10:03 04/08/2020Հովհաննես Քոչարյան. Հակակոռուպցիոն դատարաններ ունեցող պետությունների մեծ մասի փորձը ոգևորող չէՆախկին փոխոստիկանապետ Հովհաննես Քոչարյանի համոզմամբ, միայն քաղաքական կամքը նման հակակոռուպցիոն մասնագիտացված դատարանների ռեֆորմի համար բավարար չէ: «Հակակոռուպցիոն մասնագիտացված դատարանների ստեղծման...
09:54 04/08/2020Տիգրան Աբրահամյան. Ցանկացած ինքնաթիռի օդ բարձրանալը ֆիքսվում է«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, Արցախի Հանրապետության նախագահի նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը հիշեցնում է՝ Թուրքիայի և Ադրբեջանի օդուժի թռիչքները Հայաստանի ու Արցախի համապատասխան...
23:07 03/08/2020Չինական հարթակը հրապարակել է Ռոբերտ Քոչարյանի հարցազրույցի՝ Չինաստանի վերբերյալ հատվածը«Նոր աշխարհի թրենդը կառաջնորդեն Չինաստանն ու Ռուսաստանը»,-ասել էր ՀՀ երկրորդ նախագահը։
16:57 03/08/2020Իրականությունը խեղաթյուրող քարոզչության համար Ադրբեջանն վտանգավոր գծեր է հատումԻսրայելում բնակվող էթնիկ ադրբեջանցիները նախատեսել են օգոստոսի 9-ին հանրահավաք անցկացնել Թել Ավիվ-Յաֆոյի հայկական եկեղեցու մոտ։ Այդ նպատակով էլեկտրոնային թռուցիներ են տարածվում սոցիալական ցանցերի...
16:06 03/08/2020Հենրիկ Բակունց. Վաղ է խոսել Հայաստանում կորոնավիրուսի երկրորդ ալիքի մասին, առաջին ալիքը դեռ չի վերջացելԲժշկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Հենրիկ Բակունցը վաղ է համարում խոսել Հայաստանում կորոնավիրուսի երկրորդ ալիքի մասին։ «Առաջինը դեռ չի վերջացել, հանրապետությունը չի գտել այն միջոցները, որով...
13:40 03/08/2020Գոհար Մելոյան. Արդյո՞ք հանրապետության նախագահի կողմից օրենքի չստորագրումն ունի իրավական հետևանքներՍահմանադրագետ Գոհար Մելոյանը գրում է. «Սահմանադրության 129-րդ հոդվածի համաձայն՝ Ազգային ժողովի ընդունած օրենքը Հանրապետության նախագահն ստորագրում և հրապարակում է քսանմեկօրյա ժամկետում կամ նույն...
11:31 03/08/2020Ռիչարդ Հոգլանդ․ Մինսկի խումբը չի կարող լուծել այս խնդիրը, ցավոքԱյս բախումների հիմնական տարբերությունն այն է, որ ուժի կիրառումը տեղի ունեցավ ոչ թե շփման գոտում, այլ Հայաստան Ադրբեջան միջազգային սահմանին։ Իսկ ինչու է դա հենց հիմա տեղի ունենում, կարծում եմ սա...
10:12 03/08/2020Տիգրան Աբրահամյան. Թուրք-ադրբեջանական զորավարժություններն ուղեկցվում են կեղծ տեղեկատվությամբ«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը, անդրադառնալով Նախիջևանում անցկացող զորավարժություններին, գրում է.
09:08 03/08/2020Արսեն Բաբայան. Ականատես կլինենք վարչապետի հույսերը չարդարացրած իրավապահ մարմինների ղեկավարների փոփոխությանը«Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը, անդրադառնալոv կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի դեմ քրեական հետապնդումներին, գրում է, որ դրանք իրավաբաների մոտ ծիծաղ են առաջացնում.
12:06 01/08/2020Արմեն Դարբինյան. Էկոլոգ Պետրոսյան հանրությունը չի ճանաչումՀայաստանի նախկին վարչապետ, Հայ-ռուսական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Դարբինյանը գրում է. «Մենք ձախողելու ենք այնքան ժամանակ, մինչև ոլորտային կառավարումը վստահելու ենք կուսակցական ընկերներին: Նախարարի...
10:45 01/08/2020Ըստ ԱՀԿ-ի, համաճարակի հետևանքները տասնամյակներով իրենց զգացնել կտանԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ղեկավար Թեդրոս Ադհանոմ Գեբրիեյսոսը ուրբաթ օրը հայտարարել է, որ կորոնավիրուսի համաճարակի հետևանքները իրենց դեռ զգացնել կատան տասնամյակներով: Լուրը...
10:36 01/08/2020Վարդան Ոսկանյան. Հայաստանը պետք է սկսի խելամտորեն միջամտել Թուրքիայի ներքին գործընթացներինԵՊՀ իրանագիտության ամվիոնի վարիչ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Հաշվի առնելով էրդողանական վարչակարգի աննախադեպ լկտիությունը և սադրիչ վարքագիծն ու գործողությունները, Հայաստանը պետք է սկսի խելամտորեն...
