09:20 23/06/2015Ոստիկանություն. Բանակցություններն արդյունքի չեն հանգեցրել, կիրառվել է ուժՈստիկանությունն այսօր առավոտյան Բաղրամյան պողոտայում տեղի ունեցածի վերաբերյալ հայտարարություն է տարածել, ըստ որի.
12:11 22/06/2015Արևելագետ. Հայ-իրանական երկաթգծի կառուցումը՝ երազանքային ծրագիր Հայաստանի համար (տեսանյութ)Հայ-իրանական երկաթգծի կառուցումը պետք է դիտարկել Հայաստանի համար երազանքային ծրագիր: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման դիտարկում արեց արևելագետ Վարդան Ոսկանյանը: «Պետք է մեր առջև խոշոր ծրագրեր...
09:41 22/06/2015Լևոն Իսկենյան. Մորգենլանդի փառատոնը շեշտը դրել է հայկական երաժշտության վրա«Հրավիրեցին այս տարի: Որոշեցինք ներկայացնել Կոմիտասի ստեղծագործություններ»:
09:01 20/06/2015Երևանի մեծ ջրհեղեղը, որ 200 կյանք էր խլել (լուսանկարներ)Հոսանքն արագորեն ծածկում էր քաղաքի փողոցները` իր հետ բերելով այն ամենը, ինչ հանդիպել էր ճանապարհին: Մեկը մյուսի ետևից փլուզվում էին հողաշեն տները
15:38 19/06/2015«Տարբեր վիքիմեդիաները «Վիքիմեդիա Հայաստան»-ից սովորելու բան ունեն»Վիքիմեդիաների համար օրինակ կարող է ծառայել «Վիքիմեդիա Հայաստան» գիտակրթական ՀԿ-ի կողմից իրականացված «Վիքի ճամբար», «Վիքի ակումբ», «Մեկ հայ, մեկ հոդված» նախագծերը
16:33 18/06/2015«ԱԷԿ-ի շահագործման ժամկետը երկարաձգելու գործընթացը իրականացվում է ժամանակացույցին համապատասխան»Հայկական ԱԷԿ-ի շահագործման ժամկետը 10 տարով երկարաձգելու գործընթացը իրականացվում է ժամանակացույցին համապատասխան: Այս մասին հայտնում են էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարության մամուլի...
13:24 18/06/2015Բորդյուժա. ՀՀ-ն ՀԱՊԿ լիիրավ անդամ է և իրավունք ունի ստանալ իր դաշնակիցների համակողմանի աջակցությունը«ԼՂ հիմնահարցի լուծումը հնարավոր է գտնել միայն ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում: Խորապես համոզված եմ, որ այլ կառույցներ այս գործընթացին չպետք է մասնակցեն»:
12:26 18/06/2015Որևէ վտանգավոր բան չկա, տիկին Փոստանջյան ջան. Վարդան ԱյվազյանԱյսօր Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում Սյունիքի մարզի 3 պոչամբարների վերամշակման մասին օրինագծի քննարկման ժամանակ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանը խորհրդարանականներին...
12:20 17/06/2015Սա աննախադեպ երևույթ է. Նազարյանը՝ նիստին Բիբինի չմասնակցելու մասին (տեսանյութ)«Սա աննախադեպ երևույթ է, առաջին անգամն է, որ լիցենզավորված ընկերությունը հայտ է ներկայացնում 17 դրամ սակագինը բարձրացնելու մասին ու չի ներկայանում նիստին: Նման բան չէր եղել Հանձնաժողովի...
