10:31 18/04/2015ԵԽ հանձնակատար․ Հայերի տեղահանումներն ու ջարդերը մարդու իրավունքների զանգվածային ոտնահարում էին«Հայերի տեղահանումներն ու ջարդերը մարդու իրավունքների զանգվածային ոտնահարում էին»:
11:15 17/04/20151966 թվական. «… իմ երկրորդ հայրը՝ Հովհաննես Շիրազ»«Կառավարական տրիբունայի առջևից անցնելիս վեր նետեցինք մեր բերետները և հրապարակը կարծես մի պահ խուզված գլուխներով լցվեց»:
10:23 17/04/2015Ֆրանսիացի պատգամավոր. Էրդողանը չի նպաստում ոչ խաղաղության, ոչ ճշմարտության հաստատմանըԵվրախորհրդարանում ֆրանսիացի պատգամավոր Ժան-Մարի Կավադան, «Matin Première» ռադիոհաղորդման շրջանակներում, հայտարարել է, որ թեպետ Եվրախորհրդարանը կոչ է արել Թուրքիային ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը,...
09:19 17/04/2015Jerusalem Post. «Պետք է Հոլոքոստի հիշատակման օրը հարգենք մեկ պարզ քայլով` Հայոց ցեղասպանության պաշտոնական ճանաչմամբ»«Պետք է Հոլոքոստի հիշատակման օրը հարգենք մեկ պարզ քայլով` Հայոց ցեղասպանության պաշտոնական ճանաչմամբ»:
19:54 16/04/2015Die Welt. «Ի՞նչ է իմացել Կայսերական Գերմանիան հայերի կոտորածների մասին»«Մեր միակ նպատակը` Թուրքիային մինչև պատերազմի ավարտը մեր կողմում պահելն է, անկախ նրանից` հայերը գետնի տակ են անցնում, թե ոչ». ռայխսկանցլեր Բեթման Հոլվեգ
13:50 16/04/2015Վլադիմիր Սպիվակովը՝ հայ ազգին. «Դուք աշխարհի լույսն եք, մաքրության տաճար եք» (տեսանյութ)«Դուք աշխարհի լույսն եք, մաքրության տաճար եք» (տեսանյութ)
13:27 16/04/2015Zaman. Գերմանիայի նախագահը և կանցլերը չեն մասնակցի Գալիպոլիի մարտերի 100 ամյակի տոնակատարություններինԳերմանիայի նախագահ Յոահիմ Գաուկը և կանցլեր Անգելա Մերկելը չեն մասնակցի Թուրքիայում Դարդանելի (Չանաքքալե, Գալիպոլի) ռազմական գործողությունների 100 ամյակին նվիրված միջոցառումներին: Թուրքական ընդդիմադիր...
12:00 15/04/2015Անվճար հետազոտություններ. Արգանդի պարանոցի քաղցկեղից խուսափելու միակ մեթոդն այն ժամանակին կանխելն է«Եթե այդ թեստի մեջ ինչ-որ շեղում հայտնաբերվի, դա դեռ չի նշանակում, որ կինն այդ պահին արդեն քաղցկեղ ունի, բայց նա ունի մեծ ռիսկ...»:
10:08 15/04/2015Boston Globe. Հայոց ցեղասպանությունը նույնպես ջիհադ էրBoston Globe-ի սյունակագիր Ջեֆ Ջաքոբին «Հայոց ցեղասպանությունը նույնպես ջիհադ էր» հոդվածում գրել է, որ Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը ոչ միայն կրկնեց Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ Հովհաննես Պողոս II-ի 2001թ.
10:00 15/04/2015ԱՄՆ պետքարտուղարությունն անդրադարձել է Հռոմի պապի` Հայոց Ցեղասպանության մասին հայտարարությանը«Այո, նախագահը և վարչակազմի այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ բազմիցս ընդունել են այդ պամական փաստը»:
10:07 14/04/2015Նալբանդյանը՝ Հռոմի պապի` Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ արած հայտարարության մասինՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը պատասխանել է իտալական Adnkronos.com կայքի հարցերին: Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից: -Ի՞նչ տպավորություն ունեք...