09:15 01/08/2020Եգիպտոսում ՀՀ դեսպան. Թուրքիայի սադրիչ կեցվածքը լրջորեն խաթարում է ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացըԵգիպտոսում ՀՀ դեսպան Կարեն Գրիգորյանը հարցազրույց է տվել «Ալ-Ախբար» օրաթերթին։ Լրատվամիջոցը դեսպանից հարցազրույց է վերցրել հուլիսի 20-ին, այն հրապարակվել է հուլիսի 31-ին։ Հարցազրույցի հայերեն...
09:07 01/08/2020Արայիկ Հարությունյան. Մենք պատրաստ ենք վերադարձնել Արցախի գրավյալ տարածքներն Ադրբեջանից«Պաշպանության բանակը, իր թիկունքում ունենալով ժողովրդի անվերապահ աջակցությունը, պատրաստ է ոչ միայն պաշտպանելու մեր երկրի տարածքային ամբողջականությունը, ժողովրդի անվտանգությունը, այլև անհրաժեշտության...
09:00 01/08/2020Կամ սովամահություն, կամ թթվածնի պակաս․Ի՞նչ է սպասվում Սևանա լճի ձկնաշխարհինՍևանա լճում այս պահին ընթանում են ինտենսիվ «ծաղկման» պրոցեսներ, որոնք սկսվել են հուլիսի 15-ից: Ըստ մասնագետների՝ այն կշարունակվի մինչև օգոստոսի կեսերը։ Ինչո՞վ է այն վտանգավոր ՝ ձկնաշխարհի և մարդկանց...
16:16 31/07/2020«Մարտի 1-ի» գործով դիրքորոշումը՝ ճանապա՞րհ դեպի ՍԴ դատավորի պաշտոնՆախօրեին ՍԴ դատավորի Կառավարության թեկնածուն՝ Վահրամ Ավետիսյանը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության գրասենյակում մոտ 3 ժամ տևողությամբ հանդիպում ունեցավ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների...
13:06 31/07/2020Երկար դադարից հետո կվերսկսվեն հայ-ուկրաինական միջկառավարական տնտեսական հանձնաժողովի աշխատանքներըԵրկար դադարից հետո կվերսկսվեն հայ-ուկրաինական միջկառավարական տնտեսական հանձնաժողովի աշխատանքները։ Այս պայմանավորվածությունը ձեռք է բերվել 2020 թվականի հուլիսի 30-ին Ուկրաինայի սոցիալական...
10:47 31/07/2020Արթուր Վանեցյան. Չեմ բացառում, որ կհանդիպեմ ՀՀ նախկին նախագահների հետ«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը չի բացառում, որ առաջիկայում հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախկին նախագահներ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի, Ռոբերտ Քոչարյանի, Սերժ Սարգսյանի հետ։ «Քաղաքական...
13:30 30/07/2020Որպեսզի որոշման վերնագիրը հիմնազուրկ սպասումներ չառաջացնի. Ատոմ ՋանջուղազյանԿառուցվող բազմաբնակարան կամ ստորաբաժանված շենքերի բնակարանների և ոչ բնակելի տարածքների օտարման գործարքները ՀՀ հարկային օրենսգրքի 62-րդ հոդվածի 7-րդ մասի կիրառության իմաստով իրական արժեքից ցածր...
12:42 30/07/2020Ահա և խոսեց ՔոչարյանըԵվ ասաց այն, ինչ ուզում էին լսել թավշյահեղափոխականների ապաշնորհ կառավարման հետևանքով երկրի անվտանգության համար մտահոգ քաղաքացիները՝ որ ամեն ինչ դեռ կորած չէ և հմուտ ղեկավարման դեպքում...

17:09 30/09/2015Г. Костанян: Сайт Представительства Армении в Евросуде – уникальный проект по повышению уровня защиты прав человекаСегодня состоялась официальная презентация созданного при поддержке Совета Европы сайта Представительства Армении в Европейском суде по правам человека (ЕСПЧ) – www.echr.am.
16:30 30/09/2015«Заигрывания с Великим Сатаной». Общественность в Иране раскритиковала Зарифа за рукопожатие с ОбамойРанее аятолла Али Хаменеи заявил, что Иран давно изгнал Великого Сатану в лице США, а от Израиля через 25 лет не останется и следа.
09:45 30/09/2015Президенты Армении и США обсудили вопросы общеармянского значенияПрезидент Армении Серж Саргсян вечером 28 сентября в Нью-Йорке принял участие в приеме от имени президента Соединенных Штатов Америки Барака Обамы в честь глав делегаций, участвующих в 70-й сессии...
