12:18 08/10/2019Քիմ Քարդաշյան. Չկա ավելի լավ տեղ, քան Հայաստանն է՝ տեխնոլոգիական համաժողովի համարՔիմ Քարդաշյանը Երևանում է և ելույթ է ունենում Երևանում անցկացվող Տեղեկատվական տեխնոլոգիներիհամաշխարհային համաժողովում՝ WCIT 20219-ում: Քիմ Քարդաշյանի ելույթի համար Կարեն Դեմիրճյանի անվան...
11:41 07/10/2019Մենք կոնկրետ վերապահում ունենք ՍԴ ներկայացվող փաստաթղթի ձևակերպումների մասով. Տոնոյան«Մենք առավել քան հստակ ներկայացրեցինք մեր դիրքորոշումը քվեարկությանը չմասնակցելու վերաբերյալ»,- այս մասին այսօր խորհրդարանական ճեպազրուցների ժամանակ նշեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր...
11:02 07/10/2019Ռիչարդ Քլարկ. Ապագան հիմա է, այն պարզապես հավասարաչափ բաշխված չէ«Ապագան հիմա է, այն այստեղ է, այն պարզապես հավասարաչափ բաշխված չէ»,- Վիլիամ Գիբսոնի այս խոսքերով Երևանում մեկնարկած ՏՏ համաժողովում իր ելույթը սկսեց ազգային անվտանգության փորձագետ և հեղինակ,...
19:15 05/10/2019«Հայելի» ակումբի հետ կապված միջադեպով ստուգվում են հանգամանքները. Գ. Աբրահամյան«Հայելի ակումբի հետ կապված միջադեպի առթիվ հետաքննության մարմնին հանձնարարվել է քրեադատավարական ընթացակարգով ստուգել դեպքի հանգամանքները և տալ իրավական գնահատական»,- իր ֆեյսբուքյան էջում պաշտոնապես...
10:23 05/10/2019Ուսուցիչը աշակերտին երբեք չպիտի ասի՝ դու չես կարող. Անահիտ ԲախշյանԱյսօր նշվում է Ուսուցչի օրը։ Ինչպիսի՞ն պետք է լինի ուսուցիչը՝ մարդկային ու մասնագիտական ի՞նչ հատկանիշներ կրող։ Այս հարցերի շուրջ Panorama.am-ը զրուցել է երկար տարիների մանկավարժական փորձ ունեցող,...
09:00 05/10/2019Երեք օրում ունենք 1 զոհ և 3 վիրավոր, ասելու բան չկա՞ սեփական հանրությանը. Բեքարյան«Երեք օրում Հայաստանի տարածքում ունենք 1 զոհ և 3 վիրավոր: Ի՞նչ արձագանք կա իշխանությունների կողմից: Ի՞նչ քայլեր են ձեռնարկվում և ձեռնարկվու՞մ են արդյոք: Ասելու բան չկա՞ սեփական հանրությանը, զինված...
11:05 04/10/2019Փաշինյանի խոսնակը՝ Օսիպյանի դիմում գրելու մասինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի խորհրդական նշանակված Վալերիյ Օսիպյանի ազատման դիմում գրելու մասին տարածված լուրերը կառավարությունից ոչ հաստատում են ու ոչ էլ հերքում։ «Չեմ մեկնաբանում»,-Panorama.am-ին ասաց...
15:35 03/10/2019Հասկացանք, որ ալերգիա է առաջացնում «վեթինգ» բառը. վարչապետԻնչպես արդեն տեղեկացրել ենք, կառավարությունն այսօրվա նիստում հաստատել է ՀՀ հակակոռուպցիոն ռազմավարությունը։ Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանը ռազմավարության քննարկման ժամանակ նշեց,...
10:24 03/10/2019ՍԴ աշխատակազմի ղեկավար. Ցավալի է, որ ԱԺ-ում անփութություն են ցուցաբերում պաշտոնական փաստաթղթերի նկատմամբՍԴ աշխատակազմի ղեկավար Էդգար Ղազարյանը հրապարակել է ԱԺ պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանի ստորագրությամբ ստացված գրության լուսանկարն ու կից գրել.
10:09 03/10/2019Հայկ Մարությանը ամբողջությամբ խզեց Սանիթեքի հետ պայմանագրերըՔաղաքապետ Հայկ Մարությանը ամբողջությամբ խզեց Սանիթեքի հետ պայմանագրերը։ Այդ մասին նա տեղեկացնում է տեսաուղերձում։ «Ամբողջությամբ միակողմանի կերպով լուծում եմ «Սանիթեք» ընկերության հետ կնքված...
14:19 02/10/2019Փաստաբանական թիմ. Առկա չէ գոնե մեկ ապացույց, որ Գագիկ Խաչատրյանը կատարել է իրեն վերագրվող ենթադրյալ հանցագործությունըԿալանավորված ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի փաստաբանական թիմը հրապարակել է փաստեր Գագիկ Խաչատրյանի հանդեպ հարուցված գործի մասին։ Տարածած հայտարարության մեջ ասված է.
