11:45 17/02/2016Երիտասարդը լսում է, բայց ականջը չկա. «Գյումրի» ԲԿ-ի փոխտնօրենՇիրակի մարզի Առափի գյուղում երեկ տեղի ունեցած վիճաբանության հետևանքով ականջը կորցրած երիտասարդի` 23-ամյա Տ.
09:16 16/02/2016Հին Երևան, թե «Հին Երևան». Արվեստաբան Ռուբեն Արևշատյան«Կարելի էր լինել ավելի ուղիղ ձևակերպման առումով, որ կառուցվում է ՆՈՐ բազմաֆունցիոնալ հասարակական, ինչպես նաև բիզնես համալիր, որտեղ կիրառվելու են «անցյալից մեր վրա բեռ մնացած» հին շենքերի քարերը»։
12:50 15/02/2016ՀՀԿ-ՀՅԴ համագործակցության մասինՔաղաքական ուժերի միջև համագործակցությունը անհրաժեշտ է քաղաքական կայունության համար:
14:12 13/02/2016«Հյուսիսային հոսք-2» գազամուղը կկառուցվի 2019-ի ավարտին. ՄիլլերՄիլլերը նաև նշել է, որ իրենք կարիք չունեն նախագիծը հստակեցնել Եվրահանձնաժողովի հետ
12:44 11/02/2016Իրանն ակտիվ խաղացող է դառնում միջազգային տնտեսության մեջ. Գոհար ԻսկանդարյանՀայաստանը պետք է վերանայի այն հանգամանքը, որ իրանական 600 անուն ապրանք մտնում է Հայաստան, իսկ Հայաստանից ընդամենը 100 անուն՝ Իրան:
10:00 11/02/2016Հին Երևան, թե «Հին Երևան». Գրականագետ Հովիկ Չարխչյան«Չի կարող մեկի գոյությունը պայմանավորված լինել մյուսի վախճանով»:
15:29 10/02/2016Իրանը մտադիր է անցնել եվրոյով և յուանով վճարումներիԻրանը մտադիր է արտաքին առևտրային գործարքներն իրականացնել եվրոյով, յուանով և այլ «ուժեղ» արժույթներով, սակայն ոչ դոլարով, այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ` հայտարարել է Իրանի նավթի...
14:04 09/02/2016Հին Երևան, թե «Հին Երևան». Ճարտարապետ Արսեն Կարապետյան«Իմ պատկերացումով, կառուցվում է ընդամենը շատ մեծ առևտրի կենտրոն, որի ճակատներում որպես դեկորացիա օգտագործված են երևանյան հին շենքերի մոտիվներ, տեղ-տեղ մի քանի իսկական շենք»:
10:51 09/02/2016ԵԱՏՄ-ում ոչ միայն պետք է ներկայացնենք մեր գյուղմթերքները, այլ՝ մեր գիտական միտքը. Թաթուլ ՄանասերյանԸստ նրա՝ շատ կարևոր է գիտակցել, որ սա այն ձևաչափն է, որտեղ ոչ միայն պարզ համագործակցություն է պահանջվում, այլև ազգային մրցակցային առավելությունների ուղղակի համադրում:
12:37 08/02/2016Արման Խաչատրյան. Հայաստանը ռուսական մեծ շուկային կարող է առաջարկել սննդարդյունաբերության ընդգրկուն տեսականիՄոսկվայում մեկնարկուկ է «Պրոդ Էքսպո-2016» միջազգային ցուցահանդեսը:
12:08 06/02/2016Կազմվել է Թուրքիայի քրիստոնեական ժառանգության քարտեզըԱշխատանքների ժամանակ ամենամեծ դժվարությունը ստեղծել են Թուրքիայի բնակավայրերի անունները, հանրապետական շրջանում դրանց համատարած նոր անուններ են տրվել:
11:05 05/02/2016Սվիտալսկի. 2017-ի խորհրդարանական ընտրությունները կարող են մեծ դեր խաղալ Հայաստանի ապագայի համար«Որոշ մարդիկ ասում են, որ եթե ՀՀ-ն չօգտվի հաջորդ տարի կայանալիք ընտրությունների ընձեռած հնարավորությունից վստահությունը վերականգնելու համար, վատ ազդակ կհանդիսանա ՀՀ-ի հետագա զարգացման համար»:
11:17 04/02/2016Խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ կլինեն տարբեր քաղաքական զարգացումներ. Թևան ՊողոսյանԱԺ պատգամավորը խոսեց արտաքին և ներքին մարտահրավերների մասին:
11:15 02/02/2016Ռուս պայմանագրային զինծառայողը հարբած վիճակում փորձել է ներխուժել գյումրեցու բնակարանԲնակիչներին որևէ վնաս չի հասցրել: Ավելին, անձի մոտ զենք չի հայտնաբերվել, քանի որ Սուդնիկովը հրետանավոր է, հրետանու մասնագետ և իրեն ամրակցված զենք չունի
