10:43 13/10/2015Գևորգ Կոստանյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է ՍտրասբուրգՀՀ գլխավոր դատախազ, ՄԻԵԴ-ում ՀՀ կառավարության լիազոր ներկայացուցիչ Գ. Կոստանյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով մեկնել է Ստրասբուրգ: Հոկտեմբերի 15-ին Եվրոպական դատարանի Մեծ պալատը...
11:26 12/10/2015«Արմթեքը» կարևոր հարթակ է նորագույն տեխնոլոգիաների տարածման, ինչպես նաև ոլորտի ձեռքբերումների ներկայացման համար. վարչապետ«ԱրմԹեք» Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի գլոբալ համաժողովը կարևոր հարթակ է նորագույն տեխնոլոգիաների տարածման, նոր գործարար և ներդրումային հնարավորությունների հայտնաբերման, ինչպես նաև ոլորտի...
14:36 10/10/2015Հանրաքվեն անցկացվելու է Ընտրական օրենսգրքին համապատասխան. ՄուկուչյանԻնչպես Հայաստանում բոլոր նախկին ընտրությունները, այնպես էլ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեն կանցկացվի Ընտրական օրենսգրքի ու Հանարքվեի մասին օրենքի համապատասխան: Այդ մասին այսօր Կենտրոնական...
12:37 10/10/2015Նալբանդյանը համաժողովի մասնակիցներին հիշեցրեց Հայաստանի կոչումը, առաքելությունըՀայաստանն արտահայտում իր խորը նվիրվածությունը Ֆրանկոֆոնիային և այն արժեքներին, որոնք տարածում է կազմակերպությունը: Երևանում մեկնարկած Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության արտգործնախարարների...
10:05 10/10/2015Սերժ Սարգսյան. Հանդուրժողականության, ժողովրդավարության սկզբունքների վրա հիմնված հասարակության կառուցումը մեր բոլորի նպատակն էՀանդուրժողականության, ժողովրդավարության սկզբունքների վրա հիմնված հասարակության կառուցումը մեր բոլորի նպատակն է
13:50 09/10/2015Ավագ Հարությունյան. Պետությունը 14 մլն դոլար ներդնելով կարող էր լուծել խաղողի մթերման խնդիրը«Պետությունը 14 մլն դոլար ներդնելով կարող էր լուծել խաղողի մթերման խնդիրը»:
11:41 09/10/2015Շատ կարևոր է, որ հանրաքվեն անցկացվի հնարավորինս ազատ, արդար և թափանցիկ. Աղվան ՎարդանյանԲնական է՝ մենք կողմնակից ենք, որ սահմանադրական բարեփոխումների քարոզարաշավը երկու կողմերի՝ «այո»-ի և «ոչ»-ի ճամբարների համար լինի հավասար: Այս մասին այսօր ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ ասաց ՀՅԴ...
20:33 08/10/2015Ֆրանսահայ ճանապարհորդը 47 տարի շարունակ այցելել է Արևմտյան Հայաստան«Ֆրանսիայի հայերը այդ ամենին վատ էին վերաբերվում: Թուրքերն էլ կարծում էին, թե գանձեր ենք որոնում կամ էլ եկեղեցիներն ենք թալանելու»
17:05 07/10/2015Փոխարժեքի որևէ արհեստական զսպում գոյություն չունի. Ներսես ԵրիցյանՓոխարժեքի որևէ արհեստական զսպում գոյություն չունի: Այս մասին այսօր Ազգային ժողովում ՀՀ կենտրոնական բանկի 2015թ.
15:36 07/10/2015Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարությունը շտապողական տեքստ էր. Գալուստ ՍահակյանՍահակյանն սպասո՞ւմ էր նման «հարված» Ռոբերտ Քոչարյանի կողմից. «Չեմ կարծում, որ դա հարված է կամ քննադատության այն ծիրն է, որն ավելին է, քան «ոչ»-ն է ասում»:
12:00 07/10/2015Ուորլիքն աջակցում է շփման գծից դիպուկահարներին հետ քաշելու ԱՄՆ կոնգրեսականների առաջարկինԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը սատար է կանգնել ԱՄՆ կոնգրեսականներ Էդ Ռոյսի և Էլիոթ Էնգելի նախաձեռնությանը` ձեռնարկել միջոցներ, որոնք կօգնեն դադարեցնել ղարաբաղա-ադրբեջանական...
