23:20 29/05/2015Էդվարդ Նալբանդյանի հայտարարությունը՝ Բրազիլիայի Սենատի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման վերաբերյալԷդվարդ Նալբանդյանի հայտարարությունը՝ Բրազիլիայի Սենատի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման վերաբերյալ
14:41 29/05/2015Սոցապ նախարարը բացառում է մուրացկանության համար մանկատներից «պռակատով» երեխա վերցնելը«Եթե որևէ նման տեղեկություն կա, ես ուղղակի պատրաստ եմ մինչև վերջ գնալ, որովհետև դա համարում եմ ամենավտանգավոր երևույթը»:
14:44 28/05/2015Սերժ Սարգսյան. Մայիսի 28-ը մեր ժողովրդի համար սեփական ուժերով ապրելու իրավունքը հերոսաբար պաշտպանելու փառահեղ օրինակ է«Այսօր մեր պարտքն է արձանագրել, որ հայերի իսպառ բնաջնջումը կասեցրել ենք մենք՝ հայ ռամիկն ու շինականը, ռազմիկն ու քաղաքական գործիչը, ուսուցիչն ու հոգևորականը»
12:48 28/05/2015Երվանդ Զախարյան. Չեմ կարծում, որ էլեկտրաէներգիան 17 դրամով կթանկանաԷներգետիկայի ու բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը չի կարծում, որ Հայաստանում էլեկտրաէներգիան կթանկանա 17 դրամով: Սարդարապատում լրագրողները նրանից հետաքրքրվել են էլեկտրաէներգիայի հնարավոր...
10:30 28/05/2015Ցեղասպանությունից հետո պետականություն, դա աննախադեպ էր. Ավագ Հարությունյան«Մի բան հաստատ է՝ հայը անկախ պետականություն կարող է ունենալ զենքի ուժով, արյուն թափելով, և պատմական հողերը կարող է վերամիավորել միայն զենքի ուժով»:
10:45 27/05/2015Խորքային հորերի դեմ պայքարի արդյունքում Արարատյան դաշտում մեծ ծավալի ջուր է խնայվել«Արարատյան դաշտում ստորգետնյա քաղցրահամ ջրերի գերշահագործում էր կատարվում և բավական մեծ ծավալով օգտագործվում էր ձկնաբուծական տնտեսությունների համար»:
15:19 26/05/2015«Պատվերն ինքն է տվել». Տիգրան Սարգսյանը դատի է տվել Փայլակ Հայրապետյանին` պահանջելով 1 մլն դրամՏիգրան Սարգսյանը դատի է տվել Փայլակ Հայրապետյանին` պահանջելով 1 մլն դրամ
11:50 26/05/2015Տ. Հրիսթեա. ԵՄ-ը կշարունակի համագործակցությունը ԱլԳ բոլոր երկրների հետ«Ռիգայում կայացած գագաթաժողովը դրական դինամիկա հաղորդեց նաև ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին և դրանց զարգացմանը»:
14:48 25/05/2015Լավրով. Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ընկալումը պետք է տեղափոխել ձևակերպումների մակարդակՂարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ գոյություն ունեցող ընկալումը պետք է տեղափոխել ձևակերպումերի մակարդակ: Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը` Մոսկվայում...
11:20 25/05/2015Սասունիկի երեխաներն արդեն մանկապարտեզ գնալու հնարավորություն ունեն«Հեռուստատեսությամբ շատ էի տեսնում գեղեցիկ մանկապարտեզներ, որտեղ երեխաները կարողանում էին միասին խաղալ: Ես մանկապարտեզ չեմ գնացել, բայց ուրախ եմ, որ եղբայրս կարող է հաճախել»:
11:30 23/05/2015Քաղաքագետ. Հայաստանի երկու տարվա աշխատանքը տվեց իր արդյունքըՀայաստանի երկու տարվա աշխատանքը՝ սկսած Վիլնյուսի գագաթաժողովից, բերեց նրան, որ արդեն պաշտոնական մակարդակով Եվրամիությունը պատրաստակամություն է հայտնում բանակցություններ սկսել Հայաստանի հետ՝ հենվելով...
