12:49 20/02/2019«Լուիզ Սիմոն Մանուկյանի մասնակցությամբ Արցախում իրականացվել են ռազմավարական ծրագրեր»Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Լուիզ Սիմոն Մանուկյանի ընտանիքին: ԱՀ տեղեկատվության գլխավոր վարչության ներկայացրած հեռագրում ասված է.
12:28 20/02/2019Շարմազանով. Երկու դեպքում էլ Փաշինյանը պետք է հեռանա«Հայաստանի պոպուլիստական իշխանությունը չունի որևէ լուրջ հայեցակարգ Արցախյան հարցում»։
11:21 20/02/2019Արփի Ոսկանյան. Նիկոլի երբևէ ունեցած ամենավատ ելույթն էր Դսեղի ելույթըԳրողների միության անդամ, գրող Արփի Ոսկանյանը համարում է, որ Դսեղում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը երբևէ ունեցած ամենավատ ելույթն էր։ Ֆեյսբուքյան իր էջում նա որոշ խմբագրումներ ու շտկումներ է արել...
11:54 19/02/2019ԱԱԾ-ն Սեդրակ Քոչարյանի վերաբերյալ քրեական գործի վերաբերյալ հաղորդագրություն է տարածել«Ազգային անվտանգության ծառայությունը, իր գործառույթների իրականացման շրջանակներում միջազգային իրավունքի և ներպետական օրենսդրության նորմերի հիման վրա հետևողական պայքար մղելով տնտեսական անվտանգության...
11:25 19/02/2019«Չե՞ք հոգնել՝ պահակ, դայակ, բուժքույր ու փականագործ բռնելուց»«Հանցագործությունների աճի այսօրվա պայմաններում, երբ արդեն մարզպետարաններն են թալանում, այսպիսի գործերի վրա են իրավապահ մարմինները կենտրոնացած»։
13:26 18/02/2019Նոր իրողություն, նոր հարցեր«Այլընտրանքային նախագծեր» խումբը հրապարակել է հոդված, որտեղ անդրադառնում է մի շարք հարցերի Մարտի 1-ի գործը դատարան ուղարկելուց հետո։ Հոդվածը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
12:51 18/02/2019Լենա Նազարյան. Ուրցաձորում քաղաքացիները կատարել են իրենց ընտրությունըՓետրվարի 17-ին հանրապետության 24 համայնքում անցկացված ՏԻՄ ընտրություններին «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը թեկնածու չի առաջադրել, թեև 7 կուսակցականներ ինքնաառաջադրվել են: Այս մասին այսօր ԱԺ...
12:16 16/02/2019Ժիրայր Սեֆիլյան. Երկրապահը պետք է լուծարվիԱրցախյան ազատամարտի մասնակից, «Սասնա ծռեր» համահայկական կուսակցության վարչության անդամ Ժիրայր Սեդիլյանը կարծում է, որ Երկրապահ կամավորականների միությունը պետք է լուծարվի, քանի որ ըստ նրա, այն ունի...
12:02 16/02/2019Մնացականյանը ներկայացրել է բարձր տեխնոլոգիաների և ստեղծագործ կրթության ոլորտում Հայաստանի ձեռքբերումներըԱշխատանքային այցով Մյունխենում գտնվող ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է Նիդերլանդների Թագավորության ԱԳ նախարար Ստեֆ Բլոկի հետ: ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից...
10:16 16/02/2019Մանվել Գրիգորյանի փաստաբանը մեղադրանքի մի մասով դադարեցնում է նրա պաշտպանությունըՄանվել Գրիգորյանի փաստաբաններից Արսեն Մկրտչյանը հայտարարել է մեղադրանքի մի մասով Մանվել Գրիգորյանի պաշտպանությունը դադարեցնելու մասին: «Այս պահից սկսած դադարեցնում եմ Մանվել Գրիգորյանի...
15:51 14/02/2019Բելառուսի ԱԳՆ. ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնը հյուրանոցի համար չէ, որը կարելի է ամրագրելՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնը թափուր մնալու հետևանքով կազմակերպության աշխատանքն արդյունավետ չէ։ Նման հայտարարությամբ հանդես է եկել Բելառուսի ԱԳՆ խոսնակ Անատոլի Գլազը լրագրողների հետ հանդիպմանը։...
13:47 14/02/2019Փաստաբաններին Փաշինյանի հայտարարությունը մտահոգում է ու սովետական կարգերի մասին հիշեցնումՓաստաբանները տարբեր պատճառներով չեն ցանկանում մեկնաբանել Ազգային Ժողովում վարչապետ Փաշինյանի հայտարարությունը, ըստ որի՝ «եթե մարդը չի կարողանում ապացուցել, որ գույքը ձեռք է բերել օրինական ճանապարհով,...