11:42 02/10/2019ԱԺ-ն չպետք է որոշի՝ Հրայր Թովմասյանը մնալու է, թե հեռանալու է. ԾառուկյանԱԺ-ն չպետք է որոշի՝ Հրայր Թովմասյանը մնալու է, թե հեռանալու է: Այս մասին այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը։ «Նախորդ գումարման ժամանակ...
11:00 01/10/2019«ՌԻԱ Նովոստի». Երևանում ԵԱՏՄ գագաթնաժողովը կմտնի պատմության մեջՍինգապուրի հետ եզակի համաձայնագիր, Իրանի համար պատմական իրադարձություն և Արևմուտքի ցավոտ արձագանքը Սերբիայի կողմից իր արևելյան գործընկերների հետ պայմանագրերին։ ԵԱՏՄ Բարձրագույն տնտեսական խորհրդի...
10:00 01/10/2019Ամերիկացի կոնգրեսականները պահանջում են դադարեցնել ռազմական օգնությունն ԱդրբեջանինԱՄՆ Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախումբը սեպտեմբերի 27-ին նամակով դիմել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մայկ Պոմպեոյին և պաշտպանության նախարար Մարկ Էսփերին: Նամակում հանձնախումբը մտահոգություն է հայտնել...
11:41 30/09/2019Փաշինյանի առաջարկած «բանաձևը» հակառակորդի մոտ հայկական կողմի թուլության գիտակցություն է ստեղծում. «Ազգային Օրակարգ»«Ազգային Օրակարգ» կուսակցության խորհուրդը հայտարարություն է տարածել՝ սեպտեմբերի 25-ին ՄԱԿ-ի Գլխավոր Ասամբլեայում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթի վերաբերյալ.
11:11 30/09/2019Նախորդ շաբաթվա ընթացքում արձանագրվել է թունավորման 10 դեպք. ԱԻՆ911-ն ամփոփում է անցած շաբաթը։
10:15 30/09/2019Գագիկ Խաչատրյանի փաստաբան. Ռուբիկ Մխիթարյանի նման դատավորն այսօր փաստացի չկարողացավ հաղթահարել ճնշումները«Կարող եմ միայն մի բան արաձանագրել։ Այն առաջընթացը, որը կար հեղափոխությունից հետո դատական համակարգի առումով, որ դատարանները որոշակի անկախություն ու ազատություն ունեին, հիմա այս համակարգն ընդհանրապես...
15:53 27/09/2019Հայաստանում առաջին անգամ կհնչի Տիգրան Մանսուրյանի թավջութակի 4-րդ կոնցերտը21-րդ դարի լավագույն դիրիժորներից Անդրեյ Բորեյկոն հատուկ ժամանել է Հայաստան ղեկավարելու Տիգրան Մանսուրյանի թավջութակի 4-րդ կոնցերտի հայաստանյան պրեմիերան:
12:34 27/09/2019Ալվինա Գյուլումյան. Չեմ կարծում, որ այն 10 հոգին, որ եկան ՍԴ դիմաց կանգնեցին, դրանք հասարակություն ենՍահմանադրական դատարանի դատավոր Ալվինա Գյուլումյանը լրագրողների հետ զրուցում զգուշարեց, որ չի պատասխանելու ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու վերաբերալ ԱԺ սկսած գործընթացի...
14:25 26/09/2019Քաղաքագետ. ԼՂ խնդրի կարգավորման մասին Փաշինյանի ձևակերպումները շատ վտանգավոր են«Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը պարզ պոպուլիզմ է որակում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ԼՂ խնդրի վերաբերյալ հայտարարությունը։ «Չեն կարող հակամարտող կողմերը...

18:10 05/05/2014ЕС должен признать независимость НКР. Заявления европарламентариев после посещения АрцахаЕвросоюз должен предпринять более активные меры в вопросе урегулирования карабахского конфликта. Об этом сегодня заявил на встрече с журналистами член Европарламента Инаки Иразабалбеитиа Фернандес....
13:28 05/05/2014Попытки Еврокомиссии заменить российский газ азербайджанским и туркменским обречены на провал. Комментируют российские эксперты«О соглашении по строительству транскаспийского трубопровода из Туркмении в Азербайджан говорили много лет назад. Никакого прогресса там не достигнуто по политическим причинам».
11:24 05/05/2014Минобороны Армении: Поиски исчезнувшего старшего лейтенанта Меружана Арутюняна продолжаются«Поиски исчезнувшего в Вайоцдзорской области старшего лейтенанта Меружана Арутюняна продолжаются. На данный момент какой-либо новой информации не поступало», – заявил в беседе с корреспондентом...
