14:46 11/02/2019Աշոտյանը նոր բացահայտումներ է արել՝ Սիրիա հայկական զորախումբ ուղարկելու ապօրինի գործարքի մասինԿառավարության կողմից բերվող անհիմն բացատրությունները ստեղծում են նաև վտանգավոր նախադեպեր
14:28 11/02/2019Կառավարությունն այս տարի 10 մլրդ դրամ կհատկացնի սուբվենցիաներինԿառավարությունն այս տարի 10 մլրդ դրամ կհատկացնի սուբվենցիաներին: Այս մասին այսօր «Պետություն-համայնք համագործակցության նոր ձևաչափ.
13:00 11/02/2019Ռուբինյանը համաձայն չէ քննադատությանը, թե արտաքին քաղաքականության հատվածը բազմավեկտոր չէԿառավարության ծրագրի մասին։
12:27 11/02/2019Կնախընտրեի, որ ծրագրում ավելի շատ թվային թիրախներ լինեին. Բաբկեն Թունյան«Մենք ունեցել ենք կառավարության շատ լավ ծրագրեր, անգամ նավահանգիստ կառուցելու վերաբերյալ, բայց հետո ունեցել ենք այն, ինչ ունեցել ենք»։
09:46 11/02/2019ՌԴ ԱԳ փոխնախարար. ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի շուրջ իրավիճակը շատ զգայուն է«ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի թափուր պաշտոնի շուրջ իրավիճակը շատ զգայուն է։ Հայկական կողմն ունի իր դիրքորոշումը, մյուս երկրներն՝ իրենց։ Ռուսաստանը ելնում է այն բանից, որ ՀԱՊԿ-ը շատ կարևոր գործիք է...
12:38 08/02/2019ԱՄՆ-ն Թուրքիային նորից զգուշացրել է, թե ինչ հետևանքներ կլինեն S-400-ները ձեռք բերելու դեպքումԱՄՆ-ն նորից զգուշացրել է Թուրքիային, թե ինչ հետևանքներ կլինեն, եթե Անկարան Ռուսաստանից գնի ռուսական արտադրության «S-400» զենիթահրթիռային համակագերը։ Այս մասին տեղեկանում ենք ermenihaber-ից։ Ինչպես...
10:23 08/02/2019Առավելագույնը «կթել» մշակույթից՝ փոխարենը ոչինչ չտալով. Հովիկ Չարխչյան«Տպավորությունն այնպիսին է, որ սա ոչ թե պետության, այլ զբոսաշրջային մի ընկերության ծրագիր է»։
10:11 08/02/2019Լենա Նազարյան. Պետական կառույցներում արտաբյուջետային ֆոնդեր այլևս չեն լինելու«Իմ քայլը» խմբակցության հրավերով երեկ ԱԺ էր եկել ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը: ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանը ներկայացնելով հանդիպման արդյունքները գրել է, որ մոտ հինգ ժամ տևած հանդիպման...
19:22 07/02/2019Այնպես չէր, որ մեր տնտեսությունը «զոհված» էր. Բոստանջյանը կառավարության ծրագիրը լիրիկական է համարում«Կառավարության ծրագիրն ամիսներ առաջ ներկայացված ծրագրից շատ չի տարբերվում. նախորդում թվեր ընդհանրապես չկային, այս ծրագիրը ևս թվերով հարուստ չէ»,- այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց...
14:00 07/02/2019Պոմպեոն Վենեսուելային մաղթել է անկախություն Ռուսաստանից ու ԿուբայիցԱՄՆ Պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն Fox Business հեռուստաալիքի եթերում հայտարարել է, որ Ռուսաստանն ու Կուբան արդեն Վենեսուելայում են: Այս մասին տեղեկանում ենք Gazeta-ից։ Պետքարտուղարը չի մանրամասնել, թե...
13:30 07/02/2019Ռուս քաղաքագետը ՀՀ արտգործնախարարի խոսքում երկու ազդակ է նկատել«Փետրվարի 4-ին ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը որոշ կարևոր պարզաբանումներ է տվել ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման հեռանկարների մասին: Արժե ուշադրություն դարձնել երկու պահի վրա»,- Թելեգրամի Bunin &...
11:00 07/02/2019Արթուր Ղազինյան. Նոր կառավարությունն իրեն դուրս է դնում հաշվետվողականության տիրույթիցԻրավաբանական գիտությունների թեկնածու, Եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնի ղեկավար Արթուր Ղազինյանը կառավարության ծրագրում կոնկրետություն ու հստակություն չի տեսել։ «Նոր կառավարության ծրագիրը.
