12:00 12/09/2019Փաշինյան. Ովքեր պնդում էին, որ Թեղուտի հանքը փլուզվելու է, հիմա պատասխանատվություն կրելու՞ ենՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մինչ կառավարության նիստի մեկնարկը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Թեղուտի պոչամբարի պատվարին, նշել, որ այն երկրաշարժի հետևանքով չի վնասվել։ Կառավարության ղեկավարը գրել է.
18:40 11/09/2019Երկու փոս փորելն էլ հանքարդյունաբերողի գործունեություն էՆախարարի՝ օրենքի մեկնաբանությունը զավեշտալի է։ Ուրեմն այնքան պիտի ՇՄԱԳ գրել տան, մինչ(և ՇՄԱԳ-ը լա՞վը լինի։
12:00 11/09/2019Արմեն Մանուկյան. Քոչարյանի հետ նկարի պատճառով աշխատանքից ազատել են հյուպատոսինՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի եղբոր փեսան՝ Արմեն Մանուկյանն ահազանգում է, որ մի նկարի պատճառով աշխատանքից ազատել են Անդորրայում Հայաստանի հյուպատոսին։ Ֆեյսբուքյան իր էջում նա նաև...
11:39 11/09/2019Չկա որևէ տնտեսություն, որտեղ ստվեր չկա. Դավիթ ԱնանյանԱզգային ժողովում քննարկվում է կառավարության հեղինակած «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում» լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Նախագծով առաջարկվում է վարչական իրավախախտումների...
15:17 10/09/2019Հայկ Մարության. Ինչպե՞ս կարող է մարդ մտածել հրաժարականի մասին«Ինչի՞ մասին է խոսքը: Մենք նոր ենք սկսել»,- լրագրողների հետ ճեպազրուցում ասաց Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք երբևէ վարչապետի հետ չի քննարկվել իր հրաժարականի հարցը։...
13:59 10/09/2019«Սանիթեք»-ի աշխատակիցները քաղաքապետարանից պահանջում են աշխատավարձերըԵրևանի քաղաքապետարանի շենքի դիմաց բողոքի ակցիա են իրականացնում «Սանիթեք» ընկերության աշխատակիցները։ Նրանք հայտարարում են, աշխատավարձ չեն ստացել, ընկերության ղեկավարությունը նրանց հայտնել է՝...
12:46 09/09/2019Իշխանությունն այսօր կանգնած է լուրջ փաստի առաջ. Ծառուկյան«Մեր դիրքորոշումը սա է, որ ժողովրդին լսեն, այսինքն՝ ժողովրդի համաձայնությունը կլինի՝ կբացեն, չի լինի՝ թող չբացեն»,- այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ...
12:00 09/09/2019Մարկո Ալբոնետի. Գտա մի երկիր, որն աշխարհագրական առումով հեռու է Իտալիայից, բայց որի ժողովուրդը մշակույթով շատ մոտ է մեզՀայաստանի պետական կամերային նվագախմբի 2019-2020 թթ. համերգաշրջանի բացման համերգն առանձնացել է ինքնատիպությամբ: ՀՀ-ում Իտալիայի դեսպանության հետ համագործակցությամբ՝ Արամ Խաչատրյան համերգասրահում...
10:37 09/09/2019«Սեպտեմբերի 21-ին բոլորով գնում ենք Գյումրի». վարչապետԱյս տարվանից մեկնարկում են Անկախության տոնակատարությունների գլխավոր միջոցառումը մարզերում անելու գործընթացը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա, մասնավորապես, գրել է.
13:40 07/09/2019Դանիելյան. Չեմ կարծում, որ եկել է Նիկոլ Փաշինյանին հեռացնելու ժամանակը«Հայ ժողովուրդը դեռ դասեր ունի քաղելու»։
12:44 07/09/2019Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը միջնորդել է վերացնել նրա խափանման միջոցը և դադարեցնել քրեական հետապնդումըՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը քիչ առաջ միջնորդություններ է ներկայացրել Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան։ Փաստաբանական թիմից մանրամասնում են, որ միջնորդությունները...
12:37 07/09/2019ԱՄՆ պետքարտուղարության ներկայացուցիչ. Կայացած և հաջողակ Հայաստանը ԱՄՆ շահերից է բխումՄիացյալ Նահանգները ցանկանում է տեսնել հզոր և բարգավաճ Հայաստան, «Ամերիկայի Ձայն»-ին հայտնել է ԱՄՆ-ի փոխպետքարտուղարի Եվրոպայի եւ Եվրասիայի հարցերով տեղակալ Ջորջ Քենթը.
