09:30 15/12/2015«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի 40 ցմահ դատապարտյալ կրկին հացադուլ է սկսել. «Հրապարակ»«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում գտնվող 40 ցմահ դատապարտյալներ կրկին հացադուլ են սկսել՝ ի նշան բողոքի։ Նրանք դեռևս հոկտեմբերին 10 կետից բաղկացած ծավալուն դիմում էին հղել ՀՀ նախագահին։ Պահանջների թվում էին...
13:06 14/12/2015ԱԳ նախկին փոխնախարար. Թուրքիան պատերազմի չի գնա, քանի որ ՆԱՏՕ-ն և ԱՄՆ-ն նրան չեն քաջալերիՌուս-թուրքական լարված հարաբերություններում պատերազմական գործողություններ չեն լինի, սակայն հարաբերությունների վատացումը լուրջ հետևանքներ կունենա տարածաշրջանի վրա: Լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԳ...
10:00 12/12/2015Է. Նալբանդյան. Ադրբեջանի կողմից վերջին օրերին իրավիճակի շեշտակի սրումն ապտակ է եռանախագահող երկրներին և միջազգային հանրությանըԱրտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն անցկացրել է եվրոպական երկրներում և միջազգային կազմակերպություններում հավատարմագրված Հայաստանի դեսպանների և մշտական ներկայացուցիչների ամենամյա խորհրդակցությունը:
19:04 11/12/2015Իրանցի հոգևորական. Ինչո՞ւ են վահաբիներն Ադրբեջանում ազատ գործունեություն ծավալում«Նարդարանում ստեղծված իրավիճակը մտահոգում է իրանցի հոգևորականներին ու մտավորականներին»,-այդ մասին իրանական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ այսօր տեղի ունեցած ուրբաթօրյա աղոթքի ժամանակ...
10:40 11/12/2015Թուրքիան ժխտելով սկիզբ է դնում նոր ցեղասպանությունների. Վիգեն ՍարգսյանԵվրոպայի ամենամեծ երիտասարդական կառույցի՝ «Եվրոպայի դեմոկրատ ուսանողներ» կազմակերպության (EDS) ադամները, ովքեր այս օրերին Երևանում անցկացնում են խորհրդի հավաք, նախօրեին հանդիպել են Հայոց...
13:13 10/12/2015Իսկանդարյան. Մեզ հետաքրքիր շրջան է սպասվում1995-ից հետո, ես չեմ հիշում մի ընտրություն, որի ավարտից հետո չհայտարարեն կեղծիքների մասին:
16:34 09/12/2015Հրահրո՞ւմ էր, թե՞ այդպիսով Ադրբեջանը խուսափում է նախագահների հանդիպումիցՓորձագետները` սահմանին տանկ կիրառելու մասին
11:40 09/12/2015Սկսվել է քաղաքական դաշտի վերադասավորումների փուլը. քաղաքագետԱյժմ՝ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեից հետո, առաջնային հարցերից մեկը քաղաքական դաշտի վերադասավորումներն են, կուսակցություններն արդեն իսկ ակտիվորեն պատրաստվում են առաջիկ խորհրդարանական...
18:46 08/12/2015«Էրեբունի» ռազմաբազայում ՌԴ զինված ուժերի համալրումը կապ չունի ռուս-թուրքական հարաբերությունների հետ. ՓորձագետՀամալրումն իրականացվում է ըստ Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև կնքված պայմանագրի, և հարվածային Մի24-Պ և տրանսպորտային Մի-8ՄՏ ուղղաթիռների թիվը պետք է հասցվի 18-ի
15:14 08/12/2015Թուրքիան սպառնում է պատժամիջոցներ կիրառել Ռուսաստանի նկատմամբԹուրքիան հայտարարել է Ռուսաստանի նկատմամաբ պատժամիջոցներ կիրառելու հնարավորության մասին: Այս մասին գրում են ռուսական լրատվամիջոցները՝ վկայակոչելով այդ երկրի վարչապետ Ահմեդ Դավութօղլուի խոսքը: Նա նշել...