10:47 17/06/2015Նորապատ գյուղից հիվանդանոց տեղափոխված երեխան կոմայի մեջ է«Մեզ մոտ տեղափոխվել է կոմայի մեջ». բաժանմունքի վարիչ
19:33 16/06/2015Եվրոպական դատարան. օնլայն ԶԼՄ-ները պատասխանատվություն են կրում օգտատերերի մեկնաբանությունների համարԶԼՄ-ները պատասխանատվություն են կրում իրենց էջերում օգտատերերի մեկնաբանությունների բովանդակության համար 24/7 ռեժիմով, հատկապես, եթե մեկնաբանություններում կա այլատյացություն, ռասիզմ,զրպարտություն
11:26 16/06/2015Սյունիքի մարզում խոշոր ներդրումներով նոր պոչամբար են կառուցելու. Վստահ է բնապահպանը«Ինչ է նշանակում ներդրում, սա ի՞նչ անասնական մոտեցում է, չեմ հասկանում: Մի՞թե մեր 25 տարիների փորձը ցույց չտվեց, որ Հայաստանում մեռյալ դաշտ են ստեղծում հենց ներդրումները»:
18:21 15/06/2015Պուտին-Ալիև հանդիպման ընթացքում քննարկվել է նաև ղարաբաղյան հակամարտության թեման«Առավելապես քննարկվել են ռուս-ադրբեջանական երկկողմ հարաբերությունները»
12:24 15/06/2015Թեհրանում ՀՀ դեսպանը պարզաբանել է, թե ինչու չի կառուցվում Իրան-Հայաստան երկաթգիծը«Դրա կառուցման համար միլիարդավոր դոլարների ներդրումներ են անհրաժեշտ, այն ժամանակ, երբ կլուծվի ֆինանսավորման հարցը, այդ ժամանակ էլ այն կկառուցվի»:
11:53 15/06/2015Ուորլիք. Հայաստանի մասնակցությունը Բաքվի խաղերին համագործակցության ու փոխըմբռնման կամուրջ կառուցելու հնարավորություն է«Հայաստանի մասնակցությունն այս խաղերին կողմերի համար համագործակցության ու փոխըմբռնման կամուրջ կառուցելու հնարավորություն է սպորտում»:
11:27 15/06/2015Դատարանում հայտնված թիվ 125 դպրոցի ուսուցիչը զրպարտություն է համարում մեղադրանքը«Դատվածություն ունեցող անձը, որպես մանկավարժ, իրավունք չունի աշխատել, իմ կարծիքով, դատապարտված մարդը երեխայի հետ շփվել չի կարող»:
16:38 12/06/2015Բիբինն ո՞վ դառավ. Վարդան Այվազյան«Ինքը համանման վերաբերմունք կստանա, անկախ նրանից, թե այդ կազմակերպության ծագումնաբանությունը որտեղից է»
11:47 12/06/2015«Ժողովուրդը շվարած ա». Ճոճկանում ձվի չափ կարկուտը տանիքներ է կոտրելՃոճկանում ձվի չափ կարկուտը տանիքներ է կոտրել:
16:01 11/06/2015Լեռնային Ղարաբաղ. եվրոպական երազանքԼեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը հաջողվել է մշակել դինամիկ եվրոպական և համաշխարհային արտաքին քաղաքական կուրս, ինչը բնավ էլ վատ չէ մի երկրի համար, որը դեռ չունի միջազգային ճանաչում: Անդրադառնալով...

20:23 14/03/2012«Птицефабрику «Аракс» обязательно оштрафуют». В сосисках «Молочная» нитриты превысили нормуПо словам Б. Пипояна, продукт должен быть отозван с рынка, а население должно быть проинформировано.
18:27 14/03/2012Оппозиция на то и оппозиция. Р. Григорян оценил скептицизм оппозиционеров насчет девиза Республиканской партии АрменииПо его словам, каждая политическая сила в канун выборов желает, используя самые разные технологии, обеспечить себе победу и прийти к власти.
12:11 14/03/2012В РПА с уважением отнеслись к желанию Рубена АйрапетянаВ месте моего проживания – административном районе Аван - по мажоритарной системе свою кандидатуру выдвинет мой однопартиец, житель Авана Эдик Григорян.
17:37 13/03/2012Певицу Шушан Петросян заставляет идти в депутаты «сострадание» и нежелание слушать «вопли»«Для меня уже становится нестерпимо выслушивать этот вопль, протесты, опровержения, неприятие, недоверие. Чтобы изменить все это нужно предпринимать действия, идти туда и пытаться что-то изменить»
16:04 13/03/2012«Любое преступление рано или поздно находит свое возмездие». Эксперт С. Сарумян о политике Турции по отрицанию Геноцида армян«Признание Геноцида армян многими странами и принятие законов, криминализирующих его отрицание, является проявлением коллективного инстинкта самосохранения человечества».