13:20 01/02/2016ԵԽԽՎ-ում բոլորը չէ, որ իրականությունը տեսան Բաքվի նավթային աշտարակից. ԱԺ նախագահԱԺ նախագահի խոսքով, դրանք նաև ուղղակի ու անուղղակի փորձ էին ստվերելու, թերագնահատելու ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի գործունեությունը
22:11 29/01/2016Ուոլթերի զեկույցի կասեցումը հաջողություն էր մեր դիվանագիտության համար. Էդուարդ Շարմազանով«ԵԽԽՎ-ում ընդունված Միլիցա Մարկովիչի զեկույցը չարիքի փոքրագույնն էր»,- այս մասին ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ մամուլի խոսնակ, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը՝ նշելով, որ...
11:44 27/01/2016Կ. Բեքարյան. ԵԽԽՎ զեկույցները պատրաստվել էին անբնական պայմաններում«Անբնական է, որ դուրս են գալիս իրենց առաքելություններից»:
13:50 25/01/2016Ադրբեջանը ցանկանում է շարունակել պատերազմը՝ ոչ ռազմական ճանապարհով. քաղաքագետ«Ադրբեջանը հասկացավ, որ չի ստացվում ռազմական ճանապարհով հասնել հաջողության Հայաստանի նկատմամբ, փորձում է պայքարի մեկ այլ տարբերակ՝ արդեն միջազգային հարթակներում»,- ասումէ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը:
11:47 23/01/2016Վրաստանի վարչապետ. «Գազպրոմ»-ի հետ բանակցությունները քաղաքական ենթատեքստ չունենՎրաստանի վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլին հայտարարել է, որ «Գազպրոմ»-ի հետ գազային բանակցությունները քաղաքական ենթատեքստ չեն կրում: Փոխանցում է «Ինտերֆաքս» գործակալությունը: Ինչպես հաղորդվում է,...
13:07 22/01/2016ԵԽԽՎ-ում հակահայկական զեկույցները բանակցային գործընթացի վրա իրական ազդեցություն չեն ունենա. Մինասյան«Դա միայն ավելի կարժեզրկի այս կառույցի հնարավորությունը՝ որևէ ձևով դրական ազդելու տարածաշրջանի վրա»

15:10 03/09/2012Омбудсмен Армении призывает Защитников прав человека во всем мире осудить Венгрию и Азербайджан«Молчание и неадекватная реакция передовых и демократических стран косвенно оправдывает и поощряет убийство на этнической почве».
15:01 01/09/2012Американский конгрессмен Б. Шерман: Действия Баку демонстрируют упорство Баку в намерении не отказываться от угрозЧлен Палаты представителей Конгресса США Бред Шерман выступил с заявлением в связи с экстрадицией 31 августа Рамиля Сафарова в Азербайджан и его помилованием президентом Ильхамом Алиевым.
11:05 01/09/2012Безнаказанность Азербайджана стала возможной из-за позиции Москвы – Игорь Мурадян«Прежде всего, прекратить какие-либо переговоры, как в рамках Минской группы, так и в любых других рамках».
14:18 31/08/2012Пресс-секретарь генеральной прокуроры Армении Сона Трузян ответила на «вызов» омбудсменаС. Трузян также напомнила, что в результате реформ 2007г. прокуратура не осуществляет предварительного следствия и не выполняет следственных функций.
14:05 31/08/2012Мэр Ахталы Айказ Хачикян нападение на свой дом считает актом мести осужденного педофила С. Тер-Погосяна и его окруженияПо словам градоначальника, нападение на дом, прозвучавшая стрельба – дело рук начальника охраны С. Тер-Погосяна – Арсена Чичяна по прозвищу Бодол.
