոսքով, կորոնավիրուսի պատճառով տուժած ոլորտներից է տուրիզմը. գրանցվել է 59, 6 տոկոսի կրճատում։
14:16 18/08/2020Շփումների զգալի սահմանափակումը կօգնի ուսումնական գործընթացը շարունակել առանց շեղումների. ՀարությունյանԿրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը կամավոր ինքնամեկուսացման կամ շփումների սահմանափակման կոչ է անում աշակերտներին և ուսանողներին։ «Սիրելի ծնողներ, աշակերտներ և...
13:06 18/08/2020Մանվել Գրիգորյանի պաշտպան. Ի՞նչ է նշանակում՝ առարկել այն միջնորդությանը, որն ասում է՝ թողեք օրենքով գործենքԵրևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում ԵԿՄ վարչության նախկին նախագահ, ԱԺ նախկին պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանի գործով դատական նիստին պաշտպանները միջնորդություններ ներկայացրեցին։...
15:28 17/08/2020««Հանրապետական» մարզադաշտի նոր տնօրենը որոշել է ազատվել մեզնից»Մարզադաշտի պահակային ծառայություն աշխատակիցները բաց նամակը
15:21 17/08/2020Պուտինը Էրդողանի հետ քննարկել է Սիրիայում և Լիբիայում տիրող իրավիճակըՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ.
15:23 15/08/2020Տիգրան Աբրահամյան. Տավուշում ծավալված գործողություններից հետո կրակոցների կտրուկ աճ կաԱրցախի ուղղությամբ Ադրբեջանից արձակված կրակոցների թիվն աճում է։ «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, Արցախի նախագահի նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը նկատում է, Տավուշում ծավալված մարտական...
11:03 15/08/2020Նաիրա Զոհրաբյան. Եթե կա մարդ, ով մեսչյանական ճոպանուղիով Մասիվից իջել է Կենտրոն համայնք, ասեք«Իսկ եթե լուրջ, հարգարժան պարոն Մեսչյան, էսպես չեն գնում՝ «եկա, տեսա, խոստացա, չարեցի ու գնացի»
10:47 15/08/2020Մարուքյան. Անհասկանալի է վարչապետի կցկտուր պատասխանը Ստեֆան Սակուրին«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն անդրադարձել է BBC-ի Hard Talk հաղորդման ընթացքում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Արցախի վերաբերյալ հարցի պատասխանին՝ այն որակելով կցկտուր։...
09:40 15/08/2020«Ո՞վ պետք է կանխեր Ախալքալաքի ողբերգությունը կամ ո՞վքեր են մեղավորները»«Այլընտրանքային նախագծեր խումբ»-ն իր հերթական հոդվածում ներկայացրել է օրեր առաջ Ալալքալաքում տեղի ունեցած դեպքերի վերաբերյալ «Վիրք» կուսակցության համանախագահ Դավիթ Ռստակյանի մեկնաբանությունները.
14:00 14/08/2020Բելլա Քոչարյան. Որոշեցի պատերազմի ժամանակ վերապրածս ներկայացնել ձեզՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի տիկին Բելլա Քոչարյանը գրում է. «Այսօր վերընթերցեցի պատերազմից զգացածս, որ ժամանակին հանձնել էի օրագրիս: Տարիների հեռվից դրանք ավելի անկեղծ ու խոսուն են: Որոշեցի...
10:32 14/08/2020Էկո-արշավ. «Սևանը մեզ է սպասում»Օգոստոսի 16֊ին տեղի է ունենալու էկո-արշավ «Սևանը մեզ է սպասում» խորագրով։ «Էկո աղբ» բնապահմանական հասարակական կազմակերպության նախագահ Հռիփսիմե Մկրտչյանը տեղեկացնում է, որ մեկնելու են Երևանից...
10:14 14/08/2020Էդմոն Մարուքյան. Համոզված եմ, որ Մանեի հետ առաջիկայում միասին դեռ շա՜տ ծրագրեր կիրականացնենք«Լուսավոր Հայաստանբ» կուսակցության ու համանուն խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն առողջություն է մաղթել իր գործընկեր Մանե Թանդիլյանին։ «Մեր Մանեին առողջություն եմ մաղթում: Վստահ եմ, որ պիտի...
11:05 13/08/2020Ոչ Ադրբեջանը, ոչ էլ Թուրքիան չեն համակերպվել. հարմար պահի ռևանշի են դիմելու. Տիգրան ԱբրահամյանՏավուշում ծավալված մարտական գործողություններից հետո Ադրբեջանի ու Թուրքիայի պաշտպանական գերատեսչությունների ամենատարբեր դեմքերի փոխադարձ ինտենսիվ այցեր են։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է...
17:21 12/08/2020Վանեցյան. Փաշինյանը լավ չի ընկալել համաշխարհային միտումները. հակադրվում են կարանտինը և տնտեսությունը, բայց ոչ երբեք՝ մարդկանց կյանքը«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը «Առավոտ»-ին տված հարցազրույցում անդրադարձել է Հայաստանում կորոնավիրուսով հիվանդների մահվան դեպքերին, ընդգծել դրա պատճառների վերհանումը, հետագայում...
12:07 12/08/2020Որոշ սահմանափակումների վերացմամբ՝ արտակարգ դրությունը ևս մեկ ամսով երկարաձգվեցԿառավարությունը ևս մեկ ամսով երկարաձգեց Հայաստանում մարտ ամսից հայտարարված արտակարգ դրության ռեժիմը։ ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը նշեց, որ թեև Հայաստանում նկատվում է կորոնավիրուսային...