17:12 12/03/2012Гагик Минасян прокомментировал речь президента Армении С. Саргсяна на съезде РПАЧто касается внешней политики, то, по словам Минасяна, многие осуждают РПА в проигрышной политике в вопросе армяно-турецких отношений, однако жизнь показала совершенно обратное.
17:20 10/03/2012Речь президента РА, председателя Республиканской партии Армении Сержа Саргсяна на 13-м съезде РПАСъезд Республиканской партии Армении давно уже стал одним из важнейших общественно-политических событий страны.
16:00 10/03/2012Президент Армении подробно представил достижения республики в социально-экономической сфереСерж Саргсян проанализировал достижения в социально-экономической сфере республики за последние 5 лет, а также прокомментировал звучащую за эти годы критику.
15:40 09/03/2012С.Минасян: ЕС проявит активную вовлеченность в программы по оказанию поддержки Армении«Можно сказать, что проведенные президентом Сержем Саргсяном в Брюсселе встречи имели чрезмерно важное значение для интеграции Армении в Евроатлантический альянс».
19:48 07/03/2012Общественная телекомпания Армении выступила с заявлением в связи с отказом от участия в конкурсе «Евровидение-2012»Общественная телекомпания Армения выступила с заявлением в связи с отказом от участия в песенном конкурсе «Евровидение-2012», который состоится в Баку.
16:55 07/03/2012Согласование Базовых принципов является первоочередной задачей для Армении. Комментарии экспертаЭксперт Эдгар Ованнисян комментирует озвученное президентом Армении Сержем Саргсяном в Брюсселе заявление об урегулировании карабахского конфликта.
11:52 07/03/2012Эксперт: Глава государства назвал вещи своими именами«Своими последними заявлениями глава государства в очередной раз констатировал тот факт, что наша страна верна требованиям установления в регионе стабильного и длительного мира.
12:55 06/03/2012«Армавиа» нарушает права потребителей – А. ПогосянКто на кого обиделся, кто на кого давит? Все эти вопросы должны быть отрегулированы так, чтобы на потребителях это не отразилось.
17:32 05/03/2012Вазген Саргсян олицетворял в себе народную мудрость. Мнения о Спарапете«Он сумел достичь того, чтобы люди с различным мышлением и идеологией думали об одном – создании армии и сплочении народа».
16:20 03/03/2012Артур Багдасарян обратился к политическим оппонентам: Черным пиаром очков не заработатьПредседатель партии «Оринац еркир» Артур Багдасарян, выступая на 10-м съезде партии, не упустил случая раскритиковать «злостных критиков» партии.
18:35 02/03/2012Минкультуры Армении обязано обратиться в полицию относительно ситуации с ереванским Крытым рынкомПолное или частичное разрушение без разрешения памятника, включенного в список охраняемых государством, ведет к уголовной ответственности, и поэтому, если министерство культуры Армении обнаружило...
18:00 02/03/2012Г. Минасян: МГ ОБСЕ должна принять жесткие меры в ответ на пренебрежение Азербайджаном договоренностями«Почему Азербайджан систематически пренебрегает важным принципом неприменения силы или угрозы силой? Во избежание такого поведения сопредседатели должны применить жесткие меры».
17:22 02/03/2012А.Зурабян: Партия «Свободные демократы» пойдет на выборы в альянсе с партией «Наследие»«Кто войдет в список, в какой пропорции, кто займет первые места…Заверяю вас, что альянс будет создан, а все остальные вопросы не будут держаться втайне».
17:20 01/03/2012Ара Сагателян: Фильм «Между голодом и огнем. Власть ценою жизней» докажет безосновательность азербайджанского мифа о ХоджалуАрмен Минасян в свою очередь заявил, что в ходе обработки сценария руководствовались одним принципом – представлять не выводы, а только неопровержимые факты.
17:39 29/02/2012Политические деятели Турции комментируют решение Конституционного Совета ФранцииГлава МИД Турции Ахмед Давудоглу заявил: «Мы ожидали такой позиции. Это решение, которое ликвидировало пропасть, возникающую в турецко-французских отношениях».