10:22 19/05/2015«Բա աղջիկ չունենա՞մ». վերջերս եռյակ ունեցած 4 տղաների հոր երազանքներն ու մտորումները«Չորս երեխայով չեմ բավարարվելու, բա աղջիկ չունենա՞մ»:
11:24 18/05/2015Կարկուտից տուժած գյուղապետ. «Սովետական կաստյումներս կհանինք, կհագնինք»Կարկուտը վնասել է 435 հա ծիրանի այգի, որից 5 հա-ն՝ 50-60 տոկոսով, 80 հա սալորենի՝ միջին հաշվով 40-50 տոկոսով, 200 հա խնձորի այգի...
14:49 16/05/2015Մեկ շաբաթում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 6000 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, մայիսի 10-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 300 անգամ, որի...
13:34 16/05/2015Անկեղծ ասած տխրում եմ, որ թանկացում է լինում. Տաճատ Վարդապետյան«Թանկացմանը ջերմ և ուրախ չեմ վերաբերվում, անկեղծ ասած տխրում եմ, բայց ստեղծված իրավիճակի հետ պետք է հաշվի նստել»:
15:21 15/05/2015Երեցկինը՝ որդեգրած երեխաներին. «Ո՞նց էինք մենք առանց ձեզ ապրում» (տեսանյութ, լուսանկարներ)«Ես ուզում էի ընտանիք ունենալ, ունեցա այս լավ ընտանիքը: Մանկատանը գիշերը պառկած մտածում էի, չգիտեի, ո՞վ ինձ իր տուն կտանի, կպահի, նայում էի Մայր Հայաստանի արձանին, զգում էի, որ կարոտել եմ մայրիկին...»
13:40 15/05/2015Գիշերը բաց երկնքի տակ անցկացրած նաիրիտցիներին ոչ ոք դեռ չի մոտեցել (Լուսանկարներ)«Զախարյանը բեմականորեն խոսում է, մեկը հարցնի՝ քո աշխատավարձը ինչքա՞ն է»:
13:39 14/05/2015Փոքրիկ Սերյոժային մայրը մարմնով է պաշտպանել. Մանրամասներ ողբերգական դեպքից (տեսանյութ)Մանրամասներ ողբերգական դեպքից (տեսանյութ)
12:00 14/05/2015«Մեզ սպասվում են նորանոր հաղթանակներ». Վարչապետը` բիենալեում գրանցած հաղթանակի մասինՀՀ կառավարության նիստի սկզբում վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն անդրադարձավ մայիսի 9-ին Վենետիկի 56-րդ բիենալեում Հայաստանի տաղավարի գրանցած հաղթանակին: Վարչապետը հիշեցրեց, որ Սուրբ Ղազար կղզում՝ Մխիթարյան...
10:43 14/05/2015«Էդուարդ Իսաբեկյանը և իր աշակերտները»՝ նույն վայրում«Վստահ եմ, ցուցահանդեսի ժամանակ լինելու են նկարիչներ, ովքեր ասելու են, որ իրենք էլ են եղել Իսաբեկյանի աշակերտները»:
14:48 13/05/2015Դժբախտաբար, ամեն ինչ մեզանից կախված չէ. Զախարյանը՝ էլէներգիայի սակագնի մասինԶախարյանը՝ էլէներգիայի սակագնի մասին
13:13 13/05/2015Թե ինչպես են ՍԱՊԾ վերլուծական կարողությունները սպառնում մեր անվտանգությանը«Եթե այսօր երջանիկ պատահականությամբ չենք դարձել վարակի ներթափանցման զոհ, չի նշանակում, որ որևէ մեկը կարող է երաշխավորել, որ հաջորդ անգամ նման բան չի լինի»:
10:50 13/05/2015Ալաշկերտի մանկապարտեզը չի գործում«Հոսպիտալացված բոլոր երեխաները դուրս են գրվել. հինգը հսկողության ներքո են, տնային պայմաններում ստանում են բուժում»:
10:31 12/05/2015Արվեստաբանի դիտարկումները՝ Վենետիկի 56-րդ բիենալեում հայկական տաղավարի ու հաղթանակի մասին«Վենետիկի 56-րդ բիենալեում հայկական տաղավարը ներկայացրել էր 18 տարբեր արտիստական տեսանկյուններից դիտարկված՝ հայկական ինքնությանը, պատմությանը վերաբերող նոր ընթերցումներ և մեկնաբանություններ»:...
10:15 12/05/2015Ինչպե՞ս էր սատկած խոզերի միսը հայտնվել շուկայում. Պարզաբանումներ ՍԱՊԾ-իցՊարզաբանումներ ՍԱՊԾ-ից
09:30 11/05/2015Աննայի ժամանակը՝ ժամագործ պապիկից ժառանգություն մնացած ժամացույցների մասնիկներով«Ժամանակը անսահման չէ, սակայն ոչ էլ սահմանափակ, ժամանակը սահմանափակված է մեր լինելու կարողությամբ»:
11:35 09/05/2015Անցնող շաբաթում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է 5000 կրակոցՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, մայիսի 3-ից 9-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 350 անգամ, որի...
10:00 09/05/2015Մեծ Հայրենականի մասնակից. Մտածում էինք՝ պատերազմն ավարտվի, վերադառնանք, ամուսնանանք (տեսանյութ, լուսանկարներ)«Ռազմի դաշտում դժվարություններ շատ են եղել. հիմա որ մտածում եմ, զարմանում եմ՝ ինչպես կարող էինք աչքերներս բաց դեմ դիմաց գնալ կրակող նեմեցին»:
09:53 09/05/2015Սերժ Սարգսյան. Մերօրյա հերոսները կրկնեցին նախնիների սխրանքըՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ուղերձ է հղել Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:...