11:13 06/02/2019Կառավարությունը ձևավորվել է Սահմանադրության պահանջի խախտմամբ. Էդմոն ՄարուքյանԱզգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է կառավարության այսօրվա կառուցվածքի սահմանադրականության հարցին։ Գրառման մեջ ասված է.
11:45 05/02/2019Մխիթարյանը շնորհակալություն է հայտնել իր հետ աշխատած բժիշկներինՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը վնասվածքից հետո վերադարձել և մասնակցել է «Արսենալ»-ի երիտասարդական թիմի խաղին: Երիտասարդական հավաքականը հանդիպել է «Վեստ Հեմ»-ին, որն...
12:23 04/02/2019Այսպես շարունակվելու դեպքում կա մեկ ելք՝ Նիկոլի օր առաջ հրաժարականը. Շարմազանով«Փաշինյանը ի զորու չէ դիմակայելու պետության առջև ծառացած մարտահրավերներին»,- այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։ «Ադրբեջանը պատրաստվում է պատերազմի, իսկ Նիկոլի...
19:51 02/02/2019Սունդուկյանի անվան թատրոնը երկրորդ բեմը կունենաՎարդան Մկրտչյանը նշեց, որ նոր բեմում կարող է իրականացվել ցանկացած հետաքրքիր առաջարկ։
16:17 02/02/2019Նիկոլայ Բաղդասարյանը լրագրողներին խնդրում է պատգամավորներին վատ վիճակի մեջ չդնել«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նիկոլայ Բաղդասարյանը չի ցանկանում խմբակցության նիստից, որին ներկա էր նաև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, մանրամասներ ասել։ «Հանդիպման ֆորմատը փակ է, և այդ ֆորմատից...
11:30 02/02/2019«Որքա՞ն կոմպլեքսավորված պիտի լինես...». Աշոտյանը՝ Փաշինյանի ելույթի մասին«Հանրապետական» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի գրասենյակում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթին։ «Բնօրինակով լսեցի Նիկոլ...
13:51 01/02/2019Մեծ սիրով ԱԱԾ-ում և ՀՖՖ-ում աշխատանքի կընդունենք այստեղ բուժում ստացած տղաներին. Վանեցյան«Խոսքեր չեմ գտնում ասելու, ողջունելի է, որ ՀՀ-ում կա նման հաստատություն, կան այն նվիրյալները, որոնք աշխատում են այստեղ»,- Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոնում շրջայցից հետո լրագրողների հետ...
14:38 31/01/2019Յամալում բնակվող հայ բժիշկը փրկել է վթարից տուժածինԱրսեն Հարությունյանցն իր արածի մեջ որևէ արտառոց բան չի տեսնում, ասել է, որ դա աշխարհում յուրաքանչյուր մարդու քաղաքացիական պարտքն է։

17:14 02/09/2013Сторонники депутата парламента Армении С. Алексаняна напугали активистов. Т. Хзмалян оправдывается за сорванный митингСитуация вокруг Центрального (Крытого) рынка в Ереване продолжает оставаться неразрешенной, и именно поэтому обеспокоенные судьбой исторического и культурного памятника граждане инициировали движение...
16:01 02/09/2013Страсти вокруг выборов главы Палаты адвокатов Армении накаляются. Эпитет «гостиничный» вывел из себя К. МежлумянаАдвокат напомнил, как первый президент РА Л. Тер-Петросян в 2007г. в зале того же отеля сообщил о своем возвращении в политику, но никто не назвал это «гостиничным возвращением».
10:00 02/09/2013«Мы полны решимости и непоколебимости». Поздравительное послание президента НКРПрезидент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян 2 сентября направил поздравительное послание по случаю Дня Республики Арцах.
12:23 31/08/2013Эксперт: Возвращение Инджигуляна будет самым разумным решением официального БакуПо словам А.Элибеговой, передав Фараджева в третью страну, Армения еще раз продемонстрировала, что шантаж и давление азербайджанской стороны бессмысленны и неэффективны.
10:54 31/08/2013На этот раз Азербайджан пытается использовать в своих политических целях сирийский кризис. Заявление МИД НКР«Азербайджан, чье стремление провалить переговорный процесс по мирному урегулированию конфликта между Азербайджаном и Нагорно-Карабахской Республикой становится все более очевидным, начал...
