13:18 01/03/2016ԵՄ-ն շատ խնդիրներ ունի. Ա.Իսկանդարյան«Մոգերինիի այցը Հայաստան հնարավորություն է ստեղծելու շարունակել աշխատանքը»
12:10 01/03/2016Դանակի 30 հարվածով սպանված կնոջ իրավահաջորդի ներկայացուցիչ-փաստաբանի ցանկությունըԳնացել է Մալաթիա շուկային կից վարագույրների խանութ, իր մոտ եղած որսորդական դանակով 30 հարվածներ է հասցրել իր նախկին կնոջ՝ Հեղինե Դարբազյանի մարմնի տարբեր մասերին
09:16 29/02/2016ՀՊԵՆ-ը մասնակցելու է «Ալ Բուստան» միջազգային փառատոնինՀայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը երրորդ տարին անընդմեջ պաշտոնական նվագախմբի կարգավիճակով մասնակցում է Բեյրութում անցկացվող «Ալ Բուստան» միջազգային փառատոնին:
14:06 27/02/2016Այս կամ այն կուսակցության կուսակցության միավորվելը իրականության վրա ոչ մի ազդեցություն չի ունենում. Մանուչարյան«Միանում եմ ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Թրամփի կոչին՝ «Եկեք այլևս չստենք» և հույս ունեմ, որ աշխարհը կհետևի այս կոչին, քանի որ միակ բանը, որ այսօր աշխարհը զբաղված է՝ ստելն է»,-լրագրողների հետ հանդիպմանն...
12:27 27/02/2016Փորձագետ. Սիրիայում հրադադարը երկար չի տևիՍիրիայում ռազմական գործողությունների դադարեցման վերաբերյալ նախագծին կողմ են քվեարկել ՄԱԿ ԱԽ անդամ 15 երկիր:
13:50 26/02/2016Հայաստանն ավտոփոխադրումների միջոցով կապող օղակ լինելու պոտենցիալ ունի. Գագիկ Աղաջանյան«Կիսաշրջափակման մեջ գտնվող երկիր ենք, ստեղծվել է մի իրավիճակ, երբ կարող ենք օգտվել առիթից, որը մեզ Իրանն է ընձեռում»:
13:36 26/02/2016ՌԴ ԱԳՆ. Հայաստանը և Ռուսաստանը դաշնակիցներ են և դա հանրահայտ փաստ է«Կարծում եմ, սա համընդհանուր հայտնի փաստ է, ավելին, մենք այդ համագործակցությունը իրականացնում ենք բացահայտ, առանց թաքցնելու»
11:20 26/02/2016Թուրքիայում 1.5 մլն դոլարով վաճառքի է հանվել 300 տարեկան հայկական եկեղեցու շենքըԵկեղեցու եռահարկ շինությունը վերջին տարիներին ընդհանրապես չի շահագործվել ու հիմա գտնվում է կիսաքանդ վիճակում:
09:17 25/02/2016Հին Երևան, թե «Հին Երևան». Ճարտարապետ Գուրգեն Մուշեղյան«Անհնարին բան է, «Հին Երևան» նախագծով չի կարող վերստեղծվել մեր հին Երևանի միջավայրը»:
14:15 24/02/2016Huffington Post. Թուրքիան պետք է հեռացվի ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրների շարքից«Երբ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն եկավ իշխանության, երկիրը կտրուկ շրջադարձ կատարեց դեպի ավտորիտարիզմ և կրոնական պահպանողականություն, կորցրեց ընկերներին...»
