14:08 23/10/2015Ռուսաստանը կարևոր դեր է խաղում ԼՂ հակամարտության կարգավորման ուղիների որոնման գործում. ՀՀ նախագահՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ելույթը Մոսկվայի միջազգային հարաբերությունների պետական ինստիտուտի շրջանավարտների երրորդ միջազգային համաժողովի ժամանակ
10:53 23/10/2015Ադրբեջանը գործում է ՄԱԿ-ի երեք նպատակներին դեմ. Շավարշ Քոչարյան«Հայաստանը երբեք չի խուսափել ամենաբարձր մակարդակի հանդիպումներից: Հասկանում ենք, որ ղարաբաղյան հակամարտության գործընթացում առաջընթաց անհնար է, քանի դեռ Ադրբեջանի դիրքորոշումն ապակառուցողական է և...
14:40 22/10/2015«ՌեԱնիմանիա» կրթաթոշակ. կինոփառատոնը ներկայանում է նորություններովԱյս տարի նաև ավելացվել է «հանրային ժյուրի» հասկացությունը, որի մասնակիցները կլինեն ոչ մասնագետ, բայց փառատոնին ակտիվ հանդիսատեսները
13:00 21/10/2015Իշխանության վերարտադրության մասին խոսելը, մեղմ ասած, անհեթեթություն է. Շիրակ Թորոսյան«Դեմոկրատական կուսակցությունը դեմ է սահմանադրական բարեփոխումներին: Մեզ հիմա ծաղկեփունջ են մատուցում, որի մեջ կա մի քանի վարդ, շուշան, բայց դրա հետ մեկտեղ կան նաև փչացած ծաղիկներ»,-այսօր լրագրողների...
12:42 21/10/2015Բուֆետներում հայտնաբերված թերությունների համար ոչ պատժվածներ կան, ոչ էլ խզված պայմանագրերԲուֆետներում հայտնաբերված թերությունների համար ոչ պատժվածներ կան, ոչ էլ խզված պայմանագրեր:
13:55 20/10/2015Հայաստանը չպետք է հապաղի, քանի որ լրջագույն ռազմական վտանգների առջև է կանգնած. Արա ՊապյանՍիրիայում հակամարտությունն ավելի ընդլայնվում և խորանում է, Ռուսաստանի ուղղակի միջամտությունը հակամարտությանը որակապես այն փոխեց: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Մոդուս...
12:20 20/10/2015ՄԻԵԴ նախագահ Շպիլման. «Հայերի կոտորածները և տեղահանությունները ցեղասպանություն էին, և դա ակնհայտ է»«Հայերի կոտորածները և տեղահանությունները ցեղասպանություն էին, և դա ակնհայտ է»:
15:08 19/10/2015Սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեում «Ոչ»-ի ճակատը հաջողության հասնելու ռեսուրսներ չունի. Քաղտեխնոլոգ«Հասկանալի է, որ ինչ-որ չափով կկարողանան ինչ-որ մի մասի մոբիլիզացնել, բայց հասարակության միայն մեկ տոկոսի մոտ կարող է հետաքրքրություն լինել Սահամանդրական բարեփոխումների նկատմամբ»
11:37 19/10/2015Քաղաքագետ. Թուրքիան այժմ ոչ ժամանակ, ոչ էլ ռեսուրսներ ունի զբաղվելու Հայկական հարցով«Մեզ պետք է անհանգստացնի այն, որ Երևանից երկու տասնյակ կիլոմետր այն կողմ տեղի են ունենում պատերազմական գործողություններ»:
13:00 17/10/2015Ամալ Քլունի. Հայոց ցեղասպանության եղելությունը կասկածի տակ դնող ձևակերպումները անթույլատրելի ենԲրիտանական The Telegraph պարբերականը անդրադարձել է օրերս ՄԻԵԴ-ի կողմից «Փերինչեքն ընդդեմ Շվեյցարիայի» դատական գործով կայացրած վճռին՝ նկատելով, որ դատարանը ընդգծել է, որ իրավասություն չի ունեցել...