14:05 30/08/2013Известный рок-музыкант Серж Танкян занялся проблемами мировой политики и выступил против Совбеза ООННапомним, ранее Великобритания выступила за принятие в Совете Безопасности ООН резолюции, санкционирующей применение силы в Сирии.
12:30 30/08/2013Паники в армянской общине Сирии нет. Заверения главы аппарата Миндиаспоры Армении«Ситуация в Сирии может развиваться в любом направлении, во всяком случае с учетом всех направлений мы можем утверждать, что в некоторой степени готовы».
20:14 29/08/2013В Ереване общественное движение «Избавим памятник от олигарха» объявило войну за Крытой рынокНастал момент, чтобы общественность возложила на себя миссию освобождения памятника – Центрального (Крытого) рынка в Ереване.
15:10 29/08/2013«Сексуальное домогательство» или проявление нежности? Певица-депутат Ш. Петросян не видит ничего дурного в поцелуяхНапомним, фотография т.н. «целующего активистку полицейского» вызвала серьезный общественный резонанс и стала предметом бурных дискуссий, особенно в социальных сетях.
13:47 28/08/2013Экс-губернатор Сюникской области Армении Сурен Хачатрян не был и не будет обвиняемым в деле по факту ЧП в ГорисеРубен Саакян подчеркнул, что он не представляет интересы Сурена Хачатряна, более того, «губернатор не нуждается в защите».
16:28 27/08/2013Никто не допустит превращения Палаты адвокатов Армении в приложение к судам. Заявление А. ЗограбянаКандидатуры к предстоящим 14 сентября выборам председателя Палаты адвокатов Армении, как известно, выдвинули четверо граждан.
15:13 26/08/2013Лидера оппозиции в Турции не растрогали, а возмутили рыдания премьера Р.Т. Эрдогана. Комментарий К. Кылычдароглу«Мы выходим на экраны не для того, чтобы плакать», - подчеркнул Кылычдароглу.
13:06 24/08/2013Азербайджан открывает новый «фронт напряженности» на границе с Арменией. Эксперт Т. Абрамян обращается к МГ ОБСЕ«Данный инцидент должен вновь напомнить посредникам о предложении по внедрению механизмов расследования приграничных инцидентов и отводу снайперов с передовой».
16:01 23/08/2013Эрдоган – глупец, его слова к лицу таксисту, а не премьеру Турции. С. Нишанян о заявлении главы правительства по ЕгиптуНапомним, ранее Washington Times озвучивало призывы к ЕС и правозащитным организациям защитить осужденного в Турции писателя Севана Нишаняна.
16:52 22/08/2013Главе МИД Азербайджана советуют лучше ознакомиться с нормами международного права – во избежание неловких эксцессовГлава МИД Азербайджана Эльмар Мамедъяров обратился с официальным письмом к генеральному секретарю ООН, выразив недовольство по поводу того, что восстановлением аэропорта, строительством жилых...
15:57 22/08/2013Полиция Армении «расхлебывает кашу», которую заварили ряд СМИ и пресс-служба посольства России«Аналитикам и комментаторам некоторых СМИ, предпочитающих оперативность информации ее достоверности, советуем не искажать очевидное, вводя в заблуждение как самих себя, так и общественность».
17:01 21/08/2013Сериалы, политические шоу и провокации... К. Бекарян о позиции Азербайджана в вопросе статус-кво и Сарсангского водохранилища«Поэтому сериал должен идти, сюжет должен становиться все более захватывающим, чтобы сохранить напряженность», – отметил К. Бекарян. Он призвал армянскую сторону быть крайне бдительной.
20:00 20/08/2013Реакция замглавы Администрации президента Азербайджана Новруза Мамедова неадекватна. Ответ из Аппарата президента АрменииАртак Апитонян комментирует высказывания Н. Мамедова в связи с заявлением президента Армении Сержа Саргсяна относительно президентских выборов в Азербайджане.
16:58 20/08/2013Эксперт: В последние несколько лет Армения своей ракетно-артиллерийской базой опережала АзербайджанЗа последние годы Армения всегда опережала Азербайджан своей ракетно-артиллерийской базой. Об этом в интервью Panorama.am заявил военный эксперт Грачья Петросянц, комментируя информацию о...
13:27 20/08/2013Азербайджан демонтирует орнаменты на могиле иранского поэта Низами Гянджеви. Ответ МИД Ирана«В течение последних двадцати лет Азербайджан выдает Низами Гянджеви, который творил на фарси не написал и бейта (двустишия) на другом языке, в школьных учебниках как азербайджанского поэта».