09:23 14/04/2015«Հայերի հաղթանակը Վատիկանում». հայաստանյան թերթերի անդրադարձը՝ Հռոմի պապի մատուցած պատարագինՀայաստանյան թերթերի անդրադարձը՝ Հռոմի պապի մատուցած պատարագին
17:15 13/04/2015ՀՀ նախագահ. 20-րդ դարը դաս է՝ տեսնելու համար, թե ինչ կարող է տեղի ունենալ, եթե չլինի այն, ինչ մենք խնդրում ենքՀայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հարցազրույց է տվել իտալական Corriere Della Sera թերթին
12:19 13/04/2015Թուրքական ԶԼՄ-ներ. Անկարայում «ցեղասպանության» երկրաշարժ էԱնկարայում «ցեղասպանության» երկրաշարժ է:
12:00 13/04/2015Չնայած սպառնալիքներին` Թուրքիան չունի լծակներ Վատիկանի դեմ. Լևոն Հովսեփյան«Սուրբ Աթոռում կատարած ահռելի աշխատանքը պետք է օրինակ դառնա մեր դիվանագիտական մյուս ներկայացուցչությունների համար»:
16:45 12/04/2015Միջազգային ԶԼՄ-ներ. Հռոմի պապը հնչեցրեց ցեղասպանություն բառը՝ խնդիրներ առաջացնելով Թուրքիայի համարՀռոմի պապը հնչեցրեց ցեղասպանություն բառը՝ խնդիրներ առաջացնելով Թուրքիայի համար
15:00 12/04/2015Գարեգին Երկրորդ. Հայոց ցեղասպանության համընդհանուր ճանաչումը կնպաստի ապահով ու արդար աշխարհի կերտմանը«Ժամանակին մարդկությունը չկարողացավ կանխել Հայոց Ցեղասպանությունը, վերացնել դրա հետևանքները և ականատեսը եղավ Հոլոքոստի, Կամբոջայի, Ռուանդայի, Դարֆուրի և այլ ցեղասպանությունների»
18:33 11/04/2015Toscana Oggi. Պատարագի կարևորությունը նշանավորվում է կողմերի բարձր մասնակցությամբԻտալական մամուլը շարունակում է հետևել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնական այցին Իտալիայի Հանրապետություն և վաղը Վատիկանի Ս.
13:47 11/04/2015«Республика Башкортостан». Լեռնային Ղարաբաղ. մեկ հայրենիք երկու պետությունների համար«Արցախի բանակն Արցախի ժողովուրդն է, եթե հարկ լինի, ցանկացած մարդ ոտքի կելնի հանուն Արցախի՝ անկախ տարիքից»:
16:57 10/04/2015Քերոլայն Քոքս. Մարաղայում հայերի ջարդերի մասին նյութերն այդպես էլ տեղ չգտան միջազգային մամուլի առաջին էջերում«Մարաղայում նվազագույնը 45 հայեր էին գազանաբար սպանվել, 100-ն էլ անհետ կորել էին. հավանաբար, նրանց ճակատագիրը մահվանից առավել սարսափելի է եղել»

16:52 07/09/2010Промежуточные итоги российской геополитикиНи одна столица не испытывает ложные надежды и реально, надеемся, не переоценивает возможную роль Москвы в самом урегулировании карабахского конфликта
15:02 04/09/2010Алиев направляет Медведеву мессиджи посредством диверсий?Воинственные заявления и отдельные полушаги султана Азербайджана Ильхама Алиева в основном либо рассчитаны на внутреннее пользование, либо являются мессиджем той или иной сверхдержаве.
19:12 02/09/2010Почему шумит Ильхам Алиев?Цель заявлений И. Алиева – создать видимость приближающейся войны, посредством чего внимание общественности будет смещено с внутренних проблем на второй план.
