12:49 23/08/2019Տպավորություն է՝ եկել եք ջերմուկցիներին համոզեք, որ հանքն աշխատի. ջերմուկցիները՝ վարչապետին12:49 Նիկոլ Փաշինյանը բնակելի շենքերից մեկում մի քանի բնակիչների հետ հանդիպելուց հետո դուրս եկավ բակ, որտեղ նրան էին սպասում բողոքող ջերմուկցիները։ Ջերմուկցիներն ասացին՝ կարծես թե, Փաշինյանը եկել է...
09:52 23/08/2019Տավուշում տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով որևէ զինծառայող լուրջ վնասվածք չի ստացել. Արծրուն ՀովհաննիսյանՏավուշի մարզում տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով որևէ զինծառայող որևէ լուրջ վնասվածք չի ստացել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։...
16:50 22/08/2019Վենետիկի հանձնաժողովը համաձայնել է խորհրդատվական կարծիք տալ՝ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով ՍԴ դիմումի հիման վրաԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի և Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումների հիման վրա Սահմանադրական դատարանի կողմից քննության ընդունված գործերով խորհրդատվական կարծիք ստանալու համար...
14:55 22/08/2019«Ուրախ եմ ՀՀ կառավարության որոշման համար». Արցախի ՄԻՊ«Որպես Արցախի բնակիչ ու Մարդու իրավունքների պաշտպան՝ ուրախ եմ ՀՀ կառավարության այն որոշման համար, որով գումար է հատկացվում ԱՀ տեղական ինքնակառավարման մարմինների առաջիկա ընտրություններին դիտորդական...
12:12 22/08/2019Արգենտինահայերի կոչը. Եկեք ուժեղացնենք պայքարը Էրդողանի ֆաշիստական ռեժիմի դեմ«Արգենտինահայերի մշակութային միությունը» դատապարտել է Թուրքիայի ներքաղաքական վերջին իրադարձությունները, որոնց հետևանքով պաշտոնից հեռացվել են Թուրքիայի ընդդիմադիր քրդամետ «Ժողովուրդների...
11:24 22/08/2019Սիբիրախտով վարակված է եղել մեկ կենդանի. ՍԱՏՄՕրեր առաջ Առողջապահության նախարարությունից տեղեկատվություն էր ստացվել, որ Գեղարքունիքի մարզի Գեղահովիտ համայնքի մի քանի բնակիչների մոտ ախտորոշվել է սիբիրյան խոց: ՀՀ ԿԵ սննդամթերքի անվտանգության...
11:40 21/08/2019Նախորդ տարվա համեմատ Սևանա լճից 51 մլն խմ ջուր պակաս ենք բաց թողել. ՓաշինյանԱյս տարվա օգոստոսի 12-ի դրությամբ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատությամբ Սևանա լճից 51 միլիոն խ/մ ջուր պակաս ենք բաց թողել: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։...
10:22 21/08/2019Շանթ Խաչատրյան. Վստահ եմ՝ հաջորդ մեդալս ոսկի է լինելուՏալինում ավարտված ըմբշամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում 67 կգ քաշային Շանթ Խաչատրյանը դարձավ արծաթե մեդալակիր։ ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նա խոսեց մեդալի և անցկացրած գոտեմարտերի մասին.
11:26 20/08/2019Հուսամ՝ ԿՄԽԿ աջակցությամբ կերաշխավորվի մեր զինծառայողի իրավունքների պաշտպանությունն Ադրբեջանում. Բեգլարյան«Ողջունելի է, որ Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում գտնվող հայազգի ռազմագերի Արայիկ Ղազարյանին»,- այս մասին գրել է Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների...
10:13 20/08/2019Ավինյանի գրասենյակը լծված է եղել իմ ձեռքերով Ամուլսարի ճամփաները բացելու գործին․ տեսչության նախկին ղեկավարԲնապահպանության և ընդերքի պետական տեսչության նախկին ղեկավար Արթուր Գրիգորյանը մանրամասներ է հաղորդել Լիդիան Արմենիա ՓԲԸ և Տիգրան Ավինյան-Էդուարդ Աղաջանյան համագործակցության վերաբերյալ։ Նա...
16:04 19/08/2019Ինձ համար տնտեսական ռիսկերն այս պահին շատ ավելի մեծ են, քան բնապահպանականը. Թունյան«Բնական է, որ բոլորի կարծիքները չեն կարող նույնը լինել, փորձաքննությունն էլ այնպիսի բան է, որ կարող է տարաբնույթ մեկնաբանությունների տեղիք տա»,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ տնտեսական...