13:30 03/05/2014ВС Азербайджана открыли огонь в направлении села Айгепар в Армении – во время встречи местных жителей с журналистамиСельчане шутили, что они уже привыкли к этому и что ничего необычного в этом нет, а детишки даже называли вид оружия, из которого велась стрельба.
17:52 02/05/2014В Азербайджане звучат открытые призывы убить представителей руководства Армении и публициста Зория БалаянаСайт «Voskanapat.info» опубликовал статью политолога Левона Мелик-Шахназаряна.
13:26 01/05/2014Посол США Ричард Морнингстар: В отношениях Азербайджана и США не все так безоблачно«Президентам Армении и Азербайджана надо предпринять конкретные шаги, чтобы урегулировать конфликт, что будет невозможно без полного сотрудничества с Россией».
14:37 30/04/2014Эрдоган загубил старания пиарщиков Турции и доказал фальшивость своего заявления о Геноциде армянПремьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган в беседе с журналистом американского телеканала PBS Чарли Роузом в очередной раз отказался признавать факт Геноцида армян.
11:43 30/04/2014Что препятствовало обеспечению принципа индивидуализации в рамках дела «Арснакара»? Ответили юристы«Именно орган, осуществляющий предварительное следствие, обязан обеспечить принцип индивидуализации наказания в вопросе определения степени тяжести и соучастия в преступлении»
13:04 29/04/2014Ужасы, пережитые пожилыми армянами сирийского Кесаба: кошмар от богохульства, плен у террористов, тюрьма в Турции…«Они многое пережили, спали на полу, не знали, что с ними будет дальше, убьют их или оставят в живых».
10:56 29/04/2014Претендующий на пост спикера парламента Армении Г.Багратян просил поддержки ППА? Ответила Н.Зограбян«Партия „Процветающая Армения” неоднократно заявляла, что если у кого-то есть политическая монополия, то периодически подобные цирковые представления будут, свидетелями чего мы стали накануне.
15:21 28/04/2014В. Казимиров: Азербайджан сорвал выполнение четырех резолюций Совбеза ООН по Карабаху и ныне ведет топорную силовую политику«Без участия НК переговорам и не выйти на финишную прямую, ибо его статус – главная спорная проблема. Вопрос может быть поставлен и решен лишь на мирной и подлинно демократической основе, как в Крыму»
13:09 26/04/2014В Азербайджане начался прессинг на Арифа Юнусова из-за сотрудничества с армянами: политолога чуть не довели до инфарктаВласти Азербайджана, «раскрыв шпионскую сеть», положат конец совместным армяно-азербайджанским проектам с участием независимых НПО.
19:12 25/04/2014Ни одна страна не должна платить за свой интеграционный выбор. Заявление президента Армении на саммите «Восточного партнерства»«Мы не желаем выбирать между друзьями, а желаем иметь как можно больше друзей. Уверен, что мы избрали верный путь».
18:29 25/04/2014Президент Азербайджана И. Алиев выступает в роли адвоката Турции. Речь президента Армении на саммите «Восточного партнерства»Армения заинтересована в дальнейшем развитии формата Восточного партнерства. Об этом сегодня заявил президент РА Серж Саргсян в ходе второго дня заседаний юбилейного саммита «Восточного партнерства»...
14:20 25/04/2014Акции протеста к 99-й годовщине Геноцида армян в Турции. «Hürriyet» представляет историю баррикад в СтамбулеНа Площади Таксим в Стамбуле уже третий год проводится акция в память жертв Геноцида армян в Османской империи 1915г.
13:49 24/04/2014От Турции ждут не соболезнований и нравоучений, а признания Геноцида армян и компенсации. Ответ католикоса Арама I Эрдогану«События 1915г. не были следствием войны, г-н премьер-министр. Это был Геноцид, организованный и осуществленный твоими предками – талеатами и энверами», – заявил Католикос Великого Дома Киликийского.
09:14 24/04/2014Геноцид армян нельзя считать закончившимся до тех пор, пока Турция продолжает отрицать очевидный факт. Послание Сержа СаргсянаПослание Сержа Саргсяна
15:47 23/04/2014Американский эксперт «обломал» Азербайджан: Связь между военным бюджетом и реальной боеспособностью армии очень слабаяОтметим, что официальные лица Азербайджана неоднократно заявляли о военном превосходстве над Арменией, указывая на увеличение военных расходов Баку.
15:00 23/04/2014Истинная причина ареста азербайджанского журналиста Рауфа Миркадырова остается загадкой«Он не раз посещал зону боевых действий в НКР в качестве журналиста, и, по собственному признанию, несколько раз лично брал в руки оружие».
12:29 23/04/2014Серж Саргсян: Если руководствоваться лишь теми тезисами, которые по душе гражданам, прогресса не будет«В случае внедрения обязательного компонента накопительной пенсионной системы мы потеряем молодых ученых.