11:52 17/10/2015Թուրքական լրատվամիջոցները առանձնապես ոգևորված չէին ՄԻԵԴ վերջին վճռով. ՉաքրյանՄԻԵԴ-ը վերջին վճռով հարված է հասցնում ժխտողականության քրեականացմանը. Հակոբ Չաքրյան
11:14 17/10/2015Սյունիքի մարզում առատ ձյուն է եկել (լուսանկար)«Բայց դա անցողիկ բան է, երկու ժամից կդադարի, կհալվի ու ջերմաստիճանը կտրուկ կբարձրանա: Դա կարճատև պրոցես է»
15:57 16/10/2015Պերմյակովը ցմահ ազատազրկման կդատապարտվի. Փաստաբան«Չեմ կարող պատկերացնել, որ նման պայմաններում, երբ նա 7 հոգու կյանք է խլել, կարող է հանկարծակի լինի այլ պատիժ»
12:53 16/10/2015Եվրոպան գնաց հավասարակշռությունը պահպանելու սկզբունքով. թուրքագետը ՄԻԵԴ-ի վճռի մասին«Եվրոպան գնաց հավասարակշռությունը պահպանելու սկզբունքով»:
11:35 16/10/2015Ամալ Քլունիի և Ջեոֆրի Ռոբերթսոնի հայտարարությունը․ Որոշումը հաղթանակ է Հայաստանի համարՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում «Փերինչեքն ընդդեմ Շվեյցարիայի» գործով Հայաստանը ներկայացնող, Լոնդոնի «Doughty Street» փաստաբանական պալատի փաստաբաններ Ամալ Քլունին և Ջեոֆրի Ռոբերթսոնը հանդես...
16:52 15/10/2015Գևորգ Կոստանյան. ««Փերինչեքն ընդդեմ Շվեյցարիայի» գործով մենք մեր նպատակին հասանք»«Այս վճռով ՄԻԵԴ-ը մեծ հնարավորություն տվեց հայերին՝ դիմելու եվրոպական դատարան, ցեղասպանության հետ կապված իր և իր նախնիների իրավունքների խախտման համար»
11:43 15/10/2015Սերժ Սարգսյան. Այսօր մեր ժողովուրդը հանդես է գալիս որպես պահանջատեր՝ արդարության պահանջատերՆախագահ Սերժ Սարգսյանը ուղերձ է հղել «Հայոց ցեղասպանություն-100. ճանաչումից` հատուցում» թեմայով միջազգային գիտաժողովի մասնակիցներին: ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության...
09:30 15/10/2015Ստամբուլում Սարգիս Մուրադյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը մեծ հետաքրքրության է արժանացել (լուսանկարներ)«Երևի թե հայրս դեմ չէր լինի...«Կոմիտասի վերջին գիշեր» ստեղծագործությունը կախված է Ստամբուլի հենց կենտրոնում»:
11:46 14/10/2015Ես կմասնակցեմ խորհրդարանական ընտրություններին. Արա Աբրահամյան«Ես հիմա որոշումը կայացրել եմ մասնակցել խորհրդարանական ընտրություններին: Իմ համար հիմա աշխատում են մեծ քանակությամբ մարդիկ, կազմում են ծրագրեր», -այսօր Երևանում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ...
12:50 13/10/2015Ցեղասպանագետները կոչ են անում Գերմանիայի իշխանություններին ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը«Հավատացած ենք, որ Գերմանիայի առաջնորդները կօգնեն Թուրքիային հաղթահարել դժվարությունները պատմական հիշողության հետ առերեսման հարցում»:

17:30 06/07/2012А. Казарян: Евросуд намерен ужесточить процедуру подачи жалоб исключительно по одной причине…Юрист отметил также, что в ЕСПЧ есть множество дел против Армении, рассмотрение которых завершилось и все готово к вердикту.
14:04 06/07/2012Слухи об избиении писателя и публициста Ваграма Саакяна комментирует и опровергает пресс-секретарь Полиции АрменииНапомним, согласно появившейся в Сети информации, сына Арамаиса Саакяна якобы жестоко избили, о чем сам В. Саакян будто бы и сообщил Полиции.
16:00 05/07/2012«Если ты немец, ты иди в Германия, Так что, братец, давай-давай, до свидания». В. Петросян прощается с Р. АйрапетяномВ. Петросян добавил, что все переходит уже всякие грани, и раз смеют поднять руку на офицера, то завтра посмеют сделать подобное в отношении главы государства.
15:10 05/07/2012Ованнес Саакян: Конституция Армении выполняет свою основную функцию«Каждое государство должно иметь развитое законодательное поле для решения любой проблемы, а основой и стрежнем этого поля является Конституция», – об этом, отвечая на вопрос Panorama.am о том, какое...
10:12 05/07/2012Президент Серж Саргсян поздравил граждан с Днем принятия Конституции Республики АрменияПрезидент Серж Саргсян поздравил граждан с 17-летием со Дня принятия Конституции Республики Армения.