13:28 06/12/2015ԼՂՀ ՊԲ. Ականապայթյունային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող Վարազդատ ԽաչատրյանըԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ հակառակորդի արկածախնդիր մարտավարությունը անպատասխան չի մնալու:
14:05 05/12/2015Ադրբեջանական քարոզչամեքենան կեղծ լուրեր է տարածել. Արծրուն ՀովհաննիսյանՀերթական անգամ ադրբեջանական քարոզչամեքենան կեղծ լուրեր է տարածել, որում նշում է հստակ անուններ: Այդ ամենը լիարժեք կեղծիք է, որին ԼՂՀ ՊԲ-ը մանրամասն կանդրադառնա: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է...
09:50 04/12/2015Միշտ թվացյալ է, թե Ադրբեջանը ակտիվ քարոզչություն է ծավալում. Գերմանիայում ՀՀ դեսպանՄիանշանակ չէ, որ Գերմանիայում ադրբեջանական լոբբիզմը հաղթած է: Այդ մասին Բեռլինում ՀՀ դեսպանատանը հայ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ դեսպան Աշոտ Սմբատյանը` պատասխանելով լրագրողների...
09:20 02/12/2015Տնտեսագետ. Հայաստանը պետք է շատ արագ կողմնորոշվի ու ռուս-թուրքական հարաբերություններից տնտեսական օգուտներ քաղիՌուսական կողմի ցանկում որոնք կարող են լրացնել թուրքական ապրանքների բացը, ի տարբերություն Ադրբեջանի, Վրաստանի, Արևելյան Եվրոպայի երկրների, Հայաստանը ներառված չէ:
20:30 01/12/2015Իրանը համարժեք պատասխան է տալիս ԱդրբեջանինԻրանական «Ղաֆղազ.իր» կայքի հաղորդմամբ՝ Իրանի Մեջլիսի պատգամավոր Էբրահիմ Նեքուն այսօր տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ, դատապարտելով օրերս Ադրբեջանի Նարադարան ավանում տեղի ունեցած արյունալի բախումը...
12:41 01/12/2015Էրդողանը խոստացել է հեռանալ իշխանությունից, եթե ապացուցվի ԻԼԻՊ-ի հետ նրա համագործակցությունը«Մենք այդ աստիճան անազնիվ չենք, որպեսզի նավթ գնենք ահաբեկիչներից»
17:33 30/11/2015«Տո´ կառավարողներն են վատը». Գյուղացիները՝ «այո» քարոզողին«Այո»-ի և «Ոչ»-ի քարոզարշավ
13:15 30/11/2015Կասպրսկի. Հայաստանն ունի ՏՏ ոլորտում հետագա առաջընթացի մեծ հնարավորություններԵրևանի չորս համալսարաններում անցկացվում են «Կասպերսկի Լաբորատորիա» ընկերության «New Generation» սեմինարները:
11:44 28/11/2015Ա.Մարկարով. ՀՀ-ում տեղակայված ռուսական բազան հազիվ թե օգտագործվի ռուս-թուրքական առճակաման մեջ որպես երկրորդ ճակատՌուսաստան-ՆԱՏՕ բացահայտ առճակատում դժվար թե կարելի է ակնկալել, այդքան էլ հնարավոր սցենար չէ, թեև որևէ սցենար բացառել հնարավոր չէ: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱՊՀ ինստիտուտի, Հայաստանի...
13:56 26/11/2015Շավարշ Քոչարյանը նախագահների հանդիպումից լուրջ ակնկալիքներ չունի«Ակնկալիքներ կարող են լինել մի դեպքում, եթե ադրբեջանական կողմը վերջ դնի իր այդ մոտեցմանը` «կամ ամեն ինչ, կամ ոչինչ», և փորձի ուժի դիրքերից կորզել իր համար ավելի նպաստավոր լուծում: Դա անհնարին է»,-...

11:33 06/08/2012Иранский парламентарий: Анкара должна ответить за деятельность арестованного в Сирии турецкого генерала«Анкара должна дать ответ относительно того, с целью разворачивания какой деятельности турецкий генерал был командирован в Сирию»
14:24 04/08/2012Иранский духовник: В дни Рамазана поставленное Турцией оружие используется для совершения убийств в Сирии«Говорить об исламе – одно, а совершать это на практике – другое».