12:25 31/08/2012К заявлению НПО о недопустимости экстрадиции Рамиля Сафарова присоединяются европейские организации«В качестве протеста против такого развития событий мы присоединяем свой голос к заявлению неправительственных и правозащитных организаций Армении», – говорится в письме.
12:00 31/08/2012Глава МИД Турции Ахмет Давутоглу призвал Совбез ООН срочно вмешаться в вопрос Сирии«Не будет ли мучить нас совесть, если мы ничего не сделаем?» – заявил министр иностранных дел Турции.
16:21 30/08/2012Сейран Оганян: Вооруженные силы Армении обеспечивают безопасность республикиМинистр с удовлетворением отметил, что армия фиксирует положительные тенденции, связанные с физической и моральной защищенностью военнослужащих.
13:30 30/08/2012Служба нацбезопасности Армении «отчиталась» СМИ по поводу не получивших въездные визы граждан СирииНа днях СМИ распространили информацию о том, что в аэропорту «Звартноц» якобы было отказано во въездной визе одной семье сирийских армян, прибывшей рейсом Стамбул-Ереван.
12:40 30/08/2012Офис омбудсмена Армении активно готовится к предстоящим муниципальным выборамОфис Защитника прав человека Армении намерен развернуть активную деятельность на предстоящих муниципальных выборах в республике.
15:01 29/08/2012Рубен Галчян: С целью создания искусственной истории Азербайджана осуществляется фальсификация истории и изменение топонимовВ материале приводятся неопровержимые доказательства многочисленных фальсификаций азербайджанскими историками фактов с целью создания искусственной истории Азербайджана.
13:28 29/08/2012С позволения Махмуда Ахмадинежада Пан Ги Мун может посетить ядерные учреждения ИранаС позволения президента Ирана Махмуда Ахмадинежада генеральный секретарь ООН Пан Ги Мун может посетить ядерные учреждения ИРИ.
16:06 28/08/2012Россия пытается утвердить биполярную систему, и Евразийский союз нужно использовать во благо Армении. Мнение эксперта«При Совете нацбезопасности Армении должна быть создана специальная комиссия, которая изучит все плюсы и минусы формата сотрудничества с Евразийским союзом».
11:35 28/08/2012Посол Турции подбивает на митинг соотечественников во Франции – из-за включения темы Геноцида армян в школьные учебникиПосол Турции во Франции Таксин Бурчоглу выразил обеспокоенность по поводу решения о включении темы Геноцида армян в школьную программу в этой европейской стране.
14:06 27/08/2012Адвокаты комментируют ход дела по факту ЧП в ресторане «Арснакар». Недовольство юристов и гражданских инициативАдвокаты, представив инцидент, обратились также к проблеме полученных Ваге Аветяном травм...
14:35 25/08/2012Партия «Процветающая Армения» не может поддерживать кандидатов от РПА и не изменила отношения к премьер-министру РА«От нас вы не услышите ни слова в адрес какого-либо из кандидатов от РПА. ППА не может поддерживать РПА».
17:00 24/08/2012К требованию «группы бездельников» директор Музея-института Геноцида армян Айк Демоян относится с юмором«Кроме того, тема диссертации – о Турции, карабахском вопросе – очень важна и должна быть доступна более широкой аудитории».
15:25 24/08/2012А. Минасян: У оппозиционного АНК нет достаточных ресурсов для участия в муниципальных выборах в Армении«В течение многих лет в Гюмри идет борьба между кланами Гукасянов и Григорянов. Чтобы остановить борьбу кланов, власти решили выдвинуть нейтрального кандидата».
14:58 23/08/2012«Политическая проституция – хроническая и неизлечимая болезнь». Ответ партии «Процветающая Армения» А. Ованнисяну«Конечно, говорить о политической порядочности в случае с Амаяком Ованнисяном, пожалуй, излишне, однако у человека должно быть как минимум элементарное чувство благодарности».
13:14 22/08/2012Глава администрации в Неркин Кармирахбюр описал состояние жителей приграничного села в Армении: «Ждем у моря погоды»Азербайджанская сторона открыла огонь прямо по домам местных жителей.