10:13 07/10/2015«Ընթերցողի հետ պետք է աշխատի լավ տրամադրություն ունեցող մարդը». Գրադարանավարի օրն է«Ընթերցողի հետ պետք է աշխատի լավ տրամադրություն ունեցող մարդը»:
14:53 06/10/2015«Ե՞րբ է ստեղծվել այդ արատավոր համակարգը». Շարմազանովը հարցեր ունի ՔոչարյանինՇարմազանովը հարցեր ունի Քոչարյանին
13:28 06/10/2015Բախշյանի հարցը. Դպրոցներում մատակարարվող սնունդը ոչ մեկի կողմից չի վերահսկվո՞ւմPanorama.am-ը ահազանգել էր, որ դպրոցներում վաճառում են արգելված սնունդ՝ չիփսեր ու գազավորված ըմպելիք:
11:46 06/10/2015Մեդիափորձագետ. Ադրբեջանցի գիտակից ընթերցողներն արտագաղթում են դեպի հայկական կայքերՍահմանին իրավիճակի սրացումը ինչ-որ ձևով ի հայտ բերեց հայաստանյան տեղեկատվական դաշտում առկա խնդիրները: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց մեդիափորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը: «Մեր տեղեկատվական դաշտն...
13:34 05/10/2015«Գնորդը մեր սրտով է». Մակարյանը «Տաշիր»-ի կողմից «ՀԷՑ»-ի գնման մասին«Իմ և մեր միության վերաբերմունքը դրական է: Գնորդը մեր սրտով է»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Հայաստանի գործատուների միության նախագահ Գագիկ Մակարյանը՝ ներկայացնելով իրենց տեսակետը «Տաշիր»...
12:48 05/10/2015Սահմանամերձ գյուղերում ուսուցչի աշխատավարձը պետք է կրկնակի դարձնել. Անահիտ Բախշյան«Կա տգեղ երևույթ, որ որոշ ուսուցիչները հատուկ վատ են անցակացնում դասը, որպեսզի երեխաները լրացուցիչ պարապեն»
12:05 03/10/2015Առաջիկա օրերին սպասվում են տեղումներ, ջեմաստիճանը չի գերազանցի 18 աստիճանըՕդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 2-ից արդեն իսկ նվազել է 4-5 աստիճանով, և Երևանում գրանցվել է 24 աստիճան, որը կշարունակվի մինչև հոկտեմբերի 6-ը:
12:11 02/10/2015Չեմ կարծում` Ադրբեջանը մեծ ռազմական պոտենցիալ ունի, որ պատերազմ սկսի. Թոմաս Դե ՎալԱդրբեջանում իշխող վարչակազմի համար հսկայական ռիսկ է պահանջվում լայնածավալ ռազմական գործողություններ վերսկսելու համար, ինչը հայտնի չէ` ինչպես կավարտվի այդ երկրի համար: Այսօր «Մեդիա Կենտրոն»-ում...

19:42 26/06/2012Супруге президента Австрии в Армении сделали уникальный подарокНаходящийся с официальным двухдневным визитом в Армении президент Австрии Хайнц Фишер с супругой Маргит Фишер и другими членами делегации посетил сегодня Институт древних рукописей Матенадаран в...
18:39 26/06/2012Поножовщина в Гюмри – «это еще цветочки». Страсти перед выборами мэрами города накаляются…Комментируют пресс-секретари мэра Гюмри и партии «Процветающая Армения» – Лилит Агекян и Тигран Уриханян.
13:42 26/06/2012Тигран Абрамян: Азербайджан не претендует на стабилизирующую роль в регионе«Если бы Азербайджан действительно был заинтересован в сохранении мира и стабильности в регионе, то не нарушал бы режим прекращения огня на передовой линии с такой частотой».
11:00 26/06/2012Игнорируя призывы международной общественности, Азербайджан упорно продолжает милитаристскую политику. Речь армянского делегата«Для меня удивительным было то, что ни у одного из депутатов Европейского парламента так и не хватило смелости публично ответить на такую риторику. Армянская делегация, безусловно, откликнулась».