10:35 04/08/2012Президент Армении Серж Саргсян направил Бараку Обаме поздравительное посланиеСегодня президент Серж Саргсян направил президенту Соединенных Штатов Америки Бараку Обаме поздравительное послание по случаю дня рождения.
19:59 03/08/2012Экономические интересы или стратегический союз? Иран должен сделать выбор между Турцией и СириейВоенное нападение Турции на Сирию станет красной линией в отношениях между Тегераном и Анкарой.
13:35 03/08/2012Вазген Караханян: Азербайджан не должен «совать свой нос» в дела других государств«Азербайджан снова и снова нарушает достигнутые договоренности, но остается безнаказанным».
13:00 03/08/2012Израильский генерал: До президентских выборов в США Израиль не предпримет военного нападения на ИранПо всей вероятности, до президентских выборов в США Израиль не предпримет военного нападения на Иран.
17:04 02/08/2012Поддержка РПА кандидатуры Самвела Баласаняна не является первоочередной для ППА?Пресс-секретарь партии «Процветающая Армения» Тигран Уриханян на сегодняшней пресс-конференции удивился в ответ на упоминание журналистов о том, что на предстоящих выборах мэра города Гюмри...
15:05 02/08/2012Посольство Армении в Сирии не закроется. МИД РАПо сообщениям разных источников, посольство Армении в Сирии продолжает работать в нормальном режиме.
14:28 02/08/2012Иранский эксперт: Военное нападение Турции на Сирию станет красной линией в отношениях двух стран«Тегеран воспринимает недавно озвученные Турцией в адрес союзника Ирана –Сирии – заявления как угрозу интересам страны».
15:00 01/08/2012Приход радикальных сил к власти в Сирии негативно скажется на положении местных армян. Мнение востоковеда«На данный момент невозможно сказать, кто придет к власти в Сирии после Асада, так как оппозицию в стране представляют многочисленные группы и силы».
16:42 31/07/2012Посольство Сирии в Армении заявляет о прекращении дипмиссии консула, перешедшего на сторону оппозицииПосольство Сирии в Армении распространило официальное заявление о прекращении дипломатической миссии Мухаммада Хосамы Хавези.
14:18 31/07/2012Эксперт: Армянская община в Сирии должна чувствовать поддержку Армении«Определенный поток армян из Сирии в Армению все же будет наблюдаться, однако 60-тысячная армянская община останется в Сирии».
13:18 31/07/2012Уругвайская газета: Нагорный Карабах имеет самые высокие показатели демократии на всем Южном КавказеУругвайская газета «180» в статье под названием «Визит азербайджанского министра вызывает беспокойство у армян» представила опасения уругвайских армян.
13:16 30/07/2012Эдгар Ованнисян: И.Алиев дал самому себе зеленый свет, чтобы обеспечить пожизненное пребывание на посту президента«В плане законодательства Азербайджана выдвижение кандидатуры Ильхама Алиева не противоречит конституции, однако это противоречит ценностям и традициям Запада».
11:25 30/07/2012З. Постанджян обратится с депутатским запросом в связи со скандальным законопроектом об увеличении попусков воды из озера Севан«Необходимости в принятии законопроекта не было и, думаю, правительство должно проявить разумность и приостановить выполнение этой программы».
10:46 30/07/2012Президент Армении Серж Саргсян: Быть гражданином Соединенного Королевства – высокая честь, а быть армянином – счастьеПрезидент Армении Серж Саргсян 28 июля вечером принял участие в организованном Общинным и церковным советом армян Великобритании приеме, где выступил с речью.
12:05 28/07/2012Вице-спикер НС Армении Эрмине Нагдалян: Азербайджан становится все более разнузданным«Республика Армения в лице президента Сержа Саргсяна на переговорном процессе выступает с конструктивных позиций и позиций мирного урегулирования конфликта».
19:35 27/07/2012Для дополнительного рейса в Сирию «Армавиа» требует от правительства Армении 100 тыс. драмов за каждого пассажира«Сирийских армян мы встречали в минувший вторник, хотя стоит отметить, что в прибывшем из Алеппо в Ереван самолете были заняты только 70% мест»
17:38 27/07/2012Баку разыгрывает избитый политический пропагандистский сценарий. Мнение эксперта«Алиевская элита так и не убедилась в том, что эта примитивная пропагандистская уловка неэффективна и несостоятельна».