16:41 11/08/2020Եվրամիությունը վերանայում է հարաբերությունները Բելառուսի հետԵվրամիությունը (ԵՄ) վերանայում է իր հարաբերությունները Բելառուսի հետ` երկրում նախագահական ընտրությունների շուրջ ծավալվող իրադարձությունների ֆոնին, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն՝ ներկայացնելով...
12:55 10/08/2020Պատկերացնո՞ւմ եք՝ ի՞նչ հզոր ազդեցության լծակներ կստանա Անկարան մեզ համար եղբայրական Լիբանանում. ՈսկանյանԹուրքիան բարձրաստիճան պատվիրակության միջոցով առաջարկում է վերակառուցել պայթյունից ավերված Բեյրութի նավահանգիստն, իսկ մինչ այդ իր նավահանգիստներից Մերսինը տրամադրում Լիբանանին՝ անհրաժեշտ բեռներն...
10:54 10/08/2020Գրիգորյան. Թորոսյանի կնոջ ղեկավարած հիմնարկի պետպատվերը 24 մլն դրամից դարձել է 120 մլն դրամՀայկական առողջապահական ազգային խորհրդի նախագահ, բժիշկ-ուրոլոգ Գևորգ Գրիգորյանը տեղեկացնում է, որ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի կնոջ կազմակերպությանը պետբյուջեից հատկացված գումարը...
10:08 10/08/2020Արցախը մարդասիրական օգնություն է ուղարկել ԼիբանանԵրեկ՝ օգոստոսի 9-ին, Արցախից ինքնաթիռ է մեկնել Բեյրութ՝ մարդասիրական օգնություն հասցնելու։ «Արցախի ժողովրդից՝ Լիբանանին.
20:00 08/08/2020Հայաստանում պաղպաղակի արտադրությունը նվազել էՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2020 թվականի հունվար-հունիսին հանրապետությունում արտադրվել է 7 մլն 792.3 հազար լիտր պաղպաղակ, ինչը 2019 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ...
15:00 08/08/2020Օգոստոսի 7-ին բոլոր լրատվամիջոցները բացի հանրայինից անդրադարձել են Ամուլսարին. Մեդիա պաշտպան«Մեդիապաշտպան»-ը գրում է՝ Հանրային հեռուստաընկերության օգոստոսի 7-ի լուրերի գլխավոր թողարկմանն անդրադարձ չկար Ամուլսարի շուրջ տեղի ունեցող իրադարձություններին։ «Երեկ ակտիվիստների ցույցերի 4-րդ օրն...
12:12 08/08/2020Առողջապահության «պատասխանատուն» ազատվում է իր «քաջագործություններից» տեղյակ մարդկանցից. ԹամամյանՈւռուցքաբան, ՀՀ Առողջապահության նախարարության նախկին խորհրդատու, «Սիթի օֆ Սմայլ» կամ «Ժպիտների Քաղաք» բարեգործական հիմնադրամի hոգաբարձուների խորհրդի անդամ Գևորգ Թամամյանն իր ֆեյսբուքյան էջում...
12:00 08/08/2020Դավիդյանցի փոխարեն տնօրենի ԺՊ նշանակելու է նախարարըԱնդրադառնալով «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցի տնօրեն Մհեր Դավիդյանցի աշխատանքից հեռացման դիմումին, ուզում եմ հիշեցնել, որ դեռ տարեսկզբից երկու կենտրոնների` ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման ազգային...
17:07 07/08/2020ԵՄ օգնության ձեռք է մեկնում Գյումրիում կարկտահարության և ջրհեղեղի հետևանքով տուժած բնակչությանըՀուլիսին տեղացած ավերիչ կարկուտի ու ջրհեղի հետևանքով Հայաստանի Գյումրի քաղաքի բնակելի տներին և ենթակառուցվածքներին լուրջ վնաս է հասցվել: ԵՄ հայաստանյան պատվիրակությունից հայտնում են, որ այդ...
16:12 07/08/2020Ռոբերտ Քոչարյանի գրքի գովազդն արգելելու վերաբերյալ գործով դատաքննություն նշանակվեցՀՀ Վարչական դատարանում շարունակվում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի «Կյանք և ազատություն» գրքի գովազդումը չթույլատրելու դեմ բողոքի վերաբերյալ դատական նիստը, որը նախագահում է դատավոր Արթուր...