12:36 29/09/2015Политолог: У Армении есть моральное право и возможности отстаивать свои интересыКомментируя предложенные сопредседателями Минской группы механизмы контроля, Р. Меграбян заявил,что на данный момент этих механизмов не существует, но их вполне можно ввести и укрепить режим перемирия
11:35 29/09/2015Глава Минэнерго: Через 2 дня будет сделано официальное заявление относительно продажи ЗАО «Электрические сети Армении»На замечание журналистов, что муссируются слухи о регистрации данной компании в оффшорной зоне, министр сказал: «В связи с данной сделкой у меня нет каких-либо опасений, так как ...».
10:10 29/09/2015Серж Саргсян: Вовлеченность Армении в сферу международного миротворчества постепенно расширяетсяНаходящийся в Соединенных Штатах Америки с целью участия в 70-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН президент Армении Серж Саргсян 28 сентября в Нью-Йорке принял участие в саммите, посвященном...
17:19 28/09/2015В случае войны с Арменией и НКР наступать придется именно ВС Азербайджана, и Баку ждет целый ряд проблем… Статья «Ленты.ру»Проблема для Азербайджана и в союзнических отношениях между Россией и Арменией (которая входит в блок ОДКБ). 102-я военная база России в Гюмри обязана в случае нападения на союзника вмешаться.
15:01 28/09/2015Политолог Сергей Минасян исключил возможность широкомасштабных военных действий в зоне карабахского конфликта«Не думаю, что Азербайджан, начав широкомасштабные действия, может надеяться на победу», – заявил сегодня на пресс-конференции политолог Сергей Минасян относительно возможности начала...
19:20 26/09/2015Карабахская война – начало восстановления исторической справедливости, общество Армении должно знать имена своих героевЗавтра в концертном зале им. Арно Бабаджаняна в Ереване состоится музыкально-литературный вечер «Долговечность», который посвящен 100-й годовщине Геноцида армян в Османской империи 1915г. Как...
17:44 26/09/2015Давид Бабаян: Ничего странного не происходит, Азербайджан верен своей политике, и причин для паники нет«Азербайджан, в первую очередь, поставит на место Армянская армия. Но и жесткое заявление сопредседателей МГ ОБСЕ, полагаю, будет отрезвляющим».
14:48 26/09/2015Президент Армении: Процесс международного признания и осуждения Геноцида армян зафиксировал новый, более высокий уровеньМировое сообщество стало свидетелем достойной и исключительно единой позиции армянства.
15:30 25/09/2015Замглавы МИД Армении: За 2015 год зафиксирован серьезный результат, число признавших Геноцид армян стран достигло 24«У нас сегодня уже есть серьезные результаты. Достаточно отметить, что за 2014-2015 гг. произошли важные события. Так, число стран, признавших Геноцид армян, увеличилось с 15 до 24», – заявил сегодня...
14:57 25/09/2015«Worldcrunch.com»: Арцах – последний оплот, защищающий христианскую Европу от исламского нападения«Мы последний оплот, который защитит христианскую Европу от исламского нападения. Россия это понимает, а вы (на Западе) нет».
12:02 25/09/2015В приграничном армянском селе Бердаван подсчитывают размеры причиненного вследствие стрельбы ВС Азербайджана ущербаОбстрелы ВС Азербайджана приграничных сел Бердаван и Паравакар Тавушской области Армении уже несколько часов как прекратилась.
14:39 24/09/2015Джеймс Уорлик ожидает эффективных переговоров с главами МИД Армении и Азербайджана в Нью-Йорке«Прибыл в Нью-Йорк – на встречу с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана. Ожидаем эффективных переговоров», – написал сопредседатель Минской группы ОБСЕ от США.
14:21 24/09/2015Вследствие стрельбы ВС Азербайджана поврежден дом одного из жителей села Бердаван Тавушской области АрменииСитуация в приграничном с Азербайджаном селе Бердаван Тавушской области Армении в настоящее время спокойная.
11:35 24/09/2015Адвокат: Касающиеся прав человека изменения в проекте новой Конституции Армении важнее, нежели политическая часть«Политические силы сегодня при обсуждении проекта изменений в Конституцию Армении акцентируют внимание лишь на политической его части, подразумевающей переход к парламентской модели государственного...
16:56 23/09/2015«Ядерная война»: Россия грозит ответить на размещение американских атомных бомб в Германии«Конечно это еще один шаг, причем, к сожалению, очень серьезный шаг, в сторону нагнетания напряженности на европейском континенте».
14:33 23/09/2015Представитель Минэнерго Армении назвал оправданным решение не субсидировать крупному бизнесу часть стоимости электроэнергииПравительство Армении в ближайшее время примет и обнародует решение, в котором будет указан источник субсидирования повышенного тарифа на электроэнергию и размер субсидий.
13:08 22/09/2015«Слухи о моей смерти сильно преувеличены». Армен Мартиросян о своем возможном выходе из состава партии «Наследие»17 сентября Рубен Акопян заявил о прекращении членства в оппозиционной партии «Наследие» и отказе от должности руководителя фракции данной политической силы.