12:10 19/08/2019Ոստիկանություն. Չախալյանին բերման ենթարկելը կապ չի ունեցել ստորագրահավաքի հետ«Ստամբուլյան կոնվենցիայի ստորագրահավաք իրականացնող «Կամք» հասարակական նախաձեռնության հիմնադիր Վահագն Չախալյանին բերման ենթարկելը կապ չի ունեցել ստորագրահավաք իրականացնելու հետ»,- Panorama.am-ին...
13:20 17/08/2019Իրավական համակարգի այս փնթիության համար ո՞վ է պատասխան տալու. Նորայր ՆորիկյանՓաստաբան Նորայր Նորիկյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել, որը վերաբերում ՌԴ-ի՝ Միհրան Պողոսյանին Հայաստանին հանձնելու ՀՀ դատախազության միջնորդությունը մերժելուն։ Գրառման մեջ, մասնավորապես,...
12:22 17/08/2019Արդյունաբերության ոլորտում էլ կան ակտիվիստներ և ֆանատներ, որոնք բացի արդյունաբերությունից որևէ բան չեն ուզում տեսնել. ՓաշինյանԿոտայքի մարզն ունի արդյունաբերական մեծ պոտենցիալ։ Այս մասին այսօր «Իմ քայլը հանուն Կոտայքի մարզի» տնտեսական համաժողովում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Նրա խոսքով՝ Կոտայքը արդյունաբերական...
15:44 16/08/2019Ամուլսարի հարցով կառավարության հետագա որոշումը, կարծում եմ, պետք է բխի վարչապետի տված խոստումից. Ռուբեն ՌուբինյանԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը Ամուլսարի մասինիր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել,որում մեջբերել է խնդրի հետ կապված վարչապետի նախորդ տարվա ելույթից մի...
12:11 16/08/2019Երկիրն անհեռանկար է, երբ թելադրողն ամբոխն է. Գեղամ ՆազարյանՀայը չի ապավինում ամբոխի զորությանը: Նրա ուժն անհատի իր կերտվածքն է: Ամբոխի ուժը նվաստ է, ամոթաբեր: Անբառ անասունի ուժ է: Եւ ինչին որ կարելի է հասնել դրանով՝ քամահրելի է եւ անհարիր մարդու ազնվացման...
14:08 15/08/2019Ինձ վրա Ստամբուլյան կոնվենցիան ամեն կերպ վավերացնելու որևէ պատասխանատվություն չկա. Նախարար«Ինձ վրա որևէ պատասխանատվություն չկա Ստամբուլյան կոնվենցիան ամեն կերպ վավերացնելու»,- այս մասին այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ...
12:49 15/08/2019Սեպտեմբերից Երևանի փողոցներում սպասվում է տրանսպորտային կոլափս. Ղազինյան«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանն իր ֆեյսբուքայն էջում գրել է․ «Քանի դեռ աղբահանության հարցով կառավարությունն արտահերթ նիստ չի հրավիրել, իսկ «Իմ քայլը» խմբակցությունը ԱԺ քննիչ...
09:49 15/08/2019Լևոն Արոնյանը` Սենթ-Լուիսի մրցաշարերի հաղթողՀայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը դարձել է հաղթող Սենթ-Լուիսի մրցաշարի արագ և կայծակնային շախմատի մրցաշարերում։ Նա կես միավորով առաջ է անցել Դին Լիրենից, Յանջի Յուից և Վաշյե-Լագրավից՝...
16:06 14/08/2019Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայությունը հերթական տեղեկատվական խայծն է տարածել. Արծրուն ՀովհաննիսյանԱդրբեջանի սահմանապահ ծառայությունը հերթական տեղեկատվական խայծն է տարածել՝ սեփական տարածքում մարտական դիրքերի տեղաշարժը ներկայացելով որպես բացառիկ ձեռքբերում, որին, ցավոք սրտի, միանգամից արձագանքում է...

10:57 27/03/2014М. Колеров: Россия не может присоединить к себе Карабах, власти и население которого выступают за объединение с Арменией«Никто из представителей исполнительной власти в России никогда не говорил о планах привлечения Азербайджана даже к этой экономической интеграции», - отметил он.
17:54 26/03/2014В парламенте Армении из-за законопроекта по борьбе с фейками вспомнили «опыт» президента США и Папы РимскогоСегодня в ходе обсуждения в Национальном Собрании законопроекта «О внесении изменений и дополнений в закон РА „О высшем и поствузовском образовании”» между секретарем парламентской фракции...
16:09 26/03/2014Компьютерная модель аварии с участием Вардана Петросяна усилила ненависть потерпевшей стороны к сатирику«На этапе судебного разбирательства я намерен сделать этот вопрос предметом рассмотрения», – сказал Р. Балоян.
