16:06 10/04/2015Սուրբ Աթոռում ՀՀ դեսպան. Սուրբ Պետրոսի տաճարում այս պատարագն աննախադեպ է մի քանի առումովՍուրբ Աթոռում ՀՀ դեսպան. Սուրբ Պետրոսի տաճարում այս պատարագն աննախադեպ է մի քանի առումով
18:42 09/04/2015Սերժ Սարգսյան. Ցավոք սրտի, շահերը խոչընդոտում են միջազգային հանրությանը պայքարել չարիքի դեմԻտալական TG1 հեռուստաընկերությունը նախօրեին անդրադարձել է այդ երկիր Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի այցին և ներկայացրել հանրապետության ղեկավարի հետ հարցազրույցից հատված: Տեսանյութում...
16:27 09/04/2015Մենք հայրենիքում հպարտանում ենք ձեզնով. Նախագահ Սարգսյանը՝ Լիբանանում ծառայող հայ խաղաղապահներինՆախագահ Սարգսյանը՝ Լիբանանում ծառայող հայ խաղաղապահներին
11:36 09/04/20151965 թվական. «Եթե սահմաններից դուրս գաք, զորքը կմտնի, կկոտորի, բանտերը կգցի...»«Սուսիկ մտանք, կանգնեցինք: Հանկարծ մեր թևերից գրկեցին, կամաց ասացին, որ ձայն չհանենք ու հանեցին դուրս»:
16:15 08/04/2015Իրանի պետական արարողակարգի ծառայությունը Էրդողանին տհաճ անակնկալ է մատուցել«Թուրքիայի նախագահը շվարած և զարմացած հայացքով նայում էր շիական դրոշները պարզած ձիավորներին»
11:05 08/04/20151965 թվական. Պարույր Սևակին իջեցրին ամբիոնից, Հովհաննես Շիրազն էլ փակվել էր տանը«Խորհրդային շրջանի վերջին 20-25 տարվա Հայաստանի ղեկավարներն ազգային զգացողությամբ օժտված էին»:
18:01 07/04/2015BBC. «Լեռնային Ղարաբաղն անկախ պետություն է` իր կառավարությամբ, համալսարաններով և անգամ միջազգային օդանավակայանով»Մենք հայեր ենք և նույնպես ունենք գոյատևելու իրավունք. արցախցի կինը` BBC-ին
13:27 07/04/2015Ինչո՞ւ են լատինատառ Մայր Աթոռի հաղորդագրությունները«...կերպը, թե ինչպես դա անել, նրանց որոշելիքն է»:
15:53 06/04/2015«Վարչապետ Հրանտ Բագրատյանն ասաց՝ նրբերշիկ արտադրողն ու կինո արտադրողը պետք է լինեն նույն հարկային դաշտում»«Վարչապետ Հրանտ Բագրատյանն ասաց՝ նրբերշիկ արտադրողն ու կինո արտադրողը պետք է լինեն նույն հարկային դաշտում»
13:00 06/04/2015The Independent. «Մերձավոր Արևելքում քրիստոնյաների ողբերգությունը չի սկսել ԻԼԻՊ-ից»Բրիտանացի լրագրող Ռոբերտ Ֆիսկը The Independent թերթում «Մերձավոր Արևելքում քրիստոնյաների ողբերգությունը չի սկսել ԻԼԻՊ-ից» վերնագրով հոդված է տպագրել, որում զուգահեռներ է անցկացնում Օսմանյան Թուրքիայի...
09:11 06/04/2015Հայաստանի պատմության թանգարանում ապրիլի 24-ին բացվելու է ցուցահանդես (լուսանկարներ)«Ցուցահանդեսը համալրված, թարմացված է լինելու նոր նյութերով»:
13:33 04/04/2015Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից. ԼՂՀ ՊՆՄարտի 29-ից ապրիլի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում շփման գծում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 700 անգամ:
13:24 04/04/2015Ինչու չամուսնանալ մայիսին. ազգագրագետ«Չէ որ Հարության տոնն էլ է բնության զարթոնք, Քրիստոսն էլ բնության, տիեզերքի մասնիկն է, ուրեմն թույլ տվեք, որ մայիսին տիեզերքը բեղմնավորվի»:
17:48 03/04/2015Գերմանիայի նախագահը կմասնակցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակման պատարագինԳերմանիայի նախագահ Յոահիմ Գաուկը մասնակցելու է ապրիլի 23-ին Բեռլինում կայանալիք Հայոց ցեղասպանության զոհերի ոգեկոչման պատարագին: Այս մասին գրել է գերմանական Heute.de պարբերականը: Գերմանական Երկրորդ...
16:55 03/04/2015ՍԱՊԾ-ն պարզաբանում է, թե ինչու հիմա որոշեց հետազոտել թուրքական բանջարեղենը«Այս պահին աստիճանական մոտեցում է ցուցաբերվում, Թուրքիան ու Պակիստանը համարվել են առավել ռիսկային, այսինքն ԵՏՄ-ի անդամակցությամբ պահանջներ են փոխվել»
11:35 03/04/2015«ՍԱՊԾ-ն սխալի մասին ինքնախոստովանություն է արել»«Ի՞նչ է նշանակում վտանգել միանգամից անվտանգության երկու բաղադրիչ: Չի կարելի գլուխ գովալ, թե գործ են անելու, այն էլ կիսատ-պռատ»:
12:00 02/04/2015Զոդում խոլերիայի վտանգ կա և մարդիկ պատրաստ են ծայրահեղ քայլերի դիմելՄարդիկ պատրաստ են ծայրահեղ քայլերի դիմել
11:13 02/04/20152014-ին մարտական կորուստների թիվն աճել է2014-ին ինքնասպանություն և ինքնասպանության հասցնելու 3 դեպք է գրանցվել, մինչդեռ 2013-ին եղել է նման 8 դեպք
13:07 01/04/2015ԵՏՄ-ին անդամակցության սկզբից հնարավոր չէ խոսել դրական արդյունքների մասին. Ռուս տնտեսագետՀայաստանի` Եվրասիական տնտեսական միությանն անդամակցությունից անցել է դեռևս 3 ամիս, և այդ ժամանակահատվածը բավարար չէ` ասելու, թե առաջացած խնդիրները լուծելի չեն: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ...