09:07 23/05/2015Որտե՞ղ կայանեն տաքսիները, որ չտուգանվեն. Տաքսիների վարորդները կրկին բողոքի ակցիա են անցկացնումՏաքսիների վարորդները կրկին բողոքի ակցիա են անցկացնում:
17:08 22/05/2015Ռիգայի հռչակագիր. «Ողջունում ենք ԵՄ և Հայաստանի միջև ձեռք բերված լիարժեք փոխըմբռնումը» (հատված)«Ողջունում ենք ԵՄ և Հայաստանի միջև ձեռք բերված լիարժեք փոխըմբռնումը»
00:00 22/05/2015Գևորգը լավատես է դարձել, հիմա կյանքին ուրիշ հայացքով է նայում. Վիրավոր զինվորի հայր«Առաջվա համեմատ փոփոխություն կա, բայց հենց ուզում ենք շարժել, ճնշումը բարձրանում է...»:
15:21 21/05/2015«Թաքցնելու ոչինչ չունեմ». Սուրիկ Խաչատրյանի դեմ մահափորձի գործով գործարարն է հարցաքննվելՍուրիկ Խաչատրյանի դեմ մահափորձի գործով գործարարն է հարցաքննվել
13:40 21/05/2015Մերկել. ԵՄ-ն հարգում է ՌԴ հետ ավելի սերտ տնտեսական կապեր հաստատելու Հայաստանի որոշումըԵվրամիությունը հարգում է Արևելյան գործընկերության անդամ երկրների իրավունքը զարգացման սեփական ուղիների ընտրության հարցում, ովքեր միաժամանակ շարունակում են պահպանել բարեկամական հարաբերությունները ԵՄ-ի...
19:30 20/05/2015Խոշորացման հարցով տեղական հանրաքվեների արդյունքներն իրավական պարտադիր հետևանքներ չեն առաջացնում. Տիգրան Մուկուչյան«Սյունիքի մարզի համայքներում տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի նախագահներից էլ ենք պարզել, որ բոլոր տեղամասերում էլ եղել են և ԶԼՄ ներկայացուցիչներ, և դիտորդներ»
13:20 20/05/2015Թե ինչպես են ՍԱՊԾ վերլուծական կարողությունները սպառնում մեր անվտանգությանը«Եթե այսօր երջանիկ պատահականությամբ չենք դարձել վարակի ներթափանցման զոհ, չի նշանակում, որ որևէ մեկը կարող է երաշխավորել, որ հաջորդ անգամ նման բան չի լինի»:
11:14 20/05/2015Մարդուն վիրավորում են այնքան, որքան ինքը թույլ է տալիս. Թաթուլ ՄանասերյանԹաթուլ Մանասերյանը՝ էլեկտրաէներգիայի սակագնի մասին:
10:00 20/05/2015Դերասան Վարդան Պետրոսյանի առաջարկը տուժող կողմն ընդունել է. Փաստաբան«Առաջարկել ենք նաև կնքել եռակողմ պայմանագիր. սպասում ենք պատասխանին»:

20:34 10/02/2012Сурен Сарумян напомнил Ильхаму Алиеву о существовании «отсроченного наказания»«Несмотря на дипломатическое образование, полученное им в одном из престижных вузов Москвы, способность здраво оценивать действительность подводит Ильхама Алиева».
15:57 08/02/2012Вопрос Геноцида армян рассорил председателя Европарламента М. Шульца с госминистром ТурцииМ.Шульц напомнил о четкой позиции Европейского парламента, который в резолюции, принятой в 2005 году, призвал Турцию признать Геноцид армян, причем это является необходимым условием для членства в ЕС.
09:52 07/02/2012Марина Григорян: Эрдоган не знаком с откровениями Муталибова?В любом случае истинные обстоятельства трагедии при Агдаме (ныне Акна) могут быть выявлены только в случае объективного и профессионального расследования событий конца февраля 1992 года
20:38 06/02/2012Эксперты прокомментировали «непонятный доклад» Oxford Analytica о реформах в ВС Армении«Не понимаю, что означает выражение „сторонники реформ терпят поражение”? Текущие и коренные реформы необходимы во всех областях, и они проводятся».