12:47 24/02/2016Միջազգային կառույցների ուշադրությունը ՀՀ-ում սիրիացի փախստականներին բավարար չէ. Հովակիմյան«Փախստականների հիմնահարցերը միջազգային բնույթի հարցեր են: Դրանց հետևանքները դուրս են գտնվում ազգային սահմաններից»:
14:48 23/02/2016«Պապայիս եմ ուզում». 4 երեխաները մնացել են առանց ծնողների խնամքիԲայց ջերմություն այս տանը չկա. դռան, պատուհանների անցքերից փչող քամին նրանց մշտական ուղեկիցն է
12:20 23/02/2016Իրանագետ. Իրանի Մեջլիսում իրանահայ համայնքը երկու տեղ ունի«Հայ թեկնածուները հիմնականում վեր են հանում հայ համայնքի խնդիրները, ներկայացնում դրանք Մեջլիսում, փորձում ներքին խողովակներով հասնել դրանց լուծմանը»:
09:32 23/02/2016Կարեն Դեմիրճյանի հուշարձանը պատրաստվում է Ղարաբաղի մարմարից. ՔանդակագործՏ.Արզումանյանն ասաց, որ մի քանի անգամ մրցույթներ հայտարարվել են, այնուհետև իրեն քաղաքապետարանն է պատվիրել ստեղծել Կ.Դեմիրճյանի հուշարձանը:
09:35 22/02/2016Հին Երևան, թե «Հին Երևան». Արվեստագետ Ռուբեն Բաբայան«Միայն օտարը կարող է այսպես մոտենալ այս քաղաքին»:
12:06 19/02/2016Ռ. Բաբայան. Արվեստի հաշվին լավություն անելն ամենահեշտ գործն է«Մեր նման երկրներում մշակույթի նախարարության դերը չափազանցված է: Մշակույթի նախարարությունը չպետք է զբաղվի կազմակերպչական գործերով, այլ ստրատեգիական հարցերով»:
12:03 19/02/2016Պաշտոնական Երևանը եկել է եզրակացության, որ հույսը պետք է դնել սեփական ռազմական պոտենցյալի վրա. քաղաքագետ«Ադրբեջանը նաև չունի հասարակություն, որը կաջակցի պատերազմ սկսելու իր գաղափարին»:
09:07 18/02/2016Հին Երևան, թե «Հին Երևան». Մուլտիպլիկատոր Նաիրա Մուրադյան«Եթե քաղաքում չլինեն տարբեր տարիների կառույցներ հենց թեկուզ կողք կողքի` ոչ նորի նորությունը կերևա, ոչ էլ հնի հմայքը»:
16:07 17/02/2016Թաթուլ Մանասերյան. 3.1% տնտեսական աճը խիստ անբավարար էՄեր ներուժը շատ ավելին է, բայց ամեն ինչ համեմատության մեջ է ընկալվում, հետխորհրդային տարածքում դա մեծ ձեռքբերում կարելի է համարել:

11:11 12/09/2012Эрдоган: В карабахском вопросе Анкара продолжит поддерживать БакуКак сообщает турецкий информационный сайт «Sondakika», премьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что в карабахском вопросе Анкара продолжит поддерживать Баку.
16:49 11/09/2012Вице-премьер Люксембурга направил послания властям Венгрии, Азербайджана и ТурцииПрибывший с официальным визитом в Армению вице-премьер Люксембурга, глава МИД Жан Асельборн на состоявшейся сегодня в Ереване совместной с главой МИД Армении Эдвардом Налбандяном пресс-конференции...
14:55 11/09/2012А. Демоян: Алиев своим глупым решением дал возможность Армении уничтожить Азербайджан на поле пропаганды«Шаг Азербайджана уже оказал влияние на переговорный процесс по мирному урегулированию карабахского конфликта: позиция армянской стороны стала более жесткой».
13:31 10/09/2012No comment. Цитаты официальных лиц и азербайджанской прессы о Сафарове за 2004-2011 годы«А у нас таких, как Рамиль, очень много, и парней и девушек, беззаветных патриотов», – Эльнара Керимова. Газета «Гюнделик Баку», декабрь 2011.
13:19 10/09/2012Карине Ачемян: Вопрос об экстрадиции и помиловании Сафарова должен войти в повестку дня международного сообщества«Президент Армении Серж Саргсян четко обозначил позицию РА в связи с инцидентом и на основании этого нужно проводить четкую работу на разных политических аренах».
