14:25 26/09/2019Քաղաքագետ. ԼՂ խնդրի կարգավորման մասին Փաշինյանի ձևակերպումները շատ վտանգավոր են«Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը պարզ պոպուլիզմ է որակում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ԼՂ խնդրի վերաբերյալ հայտարարությունը։ «Չեն կարող հակամարտող կողմերը...
11:15 26/09/2019Ապրիլյան պատերազմում զոհված Նորիկ Սարգսյանն այսօր կդառնար 23 տարեկանՀամեստ, զուսպ, բարի անձնավորություն. այսպես են հարազատները, ընկերները բնութագրում ապրիլյան պատերազմի հերոս Նորիկ Սարգսյանին։ Ապրիլյան պատերազմի ընթացքում Ջաբրայիլի (Ջրակն) մարտական դիրքերում...
08:51 26/09/2019Կոմիտասի պարերգերը՝ մեկ ալբոմում«Խազեր» երգչախումբը թողարկել է իր նոր ալբոմը, որտեղ տեղ են գտել 15 ուրախ տրամադրությամբ պարերգեր, բոլորը Կոմիտասի երգչախմբային մշակմամբ: Խմբի գեղարվեստական ղեկավար Անի Նավասարդյանը Panorama.am-ի հետ...
12:02 25/09/2019Նախարար. ՔԿՀ-ներում օրենքով գողերի ազդեցության հարցն ամբողջությամբ լուծված չէ«Արմավիր» ՔԿՀ-ում ոչ մի ազատազրկված անձ հացադուլի մեջ չի, ընդամենը մի քանի հոգու տեղափոխության հարցի շուրջ խնդիրներ են եղել, որն արդեն հարթվել է։ Լրագրողների հետ զրույցում ասաց արդարադատության...
10:14 25/09/2019ՄԻՊ-ը ողջ ընթացքում կապի մեջ կլինի երկու խմբագրությունների ղեկավարների հետՄարդու իրավունքների պաշտպանի հայտարարությունը Armlur.am և Hayeli.am լրատվական կայքերին քննչական մարմնի ուղարկած գրությունների կապակցությամբ
17:38 24/09/2019Հրաժարականով՝ մարզպետը քաղաքական պատասխանատվություն է ստանձնում. Ռոմանոս Պետրոսյան«Թե որպես մարդ, թե որպես ՀՀ քաղաքացի, թե որպես մարզպետ շատ ցավում եմ տեղի ունեցածի համար և հույս ունեմ, որ կապաքինվի մեր սպան»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս...
10:03 24/09/201916-ամյա բնապահպան Գրետայի կտրուկ ու հուզիչ ելույթը ՄԱԿ-ում. Ինչպես ե՞ք համարձակվումՄԱԿ-ի կլիմայի գագաթնաժողովում 66 երկիր պարտավորվել են մինչև 2050 թվականը հասնել մթնոլորտ ածխաթթու գազի արտանետումների զրոյական հաշվեկշռի: Այս մասին գրում է euronews-ը։ Իսկ ահա Շվեդիայի 16-ամյա...
11:13 23/09/2019Փաշինյան. Սորոսը ցանկանում էր ինձ հետ հանդիպել«Դավոսի ֆորումին իմ մեկնելուց առաջ պարոն Սորոսը ցանկություն էր հայտնել ինձ հետ հանդիպել, բայց ճիշտն ասած, իմ աշխատանքային ծանր ու խիտ գրաֆիկի պատճառով չհաջողվեց նրա՝ հանդիպման խնդրանքը...
10:29 23/09/2019Չպարզված հանգամանքներում վիրավորված Հայկ Խաչատրյանի վիճակը ծանր է. Արծրուն ՀովհաննիսյանԴեռևս չպարզված հանգամանքներում վիրավորված զինծառայող Հայկ Խաչատրյանի վիճակը ծանր է։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը։ Նա նշել է,...
09:00 23/09/2019Ռուսաստանում ցուցադրվել է ռուս զինվորի կողմից Գյումրիում կատարած ոճրագործության մասին պատմող ֆիլմըՍեպտեմբերի 21-ին Յալտայի միջազգային կինոփառատոնում տեղի է ունեցել Նարինե Մկրտչյանի և Արսեն Ազատյանի «Նրա մասին կամ թե ինչպես նա չվախեցավ արջից» նոր գեղարվեստական ֆիլմի ռուսաստանյան պրեմիերան:...
14:38 21/09/2019Դատական համակարգի վրա այսօր ճնշումներ չկան. ԲԴԽ նախագահ«Ամեն ինչ արվում է, որպեսզի ունենանք այնպիսի դատարան, որ մեր բնակչությունը, լսելով կամ կարդալով, որ ՀՀ որևէ դատարան որոշում է կայացրել, առանց որևէ կասկածի կամ վերապահման, ընդունի, որ դա ճշմարիտ է և...
