20:00 23/12/2023Մարտին Սկորսեզեն Բեռլինի կինոփառատոնում կպարգևատրվի պատվավոր «Ոսկե արջով»Ամերիկացի ռեժիսոր Մարտին Սկորսեզեն Բեռլինի կինոփառատոնում կստանա պատվավոր «Ոսկե արջը»։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, դափնեկրի անունը հայտնել է շոուի տնօրինությունը։ Փառատոնի ղեկավարությունը նշել է,...
19:30 23/12/2023Կիրկորովին ցանկանում են զրկել Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստի կոչումիցԷստրադային երգիչ Ֆիլիպ Կիրկորովին ցանկանում են զրկել Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստի կոչումից՝ բլոգեր և հեռուստահաղորդավար Անաստասիա Իվլեևայի սկանդալային երեկույթին մասնակցելու համար։ Mash-ը գրում է,...
18:45 23/12/2023Դվորժակի «Ռուսալկա» քնարական հեքիաթ-օպերան Մեծ Բրիտանիայի կինոթատրոններում՝ Հասմիկ Գրիգորյանի մասնակցությամբԴվորժակի «Ռուսալկա»(Ջրահարսը) քնարական հեքիաթ- օպերան Մեծ Բրիտանիայի կինոթատրոններում կցուցադրվի ուղիղ եթերում 2024 թվականի հունվարի 24-ին, ժամը 18.45-ին, Encore-ի ցուցադրություններով՝ 2024 թվականի...
13:33 23/12/2023Միքայել Ոսկանյանը փակագծեր է բացել Օսկարի ընտրացանկում հայտնված հայկական ֆիլմի մասինՀայտնի և սիրված թառահար Միքայել Ոսկանյանը փակագծեր է բացել Օսկարի ընտրացանկում հայտնված հայկական ֆիլմի մասին։ «Առաջին անգամ պաշտոնապես հայկական ֆիլմն անցել է Օսկարի ընտրացանկ՝ «Լավագույն...
12:34 23/12/2023Հայաստանի ազգային ակադեմիական երգչախումբ և Հովհաննես Չեքիջյան հասկացությունները վաղուց արդեն նույնացել են«Հայաստանի ազգային ակադեմիական երգչախումբ և Հովհաննես Չեքիջյան հասկացությունները վաղուց արդեն նույնացել են և անհնար է պատկերացնել մեկն առանց մյուսի»,-նշում են Ա.
10:43 23/12/2023Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Հովհաննես Չեքիջյանի 95-ամյա հոբելյանի առիթովՆիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի ազգային հերոս Հովհաննես Չեքիջյանի 95-ամյա հոբելյանի առիթով։ Ուղերձում ասված է.
16:36 22/12/2023Շողակաթ Վարդանյանի «1489»-ը՝ «Սինեեվրոպայի» լավագույն 25 ֆիլմերի ցանկումՇողակաթ Վարդանյանի «1489» ֆիլմը «Սինեեվրոպայի» ժուռնալիստների շրջանում անցկացված հարցման արդյունքներով հայտնվել է այս տարվա եվրոպական լավագույն 25 ֆիլմերի ցանկում։ Այս մասին գրում է «Կինոաշխարհ»-ը։...
15:23 22/12/2023Ադրբեջանի կողմից էթնիկ զտումներից մազապուրծ հայի մասին վավերագրական ֆիլմը հայտնվել է «Օսկարի» կարճ ցուցակում1980-ականներին Ադրբեջանում հետապնդումների ենթարկված հայի մասին պատմող «Վերանորոգման վերջին արհեստանոցը» (The Last Repair Shop) ֆիլմն ընդգրկվել է «Օսկար» 96-րդ մրցանակաբաշխության «Լավագույն...
09:27 22/12/2023Առաջին անգամ հայկական կինոն` «Օսկարի» կարճ ցուցակումՀայտարարվել են «Օսկար»-ի 96-րդ մրցանակաբաշխության կարճ ցուցակները: Միջազգային խաղարկային 15 ֆիլմերի ցուցակում է Հայաստանը ներկայացնող ռեժիսոր Մայքլ Գուրջյանի «Ամերիկացի» ֆիլմը։ Ֆիլմը Հայաստանի...
17:28 21/12/2023Լուվրից մինչև Աննա Ֆրանկի տունԱմենահայտնի թանգարաններն՝ ըստ Google-ի որոնման հարցումների քանակի
16:13 21/12/2023Չինաստանում և Ճապոնիայում Արամ Խաչատրյանն ամենակատարվող կոմպոզիտորներից է. ՍմբատյանՉինաստանում առաջին անգամ անցկացվում է Խաչատրյանի անվան միջազգային մրցույթը՝ նվիրված Արամ Խաչատրյանի 120-ամյա հոբելյանին։ Չինական կողմը Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբին հրավիրել է նվագակցելու...
