12:18 03/11/2015Ուիլյամ Լահյու. ԼՂ-ում խաղաղապահների տեղակայման հարցը միգուցե քննարկվի, եթե...«ԼՂ-ում խաղաղապահների տեղակայման հարցը միգուցե քննարկվի, եթե... »
12:00 03/11/2015Հայաստանը լիարժեքորեն օգտագործում է գործընկերության բոլոր գործիքները. ՆԱՏՕ-ի կապի սպա«ՆԱՏՕ-ի հետ ունենք բավականին երկար պատմություն և բոլոր գործընթացներում արձանագրել ենք առաջընթաց: Հայաստանում մեկնարկած «ՆԱՏՕ-ի շաբաթ»-ի շրջանակներում այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ ԱԳՆ...
14:12 02/11/2015Ինչո՞ւ հաջորդ տարի թոշակները չեն բարձրանա. պարզաբանում է Պավել Սաֆարյանը2016 թվականի պետական բյուջեով աշխատավարձի ու թոշակի բարձրացում չի նախատեսվում
12:25 02/11/2015Պայմանական վաղաժամկետ ազատ արձակման համակարգը Հայաստանում չի գործում. Իրավապաշտպան«Հույս կա, որ պրոբացիոն ծառայության ներդրմամբ, այդ հարցը կլուծվի»:
12:02 02/11/2015Թուրքիան չի փոխի իր քաղաքականությունը Հայաստանի և հայկական համայնքի նկատմամբ. ԹուրքագետԹուրքիայում նախօրեին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններն ու դրանց արդյունքները որևէ ազդեցություն չեն ունենա Հայաստանի հետ հարաբերությունների վրա: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման...
12:02 31/10/2015Տեղումնառատ նոյեմբեր է սպասվում. Գագիկ Սուրենյան«2015-ի ձմեռը ամենատաքն էր, ամառը ամենաշոգերի շարքին է դասվել, իսկ հոկտեմբերը ամենախոնավներից էր»:
11:56 31/10/2015Ազատամարտիկը «Վարդաշեն»-ում հացադուլ է անում` իր ու մյուսների դիմումները մերժելու համարԱրդարադատության նախարարը չի հանդիպի Վոլոդյա Ավետիսյանի հետ:
12:00 30/10/2015Ռ. Մուրադյան. Ես որևէ մեկի տեղը չեմ խլելԱռաջիկայում ԱԺ-ից մեծ պատվիրարկություն մոտ 10 օրով մեկնելու է Չինաստան...
10:32 30/10/2015Պարագվայի Սենատը կարևոր ներդրում կատարեց ցեղասպանությունների կանխարգելման միջազգային ջանքերում. ՆալբանդյանԱրտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հայտարարությամբ է հանդես եկել Պարագվայի Սենատի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման վերաբերյալ: ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից ներկայացնում են հայտարարությունը.
12:37 29/10/2015Հրանուշ Խառատյանը «ոչ»-ի քարոզարշավին չի մասնակցում«Մարդիկ հետաքրքրված չեն ոչ գործող և ոչ էլ առաջարվող Սահմանադրության նախագծով»:
12:05 29/10/2015Վարչապետն անդրադարձավ «Doing Business» զեկույցինՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը կառավարության այսօրվա նիստում անդրադարձավ երեկ Համաշխարհային բանկի հրապարակած «Doing Business 2016»-ը՝ Կանոնակարգիչ դաշտի որակի ու նպատակային արդյունավետության գնահատում...
16:20 28/10/2015«Ոչ»-ի ճակատը ընտրական հանձնաժողովներում ներկայացուցիչներ ապահովելու խնդիրներ ունիՀարցին, թե բոլոր 1997 ընտրատեղամասերում «Ժառանգություն»-ը չի՞ ունենա ներկայացուցիչ, Մարտիրոսյանը պատասխանեց. «Ոչ, այդքան չունենք: Ցավոք սրտի, չունենք»
14:47 28/10/2015Հայաստանում այսօր առաջնայինը Սահմանադրությունն է, ոչ թե իշխանափոխությունը. Հրանտ Բագրատյան«Ես չեմ հասկանում, թե ինչքան մարդը պետք է անհեռատես լինի, որ միանգամից 10 պահանջ դնի, ընդ որում՝ այս պահին չլուծվող», -այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր...