16:59 04/07/2012Абсурдные заявления Э. Сабироглу вновь подтверждают, что провокатором выступает именно АзербайджанАбсурдные заявления начальника пресс-службы Минобороны Азербайджана Эльдара Сабироглу довольно противоречивы и вновь подтверждают, что провокатором выступает именно азербайджанская армия.
15:05 04/07/2012Экс-глава МИД Армении В. Осканян пожаловался в Facebook на «запрет» общаться с президентом Европейского советаЧлен фракции «Процветающая Армения» (ППА) Вардан Осканян остался недоволен встречей с президентом Европейского совета Херманом ван Ромпеем, которая состоялась сегодня в парламенте.
20:10 03/07/2012Расплата как Божья кара. Страницы дневника З. Балаяна, посвященные покойному военному врачу Ваге Аветяну«Вот уже лет 15-20 общество считает их жалкими рабами, подобострастно обслуживающими неких идолов, разъезжающих по Армении с целой кавалькадой дорогих джипов».
17:19 03/07/2012Лаврентий Мирзоян: Настало время, чтобы экзамены были отмененыВ этом году, по сравнению с предыдущими годами, тесты для государственных выпускных и единых экзаменов составлены более качественно, в вопросах не встречаются те ошибки и упущения, которые были...
16:35 03/07/2012Рубен Сафрастян: Египет может повторить путь, пройденный Турцией«Египет может повторить опыт Турции, предполагающий ситуацию, когда власть от военных постепенно переходит в руки светских властей», – заявил востоковед.
18:03 02/07/2012Армения ждала куда более резкого международного осуждения диверсий Азербайджана – министр обороны РА С. ОганянЗаявлять о том, что международное сообщество проявило полное безразличие к действиям Азербайджана за последний период, было бы неверно, однако оно могло бы выступить более строго и резко.
16:20 02/07/2012Ованнес Саакян посоветовал Араму Манукяну следить за расколом и разногласиями, которые заметны в рядах АНК«Если в их фракции возникают такие проблемы, то это не означает, что он может делать такие заключения».
10:14 02/07/2012Тигран Уриханян: ППА огласит свое решение в целесообразный момент«Обо всем том, что мы должны сказать к предстоящим президентским выборам, мы заявим в соответствующий момент», – об этом в беседе с Panorama.am заявил пресс-секретарь партии «Процветающая Армения»...
15:48 30/06/2012Виген Саркисян освежил память Вардана Осканяна и назвал основной посыл скандальной записи экс-главы МИД АрменииГлава аппарата президента РА: Нести звание бывшего министра иностранных дел – ответственная работа, в основе которой должна лежать способность оценивать возможный вред от каждого произнесенного слова.
13:40 30/06/2012Решение правительства Армении об усложнении порядка импорта приведет к засилью некачественной водки местного производстваВ беседе с корреспондентом Panorama.am новые требования прокомментировал председатель Союза виноделов Армении.
12:00 29/06/2012Сергей Минасян: После выхода Узбекистана ОДКБ станет более управляемым военно-политическим блоком«Армения выиграет из всего этого в той мере, в коей Узбекистан, в отличие от других участников, проявил более субъективный подход в карабахском вопросе».
17:03 28/06/2012Министр юстиции Г. Товмасян пояснил проблему проигранных Арменией в Евросуде делПо словам министра, для общественности важно найти и наказать виновных, между тем, куда важнее вопрос, допустили ли эти судьи явные и грубые нарушения или же нет.
13:19 28/06/2012Артак Давтян: Неприемлемо, когда в докладах такой структуры, как БДИПЧ ОБСЕ, содержатся замечания на уровне сплетен«Мы не говорим, что проблем и упущений не было вообще, однако если в подобных докладах представляются замечания, то они должны быть аргументированными».
16:00 27/06/2012Президент Азербайджана ведет себя как хвастунишка. Для депутата НС Армении К. Сарибекяна заявления И. Алиева просто смешны«А какую задачу решает азербайджанская армия? Осуществлением диверсий или убийством людей на границе армию не формируют. Армию не строят на „пожирании” денег и содержании солдат в голоде».
12:28 27/06/2012Официальный Ереван должен немедленно предпринять меры. Мнение В.Осканяна относительно заявления президента Сирии«Учитывая этническую и конфессиональную структуру, расклад сил в стране на данный момент, существует очень серьезная угроза того, что там действительно начнется широкомасштабная гражданская война».