10:50 06/02/2012Г. Авагян: Параллельно увеличению числа кесаревых сечений в несколько раз сократилось число случаев смертейНемалое число составляют кесарева сечения и в случаях осложнений беременности, в частности, тяжелые гипертензии/преэклампсия, эклампсия, предлежание плаценты, поперечное положение плода и др.
14:31 30/01/2012Глава МИД Армении оценивает встречу в Сочи как важную и результативнуюПрошедшая 23 января в Сочи встреча глав России, Армении и Азербайджана, по оценке министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна – важная и результативная.
16:37 28/01/2012Турция бросает вызов не только Израилю и Западу, но и Ирану. Мнения экспертов«Предоставление ХАМАС подобного размера помощи укладывается в рамки сегодняшней внешней политики Турции
10:07 27/01/2012Избирательный порок или незнание математики? Что хочет АНК?Получается, что для удовлетворения требования АНК та же самая телекомпания должна 23 часа в день (89 партий*115 минут=1335 минут, что при делении на 60 минут=22 часа 15 минут) транслировать агитацию.
16:17 23/01/2012На встрече президентов в Сочи принято Совместное заявление по Нагорному КарабахуПрезиденты Азербайджанской Республики и Республики Армения выразили готовность ускорить достижение договоренности по Основным принципам с учетом проделанной до сих пор работы.
23:24 17/12/2011Из итальянских дней на дорогах ереванских будней- Я слушаю, что говорят итальянцы, проходящие по залам, они удивлены. Они представляют Италию и Венецию, а мы – первое христианское государство?
18:58 14/12/2011Чем привлек С. Саргсян итальянских бизнесменов в Армению. Речь президента РАПрезидент Армении Серж Саргсян, отбывший 12 декабря в Рим с рабочим визитом, накануне вечером встретился с представителями делового сообщества Италии.
22:22 13/12/2011Рим нас встретил… Каким мы его увиделиСамолет вышел из-за туч и вот внизу виден Рим. Как только увидела его, сразу же подумала: это город. И то, что я должна была представить увиденное, лихорадочно заставляло меня сразу находить...
17:41 09/12/2011Офис Beeline по адресу Гарегина Нжде перенесен на улицу БагратуняцаИдя навстречу пожеланиям клиентов и стремясь сделать обслуживание более удобным и качественным, компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о переносе офиса продаж и обслуживания компании,...
19:22 08/12/2011С. Саргсян: Когда-нибудь руководство Турции сможет найти в себе силы и переоценить свои подходы к Геноциду армянРано или поздно у Турции, считающей себя европейской страной, будет подобающее европейскому руководство, которое преклонит голову в Цицернакаберде. Лучше - раньше, но это дело народа Турции.
19:52 06/12/2011Надо сделать все, чтобы повторная проверка констатировала существенный прогресс в повышении безопасности эксплуатации ААЭСРезультаты оценки вышеуказанного отчета экспертами МАГАТЭ подтверждают верность выбора площадки для строительства нового ядерного энергоблока Армении. МАГАТЭ высоко оценила уровень выполненных работ.
23:33 18/11/2011Э. Ованнисян: В основе антиармянской фальсификации Азербайджана лежит комплекс неполноценностиПопытки Мехтиева доказать, что понятия “Армения” и “армяне” не связаны с армянами, просто смешны.
15:45 19/10/2011Россия искренне заинтересована в стабильности на Южном КавказеО том, как Армения относится к сотрудничеству с Россией, и об особенностях развития армянской экономики “Эксперту” рассказал президент Республики Армения Серж Саргсян.
19:53 11/10/2011Алиев создает законодательные гарантии на будущееПодобный шаг свидетельствует об обеспокоенности. Алиев считает вероятным свержение не только себя, но и всего клана, и предпринял обеспечение своей безопасности и безопасности своей жены.
15:31 10/10/2011Много шума из ничего: Сопредседатели ничего не обнародовалиАзербайджанские и армянские СМИ начали трудовую неделю с большого шума: «посредники опубликовали шесть принципов, вокруг которых идут переговоры по карабахскому урегулированию».
19:03 07/10/2011С.Саргсян: «В сердце Еревана это великолепное произведение будет служить символом вечности армяно-французской дружбы»Исторические, культурные и связующие нас цивилизационные ценности явились тем краеугольным камнем, на котором построены и развиваются межгосударственные отношения Армении и Франции.