09:31 31/01/2019Տուսկ. ԵՄ-ն չի պատրաստվում վերանայել Բրեքսիթի պայմաններըԵվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկը հերթական անգամ հայտարարել է, որ Եվրամիության դիրքորոշումը Բրիտանիայի՝ ԵՄ-ից դուրս գալու վերաբերյալ «հասկանալի ու հետևողական է»։ Այս մասին հայտնում է...
12:33 30/01/2019Վարդան Այվազյան. Նախագահն ու վարչապետը չեն կատարել Սահմանադրությամբ իրենց վրա դրված պարտականություններըԱյսօր նախագահական նստավայրում, Հանրապետության Նախագահ Արմեն Սարգսյանի ներկայությամբ, Հայաստանի պատմության մեջ երկրորդ անգամ տեղի կունենա կառավարության անդամների երդման արարողությունը: Առաջինն անցած...
10:42 30/01/2019Ադամ Շիֆն ու Բրեդ Շերմանը քննադատում են Կալիֆորնիայում հայկական դպրոցների վրա հարձակումըՀունվարի 28-29-ի լույս առավոտյան Կալիֆորնիայում գտնվող 2 հայկական մասնավոր դպրոցների` Ս. Նահատակաց Ֆերահեան երկրորդական վարժարանի ու ՀԲԸՄ Մանուկեան-Դեմիրճեան վարժարանի վրա թուրքական դրոշներով...
15:05 29/01/2019Քոչարյանի գործով դատական նիստը հետաձգվեց մինչև հունվարի 31-ըՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով այսօրվա նիստում ներկայացվել է պաշտպանական կողմի՝ դեռ հունվարի 18-ին ներկայացված կարճ բողոքը։ Փաստաբանական խմբի անդամ Հայկ Ալումյանը լրագրողներին հայտնեց, որ...
11:53 29/01/2019Օսկանյանի մամուլի խոսնակը կղեկավարի Փաշինյանի մամուլի ծառայությունըԵս ընդունեցի Փաշինյանի առաջարկությունը
10:40 29/01/2019Կոստանյանը քննություն չի հանձնել թափուր պաշտոնի համար. ՀՔԾ«Ծառայությունում ՀՔԾ պետի տեղակալի թափուր հաստիք չկա»։
10:50 28/01/2019Հարուցված քրեական գործերն ազդում են ԶՈՒ տրամադրության վրա. պաշտպանության նախարար«Շատերը կարող են ասել, դրա համար կան համապատասխան մարմիններ, թող զբաղվեն»։
10:13 28/01/2019Եթե նեղացած լինեմ, այստեղ չեմ լինի. Լևոն ՄնացականյանՆա նշեց, որ շատ լավ է զգում իրեն նոր պաշտոնում։
14:58 24/01/2019Նունե Սարգսյան. Բարի տնակն ինձ համար հայտնագործություն էրՀանրապետության նախագահի տիկին Նունե Սարգսյանն այցելել է «Բարի մամա» բարեգործական կազմակերպության հիմնադրած Բարի Տնակ/ Bari Tnak և հանձնել «Բարի տնակ» նախագծի իրագործման համար Հայաստանի Հանրապետության...
14:07 24/01/2019Հովիկ Աբրահամյան. «Մատնանշված տարածքում հողակտոր չունեմ»ՀՀ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հայտարարել է, որ հողակտոր չունի Հրազդանի անտառային ֆոնդի տարածքում։ «Երեկ հրապարակվել է ՀՀ ՔԿ հայտարարությունը՝ կապված Կոտայքի մարզում անտառային ֆոնդի հողերի...
12:47 24/01/2019Այդպիսի պարգևատրումներ, այդպիսի մեծ թվեր չկան. Դավիթ ԱնանյանԸստ նրա՝ առձեռն վճարված պարգևավճարի առավելագույն չափը կազմել է 1,5 մլն դրամ:
11:19 24/01/2019Արմեն Գրիգորյանը ԿԸՀ նախագահ չի կարող դառնալՄամուլը գրեց՝ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ազատվելու է Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնից և ընտրվելու է ԿԸՀ նախագահ: Անվտանգության Խորհրդի քարտուղարի մամլո խոսնակն արձագանքեց.