10:10 14/02/2019Ի գիտություն ենք ընդունել. ՀՀ ԱԳՆ-ն՝ ԱՄՆ պետքարտուղարության արձագանքի մասինՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը մեկնաբանել է ԱՄՆ պետքարտուղարության արձագանքը՝ կապված Սիրիայում հայկական մարդասիրական առաքելության վերաբերյալ։ «Ի գիտություն ենք ընդունել Սիրիայում հայկական...
11:38 13/02/2019Վահե Էնֆիաջյանը վարչապետին խնդրեց չնյարդայնանալ«Դե իհարկե, մենք հեղափոխություն ենք արել, որ Երևանը դառնա Ստամբուլի բազար, Մաշտոցի պողոտան դառնա արևելյան բազար, բա ուրիշ ինչի՞ համար ենք արել հեղափոխությունը»։
10:14 13/02/2019Ռոբերտ Քոչարյանի վերաբերյալ Վերաքննիչ դատարանի որոշումը տրամադրվել է պաշտպանական խմբինՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի վերաբերյալ Վերաքննիչ դատարանի՝ փետրվարի 7-ի որոշումը տրամադրվել է պաշտպանական խմբին: Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խումբը տեղեկացնում է, որ Վերաքննիչ դատարանի այս...
18:16 12/02/2019Լևոն Տեր-Պետրոսյանն ընդդեմ Հայաստանի. Մոռացված որոշման առնչությունը Քոչարյանի գործին2012 թվականի մայիսին Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը կայացրել է որոշում` Լևոն Տեր-Պետրոսյանի գանգատը մերժելու վերաբերյալ: Այդ որոշումը խորապես քննարկման չի ենթարկվել թե՛ հասարակության, թե՛...
11:27 12/02/2019Այս ծրագիրը տնտեսական հեղափոխության ծրագիր չի. Գագիկ Ծառուկյան«Եթե չփոխվի, ուրեմն մենք կողմ քվեարկել չենք կարող»
11:20 12/02/2019Ադրբեջանցի պատգամավորը կոչ է անում փակել ֆեյսբուքը՝ հայերի պատճառովԱդրբեջանի Միլի մեջլիսի պատգամավոր Մուսա Գուլիևը հայտարարել է, որ անհրաժեշտ է փակել սոցիալական ցանցերը, որպեսզի կանխվի արտերկրից Ադրբեջանին ուղղված վիրավորանքներն ու ստեղծել ազգային սոցիալական ցանց։...
15:46 11/02/2019Վերջին ամիսներին ՀՌՀ-ն ինչ-որ մի այլ դիրքորոշում է ընդունել. Բորիս Նավասարդյան«Առաջին սիգնալը մենք ստացել էինք դեռ մի քանի ամիս առաջ, որ այնպես չէ ամեն ինչ տեղի ունենում, ինչպես մենք պատկերացնում էինք»։
15:36 11/02/2019Նախագահական ընտրություններին առաջադրվելու նպատակով սկսում եմ քաղաքական կոնսուլտացիաներ. Վիտալի ԲալասանյանԱռաջիկա օրերին քաղաքական կոնսուլտացիաներ կսկսեմ 2020թ.-ին հանրապետությունում կայանալիք նախագահական ընտրություններին որպես նախագահի թեկնածու առաջադրվելու նպատակով,-«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում...

17:20 11/09/2013Востоковед: Международные структуры должны пресечь попытки Азербайджана присвоить культуру соседних стран, в том числе и Ирана«Все то, что происходит вокруг литературного наследия Гянджеви, однозначно умещается в рамки лживой пропаганды, осуществляемой Азербайджаном».
16:48 11/09/2013Заказы для Versace будут шить в НКР. В Азербайджане уже закатили истерику и требуют изгнания итальянской компании из страныСегодня вице-премьер Нагорно-Карабахской Республики Артур Агабекян заявил, что итальянская компания собирается шить в НКР заказы для Versace.
18:24 10/09/2013Д. Бабаян: Планируется строительство третьего стратегического транспортного пути, связывающего Армению и НКРКорреспондент Panorama.am провел беседу с начальником главного информационного управления аппарата президента НКР Давидом Бабаяном относительно предстоящего визита новоназначенного американского...
16:52 10/09/2013Сотрудник спецслужб Нахичевана будет экстрадирован из-за связей Азербайджана с РПК. Комментарий Радио «Свобода»«Документальные доказательства об участии азербайджанского правительства в поставках оружия РПК, ... еще раз показывают двойственные отношения Азербайджана с этой организацией».