13:06 08/05/2015«The Washington Post»-ի խմբագիր. ԵՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցությունը պրագմատիկ որոշում էրԻնչպես արդեն հայտնի է, այս օրերին աշխատանքային այցով ԱՄՆ-ում է գտնվում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Այցի շրջանակներում Հայաստանի նախագահը հանդիպում է ունեցել նաև առաջատար «The Washington Post»...
10:55 08/05/2015Ուորլիք. Ինձ համար պատիվ էր ներկա գտնվել Հայաստանի «աղոթքին՝ հանուն արդարության և խաղաղության»«Ինձ համար պատիվ էր ներկա գտնվել Հայաստանի «աղոթքին՝ հանուն արդարության և խաղաղության»:

17:51 05/10/2011Действия АНК на площади Свободы противоречат закону об охране памятников? Поясняет представитель министерства культурыПлощадь Свободы вновь оказалась в центре внимания и вновь превратилась в политическую театральную площадку – на ней проходит круглосуточный митинг.
01:31 30/09/2011Серж Саргсян Диаспоре: Своим существованием вы незаменимы для АрменииЗачастую мы не осознаем, какое значение имеем для наших родных и детей. Это естественно, поскольку, когда ты живешь и творишь, ты своим существованием и своим делом становишься незаменимым человеком.
19:05 26/09/2011Серж Саргсян: Я приглашаю всех нас к открытому и прямому разговоруПарни, поднимающие чашу торжества на пиру независимой Родины, во всеуслышание заявляют, что в случае любого поползновения в ее отношении, даже из далекой Америки, через пару часов окажутся на обороне.
00:18 24/09/2011Мы выбрали путь свободы, мира и демократии и идем по нему - выступление Президента Саргсянa на Генассамблее ООН''Без признания и осуждения невозможны разработка и применение эффективных механизмов предотвращения геноцида, что является одним из приоритетов ООН''.
18:47 23/09/2011Президент Армении пригласил главу NECO посетить АрмениюМедаль Почета носит имя, которое уже больше века является для всего мира символом надежды, свободы, достойной жизни.
20:46 20/09/2011Президент Армении: Уверен, нет такой силы, которая смогла бы предотвратить победное шествие нашего народаМатенадаран бесценен и не имеет конкурентов. Матенадаран – наше всё: язык, литература, история, наука, свидетельство о рождении и биография. Остов всех наших грядущих побед.
09:10 17/09/2011Армянская интеллигенция и носитель, и пропагандист идеи независимости – президент АрменииПрезидент Армении поздравил представителей интеллигенции
22:43 15/09/2011Президент Армении: 21 сентября – день национальной гордостиСледующие десятилетия армянской государственности будут еще более плодотворными. Они будут такими также благодаря работе всех нас, благодаря объединению усилий всего армянства.
23:11 13/09/2011Поздравительная речь Президента Сержа Саргсяна по случаю 20-летия Независимости РАЖелаю всем вам успеха и еще раз с нескрываемой гордость поздравляю с двадцатилетием существования нашей независимой Родины – Республики Армения!
14:37 08/09/2011Анкара в треугольнике Вашингтон-Москва-ТегеранОфициальная Анкара в будущем окажется в более сложном положении в своих отношениях Вашингтон-Москва-Тегеран, полагает армянский тюрколог Левон Овсепян.
14:18 01/09/2011Президент НКР: Признание Арцаха – вопрос времениОчевидно, что возврата к прошлому нет, будь то в плане статуса или границ.
18:56 25/08/2011WikiLeaks публикует речь президента Армении С.Саргсяна: Статус НКР – святая задачаРесурс WikiLeaks в своих последних публикациях представляет секретную депешу посла США в Армении Мари Йованович от 12 сентября 2009 года, адресованную в американский Госдепартамент.
17:06 22/08/2011В Баку кричат «халва», а наслаждаются этой сладостью в КарабахеЧем радикализируется армянское общество и в чем неконструктивна политика Армении, МИД Азербайджана не конкретизирует.
11:55 22/08/2011Очерк о “толерантном” государстве АзербайджанРеальная ситуация с гражданскими правами в Азербайджане константно ухудшается, несмотря ни на какие процессы евроинтеграции.
11:58 18/08/2011Г.Минасян: Если Азербайджан возобновит военные действия, мир должен признать независимость НКР«На данном этапе невозможно ожидать значительного прогресса по первым двум принципам, но третья составляющая пока что полностью не внедрена в процессе решения конфликта».
19:11 29/07/2011Любящий извинения Эрдоган и снисходительный мирРезультаты поиска показывают, что за последний год премьер-министр Турции потребовал извинение как минимум у трех стран.
16:51 11/07/2011К.Авагян: Позиции НАТО и Армении совпадаютPanorama.am провела беседу с депутатом Национального собрания, президентом Армянского молодежного фонда, руководителем армянской делегации в Парламентской Ассамблее НАТО Кареном Авагяном о...
15:42 11/07/2011А.Закарян: Статус-кво гарантирует долголетие власти АлиеваСеверный Судан признал право Южного Судана на самоопределение, Сербия признает право Косово на самоопределение, и Азербайджан тоже рано или поздно признает суверенитет Нагорного Карабаха де юре.
16:03 09/07/2011С. Минасян: Единственный ресурс Азербайджана – это угроза войныПосле Косова и Абхазии на Западе никто всерьез не говорит, будто бы Нагорный Карабах не имеет права на независимость. Следовательно, в ход пускают единственный оставшийся ресурс – угрозу возобновления
17:47 01/07/2011Президент Армении: Баку за последние 15 месяцев предпринял 4 попытки изменить переговорный документНа встрече в Казани Азербайджанская сторона внесла около 10 новых предложений к существующему документу по урегулированию конфликта.