12:40 06/09/2019Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները շուտով կհանդիպենՀայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպում ծրագրված է, տեղի է ունենալու շուտով։ Լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։ Նա նշեց, որ երկու...
14:12 05/09/2019Որոշակի յուրահատկություններ ունի այդ որոշումը. Վլադիմիր Կարապետյանը՝ ՍԴ որոշման մասին«Որոշակի յուրահատկություններ ունի այդ որոշումը, կարծում եմ, որ իրավաբանները շատ ավելի ճիշտ և լավ մեկնաբանություն կտան», - այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ...
11:26 05/09/2019Շտապօգնությունից ուղիղ... բառահանդեսՀիշո՞ւմ եք Շտապօգնությունից ուղիղ... «պարահանդեսը»։ Չհետաքրքրվեի, չիմանայի, չկարևորեի, չգրեի հարցում, հարցումից զարմացած նյութ չսարքեի,... կարող է նյութի շարունակությունը աչքովս չտեսնեի։ Ես կուժ...
12:39 04/09/2019Վարդազարյանը բացատրում է, ինչու ԲԴԽ-ն չկանգնեց դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի կողքինԲԴԽ նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը համամիտ չէ, որ իր ղեկավարած կառույցը իշխանությունների համար ցանկալի է։ «Ավելին ասեմ, երբ Բարձրագույն դատական խորհուրդում զանազան հարցերի վերաբերյալ քննարկումներ են...
11:37 04/09/2019ԲԴԽ նախագահը՝ վեթթինգի մասին. Պետք է սկսել հենց ինձանից«Բազմիցս ասել եմ ու պնդում եմ, որ Բարձրագույն դատական խորհուրդի բոլոր անդամները պարտադիր անցնելու են այդ բարեվարքության ստուգման գործընթացը։ Ես գտնում եմ, որ այդ գործընթացը պետք է սկսել հենց ինձանից՝...
13:48 03/09/2019Ալումյան. Եթե ՍԴ-ն մեր բերած բոլոր փաստարկներն ընդունի, ապա Ռոբերտ Քոչարյանը պետք է անհապաղ ազատ արձակվիՀՀ Սահմանադրական դատարանը գրավոր ընթացակարգով քննում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումի հիման վրա` ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 35-րդ հոդվածի և 135-րդ հոդվածի 2-րդ մասի` Ռոբերտ...
11:22 02/09/2019Ապրիլյան պատերազմի մասնակից Հայկ Սեխիլյանը հետազոտության համար մեկնում է ԳերմանիաԱպրիլյան պատերազմի ժամանակ ծանր վիրավորում ստացած Հայկ Սեխլիյանի բուժումն արտերկրում շարունակելու համար նախաձեռնած դրամահավաքը շարունակվում է։ Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայկ Սեխիլյանն...
09:20 24/08/2019Աղտոտված արագիլների ֆիզիկական վիճակն էապես բարելավվել է«PEES (Էնդեմիկ և վտանգված տեսակների պահպանության) հիմնադրամի, TSE (Դեպի կայուն էկոհամակարգեր) հասարակական կազմակերպության, բազմաթիվ բնապահպանների ու կամավորների կողմից Հովտաշեն գյուղում մաքրված և...

12:52 09/04/2014Ф. Абосзода: После Крыма весь спектр политических сил и аналитиков Азербайджана ополчился против России и Владимира Путина«Власти Азербайджана, пользуясь создавшейся ситуацией в своих сугубо клановых интересах, умело направляют народный гнев своих граждан...»
18:30 08/04/2014Подписание нового военного соглашения между Турцией и Азербайджаном продиктовано усилением России. Комментарии экспертов«Военное сотрудничество Турции и Азербайджана – угроза национальной безопасности Армении».
17:08 08/04/2014События в сирийском Кесабе – следствие безнаказанности Турции и политики двойных стандартов Запада. Видеомост Ереван-Москва«К сожалению, многие постоянные члены Совета безопасности ООН преследуют лишь собственные цели».
15:03 07/04/2014Азербайджан находится в сложной ситуации, у Баку не осталось времени… Комментирует российский эксперт Г. ТрофимчукЭксперт обратился к теме заседания Комитета начальников штабов вооруженных сил стран СНГ, которое состоится в Баку.