12:00 07/08/2020Հայաստանը երեք ինքնաթիռ հումանիտար աջակցություն կցուցաբերի ԼիբանանինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել հերթական խորհրդակցությունը՝ ՀՀ կառավարության կողմից Լիբանանի կառավարությանն օժանդակություն ցուցաբերելու ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների...
11:18 07/08/2020«Խոսենք անկեղծ. Սերժ Սարգսյանն Ապրիլյան պատերազմի մասին»ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը սկսում է պատասխանել հանրությանը հետաքրքրող հարցերին, ինչպես խոստացել էր: ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակի տարածած տեղեկատվության համաձայն, հրապարակվող տեսանյութը և...
15:18 06/08/2020Արամ Առաջին կաթողիկոսը հանդես է եկել համազգային զորակցության կոչովԼիբանանի մայրաքաղաք Բեյրութում պայթյունի հետևանքները վերացնելու, լիբանանահայերի կրած վնասների վերականգնման աշխատանքները կազմակերպելու համար Լիբանանի Հայոց թեմի առաջնորդ Սրբազան Գերաշնորհ Տեր Շահէ...
15:00 06/08/2020Հիրոշիմա․ Ճապոնիան հիշատակում է միջուկային հարձակման 75 տարինՃապոնիայի Հիրոշիմա քաղաքում այսօր հիշատակում են աշխարհի առաջին ատոմային ռումբը գցելու 75-ամյակը։ Այս տարի հիշատակության միջոցառումը կրճատվել է կորոնավիրուսի պատճառով։ Այս մասին գրում է BBC-ն։ 1945-ի...
13:06 06/08/2020Չինարիում թշնամու կրակից վնասված տունը զրոյից կկառուցի«Հրետակոծությունից տուժած սահմանամերձ գյուղերի վնասը վերականգնելու համար, նախնական գնահատականով, անհրաժեշտ է 302 միլիոն 618 հազար դրամ, որից 25 միլիոն դրամը ՀՀ կառավարությունը նախորդ նիստերից մեկի...
12:53 05/08/2020Էլինար Վարդանյան. Ամեն օր մեծ թվով մահեր ենք ունենում, և պետությունը սա ահազանգ չի համարումԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի անդամ Էլինար Վարդանյանն իր հոդվածում գրում է. «Առողջապահության նախարարի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը լրատվամիջոցներից մեկի հետ զրույցում, անդրադառնալով իմ կողմից բարձրացրած...
12:40 05/08/2020ՀՀ ԱԳ նախարար․ Հայաստանը պատրաստ է շտապ օգնություն ցուցաբերել Լիբանանին և նրա ժողովրդինՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը գրառում է կատարել թվիթերում՝ Բեյրութում նախօրեի երեկոյան տեղի ունեցած ավերիչ պայթյունի վերաբերյալ, որի զոհ դարձավ ավելի քան 100 մարդ, վիրավորվեցին 4000-ից ավելին։...
09:45 05/08/2020Արա Գալոյան. Մեր ու այլոց համավարակային առաջին կիսամյակըՏնտեսական մեկնաբան Արա Գալոյանն իր հերթական հոդվածում վերլուծել է առաջին կիսամյակի ցուցանիշները, համեմատել տարբեր երկրների տվյալները։ Նա գրում է.
17:47 04/08/2020Ռոմանոս Պետրոսյանն Ամուլսարի խնդրին ծանոթանալու համար ժամանակ է խնդրումՇրջակա միջավայրի նորանշանակ նախարար Ռոմանոս Պետրոսյանին «Ազատություն» ռկ-ի ֆեյսբուքյան ասուլիսի ընթացքում մի քանի օգտատերեր Ամուլսարի շահագործման վերաբերյալ նրա կարծիքն էին հարցրել։ Ի պատասխան...
15:26 04/08/2020Վիկտոր Սողոմոնյան. Սա այն դեպքն է, երբ կարող է անդառնալի հետևանքների բերել«Մենք մի իրավիճակում ենք, երբ չենք կարող անտեսել կառավարման փորձ ունեցող առաջնորդի, երկրի ղեկավարի կարծիքները։ Դա ոչ մի լավ բանի չի բերի։ Սա այն դեպքն է, երբ կարող է անդառնալի հետևանքների բերել»,-...

16:07 27/12/2012Karen Bekaryan: European integration remains priority in Armenia’s foreign policy"The rate and depth of European integration in 2012 essentially differ from the previous years, the evidence of which is the number of mutual visits and the agreements signed."