12:13 23/01/2019Քաղաքապետարան. Թիվ 23 միկրոավտոբուսային երթուղու աշխատանքը վերցված է հսկողության տակՄալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Հաղթանակ թաղամասի բնակիչները ստիպված են հարմարվել միայն հ. 23 երթուղու միկրոավտոբուսներով երթևեկելուն։ Իսկ դա, ինչպես նշել էին դժգոհող բնակիչները, նշանակում է երկար...
12:50 22/01/2019Սխալ եմ համարում մասնագիտական խորհրդի նախագահ նշանակել գրագող մարդուն. Խուդոյան«Վարչապետին էլ եմ գրել, տեսնենք՝ ինչ կլինի»,- ասաց նա՝ անդրադառնալով Հրանտ Ավանեսյանի նշանակմանը։
12:20 21/01/2019Արտաշատի ԲԿ-ի նախկին տնօրենը մարզպետի հայտարարությունը զրպարտություն է որակումՆա դիմել է դատարան՝ պահանջելով հերքել ու վնասը փոխհատուցել։
18:16 19/01/2019«Եղան մարդիկ, որոնք ցավագին ընդունեցին»Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի ամբիոնների վարիչներն իրենց դիմումների համաձայն ազատվել են պաշտոններից։ Նրանք շարունակում են աշխատել բուհում՝ որպես դասախոսներ։ Panorama.am-ին այս մասին ասաց...
12:47 19/01/2019Հուսով եմ, որ ձեր երկիրը հետագա առաջընթաց կարձանագրի ներառականության և թափանցիկության ոգով. ԳուտերեշՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ վարչապետին
09:36 19/01/2019Շարմազանով. Սերժ Սարգսյանը և ասելիք ունի, և անելիքՀՀԿ ԳՄ նիստը, որը տեղի է ունեցել երեկ երեկոյան, ղեկավարել է կուսակցության նախագահ, ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։ Նիստի ավարտից հետո ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը մանրամասնել է՝ քննարկվել են...
13:13 18/01/2019Թոմաս դը Վաալ. ԼՂ հարցով հասարակության մեջ բարդ քննարկումներ սկսելու Ժամանակն էՀունվարի 16-ին Փարիզում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հովանու ներքո տեղի ունեցած Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Էլմար Մամեդյարովի 4 ժամ տևած հանդիպումից...
12:35 18/01/2019ԱՆ. Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քայլեր Մայրապետյանի վերաբերյալ որոշման պահանջները կատարելու համարՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը հունվարի 17-ի որոշմամբ բավարարել է Սամվել Մայրապետյանի 2019 թվականի հունվարի 2-ի միջնորդությունը՝ Դատարանի կանոնների 39-րդ կանոնի համաձայն միջանկյալ միջոց...

14:19 19/08/2013Представители научного сообщества Ирана осудили изображение иранского поэта Н. Гянджеви на азербайджанских купюрах«Не имея древней истории, Азербайджан прибегает к любому методу, чтобы создать культуру для себя», –заявил член ученого совета Тегеранского университета Голам Аббас Акбари.
16:11 17/08/2013Обещания о поправках в «закон о гендере» не устроили общественные организации Армении. Стартует «борьба против извращений»Ранее замминистра труда и по социальным вопросам РА Филарет Берикян заявил, что в закон будут внесены изменения уже во время осенней сессии парламента.
13:27 16/08/2013Зардушт Ализаде: Если в Азербайджане к власти придут исламисты, нынешнее руководство все будут поминать добрым словом«Путин привез с собой своих министров только для того, чтобы показать, что его визит якобы деловой. На самом деле, я еще раз повторюсь - это поддержка Ильхама Алиева».
14:08 15/08/2013Общественные организации Армении осуждают попытку дискредитировать ААЦ. Об опасности письма главы Иерусалимского патриархата…«Скоординированная или нескоординированная кампания против ААЦ наносит ущерб национальной безопасности».
12:45 15/08/2013На новых азербайджанских купюрах будут изображены Гейдар Алиев и иранский поэт Низами Гянджеви«Не имея культурных ценностей, Азербайджан вынужденно присваивает ценности других стран».