14:29 26/03/2014Американский комитет «Ай Дата» приветствует решение Палаты представителей штата Теннеси об отклонении антиармянской резолюцииТем самым, штат Теннеси становится четвертым по счету американским штатом, где отклоняются представленные проазербайджанскими силами антиармянские и искажающие факты резолюции.
20:09 25/03/2014Заявления президента Азербайджана И.Алиева об Армянской АЭС – сплетни и неуважение к МАГАТЭ. Речь президента Армении С.СаргсянаПрезидент Армении Серж Саргсян принял участие в Саммите по ядерной безопасности в Гааге.
12:47 25/03/2014Давид Бабаян: Турция посредством диверсионных нападений пытается заставить армян покинуть СириюПо его словам, Турция продолжает свою армяноненавистническую политику, и ее крайние проявления уже заметны в армянонаселенных районах Сирии, в частности в Кесабе.
12:23 25/03/2014Друг познаётся в бою…Несмотря на все трудности, Армения поддержала Россию«На геополитической шахматной доске события на Украине стали тем ходом, который изменил общую картину, сломав прежние стратегии многих игроков».
18:29 24/03/2014События в сирийском Кесабе должны всех отрезвить. Заявление президента Армении в ГаагеПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня в «World Forum Convention Center» в Гааге выступил заявлением для прессы касательно событий в сирийском Кесабе и выразил глубокую обеспокоенность по поводу...
16:11 24/03/2014Президент Армении Серж Саргсян выступит в Гааге с заявлением о событиях в сирийском КесабеПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня в «World Forum Convention Center» в Гааге выступит заявлением для прессы касательно событий в сирийском Кесабе.
15:55 24/03/2014Ильгар Велизаде: Членство в ОДКБ не мешает Армении успешно сотрудничать с НАТОЧто касается отношения Азербайджана к этому вопросу, то по мнению Велизаде, в Баку явно не хотят проецирования украинских событий на плоскость нагорно-карабахского конфликта.
13:29 22/03/2014Ухудшение отношений Еревана и Киева поставит под удар в первую очередь армяно-украинские экономические связиАрмения должна иметь крайне осмотрительный подход, так как в условиях стычек или разногласий крупных сил подчеркнутая позиция Еревана может быть чревата непредсказуемыми последствиями.
12:21 22/03/2014«Хаккин.аз»: В иные моменты столь словоохотливый МИД Азербайджана не стал возражать Владимиру Жириновскому«Но можно было бы выкроить время, пусть и для дежурного, но все же осуждения лидера ЛДПР. Ведь посольство существует не только для выдачи виз, или мы ошибаемся?» -пишет портал.
19:12 21/03/2014Президент Армении с пониманием отнесся к решению соавтора фильма «Параджанов» Елены Фетисовой и все же передал ей наградуПри этом президент Серж Саргсян напомнил, что армянский и украинский народы на протяжении веков плечом к плечу сражались против общих врагов
13:28 21/03/2014Какими путями 4 непровластные фракции НС Армении намерены добиться перемен? Комментарий К. КочарянаПолиттехнолог отметил, что на данный момент самые влиятельные митинги проводит гражданская инициатива «Я против»
10:25 20/03/2014Р. Агаев: На фоне крымского вопроса не стоит ждать изменений в позиции США относительно карабахского урегулирования«Крым был нужен американцам из-за Черного моря. В случае его нахождения в составе Украины Черное море переходило под контроль американских авианосцев».
13:36 19/03/2014На весенней сессии ПАСЕ обсудят вопрос армянского военнопленного Акопа Инджигуляна«Азербайджан торпедирует работу МККК именно на своей территории, где сегодня удерживаются армянские пленники – военнопленные и гражданские лица».
14:19 18/03/2014В «великолепной четверке» непровластных политических сил Армении разлада нет. Заверения зампредседателя партии «Наследие»Армен Мартиросян отметил: «Встречи четырех партий продолжаются на уровне консультаций, и никакой проблемы на данный момент не существует».
11:03 18/03/2014Андрей Арешев: Политико-правовые основания карабахского референдума 1991 года и нынешнего крымского идентичны«Не сомневаюсь, что изменение политико-правового статуса Крыма будет способствовать дальнейшему укрепления российско-армянских общественных и культурных связей», - отметил он.
12:24 17/03/2014Россия уже показала, что в конфликтах, подобных карабахскому, защищает право наций на самоопределение. Комментарий политолога«Россия не может придерживаться противоречащего интересам Армении подхода в карабахском вопросе», - отметил Арам Манукян.
11:10 17/03/2014Российский эксперт: Россия создает прецедент в Крыму и поддержит Армению«Важен сам факт, что она в случае такого решения не будет первой, при этом России будет просто невозможно отказать ей в поддержке»