11:24 01/04/2015Հ. Տերտերյան. Հետո կերևա, թե ինչքանով էր փոշոտում կատարվելԱրարատի մարզում կարկուտից հիմնականում երկու համայնք են տուժել՝ Երևանին կից Այնթապն ու Խարբերդը:

17:45 20/05/2010Если законопроект не будет приведен в надлежащий вид, то зеленый свет со стороны НС будет под вопросомИнтервью Panorama.am с председателем постоянной парламентской комиссии по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта Артаком Давтяном
14:55 20/05/2010Наметились лидеры конкурса «Евровидение 2010» после первых репетицийВ течение евронедели перемещение стран по местам в таблице можно сравнить разве что с броуновским движением и изменения будут происходить постоянно.
13:12 11/05/2010Мост, который связывает два берега реки, два государства, может стать символом налаживания связейЕсли усилия ряда армянских архитекторов и деятелей культуры увенчаются успехом, то в ближайшем будущем главный мост средневекового города Ани, соединяющий сегодня Армению и Турцию, будет восстановлен.
15:33 05/05/2010Не от редакции: «Фрустрация азербайджанского агитпропа»Примеры социальных повадок азербайджанской "элиты", проявившиеся и проявляющиеся как в военное, так и в мирное время, известны всем. И комментарии излишни.
11:44 03/05/2010Движущиеся на Запад китайские компании намерены сделать остановку в АрменииПрезидент Армении Серж Саргсян в третий день своего визита в Китай, накануне вечером встретился с председателем КНР Ху Дзиньтао.
15:48 22/04/2010Признание дипломатического поражения или предложение сделки? - 1Какими конкретными шагами США заработали недовольство Азербайджана и его властей?
16:33 15/04/2010Вашингтонские встречи обеспокоили БакуНеобходимость “не вмешиваться в процесс” Ильхам Алиев “понял” принудительно, под влиянием независимых от него факторов.
13:09 10/04/2010Два года пребывания на должности. Тенденции обнадеживающиеПанармянское турне на практике было первым шагом по претворению в жизнь не раз озвученного подхода “о вовлечении армянства в решение армянских проблем” и началом доброй традиции.
16:59 24/03/2010Серж Саргсян: Освенцим - это Дейр-эз-Зор евреев, а где и когда будет армянский Нюрнберг?Сегодня я в Дер-эз-Зоре, чтобы спросить: “Где и когда будет армянский Нюрнберг?”
20:48 23/03/2010Серж Саргсян: Я благодарен за теплое отношение и заботуПрезидент Армении Серж Саргсян выступил в университете Дамаска, выразив свою признательность народу Сирии за поддержку армян, переживших Геноцид.
17:49 18/03/2010“Der Spiegel” разоблачил Эгемена БагишаКорреспонденты журнала, по сути, понимая, что турецкий министр разбрасывается наблюдениями, противоречащими европейским ценностям, пытаются выудить у него еще больше.
13:18 15/03/2010Чем сильнее будет единый и неделимый Нагорный Карабах, тем сильнее будет РоссияКратчайший и единственный реальный путь урегулирования – окончательное признание НКР. Одним из важнейших принципов решения является необходимость восстановления территориальной целостности именно НКР.
11:59 12/03/2010Серж Саргсян: Мы не боимся воеватьНаша позиция заключается в том, что проблема должна быть урегулирована мирным путем на основе компромиссов.
20:14 03/03/2010Азербайджанский журналист был убит по заказу властейОсужденный по сфабрикованному обвинению азербайджанский журналист Эйнулла Фатуллаев сделал ряд сенсационных заявлений, касаясь причин своего ареста и преследования властями его изданий.
16:23 01/03/2010Рубен Саакян: Сумгаит - это самый натуральный геноцидНевозможно сделать через 22 года то, что надо было сделать в первые годы. Это не геноцид армян в Османской Турции. Никогда Сумгаит не будет признан геноцидом, хотя это самый натуральный геноцид.
18:33 26/02/2010Рубен Заргарян: Для Москвы неконструктивность и агрессивность Баку стали очевидныБаку не признает международное право и выдвигает юридически ничтожные территориальные претензии к НКР.
18:46 25/02/2010«Зеркало»: Xocali.net свидетельствует, насколько топорно действует азербайджанская пропагандаЗапуск сайта Xocali.net вызвал серьезное беспокойство в Азербайджане
17:48 19/02/2010Теван Погосян: Любая нелегальная миграция начинается с легального выездаЕсли люди решили уехать, то они уедут. Поэтому надо создать такую страну, (а это уже вопрос не только миграции), чтобы люди возвращались.
17:26 18/02/2010Э. Шармазанов: Шаумянский район никогда не был в составе независимого АзербайджанаПодобные заявления азербайджанской стороны похожи на попытку ухватиться за соломинку, и их попытки ввести мировое сообщество в заблуждения никаких положительных результатов иметь не могут.
19:01 17/02/2010Личные желания Мамедъярова не имеют ничего общего с переговорным процессомЭдвард Налбандян: “Неважно, кто и как видит, а важно, кто решает. А этот вопрос решает народ Нагорного Карабаха”,