11:31 21/01/2016Զարիֆ. Իրանի ռազմական ծրագրերը պաշտպանական նպատակ ունեն«Իրանի ռազմական ծրագրերը պաշտպանական նպատակ ունեն»,-այդ մասին իրանական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ հայտարարել է ԻԻՀ ԱԳ նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը: Իրանի արտաքին գերատեսչության...
09:26 20/01/2016Նաիրիտցիները վերսկսում են ակցիաները՝ մեկ այլ պահանջովՆաիրիտցիները հավաքվելու են կառավարության շենքի առջև հունվարի 21-ին:
13:30 18/01/2016Քաղաքագետ. Ստեղծված իրավիճակում Հայաստանի համար կարևորը ոչնչից հետ չմնալն էՏարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակը քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում որակեց որպես վերափոխումների ու ուժերի բաշխվածության վերանայման շրջան:
09:17 18/01/2016Թատրոնի առջև չի կարող դրվել մի խնդիր՝ փող վաստակել. Ռուբեն Բաբայան«Բոլոր ճիշտ և լավ գաղափարները պետք է մատուցվեն հեքիաթի, խաղի ձևով, օրգանական մտնեն երեխայի մեջ, ոչ թե մատը թափ տալով՝ ես քեզ կստիպեմ, որ դու մարդ դառնաս»:
13:40 16/01/2016Թուրքիան ինքն է օկուպանտ պետություն. Դավիթ ԲաբայանԱնհնար է, որ զավթողը, օկուպանտը խոսի բարոյական նորմերի մասին
13:14 15/01/2016Politrussia.com Պայթյունները Ինդոնեզիայում և Ճապոնիայում` որպես Տրանսխաղաղօվիկանոսյան համագործակցության «հրավեր»Փարիզում հայտնի վերջին ահաբեկչությունը տեղի ունեցավ այն ժամանակ, երբ Ֆրանսիայում ուժեղացել էր ՆԱՏՕ-ին Ֆրանսիայի անդամակցության դեմ հասարակական դժգոհությունը:
11:40 13/01/2016Կալաձե. Գազպրոմը առաջարկում է ավելի էժան գազ, քան ԱդրբեջանըՎրաստանի Էներգետիկայի նախարար Կախա Կալաձեն հայտարարել է, որ Գազպրոմը առաջարկում է Վրաստանին ավելի էժան գազ, քան Ադրբեջանը: Փոխանցում է «Գրուզիա օնլայն» գործակալությունը: Նրա խոսքով՝ ռուսական գազ...
18:35 11/01/2016Իրանի իշխանական համակարգում Սաուդյան Արաբիայի հարցում տարաձայնություններ կանԻրան-Սաուդյան Արաբիա հարաբերություններում առաջացած լարվածության վերաբերյալ մեկնաբանություն ստանալու նպատակով Panorama.am-ը զրուցել իրանագետ Արմեն Իսրայելյանի հետ: Հունվարի 2-ին Սաուդյան Արաբիայի...
11:27 11/01/2016Երկրում համաճարակ չկա. Առողջապահության նախարարությունՀիվանդանոցներն ու պոլիկլինիկաներն ապահովված են անհրաժեշտ դեղերով և այլ նյութերով:
10:44 08/01/2016Բռնությունների դեպքերը պետք է խստորեն դատապարտվեն. Կոնգրեսական ՌոյսՈւորլիքը Twitter-ի իր միկրոբլոգում շնորհակալություն է հայտնել Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովին ու դրա նախագահ Էդ Ռոյսին նման հանդիպում կազմակերպելու համար
09:42 30/12/2015Գիշերը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավել քան 500 կրակոց. ՊԲԴեկտեմբերի 29-ին և լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 մմ ականանետից /4 արկ/ ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից /3...