11:18 10/09/2013Вице-премьер Казахстана представил Тиграну Саркисяну пакет технических решений для вступления Армении в Таможенный союзПремьер-министр Армении Тигран Саркисян встретился в Астане с вице-премьером Казахстана Кайратом Келимбетовым.
14:56 09/09/2013Гейдар Джемаль: Турция усматривает в алиевском клане Азербайджана курдскую мафиюПредседатель Исламского комитета России Гейдар Джемаль отметил, что Турция представляет сегодня совершенно не ту страну, с которой Азербайджан заключал союз 20 лет назад.
10:11 09/09/2013Э.Налбандян подтвердил готовность Армении продолжить тесное сотрудничество с ЕвросоюзомПрибывший в Вильнюс с рабочим визитом министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 7 сентября встретился с Линасом Линкявичусом, министром иностранных дел Литвы – страны, председательствующей в...
15:41 07/09/2013Власти Азербайджана отказались от украшения президентской ложи символикой орла и льва, изображенных на гербе Армении«Самой большой проблемой была накладка «культурного проекта», который для местных являлся чем-то смутным, или даже непонятным, по крайней мере,в нашем понимании», – отмечает Фонтана.
13:57 07/09/2013В проект повестки четвертой сессии парламента Армении вошли 70 вопросов и 22 международных договораНакануне состоялось рабочее совещание парламента Армении, которое вел вице-спикер Эдуард Шармазанов.
16:23 06/09/2013Глава МИД Ирана Дж. Зариф: У нас нет ничего против иудаизма как религии, мы против сионистов«Мы не позволим им своей ложной пропагандой представлять Иран как антисемитское государство».
15:05 06/09/2013IWPR: Власти Азербайджана затягивают процесс сдачи новых объектов с целью приурочить к президентским выборамЖители рассматривают это как способ эффективного подкупа голосов...
10:58 06/09/2013Э.Налбандян и Ш.Фюле договорились продолжить интенсивные консультации между Арменией и ЕСНаходящийся с рабочим визитом в Брюсселе министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 5 сентября провел встречу с европейским комиссаром по вопросам расширения и европейской политики соседства...
14:18 05/09/2013В случае атаки Сирии ряды поддерживающих Б. Асада сил могут пополниться выходцами из Ирана. Комментируют армянские экспертыБывший посол Армении в Сирии, востоковед, профессор Давид Ованнисян уверен, что применение химического оружия не было выгодно властям Сирии.
11:58 05/09/2013ВС Азербайджана открыли огонь по армянским селам Мовсес и Айгепар. Поврежден гражданский автомобильВС Азербайджана накануне, 4 сентября, открыли огонь в направлении пограничных сел Мовсес и Айгепар Тавушской области Армении, в результате чего повреждение получил гражданский автомобиль.
23:56 04/09/2013Еврокомиссия: Вовлеченность Армении в зону свободной торговли с ЕС и экономическое сотрудничество в рамках СНГ совместимы«С учетом решения о вступлении Армении в Таможенный союз (ТС) вовлеченность республики в зону свободной торговли с Евросоюзом и экономическое сотрудничество в рамках СНГ совместимы».
14:21 04/09/2013Отношения Армении с ЕС продолжатся, мир не рухнул. Заявление Александра Маркарова«Реакции официального Брюсселя пока нет, но точно одно: отношения с ЕС продолжатся, мир не рухнул. Вопрос в том, в каком формате они продолжатся», – заявил на сегодняшней пресс-конференции политолог...
11:19 04/09/2013«Армянское руководство сделало абсолютно правильный и единственно верный выбор». А.Епифанцев о заявлении С.Саргсяна по ТСПо его словам, встреча В.Путина и С.Саргсяна была нужна как российскому, так и армянскому руководству, чтобы расставить точки над «i» и окончательно прояснить ситуацию.
17:46 03/09/2013Вступление Армении в Евразийский союз не повлияет на позицию России в вопросе Нагорного Карабаха. Интервью с Г. Федоровым«Создание Евразийского союза – это не просто написанный на бумаге красивый слоган, это реальная альтернатива современной общемировой экономической модели».
11:54 03/09/2013Вардан Осканян не собирается отказываться от депутатского мандата. Комментарий Н.Зограбян«Это абсолютная несуразица. Я понимаю, что жара последних дней могла вызвать у кого-то галлюцинации, но не до такой же степени», – заявила секретарь парламентской фракции партии «Процветающая Армения»