12:34 10/09/2012Раффи Ованнисян подал заявление об отказе от депутатского мандатаРуководитель партии «Наследие» подал председателю Национального Собрания Армении заявление об отставке.
17:30 08/09/2012Армянские шахматисты продемонстрирую разницу между Арменией и АзербайджаномВ повестке международных отношений у Армении на сегодня одна задача – продемонстрировать разницу между РА и Азербайджаном.
16:38 08/09/2012No comment. Цитаты из уголовного дела об убийстве Рамилем Сафаровым армянского офицера Гургена Маргаряна«Если не сегодня и здесь, я повторил бы свой поступок в любое время и в любом месте. Мое призвание в том, чтобы я убил всех армян…»
14:19 08/09/2012Истерика госминистра Турции продолжается: Э. Багыш уже озвучивает угрозы в адрес ФранцииПри этом Э. Багыш добавил, что таким образом Франция воспитывает «ядовитое поколение».
20:38 07/09/2012Армия обороны является основным гарантом безопасности НКР. Инаугурационная речь президента Б. СаакянаИнаугурационная речь президента Б. Саакяна
17:31 07/09/2012Азербайджан могут отрезвить экономические санкции и лишение статуса в Совбезе ООН – Д. БабаянНачальник главного информационного управления аппарата президента Нагорно-Карабахской Республики Давид Бабаян ответил на вопрос корреспондента Panorama.am, чего можно ожидать от мирового сообщества,...
16:28 07/09/2012Делегация Армении сделает «дело Сафарова» основной темой обсуждений на предстоящей сессии ПАСЕН. Зограбян в очередной раз подчеркнула: настало время, чтобы Армения в этих структурах открыто говорила и называла вещи своими именами, указывая на упущения европейцев.
12:15 07/09/2012«Суд над мужчиной Анжелы Саркисян» вышел из тупика. Адвокат Карена Араяна довольна процессомВ суде наконец допрошены все свидетели, и рассмотрение дела перешло в стадию исследования доказательств.
20:14 06/09/2012С. Саргсян: Азербайджан сам выковал себе имидж спонсора преступленияВ создавшейся ситуации никто не имеет морального права молчать, игнорировать произошедшее. Оно однозначно и недвусмысленно должно удостоиться осуждения, с посланием к утверждению справедливости и...
12:00 06/09/2012В азербайджанском обществе повысился уровень нравственной незрелости. Мнение психологаВ Азербайджане есть тенденция героизировать людей, испытывающих животную ненависть к армянам, что характеризует менталитет нации, который не может измениться на протяжении столетий.
14:50 05/09/2012Власти Венгрии всем уже осточертели своими эксцентричными выходками. Заявление В. ОваннисянаКроме того, уверен политик, в принимаемом парламентом РА заявлении необходимо выразить недовольство также в отношении Минской группы ОБСЕ.
12:23 05/09/2012Анна Эшу: Правительство Азербайджана должно срочно изменить свое решение о помиловании СафароваСопредседатель и сооснователь группы поддержки религиозных меньшинств на Ближнем Востоке Анна Г.Эшу распространила заявление в связи с экстрадицией азербайджанского преступника Рамиля Сафарова и...
18:17 04/09/2012Экс-премьер Венгрии: Официальный Будапешт принял унизительное и неприемлемое для армянского народа решениеБывший премьер-министр Венгрии Ференц Дюрчань, касаясь решения властей Венгрии экстрадировать Рамиля Сафарова в Азербайджан, на своей странице в Facebook написал письмо президенту Армении Сержу...
14:20 04/09/2012Экс-президент Армении Роберт Кочарян назвал венграм выход из ситуации – признание независимости НКР«Действия властей Азербайджана не вызывают удивления. Это необдуманное проявление уже давно культивируемого в этой стране армяноненавистничества».
16:41 03/09/2012Президент НКР Б. Саакян провел встречу с предпринимателями из ЛиванаПрезидент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня около 50 ливанских предпринимателей армянского происхождения.