12:00 29/12/2015Թուրքիայի արտգործնախարարը շնորհավորել է Անթալիայի ռուսների գալիք նոր տարինՌուս և թուրք ժողովուրդների հարաբերությունը նա բնութագրել է իբրև եղբայրական և բարեկամական:
16:15 28/12/2015Ռուսաստանը կվերահսկի Ադրբեջանի հետ սահմանը` թուրքական արգելված ապրանքների մուտքը բացառելու համարՌուսական իշխանությունները կհետևեն և կվերահսկեն Ադրբեջանի հետ սահմանը, որպեսզի պայքարեն օրենքի խախտումների դեմ: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ փոխվարչապետ Արկադի Դվորկովիչը` մեկնաբանելով այն հավանական...
11:30 25/12/2015Աղետի գոտում 965 ընտանիքի բնակարանային խնդիր դեռևս լուծված չէԱղետի գոտում բնակարանային խնդրի ամբողջական լուծումը նախատեսված է 2016-2017 թթ. ընթացքում:
13:48 24/12/2015Ամերիկայի Հայկական Համագումար. «ԱՄՆ աջակցությունը Լեռնային Ղարաբաղին կշարունակվի»Դեկտեմբերի 23-ին ադրբեջանական մամուլում՝ Trend գործակալության վրա հղումով ապատեղեկատվություն էր տարածվել այն մասին, որ ԱՄՆ Կոնգրեսի կողմից ընդունված եւ Նախագահ Բարաք Օբամայի ստորագրությամբ դեկտեմբերի...
12:33 22/12/2015ՀԱՊԿ հետ փոխգործակցությունը կմնա այնպես, ինչպես որ կա. քաղաքագետՀայ-ադրբեջանական և ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանային իրավիճակում և հրադադարի խախտումներում նոր բան չկա: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց քաղաքագետ, Կովկաս ինստիտուտի տնօրեն Ալեքսանդր...
13:30 21/12/2015ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների ելույթներում կողմերի միջև հավասարության նշան այլևս չկա. ՀՀԿԼրագրողները հետաքրքրվեցին, թե արդյոք ղարաբաղյան հիմնախնդրի լուծման հարցում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձևաչափին կա՞ այլընտրանք, Բաղդասարյանն ի պատասխան հստակ ոչինչ չասաց
11:25 19/12/2015«Իսլամական պետություն» կոչեցյալ չարիքը կարող է սպառնալիքի տակ դնել նաև մեր երկրի շահերը. Գորիկ ՀակոբյանՄերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող արյունալի զարգացումներն այսօր անհնար է շրջանցել
12:27 17/12/2015Քաղաքական գործողությունների նոր փուլ կսկսվի Հայաստանում. քաղաքագետ«Մենք դեռ քաղաքական իներցիայով գտնվում ենք սահմանադրական բարեփոխումների իրադարձությունների ներքո, չնայած որ քաղաքական առումով այդ կետն արդեն անցած է»,-լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց քաղաքագետ Սերգեյ...
15:55 15/12/2015Ես լրագրողներին բոլորին ճանաչում եմ, բայց անուններով չեմ ճանաչում. Գալուստ ՍահակյանԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանից լրագրողներն այսօր հետաքրքրվեցին, թե ճանաչո՞ւմ է արդյոք Մարինե Մարաբյանին, ինչին ի պատասխան ասաց.

13:14 21/08/2012Лидера Демократической партии Армении возмущает ажиотаж вокруг возвращения экс-главы МВД Вано СирадегянаЕдинственным путем выхода страны из этой ситуации А. Саркисян считает системные изменения, а также устранение теневого сектора, монополий, олигархии и коррупции.
17:10 20/08/2012Спасенный в горах Грузии альпинист из Армении А. Мирибян рассказал об охватившем его чувстве гордости«Я был горд тем, что являюсь гражданином Армении», – отметил А. Мирибян.
15:29 18/08/2012Курдские власти в Северном Ираке осуществляют геноцид в отношении езидов. Оценки экспертов из АрменииПо словам С. Авдаляна, данное положение вещей возникло после падения режима Саддама Хусейна и продолжается при молчаливом согласии Запада, США.