19:02 14/08/2013Д. Бабаян: Заявление президента России Владимира Путина о Нагорном Карабахе имеет ключевое значениеЗаявление президента России Владимира Путина о Нагорном Карабахе, сделанное им по итогам переговоров с азербайджанским коллегой Ильхамом Алиевым в ходе визита в Баку, имеет ключевое значение в...
15:33 14/08/2013Российские эксперты: Не стоит ждать, что Азербайджан превратится в союзника РоссииМежду тем, ряд азербайджанских экспертов также не ждут прорыва в отношениях двух стран.
19:27 13/08/2013Видеозапись «интервью» с Акопом Инджигуляном свидетельствует об искажении слов армянского военнослужащегоПока соответствующие органы заняты переговорами по возвращению оказавшегося на контролируемой Азербайджаном территории армянского военнослужащего Акопа Инджигуляна, в средствах массовой информации и...
13:14 13/08/2013Родня армянского военнослужащего А. Инджигуляна не верит Баку и требует от ереванского офиса МККК информацииНа данный момент родственники оказавшегося на контролируемой Азербайджаном территории армянского военнослужащего Акопа Инджигуляна собрались у здания ереванского офиса Международного комитета...
10:43 13/08/2013МО Армении: Оказавшийся на территории Азербайджана военнослужащий А. Инджигулян не будет привлечен к правовой ответственности«Армянская сторона делает все возможное для возвращения военнослужащего на родину».
10:45 12/08/2013Напряженность на армяно-азербайджанской границе снизилась. Заявление пресс-секретаря МО Армении«Конечно, выстрелы слышны всегда, однако их число несравнимо с интенсивным огнем с азербайджанской стороны в период с 4 по 6 августа».
12:14 10/08/2013Эксперт: «Черный список» МИД Азербайджана создает впечатление черновика, а не официального документа«Возможно, что дело в назначенных на 9 октября президентских выборах. Азербайджанские власти решили несколько подстраховаться, не допуская «неблагонадежных» иностранцев в страну?»
12:30 09/08/2013Президент Грузии Михаил Саакашвили пожаловался на бездельеХарактеризуя свое нынешнее положение, президент отметил, что «это больше похоже на почетную пенсию». «Вот сижу я в кабинете… <…> Особенно нечего делать», – добавил Саакашвили.
13:00 08/08/2013Ни один армянский военнослужащий на мине не подрывался. Пресс-служба АО НКР заявляет о дезинформации азерпропаС. Асратян отметил, что распространяемые средствами массовой информации соседнего государства сообщения являются плодом воображения азербайджанских пропагандистов и не соответствуют действительности.
14:35 07/08/2013«Взгляд»: Азербайджан, Турция и Грузия могут стать плацдармом для удара по Ирану со стороны США«Нетрудно понять, что, заявления о создании совместной армии с Турцией, преследуют цель запугивания Армении со стороны Азербайджана».
13:17 07/08/2013The American Conservative: Россия не намерена «терять» Армению«Если предположить, что армянское правительство хочет положить конец своим военным связям с Москвой, которые сложились после окончания холодной войны, то как оно «пойдет» в сторону Запада?»
11:28 07/08/2013Партия «Наследие» намерена выдвинуть кандидата на внеочередные парламентские выборы в избирательном округе №38Партия «Наследие» пока не принимала решения относительно выдвижения кандидата на предстоящие 29 сентября внеочередные парламентские выборы в избирательном округе №38, охватывающем Сюникскую область...
12:34 06/08/2013Армяно-Арийский Орден «отправил» сторонников «закона о гендере» в психбольницы и заявляет о внутренних врагах Армении«Это наши внутренние враги, куда более опасные, чем внешние… Именно там ЕСТЕСТВЕННОЕ место подобных противоестественных субъектов».
13:49 05/08/2013Жители приграничного с Турцией села Багаран грозят покинуть Армению из-за «унизительной проблемы»«Эта проблема просто унизительная. Будто мало у нас забот, еще и эта. Да разве такое возможно?! Не жалко нас? Кому только мы не жаловались!..»
12:36 05/08/2013Украинская журналистка, ставшая персоной нон грата в Азербайджане, готова еще раз побывать в НКР«Прочувствовав на себе все прелести этой информационной атаки, совершенно беспочвенной, я понимаю, что мне просто опасно будет находиться на территории Азербайджана».