10:43 28/10/2015Մատենադարանի արցախյան մասնաճյուղը շուտով կբացվիՏեղը պատահական չէ ընտրված, քանի որ Գանձասարը եղել է հայկական գրչության կենտրոններից:
13:05 27/10/2015ՀՀ նախագահ. Հայաստանը հաստատում է իր մտադրությունը ատոմային էներգետիկայի զարգացման գործումՀայաստանը հաստատում է իր մտադրությունը ատոմային էներգետիկայի զարգացման գործում
11:51 27/10/2015Լեհ փորձագետ. Հայաստանը կրկին կփորձի ԵՄ-ի հետ խորացնել համագործակցությունըՀայաստանը Եվրամիությունից «կստանա նոր առաջարկ» և կրկին կփորձի խորացնել երկկողմ համագործակցությունը,-անդրադառնալով Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների հեռանկարին` «Ռեգիոն» հետազոտական կենտրոնի կազմակերպած...
11:40 27/10/2015«Չեմ կարծում, որ կունենանք լուրջ առաջխաղացում». Քաղաքագետը` համանախագահների այցի մասինՈչ այս այցի ժամանակ, ոչ մյուս, ոչ էլ մոտակա տեսանելի ապագայում չեմ կարծում, որ կունենանք լուրջ առաջխաղացում բանակցային գործընթացում: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց քաղաքագետ Սերգեյ...
11:25 26/10/2015Սարգսյան-Ալիև հանդիպումը մինչև տարեվերջ կկայանա. Ուորլիք«Հանդիպումը, հավանաբար, կկայանա հանրաքվեից հետո»:
11:26 24/10/2015Ինչպես է Հայաստանը վերածվում գաստրոնոմիական զբոսաշրջային կենտրոնի. «Լենտա.ռու» (լուսանկարներ)«Առանց սահմանների» կատակերգությունն արդեն վարձույթում է: Ֆիլմի գործողություններն ընթանում են Անդրկովկասում, ինչը ևս մեկ անգամ հիշեցնում է այդ տարածաշրջանի, մասնավորապես Հայաստանի մասին, որտեղ...
11:04 24/10/2015Դիմակավորված անձանց «նալյոտ» «Նուրբարաշեն»-ում. ԱՆ ՔԿՎ-ն հերքում է«Հերքելով հո չի՞, մենք շարունակում ենք զանգեր ստանալ, իրավիճակն այնպիսին է եղել, որ նույնիսկ խցերում մատրասներ են վառել, որ ուշադրություն գրավեն»

16:12 17/07/2012Руководству НКР удается то, чего очевидно не могут никак добиться власти АзербайджанаНапомним, 19 июля в Нагорно-Карабахской Республике состоятся президентские выборы.
15:00 16/07/2012Глава Союза производителей и импортеров лекарств Самвел Закарян ожидает расцвета фармацевтической сферы в АрменииУже совсем скоро на утверждение правительства Армении будет представлена программа мероприятий по обеспечению реализации стратегии в фармацевтической сфере республики на 2012-2015гг.
12:50 16/07/2012Вице-спикер НС НКР: Избирательные процессы в республике протекают свободно, справедливо и в условиях конкурентной борьбы«Я считаю, что предвыборные процессы в НКР идут нормально. Кандидаты имеют возможность представления избирателям своих программ и принципов, которую и используют», – об этом в беседе с Panorama.am...
16:00 14/07/2012Р. Акопян не будет отвечать на заявления, где «отсутствуют элементарные правила политической гигиены»Глава парламентской фракции и член правления партии «Наследие» отказался комментировать заявления секретаря фракции партии «Процветающая Армения» Наиры Зограбян.
11:42 14/07/2012Пресс-секретарь МО Арцрун Ованнисян: Армянская сторона не нарушала режим прекращения огняКак сообщает азербайджанское информагентство «АПА», в результате нарушения режима прекращения огня на армяно-азербайджанской границе (в районе Нахичевана) был ранен азербайджанский военнослужащий.