13:34 17/08/2012Пресс-служба мэрии Гюмри выявила «неблагодарность» бывшего премьера Армении Х. Арутюняна. Ответ на комментарии депутатаСобственно слова депутата Х. Арутюняна – «самого запомнившегося бывшего премьер-министра РА» – расценены в ответном заявлении как «вызывающие удивление».
18:29 16/08/2012О. Кочарян: Причины шумихи вокруг Кодекса РА об административных правонарушениях следует искать в другой плоскостиВступившие в силу 1 июня этого года изменения в Кодекс Республики Армения об административных правонарушениях, особенно по части ст.195.1, продолжают оставаться в центре внимания общественности и...
14:27 16/08/2012Вардан Гукасян исчерпал себя в качестве мэра Гюмри. «Приговор» градоначальнику вынес Х. АрутюнянДепутат назвал решение РПА о поддержке на выборах кандидата от партии «Процветающая Армения» Самвела Баласаняна «политически мудрым решением».
15:37 15/08/2012В случае сильного землетрясения в Ереване обрушится 80% жилых зданий. Сейсмолог о возможном национальном бедствииСпециалист не исключает возможности новых толчков и отмечает: «Проблема Армении остается той же: необходимо строить нормальные здания и укреплять имеющиеся».
13:26 14/08/2012Наира Зограбян: Диалог между АНК и властью был приостановлен из-за нехватки терпения«На мой взгляд, ни одна из сторон не проявила необходимого терпения, у обеих сторон преобладал категоризм».
15:23 13/08/2012Давид Бабаян: Нагорный Карабах готов принять сирийских армян«Власти Арцаха в этом вопросе более заинтересованы, поскольку речь идет о физическом уничтожении сирийских армян».
12:30 13/08/2012МИД Ирана: Поведение Турции может вовлечь регион в религиозный и этнический конфликт«Утверждения Бюлента Арынча о проникновении членов Рабочей партии Курдистана в Турцию с территории Ирана не будут способствовать решению внутренних проблем этой страны».
15:26 11/08/2012Очередной иранский духовник подверг критике политику Турции в отношении Сирии«Удивительно, что некогда соседняя турецкая империя боролась против Запада, а сегодня при содействии того же Запада действует против „сопротивления”».
14:28 11/08/2012За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия в Нагорном Карабахе около 200 разНа линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил за период с 5 по 11 августа, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 200...
14:15 10/08/2012Рубен Тадевосян: РПА выдвинет своих кандидатов в большей части общин республики"В ближайшее время в 732 общинах Армении состоятся выборы в муниципальный совет, в которых РПА также примет активное участие".
14:05 10/08/2012Гагик Меликян: Участившиеся ответные визиты президентов Армении и России вполне логичны«Армения и Россия – союзники: мы ведем глубокое сотрудничество и в экономической, и в политической, и в культурной сферах».
11:41 10/08/2012Делегаты 30 стран-участниц прошедшего в Тегеране саммита выступили с совместным заявлением по СирииДелегаты 30 стран-участниц состоявшегося в Тегеране саммита, посвященного ситуации в Сирии, распространили совместное заявление.
17:00 09/08/2012Глава МИД Ирана представил предложения по урегулированию сирийского кризисаПо словам иранского министра, для урегулирования сирийского кризиса необходимо прекратить кровопролитие и установить режим прекращения огня в стране.
13:29 09/08/2012Партия «Процветающая Армения» выдвинет своим кандидатом на выборах города Абовян Карапета ГулоянаПартия «Процветающая Армения» (ППА) на выборах мэра города Абовян Котайкской области выдвинет кандидатуру действующего главы городской администрации Карапета Гулояна.
18:25 08/08/2012Сирия: Запад уже испытал на себе горький опыт деятельности исламистских радикалистовСирия стала тем «лакомым кусочком», который хотят «отведать» радикалисты при содействии ряда внешних сил, проходя подготовку в подобных лагерях.
16:31 07/08/2012Замглавы МИД ИРИ: Тегеран готов оказывать содействие процессу мирного урегулирования карабахского конфликта«Иран, имея общую с Арменией, Нагорным Карабахом и Азербайджаном границу, естественно, беспокоится напряженностью на линии соприкосновения».