13:30 05/04/2014Дело нурситов и визит премьера Турции Р.Т. Эрдогана в Баку. Комментируют азербайджанские СМИСогласно материалу, официальный Баку был не менее заинтересован в критике нурсистов, чем премьер Эрдоган.
13:08 05/04/2014Секретариат Совета министров обороны СНГ не получил от Баку подтверждения о готовности принять делегацию Армении8 апреля в Баку состоится заседание Комитета начальников штабов вооруженных сил государств-участников СНГ.
18:26 04/04/2014Правительство Армении окажет максимальное содействие фермерам, понесшим убытки из-за заморозковПравительство Армении активно работает с целью оказания максимального содействия фермерам, чьи хозяйства пострадали от заморозков.
11:46 04/04/2014Кирилл Степанов назвал причины, из-за которых молодежь отказывается служить в ВС АзербайджанаПри вхождении в Совет Европы Азербайджан взял обязательство в течение 2 лет принять закон об альтернативной гражданской службе в соответствии с европейскими стандартами.
20:00 03/04/2014Армения находится в состоянии кибервойны и должна на государственном уровне принять меры против DDoS-атакОсуществленная накануне мощная DDoS-атака на Сеть в Армении достигла силы в 50 Gb. Об этом сегодня на пресс-конференции сообщил эксперт по информационной безопасности Самвел Мартиросян. По его...
14:09 03/04/2014Заявление Давутоглу о готовности Турции предоставить убежище армянам сирийского Кесаба – верх цинизма. Комментарий эксперта«Турция в регионе воспринимается как жандарм Запада. Фактически Запад через своего жандарма предпринимает определенные ответные действия против России и Сирии».
15:08 02/04/2014Правительство Армении изменит закон о накопительных пенсиях в соответствии с решением Конституционного судаСегодня КС РА признал ряд положений Закона «О накопительных пенсиях» противоречащими требованиям Конституции и недействительными.
13:17 02/04/2014Позиция Армении по «крымской резолюции» Генассамблеи ООН объясняется двумя причинами. Комментирует Сергей МинасянЭксперт отметил также, что в сложившихся обстоятельствах Россия получила чрезвычайно активную роль на постсоветском пространстве.
14:49 01/04/2014В Баку призывают воюющих в Сирии азербайджанских террористов вернуться и напасть на армян КарабахаОтметим, что азербайджанские салафиты или ваххабиты воюют в рядах различных террористических группировок в Сирии, Афганистане и Пакистане.
11:52 01/04/2014Высокоточные ракетные системы ВС Армении – средство сдерживания агрессии Азербайджана. Мнения экспертов«Увеличение количества высокоточного и дальнобойного вооружения, противотанковых средств, устройств оптических прицелов развенчает миф о большом количественном преимуществе азербайджанской стороны».
15:03 31/03/2014Почему глава МИД России С. Лавров выглядел довольным после переговоров, а госсекретарь США Дж. Керри уставшим? Статья ВВСНа днях разведка США предупредила Белый дом о возросшей вероятности вторжения российских войск на материковую территорию Украины.
14:02 29/03/2014Посольство Украины в Азербайджане обвинило азербайджанский сайт «Haqqin.az» в клеветеОднако, как отмечает посол, в данной ситуации интернет-портал «Haqqin.az» счел нужным идти не правовым путем, а путем создания искусственного скандала.
18:56 28/03/2014«Мы должны научиться уважать Конституцию, закон и право». Заявление главы КС АрменииCегодня в ходе рассмотрения Конституционным судом Армении дела касательно конституционности ряда положений Закона РА «О накопительных пенсиях» член Конституционного суда Феликс Тохян поинтересовался...
15:47 28/03/2014Турция катится в бездну? Лауреат Нобелевской премии Орхан Памук комментирует блокировку Twitter и YouTubeИзвестный турецкий писатель, лауреат Нобелевской премии Орхан Памук прокомментировал сложившуюся в Турции внутриполитическую ситуацию.
15:02 28/03/2014Арцрун Ованнисян: Азербайджанская сторона в очередной раз нарушила режим прекращения огняВС Азербайджана вечером 27 марта нарушили режим прекращения огня сразу по нескольким направлениям тавушского отрезка армяно-азербайджанской границы, открыв интенсивный огонь.
12:23 27/03/2014«Нет ни одного закона, который бы являлся табу». Секретарь фракции РПА о пенсионной реформе в Армении«В мире подобные реформы всегда вызывали недовольство, люди не всегда сразу воспринимали логику данного преобразования».