10:36 24/08/2010Взаимовыгодное прагматичное сотрудничество – не больше и не меньшеВ случае эффективного применения человеческих и материальных ресурсов любое посягательство Азербайджана обречено на провал
14:12 18/08/2010Визит Медведева – знаменательное региональное событиеОжидается подписание соглашения об условиях дислокации российской военной базы в Гюмри, уточнение подходов и решений по ряду экономических (на деле – геостратегичских) проектов.
16:48 04/08/2010Армяне должны потребовать возвращения президентского дворца Турции в Анкаре?Независимо от результатов судебного дела, турецкие власти хорошо осознают, что этот суд должен способствовать раскрытию на весь мир армянских требований, вытекающих из Геноцида.
11:35 30/07/2010Спикер парламента Армении предложил председателю ПА НАТО не обсуждать вопрос Нагорного Карабаха"Многоуважаемый председатель, основываясь на данных замечаниях, призываю и предлагаю Парламентской ассамблее НАТО воздержаться от обсуждения Нагорно-карабахского вопроса”
17:01 27/07/2010Т. Нагапетян: Территория НКР служит пространственной основой и атрибутом государственностиВласти Нагорно-Карабахской Республики осуществляют эффективный контроль на своей территории посредством избранных властей, что является базовым условием существования государства.
15:22 19/07/2010Азербайджан проваливает процесс и пытается избежать ответственностиЭльмар Мамедъяров дает оценки по результатам встречи в Алматы на уровне личных впечатлений.
18:16 07/07/2010Ильхам Алиев отвергает фундаментальные принципы урегулированияИльхам Алиев, и власти Азербайджана вообще, вовсе не намерены достичь решения конфликта.
18:42 06/07/2010Ознакомительный визит без острых постановок вопросаВизит Хиллари Клинтон был важным событием: четко было показано, что США, имеющие ключевую роль в глобальных процессах, имеют свое видение и подходы в разных задачах.
15:51 05/07/2010Эксперт: Конституция не политическая декларация, а документ, призванный защищать права простых граждан“Конституция будет воплощена в жизнь, обрастет плотью и кровью в законодательстве и будет применяться в конкретных правовых отношениях”
09:02 28/06/2010На повестке новые – “Петербургские предложения”Через несколько часов после трехсторонней встречи Ильхам Алиев передумал и, нарушив достигнутые на встрече договоренности, покинул Петербург.
14:29 21/06/2010Визит президента Армении в Санкт-ПетербургНесмотря на то, что Алиев участвует в переговорах скованно, но это не сковывает его, когда он дает обещания “продолжить мирный диалог” и, спустя несколько часов, дает приказ о нарушении перемирия.
19:09 14/06/2010Через терроризм к неоосманизму“Флотилия свободы” направлялась в Газу по указу турецких властей, была укомплектована профессиональными боевиками, задачей которых было спровоцировать массовую резню.
22:20 09/06/2010Письмо турецкому народу: остерегайтесь исламизмаИзвестный иранский правозащитник, доктор Араш Ирандуст: Вы уже 16 лет держите Армению в блокаде.
19:06 02/06/2010Какие виды вооружения имел в виду Серж Саргсян в своем выступлении в НАТО?О каких видах вооружения идет речь, в вопросах каких именно видов вооружения заключается преимущество армянской стороны в отношении ее соседей?
16:40 29/05/2010В Брюсселе президент Серж Саргсян вновь подтвердил позицию Армении во внешнеполитических вопросахВойну в Карабахе нам навязали. И нынешняя там ситуация является результатом неудавшейся попытки уничтожить народ Карабаха.
19:26 26/05/2010Обратная сторона резолюции ЕвропарламентаВ резолюции, частности, отмечается, что “Нагорному Карабаху может быть дан определенный промежуточный статус до уточнения окончательного статуса”.
19:00 20/05/2010Эффективность председательства Казахстана в ОБСЕ под сомнениемЗаметим, что это не первый случай, и не новость, что турецко-азербайджанский тандем пытается подчинить своим интересам фактор “исламской солидарности”.