15:10 21/12/2023Սար է, ասում ենք՝ երեխե՛ք, սա Արտաշատ մայրաքաղաքն է․ Փաշինյան«Նախագծով առաջարկվում է ԿԳՄՍ բյուջեի կապիտալ ծախսերի բաժնում կատարել վերաբաշխում 510.5 մլն դրամի չափով, ինչպես նաև վերաբաշխման արդյունքում ձևավորված մնացորդը՝ 804 մլն դրամն ուղղել պահուստային...
12:49 21/12/2023Սերգեյ Սմբատյանը կշարունակի գլխավորել Մալթայի ֆիլարմոնիկ նվագախումբըՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը հանդիսանում է նաև Մալթայի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գլխավոր դիրիժորը։ Նախորդ ամառ Սերգեյ Սմբատյանի նկատմամբ...
11:19 21/12/2023Խոնարհված 71 խաչքար է ուղղվելՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի Պատմական միջավայրի պահպանության մարզային ծառայությունները 2023 թ․ ընթացքում ուղղել...
08:35 21/12/2023«Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում կբացվի միկրո հրաշքի աշխարհին նվիրված լուսանկարների ցուցադրություն«Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում դեկտեմբերի 25-ին կկայանա ռեժիսոր, լուսանկարիչ Գուրգեն Ջանիբեկյանի «micro.
14:15 20/12/2023Վերջին հրաժեշտը Արա ՄարտիրոսյանինԱրամ Խաչատրյան համերգասրահից չդադարող ծափահարությունների ներքո դուրս բերեցին կյանքից անժամանակ հեռացած երգիչ Արա Մարտիրոսյանին։ Սիրված երգչին վերջին անգամ տեսնելու էին եկել նրա երգարվեստի...
12:08 20/12/2023Տրամադրությունը դուրս չէր գալիս, վերջին շրջանում շատ փոխվել էր. Երգիչ Սարոն՝ Արա Մարտիրոսյանի մասինԱրամ Խաչատրյան համերգասրահում կյանքից անժամանակ հեռացած Արա Մարտիրոսյանի ընկերները, հարազատները, երկրպագուները վերջին հրաժեշտ են տալիս երգչին։ Համերգասրահում միացրած են Մարտիրոսյանի կատարումները։...
20:11 19/12/2023Դա մեծ ողբերգություն էր Արա Մարտիրոսյանի համար․ Արամե«Արայի հետ ծանոթացել եմ շուրջ 16 տարի առաջ Երևանում։ Հիշողությունները՝ կենսուրախ են։ Երբ տեղափոխվեց ԱՄՆ, այնտեղ էլ էինք հանդիպում։ Հերթական դժբախտ օրն է երգարվեստի համար։ Եվ որպես մարդ, և որպես երգիչ...
20:00 19/12/2023Արա Մարտիրոսյանի հոգեհանգստի արարողությանը մասնակցում են Ալեն Սիմոնյանը, Սիրուշոն, Սյուզան Մարգարյանը և այլքԵրգիչ Արա Մարտիրոսյանի հոգեհանգստին մասնակցում է նաև Ալեն Սիմոնյանը։ Կոնդի Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում տեղի է ունենում երգիչ Արա Մարտիրոսյանի հոգեհանգիստը։ Հայտնի երգիչները, հարազատները և...
17:54 19/12/2023Առաջին լուսանկարները՝ Արա Մարտիրոսյանի հոգեհանգստի արարողությունիցԿոնդի Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցին արդեն լեցուն է։ Սիրված երգիչ Արա Մարտիրոսյանի երկրպագուները, ընկերները, հարազատները եկել են հրաժեշտ տալու նրան։ Հոգեհանգիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի ժամը...

12:41 27/04/2021Николь Кидман – в роли русской МашиВышел тизер нового сериала с Николь Кидман. Актриса исполнила главную роль в экранизации романа "Девять совсем незнакомых людей" Лианы Мориарти. Об этом пишет РИА Новости. Жители мегаполисов...
12:17 27/04/2021«Звезда, возникшая из вековой мглы горя армянского народа». Сегодня день рождения Ованеса ШиразаСегодня день рождения выдающегося армянского поэта, общественного деятеля Ованеса Тадевосовича Шираза.
10:49 27/04/2021Анимационный фильм «Олимпикос» с 27 мая можно будет уже посмотреть в кинотеатрахПолнометражный музыкальный анимационный фильм «Олимпикос» с 27 мая можно будет уже посмотреть в кинотеатрах.
19:51 26/04/2021На представлении по поэме «Трехголосная литургия» присутствует и третий президент Армении Серж СаргсянВ Национальном академическом театре оперы и балета им. А. Спендиаряна в Ереване 26 апреля проходит вечер, посвященный 106-й годовщине Геноцида армян и памяти святых мучеников. На представлении по...