16:06 25/06/2012Лечение пострадавшего в ходе ЧП в «Арснакаре» врача находится под контролем министра здравоохранения Армении«На данный момент нет необходимости вывозить его за границу, все, что могли сделать там, делается здесь», – подчеркнул С. Крмоян
13:26 25/06/2012Очень сложно не быть ни оппозицией, ни властью. Артак Закарян о деятельности ППАВ некотором смысле, как считает депутат, это понятно, если учитывать то, что доля ответственности ППА за деятельность правительства была не столько велика.
14:48 23/06/2012Делегация Армении на летней сессии ПАСЕ потребует провести экспертизу учебников в Азербайджане. О повестке рассказала Н.Зограбян«Я буду говорить также об агрессивных действиях Азербайджана за последнее время на армяно-азербайджанской границе».
17:49 22/06/2012Роберт Кочарян не подавал заявки на вступление в ряды партии «Процветающая Армения». Комментарий Т. УриханянаВ связи с этим Т. Уриханян отметил: «Эти данные никоим образом не соответствуют действительности».
17:03 22/06/2012Полиции Армении стали известны подробности ЧП в «Арснакаре»Вступившие в ссору лица выходят во двор ресторана, за ними следуют друзья клиента и сотрудники службы безопасности заведения...
16:01 21/06/2012Владимир Гаспарян рассказал о том, как генпрокурор Армении вернул в Полицию дело по ЧП в «Арснакаре»«Не сомневайтесь, что любой, вне зависимости от занимаемой должности и положения, в случае виновности ответит перед законом», – заверил В. Гаспарян.
15:40 20/06/2012Премьеру Британии следует помнить о праве народов на самоопределение не выборочно. Г. Меликян о заявлениях Д. Кэмерона«Напомню г-ну Кэмерону, что согласно Уставу ООН, право на самоопределение, в отличие от территориальной целостности, является не просто принципом, а также целью».
14:58 20/06/2012Гагик Арутюнян: Озвученное в Лос-Кабосе заявление сопредседателей почти ничем не отличается от заявлений, сделанных ранее«Если рассматривать предыдущие два-три таких же заявления, то можно увидеть, что те, кто составлял его, не внесли ощутимых изменений в них и почти все заявления имеют одну эту же формулировку».
12:20 19/06/2012А. Закарян: Заявление сопредседателей свидетельствует о том, что позиции Армении созвучны позициям международного сообществаВ заявлении указывается на те необходимые для урегулирования конфликта элементы, которые озвучивал официальный Ереван.
10:23 19/06/2012Замминистра спорта и по делам молодежи Арсен Карамян опровергает сведения о своей отставкеЗаместитель министра спорта и по делам молодежи Арсен Карамян не подавал и не собирается подавать заявления об отставке.
14:08 18/06/2012Вице премьер Азербайджана Али Гасанов либо не в курсе, либо специально искажает факты. Заявление Д. БабаянаД. Бабаян уверен, что Азербайджан всячески пытается дестабилизировать обстановку и делает это любыми путями.
13:29 18/06/2012Политолог А.Манасян не исключает связи между развитиями событий на линии соприкосновения и событиями вокруг Ирана«Было бы правильно, чтобы мы обсуждали события не в плане локального времени, а на фоне развитий событий последних двадцати лет».
18:51 16/06/2012Азербайджанские диверсии в ходе визита Х. Клинтон – пощечина США. Комментирует Н. Галстян«Руководители СМИ в Армении должны осознавать ответственность и недопустимость распространения информации по принципу скандальности сообщения».
15:10 16/06/2012Степан Сафарян: Это правительство Армении не в состоянии решить имеющиеся проблемыЧлен партии «Наследие», бывший депутат Степан Сафарян считает не многообещающим новый состав правительства, который стал известен накануне вечером.
14:00 16/06/2012Ованнес Саакян не намерен отказываться от должности секретаря парламентской фракции Республиканской партии АрменииОн заявил Panorama.am, что на данный момент ничего по этому поводу сказать не может.
13:50 16/06/2012С. Минасян: Предложенный состав правительства Армении более чем предсказуем«Вообще, мы не станем свидетелями серьезных изменений ни по части состава правительства, ни в политике», – отметил эксперт.