11:32 12/08/2020Շանս ունենք աշնանը հաղթահարած վիճակում լինելու՝ անկախ նրանից, թե աշխարհում ինչ վիճակ կլինի. ՓաշինյանՄեկնարկել է Կառավարության արտահերթ նիստը. օրակարգում ՀՀ-ում հայտարարված արտակարգ դրության ռեժիմի երկարաձգման հարցն է։ Նիստի մեկնարկին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը խնդրեց, որ ՀՀ առողջապահության նախարար...
10:15 12/08/2020ՏԶՆԿ. Կացության և հանրային սննդի կազմակերպման ոլորտում 42.6% անկում է գրանցվելՏնտեսական զարգացման նախաձեռնությունների կենտրոնն անդրադարձել է 2019-2020թթ.-ի հունվար-hունիս ամիսներին ծառայությունների ծավալին: Նշենք, որ ծառայությունների ճյուղը ներառում է կացության և հանրային...
19:47 11/08/2020Թշնամու հրետակոծությունից վնասված բոլոր տները վերանորոգվելու են․ մարզպետՏավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանն ու Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Կարեն Իսախանյանը ծանոթացել են սահմանամերձ բնակավայրերում ադրբեջանական հրետակոծությունից տուժած տների...

13:21 12/01/2013NA deputy speaker Edward Sharmazanov names staff of Serzh Sargsyan’s election headquartersDeputy heads of the election headquarters are Mikayel Minasyan, David Harutyunyan, Armen Gevorgyan, Karen Karapetyan and Levon Yolyan.
16:57 11/01/2013P. Hayrikyan: Aharon Adibekyan causes more harm than good“I consider Aharon Adibekyan as my friend, and he knows about it. I am not hostilely disposed towards him, but he consistently works over presenting Armenia as a totalitarian country and demoralizing...
14:01 11/01/2013National Democratic Union to decide on elections by end of January“In our party, the decisions are made not by the chairman but by the party’s council," said NDU leader Vazgen Manukyan.
14:32 10/01/2013Armenian Health Minister: This year we will hold most transparent and fair elections"We together will see that our elections meet international standards," Derenik Dumanyan told reporters.
12:41 10/01/2013U.S. to continue to pursue path of cooperation with Russia, including in Karabakh issue"I think our overall approach remains to try to cooperate with Russia as much as we can on as many issues as we can that we share," said the U.S. Department of State spokesperson.
15:29 09/01/2013Unrealistic to expect tangible progress in Karabakh issue in 2013, says expertIt is unrealistic to expect tangible progress in Karabakh issue in 2013, political scientist Hrant Melik-Shahnazaryan told a news conference in Yerevan.
12:48 09/01/2013Sociologist: Lightweight presidential candidates will win less than 1 percent of votes"The presidential candidates face the problem of recognizability and Serzh Sargsyan is an absolute leader among the candidates in this respect," Aharon Adibekyan told reporters.
11:46 09/01/2013Zvartnots airport works as normal despite heavy snowfallGevorg Abrahamyan, a spokesman for Armenia International Airports, told Panorama.am that no flight or landing had been cancelled or postponed due to the weather.
16:16 08/01/2013Did businessmen cheat Narine Mkrtchyan?We are going to take the eight million election pledge which is demanded by the Election Code and to pay it in 48 hours, today Armen Vardanyan, representative of Narine Mkrtchyan told Panorama.am.
13:39 08/01/2013Iranian website: Distortion of history among priorities of Azerbaijan’s policy"This state has been distorting history since the communist era as well as since its independence.”
13:50 07/01/2013Georgian PM congratulates local Armenians on Christmas“Our Armenian fellow citizens played a great part in the revival of the Georgian state, particularly Tbilisi and Gori, and in its economic and cultural development."
13:04 06/01/2013Azerbaijan violates ceasefire 200 times during New Year holidaysMore than 1,000 shots were fired towards Armenian defensive posts.
15:50 05/01/2013A. Martirosyan: Raffi Hovhannisyan’s rival is Serzh SargsyanThere is exceptionally one rival for Raffi Hovhannisyan, the candidate for President, Serzh Sargsyan.
17:14 29/12/2012Poll: Serzh Sargsyan to win up to 72 percent of votesThe 2013 presidential elections will be held in one round because the incumbent President will win up to 72 percent of the votes, Sociometer center head Aharon Adibekyan told a news conference,...
11:17 29/12/2012Helen Goodman: Media workers are persistently defamed and persecuted in Azerbaijan"At no point in its history has Azerbaijan been a liberal democracy, so unfortunately it has no such traditions to recover."
19:07 28/12/2012Azerbaijan threatens to resume war"Baku not only increases its military expenditures and buys a large amount of arms but also declares openly that it is ready to solve the Karabakh issue by use of force."
13:42 28/12/2012Paruyr Hayrikyan says his participation in electoral race brought decency into political arenaThe NSDU leader noted that he did not fight against anyone, but fought for everyone and even for those who came up against him.
12:03 28/12/2012Armenian Defense Minister meets with Algerian President’s advisorThe sides expressed willingness to establish close cooperation between various security departments of the two countries, including the Defense Ministries.
19:06 27/12/2012Hrant Bagratyan not commenting on ANC’s decision not to back any presidential candidate“I did not participate in the adoption of this statement. It is their business.”