16:36 26/04/2021Энтони Хопкинс о премии «Оскар»: В свои 83 года я не ожидал, что меня наградят, честноЭнтони Хопкинс узнал о том, что он получил премию «Оскар» за лучшую мужскую роль, в своем доме в Уэльсе.
15:55 26/04/2021Тигран Мансурян не участвовал в организованном Николом Пашиняном концерте к 106-й годовщине Геноцида армянКомпозитор, заслуженный деятель искусства Тигран Мансурян не участвовал в организованном Николом Пашиняном концерте проекта «Три реквиема» по случаю 106-й годовщины Геноцида армян.
13:32 26/04/2021Азербайджанцы снесли статуи ангелов ворот церкви КазанчецоцОккупировавшие Шуши азербайджанцы снесли статуи ангелов у ворот церкви Св. Казанчецоц и сняли с ворот крест. Из распространенных в Интернете видеороликов видно, что статуй ангелов нет. Согласно...
13:30 26/04/2021Победитель проекта «Ну-ка, все вместе!» - Сюзанна Мелконян28-летняя Сюзанна Мелконян из Еревана завоевала кубок российского проекта «Ну-ка, все вместе!», почетное звание победителя и миллион рублей и сертификат на создание оригинального сингла и ротацию его...
11:22 26/04/2021Лауреаты премии «Оскар»В Лос-Анджелесе прошла 93-я церемония вручения награды Киноакадемии США. Лучшим фильмом года академики признали картину Хлои Чжао «Земля кочевников» о женщине, которая, оставшись без работы и дома,...
09:54 26/04/2021Мартин Скорсезе снимет сериал о происхождении христианстваПродюсер и режиссер Мартин Скорсезе и сценарист Пол Шрёдер планируют создать сериал о происхождении христианства.
15:03 24/04/2021«Реквием» Моцарта прозвучал в память о невинных жертвах Геноцида армян«Реквием» Моцарта прозвучал в полночь 23-го апреля в Доме камерной музыки имени Комитаса в память о невинных жертвах Геноцида армян.
16:21 23/04/2021В мемориальном комплексе «Цицернакаберд» в Ереване сегодня прозвучит «Реквием» Джузеппе ВердиГениальный «Реквием» Джузеппе Верди прозвучит в Ереване в память о невинных жертвах Геноцида армян в Османской империи 1915 года в исполнении Национального филармонического оркестра Армении.
19:22 21/04/2021В память о жертвах Геноцида армян Филармонический оркестр Армении исполнит «Реквием» Джузеппе ВердиВ Ереване в память о невинных жертвах Геноцида армян в Османской империи 1915 года в исполнении Национального филармонического оркестра Армении (художественный руководитель и главный дирижер Эдуард...
15:51 21/04/2021По инициативе гадрутцев в Ереване открылся художественно-культурный центр «Дизак»По совместной инициативе начальника управления культуры и молодежи Гадрута Еразик Айриян, редактора газеты "Дизак" Лианы Петросян и начальника управления охраны памятников района Гаяне Будагян, в...
18:04 20/04/2021«Реликвии, которые не молчат»Музей истории Армении запускает онлайн-выставку под названием «Реликвии, которые не молчат», посвященную 106-й годовщине Геноцида армян.
16:20 19/04/2021Назван фильм, который откроет Каннский кинофестивальМюзикл французского режиссера Леоса Каракса "Аннет" откроет 74-й Каннский кинофестиваль, сообщает РИА Новости со ссылкой на Deadline.
11:51 19/04/2021Концерт, посвященный 90-летию основателя Армянской органной школы Ваагна Стамболцяна19 апреля в 19:00 в Доме камерной музыки состоится концерт, посвященный 90-летию великого армянского органиста и основателя армянской органной школы, педагога, народного артиста Республики Армения,...
10:17 19/04/2021В Нор Ерзнка сломаны хачкарыСотрудник ГНКО «Служба охраны» ОИС Котайкской региональной службы во время очередного осмотра памятников зарегистрировал случай очередного вандализма.
14:40 17/04/2021Директору театра пригрозили, отменить спектакли драмы Ваграма Саакяна «Нечеловеческая комедия»Драматург, актер, заслуженный деятель культуры РА Ваграм Саакян пишет: «ВНИМАНИЕ! Спектакли увиденной, полюбившейся и оцененной тысячами зрителей, представителями интеллигенции патриотической драмы...
10:08 17/04/2021Ежегодно в третью субботу апреля отмечают Международный день циркаЕжегодно в третью субботу апреля всё мировое цирковое сообщество и любители этого удивительного искусства отмечают необыкновенно весёлый праздник – Международный день цирка (World Circus Day).