09:41 21/09/2019Միրզոյանը չբացահայտեց իր դիրքորոշումը հայ ռազմագերիներին ադրբեջանցի դիվերսանտներով փոխանակելու վերաբերյալ«Ես այդպիսի հարցերի շուրջ իմ դիրքորոշումն հայտնել եմ Անվտանգության խորհրդի նիստում, նաև Ստեփանակերտում կայացած Անվտանգության խորհրդի նիտում»,- «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում լրագրողների հետ...
12:12 19/09/2019Վեհարանում տեղադրված նկարն արվել է լուսանկարներից՝ անակնկալի համարՆախօրեին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում վերաբացվել է Վեհարանը` Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսների նստավայրը։ Այն հիմնանորոգվել է գործարար և բարեգործ Սամվել Կարապետյանի և նրա ընտանիքի միջոցներով։ Վեհարանում...
09:17 19/09/2019ԱՄՆ-ի կոնգրեսականները Հայաստան այցի շրջանակներում որոշել են այցելել նաև ԱրցախԱՄՆ-ի կոնգրեսականներ Ջեքի Սփիր-Կանչելյանը, Ջուդի Չուն և Ֆրանք Փալոնը հոկտեմբերի մեկին Հայաստան մեկշաբաթյա այցի շրջանակներում որոշել են նաև Լեռնային Ղարաբաղ այցելել, ԱՄՆ-ի Կոնգրեսում անցած Ամերիկայի...
11:53 18/09/2019Տասը հակափաստարկ Փաշինյանի տնտեսական փաստարկներինՈւսումնասիրել է Տնտեսական զարգացման նախաձեռնությունների կենտրոնը
10:04 18/09/2019Արթուր Ալեքսանյան. Հավատացնում եմ, որ դեռ շատ եմ հաղթելուՕլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալակիր, աշխարհի եռակի ու Եվրոպայի քառակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը շնորհակալություն է հայտնել բոլորին իրեն երկրպագելու և դժվար պահին սատարելու համար: «Շատ եմ ցավում, որ...
13:14 16/09/2019«Իմ քայլը» խմբակցությունը նիստ կանի՝ ՍԴ-ի շուրջ ստեղծված իրավիճակի հետ կապված«Այս պահին որևէ մեկնաբանությունից զերծ կմնամ Սահմանադրական դատարանի հետ կապված»,- խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը՝ անդրադառնալով ՍԴ-ի շուրջ...
11:19 16/09/2019Արթուր Ղազինյան. Փաշինյանին ոչինչ չի մնում, քան զորքը մտցնել Ամուլսար«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Արթուր Ղազինյանը, անդրադառնալով Ամուլսարի հետ կապված խնդրին, գրել է.
11:18 13/09/2019ԲՀԿ-ն առաջարկում է քրեորեն պատժելի դարձնել կենդանիների նկատմամբ դաժան վերաբերմունքը«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունն Ազգային ժողովի քննարկմանն է ներկայացրել կենդանիների նկատմամբ դաժան վերաբերմունքը քրեորեն պատժելի դարձնելու օրինագիծ։ Համապատասխան առաջարկը ներկայացնող՝ Քրեական...
13:27 12/09/2019Լևոն Քոչարյան. Կարծում եմ՝ որևէ մեկի համար գաղտնիք չէ, որ այս ամեն ինչն ուղղորդված է«Ակնկալում եմ, որ դատավորը կիրականացնի արդարադատություն և փորձը, որ ունեցավ դատավորը, ով ազատ արձակեց, նրան չի վախեցնի, հետ չի պահի իրականացնելու իր գործունեությունը»,- Երևանի ընդհանուր իրավասության...

12:55 22/04/2014В мире стартуют мероприятия, посвященные 99-й годовщине Геноцида армян. Об украинской «повестке» рассказал В. Шатворян«Одним из главных приоритетов в деятельности Союза армян Украины в 2014 году стала подготовка к 100-й годовщине Геноцида армян».
14:58 21/04/2014Почему Баку обеспокоен решением о вступлении Армении в Таможенный союз и ситуацией в Крыму? Ответил эксперт по Азербайджану«В отличие от Азербайджана, мы не ставим целью пропаганду ненависти, и это правильно».
16:15 19/04/2014ВС Азербайджана открыли огонь по мирным жителям приграничных сел Армении – во время работы на виноградникахВС Азербайджана сегодня утром открыли огонь в направлении населенных пунктов Тавушской области Армении.