10:42 27/12/2012NKR FM: Azerbaijan deadlocks negotiationsKaren Mirzoyan regretfully stated the lack of sufficient progress in Karabakh settlement, mainly due to the destructive position of Baku actually driving the negotiation process into a deadlock.
18:02 26/12/2012Due to Azerbaijan’s mistakes, Armenia strengthened its position in foreign policy – Richard Giragosian"No significant changes have occurred in the process of settlement of the Nagorno-Karabakh conflict but Azerbaijan’s positions have changed."
15:39 26/12/2012“God forbid”: Vahram Baghdasaryan denies rumors about fightToday, “168 Zham” spread news as if MPs of RPA Murad Muradyan and Vahram Baghdasaryan had a fight in restaurant “Renaissance”.
12:18 26/12/2012President holds reception for mass media representatives on occasion of New Year and Christmas holidays\"We are allies and we are fulfilling a mission whose results shape not only the present of our country but its foreseeable future as well.\"
14:45 25/12/2012PAP spokesman sees no connection between ANC leader’s age and his decision not to run for president“We should talk about personal abilities of the President and any other person seeking political office. In this case, age does not matter."
12:27 25/12/2012European cows can’t stand poor living conditions in AzerbaijanBaku officials blame farmers for "not caring properly for the imported cows, which apparently require a certain degree of pampering."
11:29 25/12/2012President Sargsyan receives representatives of Ramkavar Liberal PartySerzh Sargsyan expressed gratitude to the Ramkavar Liberal Party for their trust and readiness to support his candidacy in the upcoming elections.
15:19 24/12/2012Vache Gabrielyan: the second wave of crisis is possible but is less probable“We have overcome the financial – economic crisis but not its consequences,” said today the RA Minister of Finances Vache Gabrielyan.
11:25 24/12/2012Mher Sedrakyan ‘sincerely regrets’ incident with journalist"This is perhaps the case when both the journalist and the MP need to apologize to the entire society for violation of journalistic and deputy ethics."
13:11 22/12/2012Levon Ter-Petrosyan to make public his decision two days later“I understand that you expect something different from me. But I must disappoint you because I have applied to all superpowers. They are beating their brains out developing that strategy."
13:46 21/12/2012For Aram Sargsyan, ANM is David Shahnazaryan, Ararat ZurabyanWe considered it inexpedient to invite Armenian National Movement (ANM) party to our convention, Republic party leader Aram Sargsyan told reporters.
13:04 21/12/2012I do not comment on “Prosperous Armenia” organization: Aram SargsyanToday at the session hall of the Cabinet, before the convention of “Republican” Party the journalists asked about Aram Sargsyan’s view point, why Gagik Tsarukyan decided not to run for president.
10:26 20/12/2012Karine Achemyan: A whole generation subjected to propaganda terror in Azerbaijan"It is inadmissible when policy of xenophobia is carried out on the level of country’s leader, when hatred is inflamed on the ethnic ground."
19:13 19/12/2012Serzh Sargsyan: Azerbaijan forgets who was asking for truce and who was first to sign truceAzerbaijan’s destructive position on Karabakh continues to pose a serious threat to the security in the South Caucasus, President Serzh Sargsyan said in his speech during the CSTO session in Moscow.
15:22 19/12/2012Scandal erupts around Safarov’s photos in AzerbaijanScandal erupted with Gafgazinfo.az as an employee of the mentioned news site took photos of Safarov, when the latter, accompanied by bodyguards, had come to bid last goodbye to his deceased friend.
11:16 19/12/2012Serzh Sargsyan receives world famous French actor Alain DelonThe renowned actor has accepted the invitation of President Serzh Sargsyan to visit our country again and to learn more about Armenia since he has heard a lot about our country from his friends.
18:40 18/12/2012Turkey lets Azerbaijan down: Angela Elibegova presents Ankara’s data unmasking falsity of Baku’s statistics over migration rate“At the same time there is a considerable migration of Azerbaijanis to Ukraine, Kazakhstan, the EU and the U.S.”
17:34 18/12/2012Aram Manukyan answers question on nominating ANC coordinator Levon Zurabyan as presidential candidate"ANM's convention has nothing to do with the elections. If it hadn't been election time, all the same it would take place."
15:10 18/12/2012Aram Sargsyan: There should be political figures in political struggle“A new political agenda needs to be formed in Armenia."