17:08 13/07/2012Э. Шармазанов назвал заявления пресс-секретаря мэра Гюмри непрофессиональными и напомнил Устав РПА«РПА является классической политической силой, для которой вопрос организованности занимает важное место. Для недисциплинированных членов партии устав предусматривает ряд мер».
14:35 13/07/2012Давид Бабаян: Поведение Азербайджана не дает возможности добиться продвижения на переговорах«Гарантий нет, более того, Азербайджан не соглашается на эти условия, а это не дает возможности добиться продвижения в переговорах».
12:22 13/07/2012Народный артист Армении Сос Саркисян выписан из больницыИзвестный актер, народный артист Армении Сос Саркисян сегодня был выписан из больницы. «Ничего серьезного нет. Врачи сегодня выписали меня из больницы», – отметил в беседе с Panorama.am актер. В...
15:47 12/07/2012Пресс-секретарь мэра Гюмри ставит точку в «жирной и острой теме»: Вардан Гукасян примет участие в выборахНа предстоящих в сентябре этого года выборах мэра Гюмри действующий градоначальник Вардан Гукасян выдвинет свою кандидатуру, планы его не изменились.
12:27 12/07/2012Гагик Меликян: В отличие от Азербайджана, Армения строит диверсифицированную экономикуБыло бы лучше, чтобы Азербайджан – страна, экономика которой основана на логике использования нефтяных ресурсов –видел бы развитие своей экономики в контексте развития других нефтегазовых государств.
15:45 11/07/2012Депутат парламента Армении К. Ачемян ответила на заявление генсека ОБСЕ об отводе снайперовПо словам парламентария, международная общественность также осознает, что вследствие отсутствия воли со стороны Азербайджана не появляется возможности зафиксировать прогресс.
18:35 10/07/2012Перед предвыборной встречей президента НКР Бако Саакяна произошел несчастный случай. Комментарий Д.БабаянаСегодня утром перед предвыборной встречей действующего президента НКР Бако Саакяна произошел несчастный случай.
14:36 10/07/2012Гагик Карапетян: Сложно найти общий язык со страной, лидер которой признается в совершении провокаций«Такая политика присуща несостоявшимся руководителям несостоявшихся государств. Поведение и политику лидера Азербайджана невозможно охарактеризовать по-другому», – комментируя в беседе с Panorama.am...
13:48 10/07/2012Военный эксперт: Активное участие армянских войск в миротворческих миссиях поднимает международный авторитет АрменииПо сути, этим армянская сторона показывает всем странам-партнерам и международным структурам свой конструктивный подход.
13:03 10/07/2012Гагик Минасян: Азербайджан впал в иллюзии«В ходе всех этих визитов красной нитью проходит идея, которую я считаю крайне важной: это неприменение силы или угрозы силой в процессе»,– об этом, отвечая на вопрос Panorama.am о том, чем...
18:31 09/07/2012В воинской части «Ехникнер» командир и солдаты верят в одну дурную примету…Название «Ехникнер», что в переводе с армянского означает «лани», не случайно и ассоциируется не только с юными защитниками данных территорий во время карабахской войны.
16:00 09/07/2012Не стоит искать кошку в темной комнате, когда эта кошка на твоих плечах. Ответ Э.Шармазанова главе МИД Азербайджана«Эльмар Мамедъяров характерным для руководства Азербайджана образом систематически продолжает искажать действительность».
12:25 09/07/2012Пресс-секретарь МО Армении: Азербайджан пытается предстать в образе «жертвы»Некоторые азербайджанские СМИ распространили сведения о том, что в результате перестрелки на пограничной линии были ранены двое азербайджанских военнослужащих, а затем, ссылаясь на свои так...
14:05 07/07/2012Представитель Первопрестольного Св. Эчмиадзина поставил диагноз Хачику Стамболцяну (видеоматериал)Общественно-политический деятель Хачик Стамболцян открыл видеоблог, в котором периодически будет представлять свое мнение относительно событий, произошедших как в прошлом, так и в настоящее время и в...
12:28 07/07/2012В ожидании терроризирующего весь мир «трояна» эксперт С. Мартиросян подсказал пользователям Армении путь спасения от вирусаВ понедельник, 9 июля, несколько сотен тысяч пользователей по всему миру могут потерять доступ к глобальной сети Интернет.