15:02 19/04/2014Расчеты покинувшей состав властной коалиции в Армении партии «Оринац еркир» ошибочны. Комментирует Л. Алексанян«Но народ достаточно созрел и лишь озвучивания критики недостаточно для того, чтобы заработать себе имидж».
18:49 18/04/2014Весь мир убедился в деструктивной политике Турции. Президент Армении Серж Саргсян об армяно-турецких отношенияхНа сегодняшний день можно констатировать, что именно из-за Турции процесс нормализации армяно-турецких отношений зашел в тупик и в настоящее время заморожен.
18:03 18/04/2014Президент Серж Саргсян провел совещание в Министерстве обороны АрменииПрезидент Армении, верховный главнокомандующий ВС Армении Серж Саргсян сегодня посетил Министерство обороны Армении.
12:38 18/04/2014Все будет зависеть от подходов правительства Армении. А. Акопян комментирует новое предложение по закону о накопительных пенсиях«Мы оказались в парадоксальной ситуации, из которой не можем найти выхода», –сказал председатель Постоянной Комиссии по социальным вопросам НС РА Акоп Акопян.
16:47 17/04/2014Власти в Армении переживают кризис? А. Мартиросян о возможности пополнения партией «Оринац еркир» рядов оппозиции«Лишь после того, как ОЕ объявит о своих целях, станет ясно, имеется ли возможность для сотрудничества или нет», – сказал замглавы оппозиционной партии «Наследие».
11:33 17/04/2014Экономист Татул Манасерян назвал приоритетные задачи правительства Армении во главе с О.Абраамяном«Нужно поощрять малый бизнес. Если малому бизнесу не дадут кислород, то, не думаю, что экономика сможет развиваться».
14:06 16/04/2014Формированием в Нахичеване Отдельной общевойсковой армии увеличивается роль Турции и снижается контроль со стороны Азербайджана«Создание Отдельной общевойсковой армии, в первую очередь, означает, что эта армия получает возможность самостоятельного осуществления военных действий».
12:51 16/04/2014В вопросе открытия армяно-турецкой границы Запад обязательно будет учитывать факт Геноцида армян. Комментарий эксперта«Политика Турции в вопросе Кесаба ясна: если на дипломатической арене страна, осуществившая геноцид, не достигает успехов, она пытается решить все вопросы таким образом».
11:01 16/04/2014Вице-президент НОК Молдовы о допинговом скандале: Азербайджан поэкспериментировал над молдавскими штангистамиФедерация тяжелой атлетики Азербайджана заплатит 500 тысяч долларов за нарушение восемнадцатью азербайджанскими штангистами международных антидопинговых правил.
12:22 15/04/2014Сенат США признает Геноцид армян. Причины представил иранский историк Аббас Каре Агачлу«После инцидента с судном „Мави Мармара” ситуация изменилась, и не думаю, что еврейское лобби как и прежде будет поддерживать Турцию».
11:41 15/04/2014Азербайджанская сторона подвергла интенсивному обстрелу приграничные села Армении: повреждены детский сад и газопроводВС Азербайджана открыли интенсивный огонь в направлении приграничных сел Тавушской области Армении, в том числе и села Неркин Кармирахпюр.
15:00 14/04/2014Посвященный национальной культуре и традициям Армении сайт «Tarazupar.am» подвергся мощной атаке турецких хакеровПо его словам, традиционно в апреле хакеры из Турции и Азербайджана пытаются нарушить работу сайтов, информирующих об Армении.
14:20 14/04/2014Серж Саргсян попросил членов правительства Армении добросовестно выполнять свои обязанностиПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня представил членам правительства РА и должностным лицам, приглашенным на заседание правительства республики, новоназначенного премьер-министра.
11:07 14/04/2014Наира Зограбян: Новый премьер Армении не должен продолжать программу предыдущего«В повестке „Процветающая Армения” нет вопроса о вхождении в состав коалиции»,– об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am заявила секретарь парламентской фракции «Процветающая Армения» Наира...
10:00 12/04/2014Серж Саргсян прокомментировал свое заявление об отказе впредь претендовать на пост главы государства«Сделанное заявление является очень ясным. Что, обязательно, чтобы кто-то несколько раз занимал пост президента?», – приводит слова главы государства газета «Аравот».
15:08 11/04/2014Посол Франции А. Рено: Открытие гипермаркета «Carrefour» в Армении – лишь вопрос времениНикаких козней на пути «Carrefour» в Армении не строили...
13:01 10/04/2014Зардушт Ализаде: У власти в Азербайджане находится элита поражения«Эта элита не заинтересована в развитии нормальной личности, армии, образования, медицины. То есть мы наблюдаем полный коллапс».